PDA

View Full Version : Бързо омазняваща се коса



JivaRana
07-22-2007, 13:34
Искам да попитам за някаква маска или продукт за този проблем.Много бързо ми се омазнява косата и затова я мия през ден,а някой път и всеки ден,а съм чувала,че не е полезно толкова често,но няма как... :?

Presley
07-22-2007, 13:38
Глупости :-D !
И аэ имах тоэи проблем преди години ,но го реших много лесно-къпя си косата всеки ден :-D !Давай,ще се чувстваш много по-добре.

krem44eto
07-22-2007, 13:40
da da kajete i az imam sa6tiq problem ama mi zaklu4iha temi4kata i nikoi ne mi pomogna !! a moiata i e gadno oranjeva o6te po zle

Obsession
07-22-2007, 13:46
Защо да не е полезно да си миеш косата често? Аз си я мия през ден и се чувствам отлично 8) \:D/

sexa_na_kompleksa
07-22-2007, 13:55
Не е хубаво да се мие костата често,защото се изтощава и се омъзнява още по-бързо,особено ако след това я сушиш със сешоар.
Иначе можеш да използваш шампоан и балсам за мазна коса и да попиташ в някоя аптека или магазин за маска предназначена за мазна коса.

JivaRana
07-22-2007, 14:14
Ами и аз така мисля,че се омазнява по бързо.А шампоани съм ползвала какви ли не и досега не съм се спирала на някой,който ми харесва...Затова всеки път ги сменям.А маска не съм ползвала.Трябва да опитам.

shaka_kan
07-22-2007, 14:29
I az moeta q miq vseki den... da izt06tava se, n0 s red0vn0 pravene na maska za kosa i up0trebata na balsam e strah0tna:) Taka, 4e ne se trev0ji...:)

JivaRana
07-22-2007, 15:45
Сетих се да попитам дали това,че си изправям косата с преса след всяко миене я прави по-мазна?Аз знам че пресата изсушава косъма и прави косата по суха. :|

AliceSw
07-22-2007, 16:30
фриьорката ми ми е забранила да си мия косата повече от 2 пъти седмично с шампоан, да не говорим за балсами и маски, балсамите омазняват страшно много

косата ти е мазна, защото я миеш често, измии я, на следващия ден я прибери, за да изглежда нормално, но не я мии, измии я на третия ден, като правиш така 2 седмици ще се оправи и няма да я миеш безумно често, ако е толкова зле просто не използвай шампоана при всяко миене - само с вода, може също да си вземеш бебешки шампоан

N0_feAR
07-22-2007, 17:22
и на мен по често ми се омазнява косата, пробвала съм какво ли не - шампоани, няма ефект братче, но на последък съм забелязала че тоя Лош ен Гол хербал ...някакъв си има ефект. Малко по рядко я мия. Опитах с балсам, но става още по зле, за маски не съм пробвала.

LuCkY_YoU
07-22-2007, 17:23
bla bla.i az moqta kosa q miq vseki den ve4e ot okolo godina i neshto i ne izglejda po razli4no ot predi!nqma da hodq s mrusna kosa..puk i ne moga da si predstavq kak 6te si legna bez da izmiq vsi4kata mursotiq ot kosata...osobeno s toq mrusen vuzduh.tova e vse edno da ne si izmie6 liceto!vs koeto polepva po nego zamursqva i kosata.ako mojete da q miete po-rqdko e super,no az q miq vseki den i zasega nqmam problemi,kosata mi izgl;ejda dobre.do avtorkata-probvai da q mie6 s huma,tq izsu6ava.

honey741
07-22-2007, 19:53
фриьорката ми ми е забранила да си мия косата повече от 2 пъти седмично с шампоан, да не говорим за балсами и маски, балсамите омазняват страшно много

косата ти е мазна, защото я миеш често, измии я, на следващия ден я прибери, за да изглежда нормално, но не я мии, измии я на третия ден, като правиш така 2 седмици ще се оправи и няма да я миеш безумно често, ако е толкова зле просто не използвай шампоана при всяко миене - само с вода, може също да си вземеш бебешки шампоан
Подкрепям.

07-22-2007, 20:00
Eмиии аз мойта си я мия 2 пъти седмично и не ми се омазнява!Но наистина недей да я миеш с балсам и само веднъж в седмицата я мий с шампоан... :wink:

~`PrEtTy_!N_pUnK`~
07-22-2007, 20:04
Eмиии аз мойта си я мия 2 пъти седмично и не ми се омазнява!Но наистина недей да я миеш с балсам и само веднъж в седмицата я мий с шампоан... :wink:

Това бях аз :wink:

GaBiIi__
09-08-2007, 12:10
nqma da ti se omaznqva ako sled kato se izk1pe6 na mokra kosa si sloji6 lak vav korenite i sled tva q izsu6i6 sas se6oar ama ne go pravi mn 4esto 4e 6te ti stane suxa kosata :smt016 :smt016 :smt016

lilit_666
09-08-2007, 12:16
фриьорката ми ми е забранила да си мия косата повече от 2 пъти седмично с шампоан, да не говорим за балсами и маски, балсамите омазняват страшно много

косата ти е мазна, защото я миеш често, измии я, на следващия ден я прибери, за да изглежда нормално, но не я мии, измии я на третия ден, като правиш така 2 седмици ще се оправи и няма да я миеш безумно често, ако е толкова зле просто не използвай шампоана при всяко миене - само с вода, може също да си вземеш бебешки шампоан
Точно така-и моята се омазняваше по едно време,ама веднъж ми се наложи да не я мия 2 седмици-бях в болница ,и се оправи моментално.
Твоята мн си я разглезила и за това.Пробвай по моя начин(вързана не личи толкова).Знам,че е гадно,ама помага-трай бабо за хубост!

sexa_na_kompleksa
09-08-2007, 12:17
балсамите омазняват страшно много

Дори и ако се мие с балсам за мазна коса ли ?

Mimka_sweet
09-08-2007, 13:12
фриьорката ми ми е забранила да си мия косата повече от 2 пъти седмично с шампоан, да не говорим за балсами и маски, балсамите омазняват страшно много

косата ти е мазна, защото я миеш често, измии я, на следващия ден я прибери, за да изглежда нормално, но не я мии, измии я на третия ден, като правиш така 2 седмици ще се оправи и няма да я миеш безумно често, ако е толкова зле просто не използвай шампоана при всяко миене - само с вода, може също да си вземеш бебешки шампоан
Подкрепям.

И аз.Като искате след няколко години да сте плешиви мийте си я всеки ден,изправяйте си я ,боядисвайте си я и я правете квото искате.

И моята коса е мазна и преди се къпах през ден ( понеделник-сряда-петък..........)
Ама ся се къпя с Гарниер и си я мия през два дена (понеделник-четвъртък...). Е вярно,че на втория ден ми е малко гадничка , ама трая баси :lol:

didka369
07-11-2011, 14:27
моя проблем е същия , и мота спрях ад я къпя всеки ден и се през ден от известно време няма как да не я къпя всеки ден много ми се изтощава и незнам какво да правя помогнете спешно е! :( знам че не трябва да се къпи често защото оврежда и изтощава страшно много но няма начин.. аз балсам ползвам но слагам само на върховете щото са ми изтощени

siempre
07-11-2011, 14:48
Много ми е интересно...защо давате съвети, когато сами не сте убедени в това, което казвате? Или нямате подобен проблем, но просто се чувствате длъжни да се обяснявате...
Аз имам мазна коса, която мия често. Използвам всякакви преси и простотии, но си мия косата със скъпа козметика. /хубава/
На първо място: не си купувайте шампоан за мазна коса от супермаркета. Професионалната серия на Лореал също не е кой знае колко хубава. Аз си мия косата с ECHOSLINE и съм супер доволна./Цената им е малко по-ниска от тези на ЛОРЕАЛ, но са по-добри. Бих ви посъветвала шампоанът да е за честа употреба - доста по-добре е от този за мазна коса. Аз имам и един за обем на същата марка, от който съм много доволна.
На второ място: измивайте косата много добре. Преди да я миете я срешете с гребен, така че да отстраните възможно най-много от мръсните частици, залепнали по нея. Мазната коса е хубаво да се измива с хладка вода. Горещата вода я омазнява много. / преди я миех с гореща, сега с гладка, разликата е ОГРОМНА.
Балсамът се слага по дължините и в краищата - това се надявам, че е ясно на всички. Може да слагате и малко бебешка пудра в корените на косата - също изсушава.:)
И да, с подходящата козметика косата може да бъде жива. Има страхотни маски, кристали. Аз обожавам гланцът за коса на ЛОРЕАЛ, който наистина прави косата супер блестяща и тежка. Предлага се в салоните за красота на цена около 20лв. Ефектът е прекрасен. :)

CupcakeMonster
07-11-2011, 16:19
Как можете да ходите със мазна коса бее..отврат..толко ми е гадно като видя някой със мазни корени..иуу :shock: :shock:
Са кво,дай да се къпем 2 пъти в седмицата и да се разхождаме като цигани,за да не оплешивеем ..боже..
Има си шампоани за ежедневна употреба,особено сега в тея горещини не знам как издържате... :-&

FuCKkK13
07-11-2011, 19:28
смесваш хума с оцет и си мажеш косата 30 мин. преди къпане.. след 2рия 3тия път ще има ефект, но това го правиш най-много 2 пъти в седмицата :)

ver4eto007
07-12-2011, 14:28
Как можете да ходите със мазна коса бее..отврат..толко ми е гадно като видя някой със мазни корени..иуу :shock: :shock:
Са кво,дай да се къпем 2 пъти в седмицата и да се разхождаме като цигани,за да не оплешивеем ..боже..
Има си шампоани за ежедневна употреба,особено сега в тея горещини не знам как издържате... :-&

На същото мнение съм!

ledenakrasota
07-12-2011, 15:57
И аз какво ли не съм правила!
Косата си я миех всеки божи ден и се чувствам супер! Сега съм с шампоана на Милва "Хума", в който уж има такава и си я мия през ден и нещо някъде.


Регулирането на мастната секреция наистина става с една-две седмици стоене. Пробвала съм го, когато си стоях вкъщи една седмица болна. :o

От тогава ми се оправи!

Имайте предвид, че за да стигнем повечето до това решение да си мием косата всеки ден е следствие на това, че първо е сме скъсили дните на през два, а после през един. След като и това не ни е помогнало кой знае какво и то седмици наред, се стига до миенето всеки ден. Така, че този съвет е излишен, защото е изпитан стократно. А го давате, защото или знаете, че така е редно или нямате същия проблем на омазняване. От опит не бихте го написали! :)

Балсамите и маските омязняват двойно. Най-добре е само по-дължината на косата да се нанасят, както споменаха по-горе. Но не и в корените.

Да, косата е изтощена при някой, но други коси просто си го изискват. :( На никого не му се ходи с мръсна коса, но решението при всеки е различно.

Пробвайте този шампоан! Не е скъп :)

Ако може да споделите, тези с решения проблем колко пъти нанасяте шампоан върху косата и какво количество. Както и колко минути си масажирате косата. :)

JustForFun
07-12-2011, 21:26
Аз също имам склонна към омазняване коса и повярвайте ми НЕ Я МИИТЕ ВСЕКИ ДЕН! Така се омазнява още по-бързо. По-добре 2 -3 пъти седмично,но не всеки ден. Аз най-много съм доволна от шампоана на Dove daily ии балсамът мисля,че и той се казва така. Също има и един на фруктис ,който също става и за пърхот.