PDA

View Full Version : Топиране :)



Angel_For_Sale
07-21-2007, 11:53
Момичета как си топирате косата за да се полу4и горе долу такъв вид?
http://img77.imageshack.us/img77/918/003304032sr1.th.jpg
И това въобще топиране ли е или какво? Супер мн ме кефи тая прическа мен горе долу ми е същия цвят коса и съм със сини очи и искам малко промяна :wink: Който може да помага :) Bye

LuCkY_YoU
07-21-2007, 12:19
topiraneto se pravi v korenite s po-tunuk greben.sled tova napruskva6 s lak i si gotova:)

kIsSs<0R>kIlLL
07-21-2007, 12:31
ъъм така... :lol:
начии топирането става кат' земиш един гребен (или по-добре четка) иии започваш да решеш косата към корените...а по-добре шъ стани ако е с пяна или лак за коса
а относно тая прическа ..
първо тряа си напраиш асиметричен бретон ..

07-21-2007, 13:16
ъъм така... :lol:
начии топирането става кат' земиш един гребен (или по-добре четка) иии започваш да решеш косата към корените...а по-добре шъ стани ако е с пяна или лак за коса
а относно тая прическа ..
първо тряа си напраиш асиметричен бретон ..
kak taka kum korenite ... toest obratno na normalnoto re6ene nali ... a i kfo 6e stane kato e kam korenite stranno mi e :(

AliceSw
07-21-2007, 13:42
моята и без да е топирана стои така понякога :-s

Angel_For_Sale
07-21-2007, 14:14
Мойта стои някак си " пухкаво" ама не и така .... С топиране съм пробвала и става на слама ... Ако знаете некви трикчета казвайте :) 10х се пак на всички :)

LuCkY_YoU
07-21-2007, 14:24
ъъм така... :lol:
начии топирането става кат' земиш един гребен (или по-добре четка) иии започваш да решеш косата към корените...а по-добре шъ стани ако е с пяна или лак за коса
а относно тая прическа ..
първо тряа си напраиш асиметричен бретон ..
kak taka kum korenite ... toest obratno na normalnoto re6ene nali ... a i kfo 6e stane kato e kam korenite stranno mi e :(
ni6to nqma da stane:) inache da,obratno na posokata na re6ene

bobka
07-24-2007, 15:50
ъъм така... :lol:
начии топирането става кат' земиш един гребен (или по-добре четка) иии започваш да решеш косата към корените...а по-добре шъ стани ако е с пяна или лак за коса
а относно тая прическа ..
първо тряа си напраиш асиметричен бретон ..
kak taka kum korenite ... toest obratno na normalnoto re6ene nali ... a i kfo 6e stane kato e kam korenite stranno mi e :(
prosto vzima6 1 ki4ur i zapo4va6 da 4etka6 s greben ili 4etka nagore nadolu i taka si q topira6. sled tva slaga6 lak no ne prekaleno i si gotova :wink:

GaBiIi__
09-08-2007, 11:33
az p1rvo si pravq obem v korenie s presa i sled tva topiram sas siten greben i otgore moje da sloji6 i lak probfai \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

KaTinCeTy
09-08-2007, 11:48
Аз като си тупирам косата първо хващам най-горния пласт коса и го защипвам с някаква шнола. След това взимам по-долния пласт коса и го разделям на 5 кичура, като всеки тупирам поодделно с гребенче за тупиране. Тупирам от корените към краищата като в корените по-интензивно. След това напръсквам с лак за коса и оставям кичура изправен няколко минути. Когато свърша с всички кичури отново ги пускам и ги фиксирам с лак за коса. След това пускам горния пласт коса и с едър гребен заглаждам и фиксирам с лак. :wink:

lilit_666
09-08-2007, 13:17
Като топираш с ръка се изтощава по-малко

09-08-2007, 13:43
Няма да и навреди ли? :smt013
От един път нищо няма да стане,но от честото топиране косъма се накъсва и пада.
А иначе и с преса на вафлички можеш да си наъдриш долния пласт коса на корените пак става обемно и май е по добре от топирането.

iLoveChocolate
09-08-2007, 13:51
Аз като си тупирам косата първо хващам най-горния пласт коса и го защипвам с някаква шнола. След това взимам по-долния пласт коса и го разделям на 5 кичура, като всеки тупирам поодделно с гребенче за тупиране. Тупирам от корените към краищата като в корените по-интензивно. След това напръсквам с лак за коса и оставям кичура изправен няколко минути. Когато свърша с всички кичури отново ги пускам и ги фиксирам с лак за коса. След това пускам горния пласт коса и с едър гребен заглаждам и фиксирам с лак. :wink:
аз правя абсолютно същото,сичко е еднакво и пак на 5 кичура разделям =D> :-D :-D :-D

iLoveChocolate
09-08-2007, 13:53
Няма да и навреди ли? :smt013
От един път нищо няма да стане,но от честото топиране косъма се накъсва и пада.
А иначе и с преса на вафлички можеш да си наъдриш долния пласт коса на корените пак става обемно и май е по добре от топирането.
е вреди,ама ако използваш и други възстановяващи продукти примерно :wink: на мен с вафлички не ми става толкова обемно колкото с топиране,ане съм забелязала да ми пада косата :-k

09-08-2007, 14:19
Няма да и навреди ли? :smt013
От един път нищо няма да стане,но от честото топиране косъма се накъсва и пада.
А иначе и с преса на вафлички можеш да си наъдриш долния пласт коса на корените пак става обемно и май е по добре от топирането.
е вреди,ама ако използваш и други възстановяващи продукти примерно :wink: на мен с вафлички не ми става толкова обемно колкото с топиране,ане съм забелязала да ми пада косата :-k
От колко време го правиш това?И след месец ще почне да капе не се безпокой :? А и каквито и възстановяващи продукти да използваш няма да ти помогнат.Все пак кое е по силно-един косъм или един гребен?Казвам ти го защото една приятелка много често се топираше и това се отрази зле на косата и.И все пак гледай да го правиш рядко за да нямаш големи проблеми.

KaTinCeTy
09-08-2007, 20:00
Няма да и навреди ли? :smt013
От един път нищо няма да стане,но от честото топиране косъма се накъсва и пада.
А иначе и с преса на вафлички можеш да си наъдриш долния пласт коса на корените пак става обемно и май е по добре от топирането.
е вреди,ама ако използваш и други възстановяващи продукти примерно :wink: на мен с вафлички не ми става толкова обемно колкото с топиране,ане съм забелязала да ми пада косата :-k
От колко време го правиш това?И след месец ще почне да капе не се безпокой :? А и каквито и възстановяващи продукти да използваш няма да ти помогнат.Все пак кое е по силно-един косъм или един гребен?Казвам ти го защото една приятелка много често се топираше и това се отрази зле на косата и.И все пак гледай да го правиш рядко за да нямаш големи проблеми.
Не е вярно! Аз си топирам косата от близо година, а преди и правех обем с преса и си е същата! Това зависи от косъма и от подръжката на косата, а не от това колко време я тупираш, а и на мен с топирането ми става по-хубав и траен обем отколкото с преса.

marchetoy
11-03-2009, 15:21
Няма да и навреди ли? :smt013
От един път нищо няма да стане,но от честото топиране косъма се накъсва и пада.
А иначе и с преса на вафлички можеш да си наъдриш долния пласт коса на корените пак става обемно и май е по добре от топирането.
е вреди,ама ако използваш и други възстановяващи продукти примерно :wink: на мен с вафлички не ми става толкова обемно колкото с топиране,ане съм забелязала да ми пада косата :-k
От колко време го правиш това?И след месец ще почне да капе не се безпокой :? А и каквито и възстановяващи продукти да използваш няма да ти помогнат.Все пак кое е по силно-един косъм или един гребен?Казвам ти го защото една приятелка много често се топираше и това се отрази зле на косата и.И все пак гледай да го правиш рядко за да нямаш големи проблеми.




^^ ами ас се топирам от преди две години и несъм забелязала да ми капе косата :-o

ее надявам се и да е почне де 8-)

Neopitom3na
11-03-2009, 15:46
аз пък по някой път го правя и с обла четка... после лак и готово :P

myl0weee
11-03-2009, 15:59
питайте ме мене как се топирам без лак, като няма кой да ми купи :? топирам я и я запичам 8-) с пресата за изправяне, верно, че не държи като лак, ама какво да правя- утре ще си взема 8-)

meche95
11-03-2009, 16:45
Момичета как си топирате косата за да се полу4и горе долу такъв вид?
http://img77.imageshack.us/img77/918/003304032sr1.th.jpg
И това въобще топиране ли е или какво? Супер мн ме кефи тая прическа мен горе долу ми е същия цвят коса и съм със сини очи и искам малко промяна :wink: Който може да помага :) Bye
хуу мии най-просто пиши във vbox ili youtube ии ще видиш http://www.youtube.com/watch?v=Paempp896p8&feature=related
и отстрани има много :wink:



П.П не можех да се сдържа :razz: и съм със сини :razz: :razz: очи :razz: :razz: кво общо има :razz: :razz: лелее да подръжаваш на снимка :razz: :razz: :razz: ако беше с кафяви прическата и промяната няаше да стане а :lol: :lol: :lol:

blondeVIP
11-03-2009, 17:36
Ами гледам другите са ти помогнали та имам едиин въпрос. . как е кифла на англ. . . :lol: :lol: :lol: :lol: Стана ми интересно докато гледах клипчета от типа how to do scene hair че е подобна като на кифлите, ама има нещо различно та да се опитам да схвана основната разлика и за тва. . как е кифла на англ :lol: 8-)

ameli
11-03-2009, 17:39
абе по-стара тема не можахте ли да изкарате :x

Black_Fyed_Peas
11-03-2009, 19:12
абе по-стара тема не можахте ли да изкарате :x

silwinka
11-03-2009, 19:22
Ами момичето на снимката е топирано , да ! Топирането е много лесно .. в корените с тънко гребенче .. нагоре надолу - нагоре надолу > пръскаш с лак и си готова , после дооформяш .. и се кефиш и аз бях така преди хлътнала по тази мода ' топиране ' ама сега нещо се изтърка .. Е , успех [/i]

trevomanchety
02-17-2010, 17:10
ами трабва да ти е на пластове че да стане !
значи ако си на пластове зимаш един кичур и почваш с четката да го сресваш надолу и така правиш около 5 кичура после си заглаждаш косата със четка и слагаш лак ! дано да си разбрала ако не потърси във някои сайт клипчета ! апак ако нямаш пластово може когато отидеш на фризьор да ти топира косата и от там вече да разбереш :) :):):)

shOkoladOwko
05-17-2010, 16:32
ами трабва да ти е на пластове че да стане !
значи ако си на пластове зимаш един кичур и почваш с четката да го сресваш надолу и така правиш около 5 кичура после си заглаждаш косата със четка и слагаш лак ! дано да си разбрала ако не потърси във някои сайт клипчета ! апак ако нямаш пластово може когато отидеш на фризьор да ти топира косата и от там вече да разбереш :) :):):)

Моята коса не е на пластове :) А като се тупирам се кефя много. С пластовете някак си стърчи насам-натам. Моята коса е права и много дълга :-D Ама тупирането става супер :oops: Особено ако сложиш една диадемка :D Но..аз не го правя често. А и..въобще не се опитвам да го разресвам, по-добре е направо да влизаш в банята, шот иначе само ш'си накъсаш косата още повече :?

onelove93
05-17-2010, 17:37
...

kasssidy
05-17-2010, 17:47
Защото когато си била руса, косата ти е била по-суха ( по-увередена ) и като си я топирала тя си е стояла така. Сега когато ти е гладка и мека , няма как да държи толкова и се приглажда : )

Да съм се топирала два пъти в живота ( имам точно мека, лека коса ... малко като бебешка :D ) но все пак да кажа: слагай пяна и ще държи. Не бих ти го препоръчала , ако си обичаш косата , но все пак 8-)

pamii
05-17-2010, 18:14
Ее как как ?! С гребен и лак за коса.
Взимаш гребена и 'решеш' от горе на долу /само в корените де/.
По-умно не мога да обесня, sry за което =)

onelove93
05-17-2010, 19:17
..

kasssidy
05-17-2010, 19:23
Мм не знам , аз като сложа пяна ( сега имам някаква скапана , че бях безпарична :D ) ми се топира добре.

Отделих горните кичури , взех малко пяна ( колкото орех ) и я сложих по дължината на косъма. След това топирах, пръснах с лак и пуснах горните кичури. Получи се добре ,поне при мен.

Ти защо искаш да се топираш , няма обем ли ?

b3b3t0y
05-17-2010, 19:28
Съвет за по-дълго издържане на обема: Когато сте си топирали един кичур и като го напръскате с лак веднага след тва със сешоар изсушете кичура.. Държи 2 пъти повече и може да си я оформиш така че да не се забелязва топираното.. смис да не е рошаво,ама пак да е навдигнато :)

kasssidy
05-17-2010, 19:35
Аз обаче така и така не мога да проумея защо си причинявате това на косите. Първо не е красиво и второ е ужасно вредно. А това със сешоара :-o Не стига , че ще си накъсва косъма , ами ще и го изсушава :shock:

Косата е толкова по-хубава естествена : ) А пък в крайна сметка , ако толкова нямате обем , сушете си косата с надолу главата и накрая пръскайте с лак ... поне няма да се накъсва толкова много.

rihanna344
06-21-2010, 09:36
Като топираш с ръка се изтощава по-малко

как така с ръка? :-k

FamauseBaby
06-21-2010, 13:48
http://vbox7.com/play:eb75a8d5 ..ей така се прави 8)

elz95sladki64etoy
06-27-2010, 09:02
еми топираш я слагаш лак за коса и си готова
нищо сложно няма :lol:

SmilezZz
06-27-2010, 10:33
Темата е от 2007 година..
100% съм сигуна,че авторката отдавна намери решение и отговор как да се топира