PDA

View Full Version : Английски-литература 11 клас



mid_get
07-28-2007, 17:48
Някъде тук, преди да се пре*бе форума, имаше тема за литературата на английски език, която се изучава в 11ти клас. Сега потърсих тази тема, но не успях да я намеря, така че ако има някой запознат, моля, нека сподели ;-)

AliceSw
07-28-2007, 21:19
не съм добре запозната, щот съм с немски, но все пак съм чувала за Толкин и Властелинът

Spook
07-28-2007, 22:12
Днес писах в нея, но не я намирам.

mid_get
07-29-2007, 07:54
Днес писах в нея, но не я намирам.
Именно за твоя пост говоря... Явно темата е изтрита или пък е забутана някъде :|

lLady_MooN_RaiN
07-29-2007, 10:09
Аз я минах. Интересна е. Изучава се Даниел Дефо (разбира се не "Робинзон Крузо"), Шекспир, Байрон, Пърси Шели, Мери Шели- "Франкенщайн", Херман Мелвил, Лонгфелоу....Все интересни за мен автори и произведения. Можеш да научиш много нови неща, както и да прочетеш в оригинал световно известни автори. По мое мнение по никакъв начин не можеш да загубиш пт това...

Loshotia
07-29-2007, 18:52
И понеже съм много готина, ето ви малко копи пейст от скайпа ми. Очаквам си джина по пощата, моля ;-)
1the Arthurian cycle
2.Chaucer-Canterbury Tales;
3.Ch Marlow-Dr Faustus;
4.Sheakspeare-sonnets;
5John Milton-The Fallen Angel;
6.Danie Defoe-Moll Flanders;
7.Jonathan Swift-Guilive's trevels;
8.Byron-Wild Harold;
9.Mery Shelley-Frankenstein;
10.Herman Melville-moby dick;
11.Jane Austen-pride and prejudices;
12.Emily Bronte-bruleni halmove(ne si spomnqm kak beshe na angl);
13.Dickens-David Coperfield;
14.Mark Twain-huckleberry Fin;
15.Sinclair Lewis-Babbit;
16.Oskar Wild-The picture of Dorian Gray;
17James Joyce-Ulysses;
18.Virginia Woolf-To the Lighthouse

mid_get
07-30-2007, 08:34
И понеже съм много готина, ето ви малко копи пейст от скайпа ми. Очаквам си джина по пощата, моля ;-)
1the Arthurian cycle
2.Chaucer-Canterbury Tales;
3.Ch Marlow-Dr Faustus;
4.Sheakspeare-sonnets;
5John Milton-The Fallen Angel;
6.Danie Defoe-Moll Flanders;
7.Jonathan Swift-Guilive's trevels;
8.Byron-Wild Harold;
9.Mery Shelley-Frankenstein;
10.Herman Melville-moby dick;
11.Jane Austen-pride and prejudices;
12.Emily Bronte-bruleni halmove(ne si spomnqm kak beshe na angl);
13.Dickens-David Coperfield;
14.Mark Twain-huckleberry Fin;
15.Sinclair Lewis-Babbit;
16.Oskar Wild-The picture of Dorian Gray;
17James Joyce-Ulysses;
18.Virginia Woolf-To the Lighthouse

Нямаш проблеми... До довечера е при теб ;-)

07-31-2007, 10:49
Здравейте!
Постът ми няма нищо общо с темата, (за което моля да ме извините) но модераторите са изтрили всички теми за 1 АЕГ.
Искам да попитам учещите там - кога става ясно кои ще са класните на 9 клас. Иска ми се да питам по тлф, но ме е страх, че ще чуя: "миналогодишните".
Който учи там ще ме разбере - "Цветелина Ганева" :evil: :-&

Loshotia
07-31-2007, 11:25
^ аз разбрах кой ще ми е класен на 15септември. Не ми беше класната от подготве, но на някои класове си им останаха класните. Ако това те успокои, ганева един път ни каза, че нейното призвание не е да бъде учител, така че, може и да се махне от гимназията, за което ще и благодарим всички. И още нещо, в 9клас ще имаш само 2блока ае а, така че и тя да ти е, няма да е болка за умиране

07-31-2007, 11:30
Тоя дебил на нас категорично ни каза, че няма да ни е класна - ние се постарахме да й направим живота черен, но знае ли човек... Тя бързо забравя май.

08-15-2007, 11:40
хахахахаха..... 1)"pride and prejudices" [-X - e всъщност "PRIDE AND PREJUDICE" (НЕ БЪРКАЙТЕ МНОЖЕСТВЕНОТО ЧИСЛО, МОЛЯ)\
2)..."bruleni halmove(ne si spomnqm kak beshe na angl)"... :-$ [color=blue] ЕТО ТАКА Е:"WUTHERING HEIGHTS"