PDA

View Full Version : neprekusnato 4upe6ti se nokti......



iveto89
07-29-2007, 19:25
zdraveite,iskam da vi popitam,osobeno tezi,koito sa po-opitni na tema nokti,manikuri i tn...kak da mi stanat noktite na rucete zdravi,tvurdi ,za da moga da gi oformqm i da imat hubav vid,za6toto moite se 4upqt postoqnno i se olu6tvat na plastove,koeto e ujasno gadno :( priemam suveti,za6toto imam nujda ot takiva O:)

DRE*
07-29-2007, 19:29
Ами имаше едни такива хапчета правиха им даже реклама дето заздравяват ноктите,косата,костите и др.неща питай в някоя аптека и те ще ти кажат

07-29-2007, 19:34
i az imah s16iq problem , no na men mi trqbvaha za bala i 6tqh da si slagam nokni no t1z k1deto mi prai noktite mi kaza da si vzema da piq kalcii+vitamin D Az OTIdoh do aptekata i pitah no te mi prepor14aha nqkakvo dr .tam i vzeh i dvete tam pih ki stana 1 mesec i spqh no noktite mi bqha s16ite i 4ak sega mi sa mn tv1rdi noktite no ne piq ni6o t.e 6te to otneme mn vreme da ti stanat tv1rdi noktite p1k s16o s1m 4uvala kato ki maje6 s iod stavat tv1rdi no stavat j1lti i mn gadni

A_JoLiE
07-29-2007, 19:43
Ами лакирай ги със заздравител. Аз от скоро имам гел и всеки месец ходя на поддръжка. Тва са ти истинските нокти но отгоре слагат дебел слой гел. Ако искаш можеш да си направиш в някое козмети4но студио-35-45 лева на месец ще ти струва. Ноктопластиката е ужастна и казвам на всеки който си прави 4е е много вредна ... Ама със заздравител е най-добре да се лакираш. Купи си някой по-скъп ако имаш възможност. Помага.

sladku_bebzi
07-29-2007, 19:59
Използвай пиличка, само че не си купувай хартиена, понеже с нея не можеш да си пилиш ноктите повече от месец. :)

rali4ka91
07-30-2007, 19:01
Ами имаше едни такива хапчета правиха им даже реклама дето заздравяват ноктите,косата,костите и др.неща питай в някоя аптека и те ще ти кажат
Хапчетата се казват Геритамин Нео.Може и да ти помогнат, нищо не губиш.В 1 опаковка има 20 капсули, всяка една от тях съдържа дневната доза от витамин А и Е необходима на организма.Пие се по 1 капсула на ден.Пиеш 3 опаковки, т.е. 60 дена по 1 капсула и го прекъсваш...всичко си пише на опаковката.Цената му е м-у 2 и 3 лв.
Ако пък не искаш да пиеш Геритамин просто използвай заздравител за нокти.Най-хубави са на Perfect - 3 в 1 и този с копринени нишки.От личен опит ти казвам.Но трябва да си постоянна и да се въоръжиш с търпение.Мажи си всеки ден ноктите със заздравители.Преди това обаче можеш да си намажеш ноктите и със сок от изцеден лимон.
Друг вариянт са маслата които се продават в аптеките.Отиваш просто в една аптека и питаш за масло против чупене и цепене на нокти.Много са полезни, а и повечето от тях не са скъпи(2,3,4 лв.).С тях си мажеш ноктите и кожата около тях, седиш 20тина минути и изтриваш с памучен тампон.Такааа има разни разтвори за заздравване на нокти - в лигенче с вода сипваш малко от тях и си киснеш ноктите, но мисля че смисъл от тях няма, а и са по скъпи.Че се сетих и за още нещо - Използвай лакочистител без ацетон, със съдържание на вит.F и ланолин.Е мисля че ти помогнах поне с малко :)

Използвай пиличка, само че не си купувай хартиена, понеже с нея не можеш да си пилиш ноктите повече от месец.
Напротив, много по добре е за ноктите да използва хартиена(или картонена) пиличка, отколкото метална.Врно е че се сменя по често, но още по добре.

CuRly_Doll
07-30-2007, 20:01
emi te i moite taka...cepqt se adski mnoo,ama ko da sa prai...slagam si zazdravitel i mai var6i raotka... :wink:

mechtaq_za_teb
07-31-2007, 05:58
I az imah takav problem i chesno kazano neznam kak se opraviha.V smisal po4nah da gi puskam dalgi i stavaha po-tvyrdi.I sega i da iskam mnogo trudno shte gi s4upq.Neznam kak taka sa stanali takiva :lol: Otidi pri manikiurist i popitai za tozi problem.