PDA

View Full Version : ''опушени очи''



yols
07-31-2007, 11:34
Здравословейте , дИца :-D
Аз съм нова във форумето и нямам много време да гледам какви теми са пускани в раздел 'Козметика и диети' .... Може и тази темичка да е пусната от някой преди мен , но не се сърдете ;-)
Та ето за какво иде реч ..... Винаги съм се чудила как се прави този грим и какви мат'риали се изискват за така наречените ''опушени очи''
:-k Някой от вас правил ли си е ''опушени очи'' , може ли да ми препоръча някакви моливи ( за очи става въпрос :lol: ) :?:
Ще се радвам , ако някой ми обърне внимание :wink:

fashion_f
07-31-2007, 11:52
Опушеният грим се прави с молив и със сенки. Моливът не е задължително да е много мек , освен това меките моливи се размазват. На подвижната част на клепача слагаш светли сенки ( или телесни) , които да дадат основа на грима. После с по- тъмни цветове започваш да преливаш към края на окото ( ъгълчето на клепача и по- нагоре) накрая очертаваш с молив 2-3 тона по - тъмен от сенките ( основа). Важното е гримът да прелива и цветовете да са добре смесени. :-)

sladku_bebzi
08-01-2007, 08:24
За да започнете нанасянето на тъмните очни краски подгответе очите с фон дъо тен и прозрачна пудра, подходящи за очи. От миглите до веждите нанесете най-светлите възможни сенки, които имате. Може да не пипате нищо по веждите, но все пак ги подредете. Като използвате кръгла сплескана, но мека четка за грим нанесете черни или тъмно сиви сенки от миглите, до сгъвката на горния клепач. Самата сгъвка на клепача гримирайте с шоколадово червен или сиво-бежови оттенъци, а от сгъвката на клепача към веждите нанесете матов телесно-пепеляв оттенък. С това преливане в дори малка степен ще създадете ефект на мекост и плавност, а не отделяне на тъмната краска върху окото. Напудрете областта над горния клепач с пурпурно-сиви прахообразни сенки (подходящи са: Multi Shimmer Loose Eye Shadow, който е оттенък на Gris pepites-Bourgois). Поставете бели перлени сенки в началото на окото към носа и добре разтрийте. Така ще освежите тъмният грим. Сега се преместете на долния клепач, където трябва да поставите цветовете, използвани за гънката на горния клепач(шоколадово-червени и сиво- бежово). Не се престаравайте, за да не изглеждате като карикатура. Ако имате малки очи наблегнете с гримовете на външните ъгли на очите. Остана най-основната част от гримирането - полагането на черен молив върху около. Линията му трябва да започва някъде от средата на горния клепач. Моливът се полага така,че да е като залепен за миглите. Между миглите и линията не трябва да има процеп. Линията трябва да е тънка и равна.Когато достигнете с молива края на окото леки извийте нагоре, за да не изглеждате с унил поглед и форма на очите, която е насочена на долу.

П.П. Копнах го от сайта на Пудриера!

iLoveChocolate
08-01-2007, 10:15
пуснете малко снимчици на опушени очи :)