PDA

View Full Version : yasmin



07-19-2007, 12:12
yasmin е комбиниран орален контрацептив.представлява малки таблетки и по принцип се използва като контрацептив за предпазване от нежелана бременност.на мен ми го предписаха но се 4удя защо,тъи като отидох с проблема-мн 4еста и продължителна менструация?та искам да попитам /някои които е запознат с употребата му ест./имал ли е някакви страни4ни ефекти и дали след привършване на приема на таблетките,4естотата на цикъла се нормализира.и също така задължителна ли е комбинацията на yasmin с витамини или някакви добавки

Naked in the wind
07-20-2007, 17:53
Противозачатъчните се предписват по ред причини,които не са свързани с контрацепцията. В твоя случай са ти предписани,за да се намали продължителността на менструацията и да я нормализират,тоест да бъде на 28 дни,а не по-често.Противозачатъчни се изписват и при акне,при кисти в яйчниците,при болки по време на менструация,понеже хормоните,които съдържат помагат и при тези проблеми :wink:

ThePainIsReaL
07-22-2007, 11:12
Нещата, писани в горния пост са верни. А отностно витамините и добавките, трябва да знаеш, че при прием на противозачатъчни намаляват количеството витамин B1, B2, B6, B12, F и редица други. Хубаво е да се приема и калций, магнезий и цинк. Но не над границите на нормата. Просто трябва да се грижиш повече за себе си.

Blue66
08-11-2007, 10:06
А аз искам да попитам през 7 дневната почивка между две опаковки също ли съм придпазена от забреминявани?

kalpazanka
08-12-2007, 16:43
Да.