PDA

View Full Version : moje li malko info otnosno kontaktnite le6ti :S?



Enjoy_yourself
07-23-2007, 09:56
ot 2 godini nosq o4ila za parvi pat gi slojih na4aloto na 8 klas .. poprincip sam kasogleda i dosta barzo po4na da mi se ka4va dioptera.. bqha mi spomenali 4e slaganeto na kontaktni le6ti spira ka4vaneto na dioptera vqrno li e tova?
Nqkoi ot vas nosi li le6ti? Kakvi se predimstvata i nedostatacite im ? az sam v momenta na 15 seld mesec pravq 16 ako tova ima nqkakvo zna4enie :S
e vie ste ;]

07-23-2007, 10:30
mi i az sam kasogleda,na 13 sam[po4ti] i ot 3 god nosq o4ila!oba4e noseneto na le6ti ne spire diganeto na dioptera opr!trqbva golqma xigiena s le6tite i ob6to vzeto sa po hubavi ot o4ila na van6en vid!smisal po hubav si s le6tI!no nqkoi xora s po 4uvstvitelni o4i ili ne6to takova nemogat da nosqt ili pak imat zatrudneniq kogato gi slagat ili svalqt!sa6to taka imat srok na godnost!mn moje da se govoriq na taq tema i tva mai e naivajnoto!az ne nosq[vse o6te,skoro 6e skagam \:D/ ]i za tva nekoi,koito nosi moje dA dopalni ne6to ili da me popravi!nai dobre popitai pri o4en lekar ili v optika!uspex! :wink:

07-23-2007, 10:35
Az su6to sum kusogleda i nosq o4ila ot 8 godini. Po princip ka4vaneto na dioptrite e ne6to normalno v tazi vuzrast, za6toto ti v momenta raste6, a s tova i diotara ti. Normalno e da se uveli4ava do 18-godi6na vuzrast, a pri nqkoi dostiga i do 21 godini, zavisi ot organizma. Pri men sprq predi 2 godini kato stanah na 16. Ot 2 meseca nosq kontaktni le6ti, no te sa ot mekite, a dokolkoto razbrah za da ima nqkakav efekt vurhu zrenieto, trqbva da se slojat tvurdi le6ti. Za da bude6 po sigurna ti preporu4vam da se konsultira6 s o4en lekar.

p.p. Opitai se da ne natovarva6 mnogo otite si, gleai po 4esto da si po4ivat, i 6te ima polza

LuCkY_YoU
07-23-2007, 11:50
az imam le6ti,no cvetni,vupreki tova moga da ti dam nqkoi suveti.le6tite iziskvat mn podurjane.ako si neseriozna i zabravq6 4esto,ne sa za teb.tr da gi pipa6 vinagi s MN 4isti ruce,a raztvora za tqh se smenq prez 2-3 dni max,sushto i vseki put sled koito si gi nosila,a v tvoq slu4ai 6te e vseki den.v na4aloto draznqt o4ite,no posle svikva6.postavqneto i slaganeto e malko neudobno i ne ponasqt na vseki.su6to taka ne moje6 da spi6 s tqh,nito da vliza6 vuv voda.i dokolkoto znam ne e preporu4itelno da se nosqt pove4e ot 8 4asa,no tova moje bi ne vaji za obiknovenite le6ti.ima takiva za 3,6 i 12 meseca.uspex

IceCold{Frozen`Heart}
07-23-2007, 12:29
emi az sa6to sam kasogleda i do mesec 6te si vzimam le6ti s diopter, a do 2 meseca cvetni s diopter :lol: . zna4i sas sigurnost moga da ti kaja 4e tvardite spirat ka4vaneto na doiptara,malko , no go pravqt, i korigirat astegmatizam (zn go ot maika si - nosi le6ti ot kakto e bila 9 kl). mn hora mi kazvat 4e po-lesno se svikva s meki le6ti - te ne ti ubivat v okoto, no gi vadi6 po-trudno i ako ne spazva6 dobre higiena po-lesno mogat da ti se vazpalqt o4ite, dokato tvardite le6ti se vadqt po-lesno, no ti e po-gadno s tqh. az li4no mislq da si vzimam meki

Enjoy_yourself
07-23-2007, 20:01
blagodaqr mnogo za savetite =)
imam edin posleden vapros ima li opasnost pri slaganeto ili mahaneto na tvadata le6ta da bade naraneno okoto ?

IceCold{Frozen`Heart}
07-24-2007, 09:36
mi za slaganeto ne mislq 4e moje ne6to da se narani, no tvardite le6ti sa s po-malak diametar i trqa da vnimava6 da q sloji6 to4no na zenicata, a za svalqneto ne trqbva da se pritesnqva6, za6toto e nujno savsem leko da si drapne6 klepa4a ili otstrani na okoto, za da padne - vaob6te ne sa nalaga da si barka6 v okoto, kakto e pri mekite

IceCold{Frozen`Heart}
07-24-2007, 09:38
a i prosto da ti kaja- moje da go prieme6 kato savet. az parvo 6te si slagam meki le6ti, za mi svikne okoto(za okolo mesec - mesec i ne6to) i posle 6te si vzimam tvardi, za da ne mi se poka4va dioptara

ivon
07-24-2007, 10:18
аз съм късогледа и нося лещи от седми клас, в момента съм на 25 години:-)...първоначално носих меки лещи - необходима е перфектна хигиена, но не е толкова сложно, с всичко се свиква...по отношение на това дали лещите задържат диопъра има изписано много в интернет и можеш сама да прочетеш научни мнения. Аз сложих лещи именно поради тази причина, а не защото не съм се харесвала с очила....оказа се обаче, че най-важното е очите да се пазят:-) а на тези години е трудно - телевизия, компютри и т.н....пяви ми се астегматизъм и се наложи да сложа твърди лещи. По кофти са от меките, но както казах с всичко се свиква стига разбира се да няма др. проблеми като прекалено чувствителни очи и т.н, но за тази работа си има лекари. Твърдите лещи наистина задържат астегматизма и от части коригират зрението.....това е от мен....дано да съм помогнала....и накрая един съвет....не чети на лампа, не стой прекалено дълго време пред компютъра, не гледай легнала телевизия....все прости неща, но хората, които имат проблем с очите е хубаво да ги спазват:-)

Enjoy_yourself
07-24-2007, 15:23
blagoraq vi mnogo za otdelenoto vnimanie 6te se vsu6am v savetite vi :)

sladkata_presi
07-24-2007, 15:36
Плюсове и минуси за контактните лещи:
Плюсове:
-Лещите няма да загрозяват хубавото ти лице.
-Никой даже няма да забележи че си с лещи-освен ако не кажеш че си късогледа.
-По компактни са.

Минуси:
-Трябва голяма хигиена и ако ги замърсиш...
-Някой хора са с по-чувствителни очи и може просто очите ти да не ги възприемат добре.
-Боли.
-Скъпи са.

Аз съм и за против лещите.
По-скоро носи очила...
Не знам...ти си решаваш.