PDA

View Full Version : За или Против боядисването на косата



Vikitooo
07-22-2007, 01:52
Бих желала да прочета вашето мнение относно боядисването на косата. Предполагам по-голямата половина от вас са с боядисана коса. Е, дами как Ви се отразява на косата, т.е изтощава ли я допълнително или я прави по-добра? Ако имате желание може да споделите на колко години се боядисахте за първи път и бяхте ли доволни?
Аз още не съм си боядисвала косата, но мисля да го направя. Но пък голяма част от приятелите ми ме спират, зашото само овреждало косата и след това трябва редовно да я боядисваш. И сега съм на кръстопът,какво бихте ме посъветвали? :-k

Mad^About^You
07-22-2007, 02:25
Ami da ti kaja az sam na 15 godini i sa6to mi se izka da si boqdisam kosata ama i men me spirat. Mnogo hora sa mi kazvali 4e e vredno i kosata po4va da pada pove4e i se izto6tava... Ami trqa da se probva... Ako ima6 golqmo jelanie opitai, spored men ako be6e tolkova vredno za kosata, nqma6e tolkova hora da se boqdisvat... Tva e moeto mnenie, nz ... :wink:

Th3WildAng3l
07-22-2007, 06:38
Аз си боядисвам косата. За първи път се боядисах 7 клас - но това яха просто кичури. Не че прави косата по-добра - напротив - уврежда я, но всичко си зависи много от косъма ти, фризьора, боята, дали я поддържаш или не и т.н. А и винаги можеш да се боядисаш един цвят - близък до твоя и да спреш да я боядисваш или поне да намалиш боядисването.

07-22-2007, 07:43
мсичките ми приятелки, които се боядисват, казват, че започват да им се появяват бели коси...мисля си, че се дължи именно на боята, а това не е мн радващо...

а пък аз не се боядисвам, защото така или иначе естествения ми цвят е червеникаво-кафяв и ме устройва. обаче си знам, че почна ли, ще се опитам да си върна цвета отпреди няколко години (с годините косата ми потъмня), а беше много по-светла и червеникава.

Lorraine
07-22-2007, 08:01
Боядисвам се от няколко месеца руса,доста ми е изтощена косата напоследък иначе първите няколко боядисвания ми беше наред.Ми на 14 и половина съм се боядисала ,от резултата не бях доволна понеже исках бяло рус цвят а тя ми стана медена абе...ЗА боядисването съм,но съм против диетите от които си развалих косата #-o

tedinkata_
07-22-2007, 09:23
ako shte se boqdisvash po dobre kuna..boqta qko uvrejda kosata :::

sexa_na_kompleksa
07-22-2007, 09:31
Аз съм против боядисването на косата и не мога да разбера защо всяко второ 13-14 годишно момиченце е тръгнало да си боядисва косата.Та да не би вече да ви е побеляла ?!? :shock: Само си увреждата косата и като станете на 20 вече ще ви е толкова съспиана като на 100 годишна баба и има да берете ядове един ден,че сте си боядисвали косата всеки месец и то само защото така е било "модерно". ](*,)

`Death`Whore``
07-22-2007, 09:32
ako shte se boqdisvash po dobre kuna..boqta qko uvrejda kosata :::
И къната, и къната. :)

Боядисвах се година и половина може би всеки месец. Спрях, когато получих косопад. После с къна...след последното къносване пак се повтори същото и спрях. Но какво да се прави...умирам да съм с червена коса, искам и да съм с черна, но няма как. По-важно е да е красива и здрава.

techCandy
07-22-2007, 09:51
Аз съм с руса коса и я боядисвам червена, не знам,
вече 2 години. Единствения ми проблем, че косата ми явно не желае да бъде червена и след 3 седмици цвета ми не е особено очарователен...Освен това често я топирам, блъскам с пяна и въртя с машата, ха ужас. Обаче не е мръднала откровено казано...От това, че се боядисваш всеки месец не се умира, не е кой знае кво, и се уврежда косата според зависи....

Valento
07-22-2007, 10:47
ПРОТИВ!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ [-( [-( [-( [-( [-( [-( [-(

eXtRaoRdinaRy
07-22-2007, 11:03
Аз до сега също не съм се боядисвала - само кичури (руси), ако се брои за боядисване.
Кичурите също съсипват косата...къса се повече. :roll:
Представям си, ако цялата е боядисана..пък и почнеш ли веднъж да се боядисваш, най-вероятно като порасне косата малко и като почне да става грозно и процедурата се повтаря отново и отново ииии става досадно (може би). :smt069

Presley
07-22-2007, 11:19
Ами аэ съм Эа.Няма нищо лошо,щом ти харесва :-D !Аэ имам кичури,но доста голямо количество.Не искам да си боядисам цялата коса,эа да не я иэтуща напълно.НО като цяло има доста голяма раэлика-откакто си направих кичурите косата ми е доста по-суха и пада повече.И все пак не съжалявам.Не одобрявам само теэи момичета ,които на по 12-13 от черна коса си направят руса или обратното...

Val4etoO
07-22-2007, 11:20
Az v treti klas se napravih na ki4uri sled tva na 12 god se boqdisah 4erna posle si q izvetlih do moq cvqt kestenqvo i na 14god se izrusih i sq godina i ne6to se izrusqvam redovno ae mn sum izperementirala s kosata si :D :)

Swinkenhoffer
07-22-2007, 11:22
Аз до сега също не съм се боядисвала - само кичури (руси), ако се брои за боядисване.
Кичурите също съсипват косата...къса се повече. :roll:
Представям си, ако цялата е боядисана..пък и почнеш ли веднъж да се боядисваш, най-вероятно като порасне косата малко и като почне да става грозно и процедурата се повтаря отново и отново ииии става досадно (може би). :smt069

къса ли се? о.О доколкото успях да разбера, нали, боята не достига до корените и така не вреди толкова или не...? :smt017 щото си направих преди няколко дни и такам... :)

аз вече не знам дали съм против или не... въпреки че до едно време бях анти-боядисване и самата идея ме ужасяваше. гадното е, че се появява бяла коса много по-рано. :?

N0_feAR
07-22-2007, 11:23
по принцип не съм привържаник на боята. Аз не се боядисвам, руса съм си, харесвам си цвета. Но много мои приятелки го правят тва с боядисването и за сега нищо не им е ставало, освен че косата им става по суха, но мисля че ако използваш подходящ шампоан и подхранващ балсам всичко ще е тип топ. И това с каната можеш да пробваш, ама според мен кана - боя....пак е вредно

eXtRaoRdinaRy
07-22-2007, 11:26
Аз до сега също не съм се боядисвала - само кичури (руси), ако се брои за боядисване.
Кичурите също съсипват косата...къса се повече. :roll:
Представям си, ако цялата е боядисана..пък и почнеш ли веднъж да се боядисваш, най-вероятно като порасне косата малко и като почне да става грозно и процедурата се повтаря отново и отново ииии става досадно (може би). :smt069

къса ли се? о.О доколкото успях да разбера, нали, боята не достига до корените и така не вреди толкова или не...? :smt017 щото си направих преди няколко дни и такам... :)

аз вече не знам дали съм против или не... въпреки че до едно време бях анти-боядисване и самата идея ме ужасяваше. гадното е, че се появява бяла коса много по-рано. :?

Самата коса става по-тънка (поне моята) и при разресване лесно се къса (и то именно от кичурите).Поне при мен е така.
А, за това, че се появява бяла коса от много по-рано е така..и е много кофти факт..момичета по на 20 години вече с появили се бели коси..., но всеки + си има и отрицателно действие. :smt006

MimityYy
07-22-2007, 12:49
az sum za !

07-23-2007, 06:26
emi kvo da se pravi kosata mi e tymno rusa (iskam da kaja estestveniq mi cvqt) , a se boqdisvam 4erna... Vqrno 4e stana dosta poizto6tena no kato i pravq maski se opravq... prosto vsqko ne6to iska griji. A kolkoto da kynata - strogo protiv! Kogato za pyrvi pyt re6ih da se napravq 4erna maika mi mi kaza 4e bilo po-dobre s kyna 4e po-malko se izto6tavala kosata... povqrvah i i se precakah myjkata. Rezultatyt - TYMNO KAFQVA VMESTO 4ERNA!!! I na vsi4koto otgore sega kosata mi kydeto e bila kynosvana hva6ta boqta ama sled 2-3 sedmici cveta izblednqva :( e ot tuk natatak ti re6ava6 kakvo 6te pravi6 s kosata si. Uspeh! :)

mechtaq_za_teb
07-23-2007, 07:51
Nikoga dosega ne sam si boqdisvala kosata,zashtoto neprekysnato slusham kolko bilo vredno.Inache ne sam protiv,daje me kefi.I vse pak ne mislq skoro da q boqdisvam :)

RaLiTy_Y_y
06-23-2008, 13:51
м аз имах кичури много бяха едва се виждаше естествения ми цвят и зА учудване косата ми беше много по хубава от сега когато няма кичури такаче за всеки е различно действието на боята и аз съм ЗА БОЯДИСВАНЕТО

H8_mE
06-23-2008, 14:02
Бих желала да прочета вашето мнение относно боядисването на косата. Предполагам по-голямата половина от вас са с боядисана коса. Е, дами как Ви се отразява на косата, т.е изтощава ли я допълнително или я прави по-добра? Ако имате желание може да споделите на колко години се боядисахте за първи път и бяхте ли доволни?
Аз още не съм си боядисвала косата, но мисля да го направя. Но пък голяма част от приятелите ми ме спират, зашото само овреждало косата и след това трябва редовно да я боядисваш. И сега съм на кръстопът,какво бихте ме посъветвали? :-k
Аз съм против боядисването на косата на тази възраст.Преди боята за коса се използваше предимно за прикриване на белите коси при възрастните...сега всеки втори си боядисва косата.Боята за коса съдържа амоняк ,които е много вреден като цяло.От боята се уврежда не само косата,но и кожата на галвата.+ това след дълговременно използване на боя за коса дори на 15-16 години косите избеляват и тогава ползването на боя и неизбежно.За боите съм,само когато се използват по предназначение,а именно да скрият годинките на възрастните.Всеки трябва да харесва цвета на косата си.Всеки трябва да се харесва като цяло.Не трябва да се следват все модните тенденции и да губим същостта си като се престурваме,че сме някой друг... :?

a_n_i_t_y941001
06-23-2008, 14:10
според мен боядисването е хубаво...всяка жена се нуждае от промяна.Аз за първи път се боядисах в 7ми клас в черно ии не ми отиваше и съжалявахрно вече съм със стария ми цвят иикато ми порасне по дълга ще си я направя на кичури :)

girl91
06-23-2008, 14:31
До сега не съм си боядисвала цялата коса, само кичурчета съм си правила(не на фризьор, в домашни условия). За първи път беше 5-6 клас с боята на мама - червени кичурчета. Преди време си направих лилави . Сега ще си правя светлокестеняви, само от долу.
До сега като съм изпозлвала боя не ми се е увреждала косата.. не е капела и не се е изсушавала.

kathryn
06-23-2008, 14:43
не мисля че без да има нужда е необходимо- всеки се нуждае от промяна разбираемо и правилно но не мисля че боядисването е по-малко различно от смяната на прическата или дори да си промениш пътя. за боядисването съм но когато има нужда защото какво ще стане когато "остареете". иначе аз не бих си боядисала косата- сега е мн тъмно руса или светло кестенява- дори въпреки че е къдрава, бухнала- но в нормални граници, и дълга не я изправям освен за по-специални случаи- косата ми е здрава и гъста- не я увреждам и се радвам на това а когато се нуждая от променя- сменям пътя, или я връзвам, защото обикновено е пусната. сори че не спазва докрай темата, но изказвам мнение :)

Briseis
06-23-2008, 16:31
На мен пък боята ми влияе добре 8-)
В смисъл, косата ми е тънка, ама много. И боята придава плътност на косъма.
От друга страна, косата ми е по-суха само в краищата.
Но червеното ми писна и сега се мъча да се направя тъмно кестенява.
Винаги цветовете ми се различават ама е некфо готино.

Иначе съм ЗА боясдиването.
Всеки има правото да промени външния си вид. Ако не се харесваш, дай да си си неприятен.

miss_ludataa
06-23-2008, 17:36
ami vupros na li4en vkus ako cveta ne ti haresva i ako pobelqva6 -da,no ako si ti e hubava za6to da q natovarva6 ,no az poprincip sum za vupreki,4e moqta kosa super si me radva :P

mim4ety_sara
06-23-2008, 17:40
protiv,po dobre s kyna,no ina4e e rano :(

SiNiStEr
06-23-2008, 18:15
До сега никога не съм си боядиславала косата,поради простата причина,че не искам да си развалям косата.
Мн пъти са ме питали да не би да си я боядисвам,защото така изглеждало. :-o

little_elf
06-23-2008, 19:19
Съгласна съм с H8_mE.И именно,защото мн уврежда и изсушава не бих си боядисала косата,а и на тази възраст нямам и нужда от това.Косата ми и така си е мн хубава,а и мн си харесвам естествения цвят,който е кестеняв с червеникави оттенъци :mrgreen: .

BrokenInnocence
06-23-2008, 22:11
Боядисвам я от около 2 години, но не всеки месец, а горе- долу веднъж на 5- 6 месеца. Моят естествен цвят е мн близък до боята и затова като избие не изглежда неприятно. Иначе... не е полезно за косата естествено, но моята не е започнала да пада, не се е изтощила, не е станала суха. Просто използвам добри шампоани и балсами, грижа се за нея и всичко си е ок.

litka_ford
06-24-2008, 09:20
ЗА!Аз се боядисвам и съм много доволна !Знам,че от слънцето се изтощава лятото но при използване на балсам няма нищо!Опитайте!

Erica
06-24-2008, 10:27
Ако не се харесваш, дай да си си неприятен.
:grin: :razz: :grin: :razz: :grin: :razz: :grin: :razz: :grin:

_FaShIoN_
06-24-2008, 11:25
Аз честно казано си харесвам цвета на косата и нямам намерение (за сега) да си я боядисвам,защото си я харесвам такава каквато е и не искам да я горя още повече с боя за коса.... :)

emviii
06-24-2008, 12:18
az v momenta imam mnogo rusi kichuri :] i da opredeleno izsushava kosata po lesno nacaftqva i ne e tolkova jiznena , no vupreki tova ne e chak ujasqvashta promqnata :]

message
07-08-2008, 15:57
боядисвай се но с безамонячна боя за коса

_princess_
07-08-2008, 17:25
ako shte se boqdisvash po dobre kuna..boqta qko uvrejda kosata :::
И къната, и къната. :)

Боядисвах се година и половина може би всеки месец. Спрях, когато получих косопад. После с къна...след последното къносване пак се повтори същото и спрях. Но какво да се прави...умирам да съм с червена коса, искам и да съм с черна, но няма как. По-важно е да е красива и здрава.

От къната косата НЕ се уврежда!!! Поне от къните, които са само на растителна основа. Косата ти е опадала от многократно боядисване.

По темата: против боядисването съм, млади сме, хубави сме, няма смисъл отсега да си увреждаме здравите и жизнени коси.

pOiSoN_kIsS_94
07-08-2008, 17:48
Не съм против боядисването на косата,но не бих я боядисала :-o като стана баба ще имам само ели косми :D :D

Inlofee
07-08-2008, 20:39
и аз няям нищо против боядисването на косата,ама оше ми е рано.Кат почне да ми побелява косата тогаа (дано да не е скоро) :D

Spider4eto
07-08-2008, 20:44
Ами аз се боядисах за първи път тая зима, малко преди да навърша 16 и се направих руса, гадното на изрусяването е, че докато е мокра косата се реши супер трудно, няква странна е. Иначе не е вярно това, че после трябва да продължиш да се боядисваш, аз след като се изрусих реших, че не се харесвам и се боядисах цвят много близък до моя и не си личи когато израства. Иначе косата ми стана много изтощена, като слама, съжалявах... сама си прецени

Blo0dyBitch
07-08-2008, 21:53
миналата година си я боядисах и бая ми се поизтощи-стана по-суха и крайщата и почнаха да цъфтят.от друга гледна точка аз самата съм си виновна-не полагах по-специални грижи и може би заради това се получи така :?
има едни бои на палете,които подхранват и имат некви полезни масла,не съдържат перхидрол и амоняк,но те просто придават определен нюанс на косата(демек ако искаш драстична промяна в цвета-не стават)вече ако ползвам-само тях

не съм против боядисването-аз самата обичах да експериментирам с косата си,но просто трябва да се прилагат и съответните грижи.целта ни е да имаме готини гриви,а не некви изтощени и проскубани,НО цветни

Deliverance
07-08-2008, 23:55
x

psychopath
07-09-2008, 00:08
аз съм бил със синя коса 8)
бях малък и дебилен

babykiller_
07-09-2008, 07:40
боядисвам се от 3 години .. мнооооого сажалявам ама нема връщане назад секи път като си казвам повече няма да се боядисвам и като израсте и като се махне от тук от там боята и пак се боядисвам... :-o :-o

cLaDyRcHe
07-09-2008, 09:07
Аз съм против боядисването на косата и не мога да разбера защо всяко второ 13-14 годишно момиченце е тръгнало да си боядисва косата.Та да не би вече да ви е побеляла ?!? :shock: Само си увреждата косата и като станете на 20 вече ще ви е толкова съспиана като на 100 годишна баба и има да берете ядове един ден,че сте си боядисвали косата всеки месец и то само защото така е било "модерно". ](*,)
+1 \:D/

TasteOfSin
07-09-2008, 10:16
Като се боядисах за първи път бях на 15-миналото лято и не се получи хич добре-станах оранжева и се наложи да я потъмня още. И сега косата ми вече бие на черно и на слънце има червени отенъци, въпреки че трябва да е кестенява.:D Но хем съжалявам хем не. Сeга се харесва много повече,но пък си полагам двойно повече грижи за косата за да не е суха,изтощена и т.н. А ако си ти това на аватара и подписа-мисля че така ти е добре и без да се боядисваш. :)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-09-2008, 10:19
За съм когато има нужда, в смисъл като побелее да, но на такава ранна възраст днешните момичета само си расипват косите :(

__SuNshInE__
07-09-2008, 10:34
Аз не съм си боядисвала косата, но смятам другото лято да си направа кичури :)
Но иначе кой, както си прецени аз съм за :)

BoRe
07-09-2008, 11:03
нямам нищо против вкарването на цветове
нормално да се изтощава косата, но с качествени продукти и същевременно добра и постоянна грижа косата би била в пълния си блясък

ElisaDay
07-09-2008, 11:05
Аз съм за .. не виждам никакъв проблем, че някои си боядисва косата..