PDA

View Full Version : ВСУ Л. Каравелов - рисуване



07-31-2007, 10:32
някой може ли да ми каже какви са изпитите по рисуване във ВСУ? Утре съм на изпит и не знам кво трябва да се рисува. Като във ВИАС ли са? Ако може да ми покажете снимки няма да е зле.

07-31-2007, 10:33
някой може ли да ми каже какви са изпитите по рисуване във ВСУ? Утре съм на изпит и не знам кво трябва да се рисува. Като във ВИАС ли са? Ако може да ми покажете снимки няма да е зле.

Kade vidq obshtoto mejdu seks i risivane ?!

AliceSw
07-31-2007, 14:20
да, щот в Лично творчество пък сигурно и е мястото :smt011

първи ден – задача 1, продължителност 6 часа: рисунка на модел (геометрично тяло или група от тела) при определени условия за промяна на пространственото положение на модела при изобразяването му – завъртане, преместване, отнемане или добавяне на обем;
втори ден:
задача 2, продължителност 3 часа: от зададени по брой, размери и условия за поставяне стереометрични тела да се направи композиция, наподобяваща сградни форми, която да бъде нарисувана в перспектива;
задача 3, продължителност 3 часа: рисунка на свободна композиция на предварително зададени по конкретно условие стереометрични тела в пространството.
трети ден – задача 4, продължителност 3 часа: рисунка на опростен сграден интериор при зададени изходни условия.