PDA

View Full Version : Епилепсията



Аззз
07-28-2007, 21:30
Оле,хорица...моля ви помагайте...майката на един мой приятел е болна от епилепсия...когато го научих просто настръхнах..търсих в нет-а да науча нещо повечко....тааа моля ви кажете ми...наследствено ли се получава...може ли да се лекува...възможно ли е и моят приятел да е болен от това и да не го знае все още ? и ако е болен..трябва ли някакво специално внимание..като например да не го ядосвам или нещо от сорта...може би ви се струва тъпо че питам за всичко това,но наистина имам нужда някой да ми обясни,да ми помогне
:(

krisi_pisi
07-28-2007, 22:16
Ами по наследсвто е ...ам твоя приятел има ли брат или сестра защото само единия ще го има.В повечето случеи е при първото дете.
Болните от епилексия пият хапчета ,който им помагат да избегнат нова криза ,но ги пият чак когато направят епилептичен припадък , гърч и така нататък и се ходи периодично на изследвания на мозакът и други простотии..

Аззз
07-29-2007, 09:37
Благодаря ви мн...ами моят приятел е пурвото дете...значи ако някои ще наследи болестта,това ще е той :( ами аз мисля че до сега не са се появявали тези припадъци...
амии отново да попитам...вярно ли е че това е нещо като лудост ? :(
и пак мерсииии мн на всички

07-29-2007, 19:59
Наследствено той може да е само предразположен към заболяването, но всъщност да не е болен. Болестта представлява активност на мозъка там където би трябвало тя да бъде по-малка или никаква. Има 28 разновидности на епилепсията. Лечима е. Предписват се вещества, които за здрав човек биха имали сила на наркотик. Правят се изследвания , с които се следят мозъчните вълни и промяната в амплитудата им. Това, че майката е болна не е определящо и за сина. Аз нямам родители болни от епилепсия, но съм имала това заболяване и от личен опит знам че се лекува успешно. Сега съм напълно здрава. Така че спокойно, а и всеки винаги може да си направи профилактични изследвания. Надявам се съм помогнала.

Аззз
07-29-2007, 20:59
МНОООООГООООО !!!
Искрено ви благодаря !!!
{{}}

H8_mE
07-29-2007, 21:10
Po nasledstvo se predava,no ne e zaduljitelno ako maikata ima i sinut vednaga da ima!Naistina e le4ima!Golqmo neblagoprqtno vliqnie okazvat komputrite(ne trqbva da se zastoqvat dulgo pred nego),kakto i stresut,cigarite i alkoholut.Pazi go sin4eto!Neka da e jivo i zdravo kakto i maika mu!Brat mi ima6e tazi bolest,bqha mu dali specialni o4ila za komputera,pie6e lekarstva,no ve4e dore!Dano nikoga da ne se slu4va pak! [-o<

deem registered
07-30-2007, 13:06
Може да се лекува епилепсията мисля.