PDA

View Full Version : Стилове



07-28-2007, 21:35
Първо, тия, дето няма да отговорят на въпроса ми, да не се обаждат. И сам мога да преценя доколко съм тъп и колко нелепо е питането ми.

Как се разпознава дали дадена песен е punk rock, post rock и прочие? Имам предвид, по какво точно се различават подстиловете? Едва ли с 2 изречения ше стане, ама аз съм длъжен да попитам, пък ако на някой му се обяснява - да обяснява.

Мерси предварително, ако евентуално някой се наеме да просветли музикално непросветения.

petel
07-28-2007, 21:43
Явно не си преценил достатъчно добре колко си тъп:)

Постига се с много слушане на музика и разбиране на материала, всичко е чиста теория разбира се и за това е много трудно да се разграничат стиловете, общо взето за по-хубав отговор ще искам заплащане или де да знам, ако учех в музикална академия и ми беше преподавател бих ти написал доклад:)

Освен това "пънк рок, пост рок и прочие", специално за тези два стила ли питаш или изобщо, защото изобщо има милиони стилове, не може да ти разправям за всеки поотделно.

Общо взето, чуй един пънк албум и един "пост рок", потърси в интернет кои се определят като такива и може би сам ще усетиш разликите.

AliceSw
07-28-2007, 21:54
напоследък стиловете са толкова омешани, че шансът да се предели точно за 1 група е нулев, всяка група си решава какъв стил е и си го пише в официалния сайт =]

изтегли си няколко групи от 1 стил и слушай, след това от друг, може би така ще намериш разликата