PDA

View Full Version : Задължителна литература след седми клас



k0tencet0
07-28-2007, 17:09
Знам, темата не е за тук, но тука пишат най-много хора. Значи, проблема е следния, утре заминавам за морето, а чак сега се сетих за задължителната литература, която трябва да се чете през лятото след седми клас. ](*,) (В училището, в което влязах, казаха, че траа да ги изчета сичките.) Потърсих във тетрадките ми - няма. Във чичко гугъл - няма (или поне не намерих). В търсачката на форума ..... и там не намерих. Реших да се обърна към вас. Моля ви, който знае да каже. [-o< :smt010 Одеве пуснах 1 тема тука, 1 тема в Училище и приятели, ама те изчезнаха мистериозно.
Вие сте ми последната надежда! :smt010

Aileen
07-28-2007, 17:33
Николай Хайтов - Дервишово семе
Ивайло Петров - Преди да се родя
Димчо Дебелянов - Скрити вопли
Елисавета Багряна - Потомка
Николай Лилиев - Тихият пролетен дъжд
Христо Смирненски - Зимни вечери
Христо Смирненски - Приказка за стълбата
Христо Смирненски - Цветарка
Христо Смирненски - Братчетата на Гаврош
Светослав Минков - Дамата с рентгеновите очи
Никола Вапцаров - Песен за човека
Никола Вапцаров - Прощално
Никола Вапцаров - Борбата е безмилостно жестока
Емилиян Станев - Крадецът на праскови
Йордан Радичкова - Нежната спирала
Валери Петров - Тавански спомен
Блага Димитрова - Жена
Павел Вежинов - В един есенен ден по шосето

Всички написани така са задължителни, а написаните по този начин или няма да ги разглеждате или ще ги споменете само.

dunapren
07-28-2007, 17:35
wsi4ki sum gi 4el po 4 puti batko .I pose za6to sum bil taakava inteligentno kopelence...........

quench
07-28-2007, 17:37
тва за кой клас е? освен тва препоръчвам Лилиев силно

DjBaloon
07-28-2007, 17:43
тва за кой клас е? освен тва препоръчвам Лилиев силно
Toi e v 11 klas :wink:

dunapren
07-28-2007, 17:44
тва за кой клас е? освен тва препоръчвам Лилиев силно
Toi e v 11 klas :wink:
tui kato gledam go ima i sled 7 :-D ama az sum go 4el nai malko 4 puti i bez tova :-D

HopeLesss
07-28-2007, 17:45
Тия всичките се четат за 1 седмица. Баси скучното. Не е ли то Граф Монте Кристо или Война и мир, не ми го хвали :twisted:

Иначе Крадецът на праскови е много приятен, Вапцаров се чете лесно, а Преди да се родя честно казано ми беше тъпо :roll:

Decu
07-28-2007, 17:45
тва за кой клас е? освен тва препоръчвам Лилиев силно
Toi e v 11 klas :wink:
tui kato gledam go ima i sled 7 :-D ama az sum go 4el nai malko 4 puti i bez tova :-D

Мн начетен, ей :-D

dunapren
07-28-2007, 17:46
тва за кой клас е? освен тва препоръчвам Лилиев силно
Toi e v 11 klas :wink:
tui kato gledam go ima i sled 7 :-D ama az sum go 4el nai malko 4 puti i bez tova :-D

Мн начетен, ей :-D
izkliu4itelno mnogo v 3-ti klas bqh regionalen 6ampion po geografiq i matematika :-D i sum izklui4itelno intiligentno kopolence :smt005

Decu
07-28-2007, 17:47
тва за кой клас е? освен тва препоръчвам Лилиев силно
Toi e v 11 klas :wink:
tui kato gledam go ima i sled 7 :-D ama az sum go 4el nai malko 4 puti i bez tova :-D

Мн начетен, ей :-D
izkliu4itelno mnogo v 3-ti klas bqh regionalen 6ampion po geografiq i matematika :-D i sum izklui4itelno intiligentno kopolence :smt005

Ахахаах...а аз се гордея с трето място по литература :roll: .... :-D :-D

DjBaloon
07-28-2007, 17:49
Az puk sum nai-dobur turgovski predstavitel na panaira na uchebnite firmi za 2007 godina proveden na 23 april 8) Vie tuka za literatura mi govorite :-D

dunapren
07-28-2007, 17:50
Az puk sum nai-dobur turgovski predstavitel na panaira na uchebnite firmi za 2007 godina proveden na 23 april 8) Vie tuka za literatura mi govorite :-D
eeee batko ti si druga klasa prosto :-D az tuka kat maluk znaeh geografiq pa da se pohvalim :-D

quench
07-28-2007, 18:01
Вапцаров не се чете лесно, той се минава отгоре лесно, без прилагане на рефлексия върху прочетеното

иначе отде да знам по новите програми кое къде са им сложили? (и в този смисъл,да)

k0tencet0
07-28-2007, 18:56
Николай Хайтов - Дервишово семе
Ивайло Петров - Преди да се родя
Димчо Дебелянов - Скрити вопли
Елисавета Багряна - Потомка
Николай Лилиев - Тихият пролетен дъжд
Христо Смирненски - Зимни вечери
Христо Смирненски - Приказка за стълбата
Христо Смирненски - Цветарка
Христо Смирненски - Братчетата на Гаврош
Светослав Минков - Дамата с рентгеновите очи
Никола Вапцаров - Песен за човека
Никола Вапцаров - Прощално
Никола Вапцаров - Борбата е безмилостно жестока
Емилиян Станев - Крадецът на праскови
Йордан Радичкова - Нежната спирала
Валери Петров - Тавански спомен
Блага Димитрова - Жена
Павел Вежинов - В един есенен ден по шосето

Всички написани така са задължителни, а написаните по този начин или няма да ги разглеждате или ще ги споменете само.

Mоляяяяяяяяя???? Госпожата си спомням, че продиктува нещо, нямаше ги тия. Имаше някои от тях, де. Но имаше и диви разкази на Хайтов и крадецът на праскови. :?

Се пак миси

Aileen
07-28-2007, 19:39
Емилиян Станев - Крадецът на праскови


Mоляяяяяяяяя???? Госпожата си спомням, че продиктува нещо, нямаше ги тия. Имаше някои от тях, де. Но имаше и диви разкази на Хайтов и крадецът на праскови. :?

Се пак миси

Дервишово семе е един от разказите в "Диви разкази". "Крадецът на праскови" съм го написала. А щом г-жата ви ги е диктувала ти защо не си ги записала?

P.S. "Се пак" моля.

sladku_bebzi
08-01-2007, 07:44
На мен са ми тези:

Николай Хайтов - Дервишово семе
Ивайло Петров - Преди да се родя
Димчо Дебелянов - Поезия
Елисавета Багряна - Поезия
Николай Лилиев - Поезия
Христо Смирненски - Поезия
Емилиян Станев - Крадецът на праскови
Светослав Минков - Дамата с рентгеновите очи
Йордан Радичков - Нежната спирала
Валери Петров - Поезия
Блага Димитрова - Поезия
Павел Вежинов - В един есенен ден по шосето
Никола Вапцаров - Поезия

Тоест са ми същите като на drebosy4eto, само че не са ми дали отделни произведения от някои автори.

lilit_666
08-03-2007, 06:00
Zna4i,книгите са то4но като тия,написани в 1 коментар..
Не знам по каква система у4ите,ама "Джеп4ията на праскови"го у4ихме тая год.(8 кл.)

Ина4е задължително няма.Аз никога не си 4ета вс. книги през ваканцията.най -много 2,3 и пак си имам само 6тици,а уж у4илището ми е елитно.Тя нашата Цоцила(даскалката)си знае класа и в даскало разработваме темите и слушам от там.
СЪВЕТ4Е:
-Не 4ети книгите,а си вземи у4ебника от библиотеката и го про4ети него.Има вс.необходимо,а което ти е интересно-вземи да му про4ете6 пълната версия!

mtg1992bg
08-03-2007, 06:36
Ъ, тия пък ваште учители колко книги са ви дали!?
Нашата даже не ни продиктува списък, а една друга, която даваше частни уроци на 2 приятелки им направи . Те ми го дадоха после.
Ето го и него:
1. Н Хайтов - "Дервишово семе"
2. И. Петров -"Преди да се родя"
3. С. Минков - "Дамата с рентгеновите очи"
4. Е. Станев - "Крадецът на праскови"
5. Й. Радичков - "Нежната спирала"
6. П. Вежинов - "Един есенен дан по шосето"

А почти ги свърших. Сега съм си взела "Нежната спирала" и едни дет не са от списъка, а иначе ми остава "Преди да се родя".
Аз само тях ще чета...