PDA

View Full Version : Тема за противозачатъчните и опасните,безопасните дни ....



P_mecho
08-03-2007, 00:56
Искам да питам каде изчезнаха важните теми за хапчетата???Преди беше една доста обемна тема.Искам да знам дали е добре да се използват и какво причиняват???И още нещо за опасните дни,кога при момичето е най-опасно да забременее и кога е безопасно,кога бяха дните?И наистина ли безопасните дни наситна са безопасни?А за прекъснатият полов акт бихте ли ми казали нещо повече ,защото с приятелката ми го предпочитаме,но ни е страх от забременяване......дали когато дните са безопасни можем да го практикуваме с прекъсване и и има ли опасност от забременяване?

bloodranger
08-03-2007, 00:59
Искам да питам каде изчезнаха важните теми за хапчетата???Преди беше една доста обемна тема.Искам да знам дали е добре да се използват и какво причиняват???И още нещо за опасните дни,кога при момичето е най-опасно да забременее и кога е безопасно,кога бяха дните?И наистина ли безопасните дни наситна са безопасни?А за прекъснатият полов акт бихте ли ми казали нещо повече ,защото с приятелката ми го предпочитаме,но ни е страх от забременяване......дали когато дните са безопасни можем да го практикуваме с прекъсване и и има ли опасност от забременяване?
temite za protivoza4ata4ni otidaha da rajdat na spokoistvie ot takviz kat tebe det matqt vodata :smt005

alkobalko
08-03-2007, 05:08
Темата я няма.
За хапчетата приятелката ти трябва да се консултира с лекар. Най-голям рискът е по време на овулацията. При момичета с редовен цикъл (28 дни) тя настъпва на 14 ден от деня на последната менструация и 14 дни преди следващата. При младите момичета с нередовен цикъл е доста по-трудно да се определи кога настъпва овулацията. Това прави рискът от нежелана бременност много по-голям. Прекъснатият половакт се използва доста често, но и той подобно на календарния метод (опасни и безопасни дни) е също доста несигурен, особено ако момчето е малко и не може да се контролира. Ето защо най-доброто решение остават презервативите.