PDA

View Full Version : Gonoreq



neprili4na_vt
07-22-2007, 19:01
:( iskam da vi popitam vazmojno li e gonoreqta da se poqvqt simptomi za neq tri sedmici sled kato e praven sex ili mom4eto koeto me obvinqva 4e sam go zarazila e spalo s led tova s drugo momi4e.zashtoto az ne sam imala dosega takiva problemi kato veneri4eskite bolesti ztova se interesuvam molqvi otgovorete mi? :( :?: :smt010 [/b]

ProstoAz
07-23-2007, 05:45
Принципно симптомите на трипера се появяват по-рано, до около седмица, НО възможно е да се появят и по-късно, както и в началото да са незабележими!
Възможно е той да е спал и с друго момиче, но си помисли първо сама за себе си ти имала ли си други рискови контакти? И междудругото момчето сигурно ли е за диагнозата, лекар ли му я е поставил или той си я е назначил сам?

neprili4na_vt
07-25-2007, 14:43
Принципно симптомите на трипера се появяват по-рано, до около седмица, НО възможно е да се появят и по-късно, както и в началото да са незабележими!
Възможно е той да е спал и с друго момиче, но си помисли първо сама за себе си ти имала ли си други рискови контакти? И междудругото момчето сигурно ли е за диагнозата, лекар ли му я е поставил или той си я е назначил сам?

Hodil e na lekar,no az nikoga ne sam imala nqkakvi simptomi za gonoreq i izob6to za nqkakva takava bolest.mi ne ne sam imala drugi predi i sled nego.blagodarqti za razqsnenieto.:)

batkodoki
07-25-2007, 18:21
гонореята при жените поради анатомичните особености /къса уретра/, слаба вирулентност на инфекцията, добри защитни сили, пагубното популяризиране на погрешното схващане, че e "нормално всяка жена да има течение" - може да протича без симптоми! в твърде много случай при жената не са налице драматичните симптоми характерни за гонореята при мъжа и това съчетано със спокойствието внушено от глупостта, че "всяка жена има течение" създава условия за хиподиагностика.
факта, че нямате други полови партньори НЕ изклюва вузможността да сте се заразили по извън полов път. това е често срещано явление.

толкова по отношение на вас.

сега за "него":
лекарят "на око" ли е поставил диагнозата или е направил необходимите микробиологични изследвания на секрета?
ако е първото /както предполагам/ - то тази диагноза си остава само в сферата на хипотезите и е предмет на доказване!