PDA

View Full Version : СУ



Sunarry
07-29-2007, 09:18
Ами...... изобщо незнам какво искам да кандидатствам, само знам, че искам да е в СУ. Набеязала съм си няколко специалности ама никъде не мога да намеря с какво се кандидатства. Освен това се интересувам как да разбера дали се предлагат разни стажове в чужбина. Моля ви, ако някой може да ме ориентира много е съм благодарна. Ето кои специалности съм си харесала, но незнам дали ще има реализация:
Политология
Публична администрация
Английска филология
Българска филология
Журналистика
Връзки с обществеността
Ако можете да ми кажете някаква примерна професия която изисква такъв тип образование, щото чесно ви казвам пълна каша ми е, а нашите ме притискат вече да решавам :smt010

lLady_MooN_RaiN
07-29-2007, 09:59
http://www.uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/baloobrazuwane/index.html

Тук можеш да видиш специалностите, както и с какво се кандидатства и как се образува състезателния бал. По повод специалностите, които си посочила...българска/английска филология означава, че ще си учителка след като завършиш. Горещо не ти го препоръчвам, повярвай ми. Журналистиката според мен е една абсолютно срамна и недоходоносна професия в днешно време. Срамна, защото напоследък, дори истински талантлвите журналисти са ринудени да ровят из мръсното бельо на набедени за VIP персони в България, защото това се търси. Виж, другите специалности, които си посочила ми изглеждат по-интересни. Но с тях не съм запозната. Това, разбира се е само мое лично мнение. Изборът си остава твой!

deem unregistered
07-30-2007, 13:00
Далеч не съм съгласен,че с английска филология задължително се става учител... Може да стане преводач, да работи нещо свързано с туризъм, към Кол Център и още много неща... За мен тази специалност е супер ама е и малко трудничка :)

deem registered
07-30-2007, 13:03
Това бях аз.

petel
07-30-2007, 14:05
Да кажа, че почваш изключително глупаво, харесай си специалност, не университет. Харесай си професия, оттам специалност(в България специализацията съвсем не е толкова тясна, колкото в щатите, тука на една работа могат да работят хора, завършили 3 или 4 различни специалности), чак след това университет.
Та и понататъка вървиш с каруцата напред, харесала си си специалности, но не знаеш какво ще работиш с тях, харесай си работа и след това специалност, да не стане така после 40 години да си мразиш работата

rubi
08-08-2007, 16:38
Да кажа, че почваш изключително глупаво, харесай си специалност, не университет. Харесай си професия, оттам специалност(в България специализацията съвсем не е толкова тясна, колкото в щатите, тука на една работа могат да работят хора, завършили 3 или 4 различни специалности), чак след това университет.
Та и понататъка вървиш с каруцата напред, харесала си си специалности, но не знаеш какво ще работиш с тях, харесай си работа и след това специалност, да не стане така после 40 години да си мразиш работата
СЪГЛАСНА СЪМ!!

lmao
08-09-2007, 09:53
[i][b][color=red]http://www.uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/baloobrazuwane/index.html



ако ми намериш такова и за ТУ,много ще съм благодарен :)

08-09-2007, 15:07
ако ми намериш такова и за ТУ,много ще съм благодарен :)

priem.tu-sofia.bg - Приложения - Приложение 2 - Балообразуващи дисциплини и конкурсни изпити

lmao
08-09-2007, 18:33
благодаря :)