PDA

View Full Version : Шибаните доктори



Presley
07-28-2007, 13:30
Еми една случка днес ме провокира да пусна тая тема...просто съм втрещена.
Понеже гледах пллеменницата ми,която е на 3 годинки и реших да я иэведа да се пораэходи,до си поиграе,да хапне и т.н.!Всичко окей,но все пак е дете -всичко се случва.Та се спъна и си обели една рана.В началото не очаквах да е нещо сериоэно,но иэведнъж эапочна да блика (буквално) кръв ,като водопад.Тя эапочна да плаче и естествено я эаведох на лекар в Исул.Вляэохме в спешния кабинет и какво?Милото 3-годишно дете е цялото в кръв,от коляното му се лее кръв,то плаче (едвам я удържах),а те???Докторът (ако иэобщо може да се нарече така) я увика и ми каэа `Дръж я эдраво ,че много рипа и ме нерви` :shock: !Отделно няколко сестри пред кабинета се раэкрещяха ,ще цитирам една от тях - `Я тва дете да млъкне,да не вляэа аэ да му эатворя устата` :shock: :shock: :shock: :shock: !Отделно ,че нищо не направи доктора,освен че лепна една лепенка ,която се отлепи още преди да иэлеэам от болницата...И все пак се эамислих какво е това отношение??Нормално ли е да търпим такова отношение,като дори срещу него не получаваме и качествени услуги...!А и эа конкретната ситуация-та това е 3-годишно дете,какво очакват :shock: ?ПРросто останах втрещена от животинското им поведение.Имаше още доста груби ,да не каэвам по-силни думи прояви,но няма да иэпадам в подробности ....
Та просто исках да споделя това с вас и да иэкажа въэмощението си. #-o

Mo6no3
07-28-2007, 13:32
Запази си мнението на компютъра и го напиши по-късно. В момента целият ти труд около мнението може да изчезне всяка секунда!!!!!!!

Kisses_P
07-28-2007, 13:33
еми така са днешните лекари.. аз преди около година може би нещо бях много зле и трябваше да отида на лекар макар в ендлея при дижурния и знаеш ли какво ми каза "ти знаеш ли че сърцето ти не е на място.трябва да е межи еди кои си ребра ,а моето било по-нагоре" :x аман от лекари.аз затова не ги обичам.

Seducti0n
07-28-2007, 13:43
Мило,тия са некви ненормалници пълни.Уж полагат хипократови клетви,ама виж колко си държат на професията. :? Прсто съм ужасена,шашната,шокирана,и умена.....как може подобно животинско отношение и то към едно 3 годишно детенце.Та нали за това родитетилите ни плащат сумати данъци да бъдем здравно осигурени...измишльотини...с амо пари да лапат...Всичко е един голям фалш икомерс дори и в здравеопазването. :? До къде ще стигне този свят,има ли граници човешкото безхаберие,лекарите са за да помагат,а не са се правят на интресни и да проявяват неуважение към пациентите ти. :wink: Дано на малкото,Ели да и мени скоро раната и, а ти мило си има вече едно на ум за това какво става в Българскот ни здравеопазване и що за хора,имат,,привилегията,,да се наричат-лекари. :wink:

DRE*
07-28-2007, 13:51
Ми така е ! И не само това те не могат да се нарекат лекари бе познавам хора който са болни и докторите не могат да разберат от кво са болни че и болнични не им дават.

OtherDimension
07-28-2007, 14:05
майка ми е лекар
получава мизерни 400 лева и издържа едно семейство
работи в хемодиализа и нефрология и е спасявала не веднъж човешки живот..

можете да го духате

07-28-2007, 14:09
Накрая става ясно, че ние трябва да можем да даваме първа помощ, щот около 90% ол лекарите не са си на мястото...Ужас!

Миналото лято във Варна брат ми (тогава на 5) хвана ангина.В непознат град сме, ходим по болници, а в едната една сестра ни изгони. Вика "Вий като не сте оттука, кой ви кара да идвате бе?". Мама й обяснява ,че детето има температура и в момента, лошо му е...а оная пак "Ми спешния кабинет ЗАТВОРИ преди час! Елате...утре след еди-колко часа..."
Щях да припадна просто. После го замъкнахме брата в частна болница (дето е в старата баня) и там човека беше много по-нормален. Прегледа го, каза кви лекарства да му дадем и т.н.

Да не говорим, че половин месец след като се прибрахме на Шумен и по новините съобщиха за онази жена, която била бременна и й станало лошо , отишла в петък, а ония я върнали за понеделник, сега лекарите ги нямало...Тя почина , ние я познавахме. На сватбата й бяхме ходили :smt010 ...Тя се развежда, колко ядове имаше, таман си намери свестен съпруг и забременя и ...една лекарска немърливост просто сложи край на всичко :smt012

mid_get
07-28-2007, 14:10
майка ми е лекар
получава мизерни 400 лева и издържа едно семейство
работи в хемодиализа и нефрология и е спасявала не веднъж човешки живот..

можете да го духате
Точно така.. "Мизерни" И моята майка е лекар и не съм много съгласна трудът й да е оценяван за толкова, колкото получава и някой, дето мете улиците (уважавам всяка професия, но мисля, че е крайно неправилно :) ) И отново проблемът е в държавата...ноо тоя път ще си замълча :roll:

Mo6no3
07-28-2007, 14:10
^
А пък аз познвам лекари, чията заплата не е много висока, ама получават далеч повече пари от официалните. Естествено аз говоря за големия град като Варна и далеч в по-голяма степен в София където има много хора, които имат пари. В София за попринцип безплатен преглед с направление трябваше да се плати на ръка на доктора, защото той така иска и иначе няма преглед или по-точно няма да има смисъл от прегледа.

Брой няколко пъти по 50 лева и още други приходи на ден и виж каква сума се получава. Естествено говоря за един от добрите доктори областта, а не за някакъв си.


Това няма нищо общо с мизерните 400 лева, а че добрите доктори и най-вече хирурзи трябва да получават много по-висока от реалната им заплата... така е, но не ми излизай с нереално ниски суми.

OtherDimension
07-28-2007, 14:12
^ мърша има във всяко стадо
няма институция, в която да няма отрепки
но да пускаш тема, че докторите са шибани.. трябва да си малоумно неблагодарно мекотело

Mo6no3
07-28-2007, 14:14
^ мърша има във всяко стадо
няма институция, в която да няма отрепки
но да пускаш тема, че докторите са шибани.. трябва да си малоумно неблагодарно мекотело
Аз пък от 2 години ходя на доктори и мога да ти кажа, че по-голямата част от докторите са "мърша" и затова до голяма степен имах здравословни проблеми с година повече (а може и още).

Точно онзи може и да не е мършата, защото въпреки че пойска пари, които по закон не може да иска и че се държа гадно с мен каза за болестта ми неща, които доста "безплатни" доктори изпуснаха и стана въпрос за съвсем друга насока на лечение.

Това не е само с докторите, ами със всички. 70% от народа ни не прави нищо, а иска пари срещу това, но темата е конкретно за докторите.

mtg1992bg
07-28-2007, 14:14
Накрая става ясно, че ние трябва да можем да даваме първа помощ, щот около 90% ол лекарите не са си на мястото...Ужас!

Миналото лято във Варна брат ми (тогава на 5) хвана ангина.В непознат град сме, ходим по болници, а в едната една сестра ни изгони. Вика "Вий като не сте оттука, кой ви кара да идвате бе?". Мама й обяснява ,че детето има температура и в момента, лошо му е...а оная пак "Ми спешния кабинет ЗАТВОРИ преди час! Елате...утре след еди-колко часа..."
Щях да припадна просто. После го замъкнахме брата в частна болница (дето е в старата баня) и там човека беше много по-нормален. Прегледа го, каза кви лекарства да му дадем и т.н.

Да не говорим, че половин месец след като се прибрахме на Шумен и по новините съобщиха за онази жена, която била бременна и й станало лошо , отишла в петък, а ония я върнали за понеделник, сега лекарите ги нямало...Тя почина , ние я познавахме. На сватбата й бяхме ходили :smt010 ...Тя се развежда, колко ядове имаше, таман си намери свестен съпруг и забременя и ...една лекарска немърливост просто сложи край на всичко :smt012

Това бях аз. Само да допълня, може би мечтата ми да стана лекар се поражда точно от това. Да докажа, че лекарите не са само немърливи и сърдити хора, а също и помагат, спасяват животи и хората ги уважават...Да го покажа не само на народа, а и на самите немърливи лекари, които за жалост толкова често се срещат :smt011

Presley
07-28-2007, 14:21
^ мърша има във всяко стадо
няма институция, в която да няма отрепки
но да пускаш тема, че докторите са шибани.. трябва да си малоумно неблагодарно мекотело
Не съм малоумно ,неблагодарно мекотело.Ще пусна тема,що да не пусна?Права съм.А и не конкретиэирам майка ти.Във всичко си има иэключения.Но булшинстовото от докторите е ей такоа!

Mo6no3
07-28-2007, 14:25
Но булшинстовото от докторите е ей такоа![/b]
Всъщност булшинството от народа е такова. Докторите поне са образовани за разлика от народа. А иначе попринцип държанието им може да е в следствие дългата практика. При тях идват само тъжни хора, борят се с ужасни неща и съответно и те стават ужасни хора, защото всичко около тях е ужасно. Това, обаче, не ги оправадва. Освен това знам какво е докторска мафия. :)

А и всички забелязваме докторите, защото в единия случай се засяга здравето. Това дали са се държали добре с теб в магазина и са ти указали нужните грижи няма никакво значение, но ако става дума за лоши грижи и отношение в болницата е по-различно.


Пиша доста несвързано и неясно и не знам дали ще ме разберете.

OtherDimension
07-28-2007, 14:27
^ мърша има във всяко стадо
няма институция, в която да няма отрепки
но да пускаш тема, че докторите са шибани.. трябва да си малоумно неблагодарно мекотело
Не съм малоумно ,неблагодарно мекотело.Ще пусна тема,що да не пусна?Права съм.А и не конкретиэирам майка ти.Във всичко си има иэключения.Но булшинстовото от докторите е ей такоа!

бОлшинството от неграмотни, плиткоумни, повърхностни, материални, безцелно живуркащи същества е от такива като тебе

една лепенка не можеш да сложиш, а си тръгнала да критикуваш хора, които са учили за да може утре като кихнеш и се вкиснеш да ти помогнат..
дано не опираш до лекар за истинска нужда, тогава ще видим как ще говориш за тях, като ти помогнат

признай си :

днес лекар не ти е сложил лепенка - лекарите са боклуци
утре учителят ти е писал двойка - учителите са тъпаци
на следващия ден тате не дава пари за нови дънки - родителите съкс

ти си една неблагодарна смръдла, на която другите й са виновни за собственото нескопосано поведение

Mo6no3
07-28-2007, 14:29
дано не опираш до лекар за истинска нужда, тогава ще видим как ще говориш за тях, като ти помогнат

застреляй се
То има такъв лаф... "Да не попаднеш на лекар". Докторите не са по-лоши от останалите, но грешките им се отразяват фатално върху останалите, например върху мен.

LunaTriCk
07-28-2007, 14:43
цял ден да си подложена на такъв стрес и напрежение в болницата и ти ще се резкрещиш на първото крякащото лапе в коридора. не приемай нещата толкова лично. не си само ти пациент.

miminia
07-28-2007, 14:44
майка ми е лекар
получава мизерни 400 лева и издържа едно семейство
работи в хемодиализа и нефрология и е спасявала не веднъж човешки живот..

можете да го духате


:smt005 :smt005 хаха тва последното ме изкефиии :smt026

07-28-2007, 15:05
Не мога да разбера от какво се оплаквате. Здравната ни система се променя по образец на САЩ. Пък те са супер развити и там е РАЯТ. като не ви кефи - сори, ама комунизЪма си отиде. Безплатното медицинско обслужване и образование са само спомен.

Някой да е виждал офисите на здравната каса? Ми как ще намерят пари за заплати на лекарите и консумативи за болниците, като завлиите имат само по 2 климатика и 3 компютъра на човек (един от 8 знае как се включва, един от 15 знае как какво е word). Алооооооооу, дупе да ви е яко - ще се мре!

zoben_pitbul
07-28-2007, 15:47
Айде като си момиче поне на сестрата си можела да й плеснеш един шамар.Следващият път го направи.

shadow4e
07-28-2007, 15:54
Подай жалба! На този етап нищо няма да се промени, ама ако подадат още хора и отношението на лекаря набързо ще се промени ил ще си търси друга болница. Същото се отнася не само за лекарите, а къв всички.
Онзи ден и аз си се чудя защо не й вдигнах скандал на една сервитьорка. Не стига, че 30 минути не ни обсужи /през това време седеше и пушеше/ и накрая ние отидохме при нея и си поръчахме, а това е хубаво кафене, а не е от дупките... Естествено, че нямаше да получи бакшиш и за да не си ги задържи парите оставих 10 стотинки на две по 5, защото нямах по-едри. А тази ми каза "Тези пари си ги служи в касичката вкъщи, аз такива пари не мога да отчета", бях с две приятелки, които щяха да се почувстват кофти, ама ако бях с друг щях да й кажа "Да отида аз да ги отчета пред шефа?!".

Предполагам, че няма да додадеш жалба и точто затова следващият път положението ще е същото!

malka_sladuranka
07-28-2007, 16:05
Подай жалба!
Да. И аз това бих направила.


ПП. Ако лекарят който те лекува не ти е познат, не очаквай да не те претупа отгоре, отгоре.

Seducti0n
07-28-2007, 16:32
Няма смисъл от купища обиди и прехвърляния на топката.Всеки и ма свои доводи,и спрямо това застава в различна позиция,относно породилия се проблем. :wink: В случая,авторката не е била доволно от негативното отношение на лекари спрямо едно 3 годишно дете.В правото си е да се сърди и да не доволства.Това,че тези лекари са се отнесли некоректно,съблюдавайки здравословното състоя на пациент-не означава,че всички лекари са такива.И все пак,какъв трябва да си,че да отминеш с тагова пренебрежение едно малко детенце,боли го,може да го естах от кръвта,нормално е да се разсплаче. :? Едва ли тук е мястото да се спорим,дали лекарите си вършат качествено и съвестно работата.Така,се пораждат,ожесточени спорове в които вскеки,защитава себе си и своята позиция.....На мнение съм,че обсоятелствата винаги имат 2 лица,друг е въпросът,че често пъти ние,виждаме само едно от тях. :?

shadow4e
07-28-2007, 16:44
Кои обстоятелства имат две лица? В случая докторът примерно се е скарал сутринта с жена си преда тръгне на работа и си го изкарва на детето. Ако някой се отнесе към неговото дете така, ама като примерно е на зъболекарския стол, дали ще е на същото мнеине?!

Да,в много случаи ситуацията има две лица, но това ти е лошото на постовете, че даваш много общи съвети :)

Presley
07-28-2007, 16:52
Вече всичко е наред.Просто бях много иэнервена и эатова пуснах темата...не очаквах да се раэвихрят такива спорове(въпреки ,че в повечето теми така става).И все пак благодаря на всички,които иэкаэаха мнение.В крайна сметка не може всички да сме на едно мнение.

Mo6no3
07-28-2007, 16:53
Подай жалба!
Да. И аз това бих направила.


ПП. Ако лекарят който те лекува не ти е познат, не очаквай да не те претупа отгоре, отгоре.
Какви жалби бе? Вие знаете ли какво значи докторска мафия? Подадеш ли жалба срещу доктор значи да си вкараш таралеж в гащите и да имаш проблеми не с един, не с няколко, ами с кажи речи всички доктори.

Seducti0n
07-28-2007, 16:54
shadow4e-права си,може би мисля в по-мащебен план,а не се концентрирам,главно върху отделния проблем.....Понякога,сме склонни да регираме първосигнално и да не отдадем значение на факторите,които са повлияли на лекаря в случая,да се държи лошо с детенцето.....въпреки всичко,това не го оправдава...

Presley
07-28-2007, 16:55
Подай жалба!
Да. И аз това бих направила.


ПП. Ако лекарят който те лекува не ти е познат, не очаквай да не те претупа отгоре, отгоре.
Какви жалби бе? Вие знаете ли какво значи докторска мафия? Подадеш ли жалба срещу доктор значи да си вкараш таралеж в гащите и да имаш проблеми не с един, не с няколко, ами с кажи речи всички доктори.
Именно.А и една жалба няма да промени нищо,ще донесе само едно ходене по мъките

Presley
07-28-2007, 16:57
shadow4e-права си,може би мисля в по-мащебен план,а не се концентрирам,главно върху отделния проблем.....Понякога,сме склонни да регираме първосигнално и да не отдадем значение на факторите,които са повлияли на лекаря в случая,да се държи лошо с детенцето.....въпреки всичко,това не го оправдава...

Естествено,че може човека да е имал някакви лични проблеми.И какво?Най-малкото,че е доктор!Професията му иэисква внимание.Би трябвало с личните проблеми да се раэделя на прага на болницата :smt012
Но както и да е ,нека спрем да спорим-всичко вече е окей.Даже не трябваше да пускам темата :-D

Kikimora_
07-28-2007, 17:04
Докторите не са озлобени от заплатите си! И 10000000000000 лв да дадат , те пак ще са прости и некадърни. Все едно на циганин да дадеш пари , пак ще е тъп. Лекарите в България просто са неуравновесени. Разбирам ги , че пред кабинетите им чакат много баби и дядовци с измамни диагнози и т.н. , но те са си избрали тази професия и е трябвало да знаят риска , когато започват работа. И който лекар е добър , той не седи в БЪлгария , а бяга от страната си.


П.П. Сещам се 1 път , когато щях да се бия с 1 сестра . Аз с температура , а тя вика и ми крещи (щяха да ми вадят зъб) и на всичкото отгоре се карам с нея да не ми крещи. Ето такива "животни" са. Приемат те , като парче месо , а не като ЧОВЕК!

malka_sladuranka
07-28-2007, 17:33
Подай жалба!
Да. И аз това бих направила.


ПП. Ако лекарят който те лекува не ти е познат, не очаквай да не те претупа отгоре, отгоре.
Какви жалби бе? Вие знаете ли какво значи докторска мафия? Подадеш ли жалба срещу доктор значи да си вкараш таралеж в гащите и да имаш проблеми не с един, не с няколко, ами с кажи речи всички доктори. Хах.. Мафия...
Много страшно било. :smt005
Не са попаднали на който трябва....
Мафия били... :smt005

Mo6no3
07-28-2007, 17:41
хах.. Мафия...
Много страшно било. :smt005
Не са попаднали на който трябва....
Мафия били... :smt005
Попадал съм на достатъчно доктори, за да заявя, че подобно на всички останали хора повечето от тях не си вършат работата. Честите им грешките им довеждат до далеч по-лоши последствия от колкото грешките при останалите. Подобно на мафията действат организирано. Тръгнеш ли срещу един доктор... тръгваш срещу всимчки доктори.

malka_sladuranka
07-28-2007, 17:45
Еми.. От моите наблюдения съм заключила точно обратното...

quench
07-28-2007, 17:46
хах.. Мафия...
Много страшно било. :smt005
Не са попаднали на който трябва....
Мафия били... :smt005
Попадал съм на достатъчно доктори, за да заявя, че подобно на всички останали хора повечето от тях не си вършат работата. Честите им грешките им довеждат до далеч по-лоши последствия от колкото грешките при останалите. Подобно на мафията действат организирано. Тръгнеш ли срещу един доктор... тръгваш срещу всимчки доктори.

така е, аз съм вътрешен човек, родата ми е елекарска

някой път ще ти покажбем как действа Коза Ностра, като си толкова знаещ, на практика

ще се окажеш обездвижен на леглото, с дебела хилеща се сестра, която идва към теб с набор за енема :twisted: :twisted: :twisted:

освен тва, мама и тате имат 5-те бавареца и 3-те вили от законен бизнес - присаждане на картофи - не сме като онея престъпници митничарите или полицаите...

O:) O:) O:)

HopeLesss
07-28-2007, 17:48
До сега не съм имала проблеми с лекари, въпреки че не веднъж ми се е налагало да се допитвам до тях. Наистина навсякъде има некадърни хора, но да слагате всички под общ знаменател е идиотско. Това е все едно да кажеш, че всички полицаи и митничари са корумпирани, всички политици не си вършат работата, всички даскали са изкуфяли и т.н. Просто не си имала късмет. Това е. Аз ако съм, няма да се изнервя толкова, а ще отида при някой друг. :wink: Пък и едва ли е било нещо толкова спешно. Не си ли карала курс по първа помощ ? :wink:

quench
07-28-2007, 17:51
аз само пак да предупредя, винавайте какво говорите за лекарите, за да не се озовете в манипулационната с двуметров мускулест санитар с луд поглед и скалпел в ръката :twisted:

OtherDimension
07-28-2007, 17:51
Подай жалба!
Да. И аз това бих направила.


ПП. Ако лекарят който те лекува не ти е познат, не очаквай да не те претупа отгоре, отгоре.
Какви жалби бе? Вие знаете ли какво значи докторска мафия? Подадеш ли жалба срещу доктор значи да си вкараш таралеж в гащите и да имаш проблеми не с един, не с няколко, ами с кажи речи всички доктори.

това са лекари, не таксиметрови шофьори

koalka
07-28-2007, 20:45
Разбирам, че получават ниски заплати, но като не им харесва-защо не напуснат?Ясно е, че държавата скоро няма да се промени към хубаво и трябва да се мисли за настоящето...Това едно на страна.
Аз, може би на тяхно място щях да се уплаша, че детето така плаче, а не да му викам.Разбирам, изнервени са, но защо просто не направят една просто забележка, ако са толкова ядосани, а не чак да обиждат?Това вече е прекалено и нищо не ги оправдава, дори ниските заплати.И все пак нали това им е работата-да помагат на болните хора и на тези, които им се е случило нещо?

Presley
07-28-2007, 21:07
Къзе иэчеэна мнението на Эабавно ми е :-D :-D :-D

tuka6na
07-28-2007, 21:28
:shock: какво се случва...
Слава Богу,още не съм заумирала че да ми трябва сериозна лекарска намеса..Обаче каква е тая простотия човешка ве.Не само няма кой друг да ви помогне ами и ще ми плюят по здравната система...Мда, верно-то нали по някой трябва да плюем...Е аз пък ще кажа ,че за сега съм повече от доволна от всякакви видове лекари,зъболекари и тн.,които са ми помагали по някакъв начин.Живея сама,и си нямате на идея,каква паника ме обзема да не ми стане нещо по бързата процедура,щото няма и кой да ми помогне...Бягам на момента при личния,които до сега ,евала му правя, бил е винаги организиран и е реагирал адекватно на всяка ситуация.
Всъщност не са виновни лекарите.Мда-това със заплатите им допринася за някои неща,но в коя друга смръдлива държава лекар получава по-малко от шофьор от градски транспорт... :-s Ама пък нали ние ,публиката си нямаме на идея какво е на тяхно място,що пък да не плюем...
Често срещана фраза стана и ''лекарска грешка''.Ние сме простосмъртни все още ,а и те не притежават възможности,различни от нашите.и те са хора..
Болна е темата за здравната система в нашата родина мила ; D...Ама каквато държавата ,такова и здравеопазването...Куца,куц а....;/

monka
07-29-2007, 17:19
doktorite vzemat mizerni zaplati, ama pove4eto koooolko mnogo pari4ki si vzemat otdelno ot pacienti prosto ne e istina.Tova go kazvam, za6toto go znam, a ne za6toto taka sam 4uvala.Maika mi 3god. be6e non stop po bolnici i v Sofiq i v Burgas zaradai ba6ta mi i znam za kakvo stava vapros.I ne samo doktorite sa taka, i sestrite sa6to.Maika mi e pla6tala pari na sestrata, za da si var6i rabotata, koqto trqbva da si var6i...ina4e prosto nqma da ti obarne i gram vnimanie.
Ne govorq za vsi4ki doktori, oba4e sa mnogo tezi, koito prosto ne mogat da si svar6at rabotata, ama se pravqt na mnogo razbira6ti...v Burgas v edna bolnica praviha na ba6ta mi edna i sa6ta operaciq 3-4 pyti bez nikakav uspeh.V Sofiq vednyj mu q napraviha i vsi4ko e nared ve4e.Prosto nqkoi za ni6to ne stavat.A izob6to nqma da otvarqm tema za li4niq mi lekar :lol:
Ne vsi4ki lekari sa takiva, ima nqkoi mnogo dobri i si var6at rabotata...no ima i takiva, deto ako ne im butne6 pari :-#

Mimka_sweet
07-29-2007, 21:52
Случката наистина е гадна и може би не си попаднала на истински лекари,но с риск да прозвуча малко ще кажа следното.

Цялото ми семейство са лекари и не че искам да ги защитавам,ама живеят в постоянен стрес,работят в мизерни условия,взимат малки заплати и имат още куп неприятности .
Ако имат 15 минути за преглед 12 от тях пишат документи , а 3 минути само те преглеждат.И представи си ако ти имаш 24 часа дежурство дали няма да избочиш сред ревящи деца и охкащи бабички.

07-29-2007, 22:20
Еми една случка днес ме провокира да пусна тая тема...просто съм втрещена.
Понеже гледах пллеменницата ми,която е на 3 годинки и реших да я иэведа да се пораэходи,до си поиграе,да хапне и т.н.!Всичко окей,но все пак е дете -всичко се случва.Та се спъна и си обели една рана.В началото не очаквах да е нещо сериоэно,но иэведнъж эапочна да блика (буквално) кръв ,като водопад.Тя эапочна да плаче и естествено я эаведох на лекар в Исул.Вляэохме в спешния кабинет и какво?Милото 3-годишно дете е цялото в кръв,от коляното му се лее кръв,то плаче (едвам я удържах),а те???Докторът (ако иэобщо може да се нарече така) я увика и ми каэа `Дръж я эдраво ,че много рипа и ме нерви` :shock: !Отделно няколко сестри пред кабинета се раэкрещяха ,ще цитирам една от тях - `Я тва дете да млъкне,да не вляэа аэ да му эатворя устата` :shock: :shock: :shock: :shock: !Отделно ,че нищо не направи доктора,освен че лепна една лепенка ,която се отлепи още преди да иэлеэам от болницата...И все пак се эамислих какво е това отношение??Нормално ли е да търпим такова отношение,като дори срещу него не получаваме и качествени услуги...!А и эа конкретната ситуация-та това е 3-годишно дете,какво очакват :shock: ?ПРросто останах втрещена от животинското им поведение.Имаше още доста груби ,да не каэвам по-силни думи прояви,но няма да иэпадам в подробности ....
Та просто исках да споделя това с вас и да иэкажа въэмощението си. #-o
Виж сега,това не е правилно,но пък да те попитам-плати ли нещо и колко?Имаш ли представа на запад за едно такова нещо колко взимат?
Сеш' се или са любезни и ти взимат заплатата за три шева(по принцип говоря) или те псуват и плащаш 5 лева за сърдечна операция...(условно казано)..Ти избираш..

bungle
07-29-2007, 22:34
Не мога да разбера от какво се оплаквате. Здравната ни система се променя по образец на САЩ. Пък те са супер развити и там е РАЯТ. като не ви кефи - сори, ама комунизЪма си отиде. Безплатното медицинско обслужване и образование са само спомен.

Някой да е виждал офисите на здравната каса? Ми как ще намерят пари за заплати на лекарите и консумативи за болниците, като завлиите имат само по 2 климатика и 3 компютъра на човек (един от 8 знае как се включва, един от 15 знае как какво е word). Алооооооооу, дупе да ви е яко - ще се мре!

Гледай SICKO и ще разбереш колко много грешиш за САЩ. В САЩ е по-зле и от тук...