PDA

View Full Version : Книги



beyond_transience
08-01-2007, 17:20
Коя е книгата, която е успяла да ви разплаче или която силно ви е впечатлила? :)

`Death`Whore``
08-01-2007, 17:26
Краят на "200 годишният човек" ме разплака. Иначе доста книги са ме карали да се замислям или усмихвам.

shadow4e
08-01-2007, 18:11
Плаках на трилогията на Нора Робъртс "Ключът на...", не че беше толкова тъжно, де. :lol:

In4iTu_
08-01-2007, 19:08
Плакала съм на "Принцеса Анастасия", но то беше, когато бях на 12..:lol: На други книги не съм плакала, но пък любимите ми са: "Мъртвите Сибирски полета", "На Изток от Рая", "Тя танцува само едно лято" :!: (страхотна книга) :!:

ScionOfStorm
08-01-2007, 19:19
На "Малазанска Книга На Мъртвите", Колелото на времето...като се замисля почти всяка фентъзи книга, която съм чел. И на някои извън този жанр :)

rusalkata_
08-01-2007, 19:22
"Малкият принц"...краят беше много тъжен :smt010

Mimka_sweet
08-01-2007, 19:48
"Зимни вечери" (не е книга),а иначе "Четери малки жени"(мисля че така се казваше)..........тези са ме разплаквали

Lestat357
08-04-2007, 13:58
Коя е книгата, която е успяла да ви разплаче или която силно ви е впечатлила? :)

Не плача.

Относно втората част на въпроса - не е една, но ще се опитам да препоръчам няколко:

За кого бие камбаната - Ърнест Хемингуей
Невинният - Джон Гришам
Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд
1984 - Джордж Оруел
помня, че от задължителните навремето много ме беше впечатлила и Дядо Горио на Балзак
разбира се - Граф Монте Кристо - Дюма-баща

Ето една малка част от книгите направили ми много силно впечатление досега. За съжаление вече не чета много. Браво за темата! Определено се откроява на общия фон!

Sam90
08-04-2007, 14:01
Няма такава :lol:

sherry
08-04-2007, 16:13
"Зимни вечери" (не е книга),а иначе "Четери малки жени"(мисля че така се казваше)..........тези са ме разплаквали
Мисля,че става дума за "Малки жени". Аз също много я харесвах, много мъчно ми стана, когато едната сестра почина...

Иначе и аз съм плакала на "Малкият принц", на приказките на Оскар Уайлд(особено на "Славеят и розата") и на "Птиците умирам сами".

Sexapilna_kukla
08-04-2007, 16:22
Не съм се разплаквала...
Но силно ме впечатли книгата- "Не без дъщеря ми".

Spork
08-04-2007, 16:48
Te са хубаво нещо книгите...но не чета особенно много :-D (http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=53431)

aP0kAlIpSiS
08-04-2007, 18:47
Помня,че като малка се късах да рева на "Клетниците".
Доста книги са ми правили впечатление,но любимата ми е
"Предречено от Пагане" (В.Мутафчиева).Тази книга ме трогна...

08-04-2007, 18:48
"Брулени хълмове" ми се запечата в съзнанието за мн години. Обаче д аме разплаче успя само Дядо Вазов :roll: и то с една повест, която се учи в малките класове - "Немили-недраги"...

Kikimora_
08-04-2007, 18:52
Книгата , която ме е карала да се замисля най - много е "Червено и черно" - Стендал. И една история за едно странно момче Каспар Хаузер (книгата е "Неразгаданите мистерии")



П.С. Как сте плакали на "Малкият принц" :-s Тази книга я мразя най - много :lol: Нищо лично.

Nobody
08-04-2007, 20:54
Не си спомнян книга да ме е карала да плача, може би защото обичам да чета по-весели неща. Напоследък чета доста трилъри. Автори като Матю Райли, Джеймс Ролинс, Дан Браун и още :) Криминалетата на Сидни Шелдън също започнаха да ме зарибяват. Фентъзитата на Салваторе също ме грабват има много добри разсъждения, падам си и по класическите пълни с магия и кървища - стил Кнаак :) Абе има мн матриал за четене ;)

Nobody
08-04-2007, 21:02
Възможно :P А ти какво четеш? Всъщност като се замислих и този философски книги съм прочел, мн са ме карали да се замислям книги на Хесе, Норбеков, Дон Мигел Руис, Наполеон Хил и още няколко...

Swinkenhoffer
08-05-2007, 08:53
почнах за втори път "Парфюмът: Историята На Един Убиец" на Патрик Зюскинд. тея шваби са болни мозъци, книгата е уникална и определено ми е една от любимите! :-)

alkobalko
08-05-2007, 08:55
Впечатлили са ме:"Птиците умират сами", "Не без дъщеря ми"; "Историята на една арабска принцеса"; "Осъдени души"... за други в момента не се сещам.

Nobody
08-05-2007, 09:21
Общо-взето четеш стойностна литература, което хубаво. Аз ползвам книгите за развелечение, както казва учителката ми по история "Всяка книга обогатява речника ви, дори тъпите криминалета!". Предпочитам да чета нещо, отколкто да съм като мнозинството, което не знае какво е това книга или се яде, щом дори няма с кого да ходя до библиотеката от квартала, на всеки който предложи стои и ми мига тъпо... Препоръчай някоя книга на, както ти каза - нестандратен млад автор, стана ми интересно :)

FelisDirus
08-05-2007, 10:18
Хмм, труден въпрос. Много обичам да чета и не са малко книгите, които съм чела. Сега се сещам за "Списъкът на Шиндлер" - една от любимите ми. Просто няма как да не се впечатлиш.
Също "Железният светилник" и "Преспанските камбани" - прочетох ги 10 клас. Димитър Талев е уникален!

FelisDirus
08-05-2007, 10:24
Помня,че като малка се късах да рева на "Клетниците".
Доста книги са ми правили впечатление,но любимата ми е
"Предречено от Пагане" (В.Мутафчиева).Тази книга ме трогна...


"Предречено от Пагане" е невероятна книга. Хм, май си поплаках, докато я четях. :roll:

`Death`Whore``
08-12-2007, 14:58
Абе, къде отиде голямата тема за книгите? :smt017

FelisDirus
08-12-2007, 15:07
Ще си направим нова и по-голяма. :D

`Death`Whore``
08-12-2007, 15:08
Искам да споделя яки неща от една книга, която чета в момента :) А и беше готина темичка, доста показателна..3-4 човека пишехме в нея...

Excu
08-12-2007, 15:11
PlayBoy LOL :-D :-D макар,че не е книга

FelisDirus
08-12-2007, 15:13
Сподели тук. :mrgreen:

`Death`Whore``
08-12-2007, 15:14
Така...мацката е от планета, на която хората са много силни физически...и са леко наивни. Говори си тя с пича, който вероятно е от Земята:

Тя: - ...и винаги си имам неприятности с мъжете. Искат да ме черпят, да ме държат за ръката.
- Ами, самО момиче из тези заведения би трябвало да очаква някакъв интерес от страна на мъжете.
- О, това ми е известно. Но не ми е ясно защо не ме слушат, когато им казвам, че не ме интересуват, и ги карам да се махат.
...
Обаче съм открила, че където и да съм, има начин да се справя с тях. Казвам им, че ако не престанат да ми досаждат, ще им счупя ръцете.
- И те престават ли?
- Не, разбира се. Но след като счупя някоя и друга ръка, те си отиват, А останалите не ми досаждат повече.


И след известно време той я налазва:

- Спомних си какво ми каза. Искаш ли да ми счупиш ръката, Мета?

А това е най-якото:
Грешката на Джейсън беше, че протегна ръка да я спре. Всъщност той така и не разбра какво се случи по-нататък. Изведнъж усети, че вече не стои на краката си, а лежи проснат върху пода. Рамото го болеше ужасно, а Мета вече я нямаше в коридора.

Книгата е Хари Харисън - "Свят на смъртта". Стана доста интересна, още не съм я прочела цялата. :) Преди това прочетох "Заложници в рая" на Клифърд Саймък...много въздействаща...

midnight...
08-12-2007, 15:16
впечатление ми направи последната книга която прочетох: "внимавай какво си пожелаваш" вярно малко е лигава, но ме накара да се замисля за някои неща
иначе други любими книги са ми "На изток от рая" и "Самите богове"