PDA

View Full Version : Бездомни котки



Sam90
07-28-2007, 15:32
http://www.simplecreative.com/i/cat/chancebefoire200.jpg
http://vbox7.com/play:8e661bb1

Е ... вие пробвали ли сте метода - Хващане-кастриране-пускане? А може би сте от тези, които ги малтретират? :-k :lol: Думайте...

LunaTriCk
07-28-2007, 15:43
Силно съм развълнуван коя е тази ? С удоволствие бих й приютил котето
:-D
http://i.data.bg/07/07/28/482151_orig.jpg

Totalitarianist
07-28-2007, 15:43
wow пич, това е прекалено брутално и извратено :smt011
Махни тия гадни снимки от тук.

Nadelina
07-28-2007, 15:49
Oleee.. pylen ujas :( Mnogo mi stana jal...

Swinkenhoffer
07-28-2007, 15:52
ако на всички им беше толкова жал, колкото разправят, нямаше да има бездомни котки, кучета, фазани, зайци и т.н. :lol:
със съчувствие и 2-3 сопола няма да стане работата.

Disrespect
07-28-2007, 15:57
аз веднъж засяках жираф пред блока ама фазан пък до сега не съм виждал :shock:

malka_sladuranka
07-28-2007, 15:57
Тъжно.. :?
Много обичам коти....

nellllly
07-28-2007, 16:13
точно затова имам 3 котки (улични), бяха 4, ама най-малкото (най-скоро намереното) го подарих... имам си и куче, корто от гарата тръгна след мене, така и не ми даде сърце да го оставя... само дето от него котките са заприличали на анорексички, ама ще ги закрепим пак ;)

krasivata_luvica
07-28-2007, 16:41
оллелелелееллелеее :smt010 :smt010 нямам думи :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

Presley
07-28-2007, 17:03
Ужасно е.Кофти е ,че хората си правят кефа на гърба на други хора или пък както в случая-на гърба на едно невинно коте.Все пак и те имат чувства мамка му,и тях ги боли! Пф #-o Не бих могла да го направя

quench
07-28-2007, 17:10
от постовете и от филмчето особено си личи колко глупави и завряни създания могат да са хората

нека ви разясня нещо за котките - гледал съм 6 зверчета
1. котката не ви обича - за нея сте премет от стаята, който й носи храна и я защитава, но тя не ви обича - не би скочила на помощ и т.н., както би направило кучето - и то главно, защото няма природа на социално животно; докато песът ви приема за алфата в глутницата и инстинктивно знае, че глутницата оцелява, защото алфата е жив - тоест, кучето ще се опита да ви спаси на всяка цена; котката е просто опортюнист в живота
2. и така, преминаваме от опортюнизма на следващият факт - котките не са обречени на "мизерно съществуване" - те не са хора, те са животни; тъй като са хищници, на които не е нужна паша и тъй като са малки животни, пресеченият терен на градът не се различава в очите на една котка от градината на село - просто има ръбати форми и малко по-особена миризма; котките нямат нужда от социални помощи, за да живеят, нямат нужда от съчувствието ви
3. котките не ви се радват - котките ви маркират - може би сте забелязали как котето минава през цялата къща, за да отрие козината си във всяка мебел - не се чеше, не се заблуждавайте - котешката козина е доста по-чиста от косата ви, например
котето хитро ви маркира като своя територия, за него вие сте като добитък и то ви жигосва
4. котката няма нужда да бъде тъпкана като свиня, за да поддържа оптимална жизненост - а и има нужда да бъде свободна; така, колкото и да сте загрижени, за котката апартаментът ви е като строг тъмничен затвор с постоянни мъчения
- храната е гадна - усикас и т.н. едно, че са натъпкани с хормони иферомони, които да дрогират котето и да го докарват до абстиненция, за да купувате още, второ, че съсипват сърдечно-съдовата и храносмилателната система, увеличавайки рискът от рак, трето, че не са живи - не се борят, нямат кръв, не изпитват страх, който котето може да подуши
- на една котка, живееща на село, обикновено се пада ареал над 1 кв. км. - тясна зона, която започва от топлото легълце в хола на баба и дядо, която се разширява в полето и оборите
- котката е УБИЕЦ тип "Ханибъл Лектър" - тя има нужда да убива по особено жесток начин - когато не й предоставяте тая възможност, тя се озлобява с течение на времето
- котките са в състояние на постоянна готовност за разгонване - ако например аз погаля една разгонена котка и се прибера вкъщи, котаракът ми ще се побърка - тогава каво правим, бонзай ли? ще го кастрираме (респ. ще вържем тръбите на мацата) - за да го гледаме като писано яйце и да му преебем целия организъм? или ще го тъпчем с хормонални таблетки?

аман от толкова доброжелатели

и да - при котките също има естествено подбор - тези проскубани котаци, които скитат по кофите, всъщност са ветерани, един на хиляда от малките котенца, които са оцелели - и нямат нужда някой да ги заробва, за да ги ползва за плюшени играчки

и накрая - ако си мислите, че жестоките факти - например "деца избождат очите на котета" - са по-различни от това да едно куче да хване котката и да й скърши гръбнака, се лъжете - от гледна точка на котката, смъртта е еднаква

ей, не мога да се спра - децата не са главният фактор за смъртността при котетата - нито е недохранването
мъжките котки са тези, които убиват най-много котета - защото когато мъжкар се вмъкне в гнездото, свито в някое мазе и не подуши феромоните на своят генотип, той убива котетата и чака - защото след няколко дни майката отново ще се разгони и той ще има шанс да продължи своята генетична линия

котките не изпитват емоции, те изпитват дискомфорт и комфорт в различни степени
котките не са хора
оставете ги да живеят необезпокоявано

Presley
07-28-2007, 17:14
Това е ясно,но иэпитват фиэическа болка.

quench
07-28-2007, 17:16
да, но я възпиремат само като предупреждение, върху което да си изгрдят рефлекс за самосъхранение
все едно се опарваш на котлона

quench
07-28-2007, 17:18
сега да не кажете, че съм някой, де4то ги мрази - хей, както казах, гледал съм 6 котки, обожавам ги тея животни, но в един момент виждам, че се измъчват и ги харизвам по провинцията по разни доворове и т.н., за да си поживеят свободно

"осиновете коте" ми звучи като "затворете коте"

Presley
07-28-2007, 17:25
сега да не кажете, че съм някой, де4то ги мрази - хей, както казах, гледал съм 6 котки, обожавам ги тея животни, но в един момент виждам, че се измъчват и ги харизвам по провинцията по разни доворове и т.н., за да си поживеят свободно

"осиновете коте" ми звучи като "затворете коте"
То общо вэето си е така.При мен е така с кучетата-накрая винаги се оэовават в някое дворче :-D И катд се эависля-доста по-добре эа животното.
Иначе эа котките няма да споря,эащото найстина говоря на иэуст,не съм гледала котка.

quench
07-28-2007, 17:28
само да кажа още нещо - едно ентусиазирано и наистина слънчево момиченце, както тея, дето им се скъса сърцето, като гледаха филмчето - та това 12-13 годишно живееше на моят етаж в стария блок и имаеш малко помиярче котенце
обаче от гледна точка на котето тя беше по-зла и от Елмайра, а аз не успях да я убедя колко грешно се държи с котката, като й обръща постоянно внимание - и животничето се побърка, стана зло и се криеше по цял ден
после го предадох на един приятел в Лесидрен да избива птички по горите там

LunaTriCk
07-28-2007, 17:40
Котките могат да бъдат доста привързани към стопаните си и определено за тях не си "онова двукрако дет носи храната". За 6 котки как така не си го разбрал, не знам :?
Също и има огромна разлика между градска и селска котка. Това че се адаптират към новата среда, не означава че те не усещат разликата.
И да, котките ти се радват. Маркирват веднъж. Не всеки ден.

Disrespect
07-28-2007, 17:43
котките са зли!!!

кучета рулз :р

quench
07-28-2007, 17:43
не знам как не си разбрал, че котките не се радват - това, че преде, значи, че е доволна, а има разлика между задоволството и искрените емоции :) (сори, забравих "Й" накрая на "емоции" :-D )
за 6 котки съм разбрал, че вискчи мислите котките за нещо повече от топка козина с мозък колкото орех

LunaTriCk
07-28-2007, 18:03
котката е това, за което ти си я възприемаш. ти, щом мислиш че е само топка козина с мозък, колкото орех - ми, хуу. :roll: за мен моята е нещо повече. котките си имат характер. аз 3 котки съм гледал и трите имаха различни навици.

quench
07-28-2007, 18:04
...които се свеждаха до едно и също...

да си станал котешки психолог бе, знаеш ли ква кинта щеше да правиш, обричайки горките животни на мъчения

LunaTriCk
07-28-2007, 18:05
еми да, ама на ! скъсаха ме на изпита по биология. сега съм принуден да се изявявам по форумите. :smt011

quench
07-28-2007, 18:07
хахахаха, мир :D

ПП: все пак не си прав... [-( :D :D :D

koalka
07-28-2007, 19:47
Да, и са своенравни.В единия момент може да ти се гали, а в другия да те одраска.

Blacklisted
07-28-2007, 19:55
Точно като мен са - за това ме кефят толко 8)

Bubolinaaa
08-04-2007, 17:36
Kak moje be mamka mu ? Nemoga da si obqsnq kak moje da ima takiva hora?! Da , pravi ste che imat stranni harakteri no..kakto si gi vazpitash.. moga da kaja che v drugite strani se durjat mnogo mnogo po-dobre s jivotnite otkolkoto nie tuk s tqh,vapreki che ne vsichki jivotni tam sa milichki...
Eto shte vi dam primer; Onzi den vidqh kak nqkuf si "guzar" s gotinata kola kara kato nenormalen i ubi 2 kotki bez da mu migne okoto !
Spodelih az s bratov4edka mi koqto jivee v Amerika .. e Kakvo da vi kaja na neq i stana mnogo chudno i mi razkaza za otnoshenieto kum kotkite v Amerika ili tam v nqkakva druga strana (shte vi izluja)
Znachi imalo edin chovek koito imal 18 kotki v kushtata si ii edin den otishli ot zoopoliciqta (kakvato ima v povecheto strani, no ne sum sigurna dali taka se kazva) v tqh i go pitali kolko kotki ima i kak se griji za tqh.. e choveka pokazal hrana vsichko..nooo...horata vidqli nqkolko ot kotkite i spored tqh te bili mnogo slabi... i obsujdali i sled okolo 30min doshla Policiqta.. i izkarali choveka i go zakaranli v aresta tam a hvanali kotkite .. samo 15 ot tqh de.. shtot drugite ne uspqli i gi zakarali v bolnica.. E... kato zapochnesh :
preteglqt gi kolko tejat i kolko trqbva da budat.. sled tova : Kupane, obezparazitqvane, kaishki im slojili, nahranili gi.. sled koeto ..: slagat kotkata na masata i pochvat da q oglejdat ako ima ranichki i tam raznite mu lekuvat q i trqbva da e izrqdna.. i sled kato e nahranena i vsi4ko i e ok .. otiva v priut, kudeto se grijat dosta dobre za neq.. e tova se e sluchilo na 15-te kotki na choveka a toi e bil edin den v aresta.. za razpiti i razni raboti .. i ot togava si gleda samo edna kotka.. a za vssichki tezi griji za kotkite e platila durjavata..e..kakvo ? Tuk v Bulgaria dori za horata nqma.. mojesh da umresh pred bolnicata i na nikoi nqma da mu puka .. ama kakvo da napavim durjavata e takava..a drugade...vsqko jivotno trqbva da bude spaseno i da se vnimava s nego .. e az sum 'ZA' tova neshto! Zashtoto i te dishat i te izpitvat bolka i mislq che ne trqbva da gi prenebregvame kolkoto i ponqkoga da ni se struvat ujasni.. :{{