PDA

View Full Version : Училищата...



bebina
07-29-2007, 11:11
Според вас кое е най елитното училище в София? и изобщо, ако трябваше да направите класация на най добрите училища, кои щяха да заемат началните позиции ?

07-29-2007, 12:35
91 neg :D

sexy_for_you
07-29-2007, 12:42
СМГ
Американския колеж
Първа английска
Първа немска

sladku_bebzi
07-29-2007, 19:07
На мен ми харесват СПГЕ Джон Атанасов, НФСГ и НТБГ :smt098

Loshotia
07-29-2007, 19:36
Ами тъпо е това, което питаш и ще ти обясня защо. Например аз уча в 1АЕГ и бих гласувала за нея. Какво означава, че някой учи в определено училище? Това означава, че или до там му е стигнал балът на времето или че там е искал да учи. Именно затова са и тези гимназии. За да има избор. Например 91НЕГ може да най- елитна сред немските гимназии, но това си е за тях. Просто гимназиите и техникумите нямат база за сравнение. Как можеш да убедиш някой, който учи в строителния например, че неговото училище нищо не струва пред испанската. Не можеш, защото са различни, коренно различни

Presley
07-29-2007, 23:59
ПЧАГ Уилям Шексип :lol: Эаповядаите при нас,няма да съжалявате :lol:
Иначе до колокото энам Първа Немска е добра и Втора :-D
А и Испанската да не эабравяме :-D

die eiskoenigin
07-30-2007, 06:01
Немската сред езиковите и НФСГ сред професионалните гимназии :-D

white_chik
07-30-2007, 11:26
Немска,Английска,Испанска, мериканския,НТБГ,НФСГ,СМГ, ПМГ,но докато уча там испанската рулззззз \:D/

Seducti0n
07-30-2007, 11:52
Ех,този елит,всеки говори за него,а всъщтност дали го има въобще в системата на българското образование. :? Имам чувството,че с всяка изминала година нивото пада все по-надолу и по-надолу.Училищата са се превърнали в място за забавление,шеги и пилеене на време.А къде бяха онези времена в които се усилено се учеше,къде изчезна мотивацията на учителите да преподават добре.Ниски заплати,кофти ученици,които ти късат нервите,ами да май е по-лесно да пренебрегнеш принципите си и да бъдеш,,готини,,даскал,дето не мъчи с уроци и безкрайни планове.Учениците са тези,които изграждат елита на едно училище,също така са и тези,които могат да преиначат ролята му,ако властите не си вършат работата.Нека никой не приема тези думи присърце,но това е по-голямата част от реалността.Реалност,пред коята за някои е по-лесно да затворят очите си.

Loshotia
07-30-2007, 13:12
Ех,този елит,всеки говори за него,а всъщтност дали го има въобще в системата на българското образование. :? Имам чувството,че с всяка изминала година нивото пада все по-надолу и по-надолу.Училищата са се превърнали в място за забавление,шеги и пилеене на време.А къде бяха онези времена в които се усилено се учеше,къде изчезна мотивацията на учителите да преподават добре.Ниски заплати,кофти ученици,които ти късат нервите,ами да май е по-лесно да пренебрегнеш принципите си и да бъдеш,,готини,,даскал,дето не мъчи с уроци и безкрайни планове.Учениците са тези,които изграждат елита на едно училище,също така са и тези,които могат да преиначат ролята му,ако властите не си вършат работата.Нека никой не приема тези думи присърце,но това е по-голямата част от реалността.Реалност,пред коята за някои е по-лесно да затворят очите си.
напълно си права за съжаление. всичко опира до парите. дето имаше тъкав виц- двама безработни дето си говорили и единия казал- навремето наште ми казваха учи учи за да не работиш- и ето сега не работя. много е тъжно, че хора- добри професионалисти в различни науки работят за жълти стотинки. хора с по 2 висши седят и се занемават с малоумни същества. как този човек ще има мотивация да научи някого на нещо добро или да го вкара в правия път като за това ще получи едни кирливи 300лв. дори ватманите, дето имат едно средно получават два пъти повече. е, вярно е, че има и родени учители- хора, за които преподаването и учениците са всичко. но тези хора вече са малко- повечето вече гледат трезво на живота и положението

Seducti0n
07-30-2007, 13:57
Така е ^Santra^,така е.Тук не става въпрос за меркантилност,обаче а за учителсият труд,който определено заслужава по-добро заплащане. :wink: После всички се оплакват от учителите,че не си вършили съвестно работата и че не преподавали качествено на учениците.В България,човек дори и с 10-висши да бъде пак може да не е финансово добре.Всичко опира до връзки и позиции. :wink: Пък като се замисли човек,така и за учащите е по-добре-часовете да минават под надсрова-,,Пей и живей,,.Никой обаче не мисли за бъдещето,а живее ден за ден.Това не е правилно,защото не може цял живот да лежиш на плещите на мама и тате,без образование си за никъде.Жалко,е че все по-малко млади хора съзнавт този факт. :?

Loshotia
07-30-2007, 16:08
Знам, а и го виждам това доста често. Наистина боли и то много, когато се трудиш и с мъка постигнеш нещо, а някой друг го получава наготово. Често пъти губя и мотивация. Не знам кой е виновен за това нещо, но наистина няма логика. Може би съм мечтател, идеалист...знам ли, но се надявам един ден всички да си получат заслуженото.
Говорейки за 15, 16, 17 годишни хора, все си мисля, че това може би са улегнали и мислещи вече индивиди- оформени характери, повече от които разбират за какво става въпрос. Но за съжаление не виждам това. Като си спомня как в 8 клас съучениците ми се подиграваха и обиждаха една от учителките ни, се убеждавам, че и родителите не са на мястото си - първите седем години примерно. Корените на проблемите в образованието, от към страната на учащите, се оказват, че са твърде дълбоки. Знаеш ли, това лято гледам деца в един детски клуб. И знаеш ли какво виждам? Три, пет годишни деца пеят песни на Ивана, Преслава и не знам си още коя....говорят за ци*и и не намират нищо лошо в това. Други деца на 3-4 години не познават цветовете, животните и така нататък. Няма ги родителите- по скоро ги има, но не си осъзнават ролята.
Та така...това са моите наблюдения. Не ми е особено приятно да гледам това всеки ден, но периода на романтизма отдавна отмина. какво остава? Може би да бъдем егоисти и да гледаме себе си. Да постигна целите си въпреки другите и по начина, по който успея. Не е честно, но явно, че друг начин няма :(
P.S.: извинявам се, ако съм отегчила някого

moon_flower
07-30-2007, 16:53
Немската е номер едно по учене.А иначе наркоманията насекъде върви.

vra4ka
07-30-2007, 20:33
Който си учи, навсякъде ще си учи!
Който не учи, и в най-елитното даскало да го пратиш няма да учи!

Seducti0n
07-30-2007, 22:16
^Santra^-Мен,лично не ме отекчаваш с постовете си,защото това което си написала в тях е самата истина.Ще бъде,чудесно,ако повече хора я прозрат и направят,нещо по въпроса,обстоятелстава да се променят,към по-добро,разбира се. :wink: Липсата на мотивация в учителите е породена от множество фактори.Може би,доминиращия е твърде ниското заплащане,което предполага и нисък жизнен стандарт.Другото,което е,че за никой не е приятно да,преподава на ученици,които са забравили истинското значение на думата,училище и отдавна то е изгубило ролята си на държавна институция.Жалко е,че с всяка изминала година,нивото ни на образование се снишава и не е далеч времето,което ще стигне своя минимум.Децата,не са виновни,че са толкова разхайтени и с лековато отношение към учебния процес,в цялост.Виновни са родителите,че са допуснали да се стигне до това положение,като своевременно,не са осигурили добро домашно възпитание и принос към изграждане на ценостна система в децата си. :wink:

shadow4e
07-30-2007, 23:23
Въпросът е за училищата, а не само за гимназиите.
1. От 1-ви до 7-ми клас определено Италианския лицей! Там ме научиха на адски много неща, които сега са ми полезни, а и за по-малките деца там е страхотно. Особено до 4-ти клас класните стаи са така устроени, че към всяка стая си има отделна тераса, от която има стълбички за голям двор, озеленен и една част от него направен на игрище. А не като в сегашното ми у-ще...децата не виждат топка. Освен в час по физическо.
А и точно след у-чилището почва гората, в началото на която има катерушки и сме си прекарвали супер весело. /имахме по 2 часа свободни всяка седмица/. А и примерно вместо да се моткаме, ако имаме свободен, ни пускаха филмчета в кинозалата. Абе въобще супер. Ама до 7-ми клас... после е гадно, защото там наколко няма нищо и още към края на 7-ми клас ти става едно тясно...

2. Техникум- ТУЕС научаваш много. Влизаш си после в ТУ без да се впрягаш и наиситна можеш да си намериш лесно работа. :wink:

3. Гимназия- Залагам на немската, ако попаднеш на точен учител в 8-ми клас, наистина е страхотно.

Devilka
08-28-2007, 23:40
Въпросът е за училищата, а не само за гимназиите.
1. От 1-ви до 7-ми клас определено Италианския лицей! Там ме научиха на адски много неща, които сега са ми полезни, а и за по-малките деца там е страхотно. Особено до 4-ти клас класните стаи са така устроени, че към всяка стая си има отделна тераса, от която има стълбички за голям двор, озеленен и една част от него направен на игрище. А не като в сегашното ми у-ще...децата не виждат топка. Освен в час по физическо.
А и точно след у-чилището почва гората, в началото на която има катерушки и сме си прекарвали супер весело. /имахме по 2 часа свободни всяка седмица/. А и примерно вместо да се моткаме, ако имаме свободен, ни пускаха филмчета в кинозалата. Абе въобще супер. Ама до 7-ми клас... после е гадно, защото там наколко няма нищо и още към края на 7-ми клас ти става едно тясно...

2. Техникум- ТУЕС научаваш много. Влизаш си после в ТУ без да се впрягаш и наиситна можеш да си намериш лесно работа. :wink:

3. Гимназия- Залагам на немската, ако попаднеш на точен учител в 8-ми клас, наистина е страхотно.

А сега на колко си?Понеже аз съм в Италианския лицей,може да те знам :wink:

teenage_drama_queen
08-29-2007, 08:08
1.91 НЕГ
2.СМГ
3.1 АЕГ
4.73 НЕГ

:wink:

08-29-2007, 08:41
сменила съм 5 училища досега и имам добра представа за състоянието на образователната система като цяло.

относно началните училища, до четвърти клас, за по-"елитни" по принцип биват считани тези с РЧО. Италианският лицей често е споменаван, преди години често се говореше и за 151во, но мисля, че след напускането на Юрий Анджекарски, тогавашния му директор, то позападна.

В периода 5-7 клас определено бих посочила СМГ. Въпросът е в това, че те първи правят подбор при децата преди кандидастването в седми клас. Минах през школата му и мога да твърдя, че дава наистина най-добрата възможна подготовка в София, особено по отношение на подготовка за предстоящите изпити.

В гимназиите е малко по-трудно да се даде категоричен отговор.

СМГ и НПМГ дават солидна подготовка, особено за профили компютри и математика (съдя по отзивите на хора, учещи там).

За езиковите училища съм пристрастна, тъй като уча в Американския, но считам, че той, наред също с Испанската и Немската особено са сред най-елитни.

За техникумите нямам почти никаква информация...

shadow4e
08-29-2007, 11:18
А сега на колко си?Понеже аз съм в Италианския лицей,може да те знам :wink:

18. Тоест сега ще съм 12-ти клас :)

Blab
08-29-2007, 14:22
За начално училище не мога да говоря, но да, след 5-и клас се преместих в СМГ и не съжалявам.Обучението е на ниво, учителите са квалифицирани(поне масата), разказвателните предмети се учат на български, което според мен е за предпочитане.НО, "подборът" на ученици приключи с уволнението на директора ни(няма да задълбавам, но яко ни прецакаха тея "майки-орлици").Набляга се на математика, но и езиците, и разказвателните предмети не остават на заден план.
НПМГ е добро училище, но езиците не се преподават на нужното ниво, просто не е нормално в 11 клас да си А2 по английски.
Езиковите не са ми по вкуса, що за глупост да учиш българска история на друг език...извратено!...

08-29-2007, 14:26
ее, по-полека с определенията на езиковите, моля.

08-29-2007, 15:17
Верно, НПМГ не е езикова гимназия, но наистина обучението по английски трябва да се подобри. Сменили сме 4-ма учители, хехе... :lol: Иначе подготовката е много добра в НПМГ-то.

Saverio
08-29-2007, 16:08
Казват, че е Първа немска, ама не знам. Сигурно е тя. Аз съм в 133 Пушкин, което също се брои за доста добро училище. :smt061 :smt061

08-29-2007, 16:45
Ами тъпо е това, което питаш и ще ти обясня защо. Например аз уча в 1АЕГ и бих гласувала за нея. Какво означава, че някой учи в определено училище? Това означава, че или до там му е стигнал балът на времето или че там е искал да учи. Именно затова са и тези гимназии. За да има избор. Например 91НЕГ може да най- елитна сред немските гимназии, но това си е за тях. Просто гимназиите и техникумите нямат база за сравнение. Как можеш да убедиш някой, който учи в строителния например, че неговото училище нищо не струва пред испанската. Не можеш, защото са различни, коренно различни
i az sam na sa6toto mnenie

shadow4e
08-29-2007, 20:34
Езиковите не са ми по вкуса, що за глупост да учиш българска история на друг език...извратено!...

Ако някъде се практикува такова нещо, то е в противоречие със законите. Ние затова тази година не учихме география на България на немски, въпреки че си бяхме при същата госпожа.

rebel_kid
08-29-2007, 20:52
Който си учи, навсякъде ще си учи!
Който не учи, и в най-елитното даскало да го пратиш няма да учи!
Съгласна съм :smt006

woo
09-23-2008, 12:34
туес , смг , нпмг ...

Izzy_
09-23-2008, 15:45
Хах,елитно...Нали се сещаш,че като си платиш 2-3 хиляди и ще влезеш,макар и да си най-големия идиот.И к'во като си в най-елитното училище?!Нямаш ли си акъл,ако ще и зад него да си,се е тая. :?

badboy94
09-23-2008, 16:29
tues , npmg , smg , djon atanasov , 1va angliiska , amerikanskiq kolej opa dosta napisah :D vsi4ki sa dobri az sum v npmg ama hi4 ne sum mn umen ;D