PDA

View Full Version : Какъв си по религия?



hforce
08-03-2007, 07:59
Въпросът мисля че е ясен

xSaShEtOx
08-03-2007, 08:06
Hristiqnin. Iskam oshte da pitam: Smqtate li da si smenqte nqkoga religiqta i zashto?

Guderian
08-03-2007, 08:14
Аз съм атеист, защото съм прозрял истината :D
СМЪРТ НА РЕЛИГИЯТА!!!

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-03-2007, 08:14
Hristiqnin. Iskam oshte da pitam: Smqtate li da si smenqte nqkoga religiqta i zashto?

и аз съм християнка .. не не бих си сменила религията но откакто почнах да чета библията някак.. ддз малко по малко почнах да вярвам .. е все пак го правя :)

Guderian
08-03-2007, 08:16
a[N]DT[k]a]
Hristiqnin. Iskam oshte da pitam: Smqtate li da si smenqte nqkoga religiqta i zashto?

и аз съм християнка .. не не бих си сменила религията но откакто почнах да чета библията някак.. ддз малко по малко почнах да вярвам .. е все пак го правя :)[i]Постъпила си грешно!

ScionOfStorm
08-03-2007, 08:17
Да си атеист е също толкова обвързващо, колкото и да си религиозен.
Аз не съм сатанист, не съм християнин, будист, мюсюлман или атеист. Язе сме паганист :smt004

+ I believe in Mother Nature's force :twisted:

xSaShEtOx
08-03-2007, 08:26
a[N]D[i]T[k]a]
Hristiqnin. Iskam oshte da pitam: Smqtate li da si smenqte nqkoga religiqta i zashto?

и аз съм християнка .. не не бих си сменила религията но откакто почнах да чета библията някак.. ддз малко по малко почнах да вярвам .. е все пак го правя :)Постъпила си грешно! Ti trqbva edna kniga da prochetesh po toq vupros i togava shte si govorim. :-D

hforce
08-03-2007, 08:28
Да си атеист е също толкова обвързващо, колкото и да си религиозен.
Аз не съм сатанист, не съм християнин, будист, мюсюлман или атеист. Язе сме паганист :smt004

+ I believe in Mother Nature's force :twisted:
satanizma e vqra v prirodata ne v dqvola
za6toto v satanizma dqvola e ulicetvorenie na vsi4ko lo6o okolo nas, koeto vkliu4va i lo6oto v prirodata

Kisses_P
08-03-2007, 08:30
атеист :wink:

Disrespect
08-03-2007, 08:30
христиЯнин

xSaShEtOx
08-03-2007, 08:31
атеист :wink: Hah, otnachalo i az se mislih za ateist, ama nakraq razbrah che ne e taka. Ateizma znachi da ne vqrvash v NIshto. :-k a na men mi e malko trudno...

ScionOfStorm
08-03-2007, 08:33
Да си атеист е също толкова обвързващо, колкото и да си религиозен.
Аз не съм сатанист, не съм християнин, будист, мюсюлман или атеист. Язе сме паганист :smt004

+ I believe in Mother Nature's force :twisted:
satanizma e vqra v prirodata ne v dqvola
za6toto v satanizma dqvola e ulicetvorenie na vsi4ko lo6o okolo nas, koeto vkliu4va i lo6oto v prirodata

Знам си аз какво е сатанизъм, миличък/ка, не мисля, че е позьорските простотии с пентаграмчета и т.н., нема се шашкаш :)

Guderian
08-03-2007, 08:35
атеист :wink:Само така :wink: Религията трябва да бъде забранена със закон!!!

OtherDimension
08-03-2007, 08:35
Въпросът мисля че е ясен

а мога ли да те попитам ти каква си ?

xSaShEtOx
08-03-2007, 08:36
атеист :wink:Само така :wink: Религията трябва да бъде забранена със закон!!! Dobre che na sveta sa ostani malko hora s tvoeto mislene. Nadqvam se najkoj den da se osuznaesh. :)

Guderian
08-03-2007, 08:39
атеист :wink:Само така :wink: Религията трябва да бъде забранена със закон!!! Dobre che na sveta sa ostani malko hora s tvoeto mislene. Nadqvam se najkoj den da se osuznaesh. :)Някой ден науката ще напредне до такава степен, че ще ни превърне в богове! Така, че казвам на вярващите че науката прави чудеса! Дане би Бог да е избавил хората от туберкулозата!? Дане би Бог да е спасил 60 милиона убити от Втората световна война!? Случайно да е дошъл и да е питал хората как сте имате ли пари за храна или подслон!?Бог ли ни е дарил компютрите и интернета с който сега общуваме!? Нека всички вярващи да се откажат от постиженията на науката и нека отидат в пещерите да живеят! Така ще е справедливо!

Disrespect
08-03-2007, 08:40
продължавай да си вярваш...когато се осъзнаеш ще се депресираш и ще се самоубиеш...

Oh, happy day!

Blacklisted
08-03-2007, 08:42
атеист :wink: Hah, otnachalo i az se mislih za ateist, ama nakraq razbrah che ne e taka. Ateizma znachi da ne vqrvash v NIshto. :-k a na men mi e malko trudno... Определено не, атеистите вярват в себе си, дори има религии, които са определени като атеистични - например Будизма. Най - близкото философия до "вярата в Нищото" е Нихилизмът. Аз съм агностик. :)

Guderian
08-03-2007, 08:47
Аз даже се питам Христос съществувал ли е или е измислица? Имал ли е деца? Бил ли е женен? Как да вярвам като няма доказателства за неговото тогавашно съществуване? Трябва да ми дадете преки, а не косвени доказателства! Човек не може сляпо да вярва на приказки!

Blacklisted
08-03-2007, 08:48
^ Дай доказателство, че не е съществувал :!: :)

bungle
08-03-2007, 08:49
Християнка съм и не бих си сменила религията. Защо ли ? Защото е най-неангажираща. Нашето православие е доста разпуснато и като цяло не е никак строго.

ScionOfStorm
08-03-2007, 08:50
И сега, от едната страна виждаме атеист-нацист, със своето примитивно и доста грешно мислене, докато срещу него се изправя истински Божи воин, с превъзнесено такова!
Въпросът, драги зрители, е: Кой ще победи?
Отговорът естествено е: Scion_of_storm :smt004 :mrgreen:

Blacklisted
08-03-2007, 08:52
Язе сме паганист :smt004

+ I believe in Mother Nature's force :twisted:

OMG, Burzum follower... kill! :lol: Шибаните викинги :lol:

Guderian
08-03-2007, 08:53
Ще го кажа само веднъж РЕЛИГИЯТА и БОГ са най-голямото нещастие за човечеството.
Благодарение на тях са измрели стотици хиляди, ако не милиони хора.
Религията трябва да се забрани със закон.
Обожествяването на свръхестественото е примитивен отговор на въпроса: "Защо слънцето залязва точно преди луната?"
Религията и бог са за бедните, глупавите и слабите, тоест за тези, които сами не могат да си помогнат. За тях е по-лесно да вярват в някъв дъртак в горните слоеве на атмосферата.
За подобни индивиди хората са построили психиатрични клиники.
След 200 години, когато физиката е достатъчно напреднала, църквите ще останат баш без аудитория.

Shadow_Walker
08-03-2007, 08:54
Християнин.
Не че съм религиозен.Просто знам, че има някаква сила...и я приемам с християнския и образ, защото така са ме научили :)

Blacklisted
08-03-2007, 08:56
Ъъъ, ако нямаше религия са щеше да си с резана пиш... и чалма :lol: 500 години съхранение благодарение на религията, вярно изиграла си е ролята и вече не е толкова необходима, ама да кажеш, че е глупост... или пак се водиме по запада... Великата инквизиция, бла-бла...

Guderian
08-03-2007, 08:57
защото така са ме научили :) Ааааа, ето защо :) Защото така са те научили :lol: И аз съм кръстен в църква, но с времето осъзнах, че както Дядо Коледа така и Бог съществуват само в приказките за малките или за малоумниците :lol: :lol: :lol: :lol: Това е положението хора 8) Няма Бог :D

bungle
08-03-2007, 09:00
защото така са ме научили :) Ааааа, ето защо :) Защото така са те научили :lol: И аз съм кръстен в църква, но с времето осъзнах, че както Дядо Коледа така и Бог съществуват само в приказките за малките или за малоумниците :lol: :lol: :lol: :lol: Това е положението хора 8) Няма Бог :D

Не си налагай менението , нещастнико!
ОК, няма Бог за теб, разбхаме, умен си, силен си. Не всички трябва да сме като теб. ;)

Guderian
08-03-2007, 09:01
Ъъъ, ако нямаше религия са щеше да си с резана пиш... и чалма :lol: 500 години съхранение благодарение на религията, вярно изиграла си е ролята и вече не е толкова необходима, ама да кажеш, че е глупост... или пак се водиме по запада... Великата инквизиция, бла-бла...Това е било преди столетия. Сега не сме под робство и не виждам причина за съществуването на религия. Религиите трябва да се забранят със закон. Единствената сериозна заплаха от християнската религия е католическата църква която има дълбоки корени. Исляма е най-голямата заплаха на съвременната човешка цивилизация и много "умници" като тебе си мислят, че единствената защита е като държим на нашата религия, но това не е така. Правилно и справедливо е унищожението не само на християнската, но и на ислямската, юдейската и будистката религия.

xSaShEtOx
08-03-2007, 09:03
защото така са ме научили :) Ааааа, ето защо :) Защото така са те научили :lol: И аз съм кръстен в църква, но с времето осъзнах, че както Дядо Коледа така и Бог съществуват само в приказките за малките или за малоумниците :lol: :lol: :lol: :lol: Това е положението хора 8) Няма Бог :D

Не си налагай менението , нещастнико!
ОК, няма Бог за теб, разбхаме, умен си, силен си. Не всички трябва да сме като теб. ;) Plus tova sum ubeden che vuv vse neshto vqrvash. Vqrvash vuv Fjurera, tva sushto e nqkuv vid vqra, nali? :-D

pathetic
08-03-2007, 09:06
аз съм сатаниста,да знайти.

Guderian
08-03-2007, 09:06
Plus tova sum ubeden che vuv vse neshto vqrvash. Vqrvash vuv Fjurera, tva sushto e nqkuv vid vqra, nali? :-DДа, вярвам само в себе си и също така на някаква силна личност, а не като тебе в някаква приказка :lol: :lol: :lol: :lol:

И се научи да пишеш на български ве!

xSaShEtOx
08-03-2007, 09:08
Olele, izvunqvaj che oskvernih lichnostta ti, kato ti pisha na latinica. :-D

Shadow_Walker
08-03-2007, 09:08
Ам да, така са ме научили, що проблем ли има?
Само че вместо да вярвам на всичките приказки в Библията съм си изградил свой начин да възприемам Бог, но както казах с християнския му образ, защото така или иначе той е най-близко до моито разбирания, защото в България се изповядва тази религия!

Blacklisted
08-03-2007, 09:09
Guderian, репо помниш като маймуните, 3 минути и формат хахахаха...
Казах, че религията е изиграла ролята, освен това съм агностик, ако въобще знаеш какво е това... А будизма е толкова чиста религия и толкова безобидна, не знам с какво ти пречи...

ScionOfStorm
08-03-2007, 09:11
FUUUCK
Fuckin' Hostile, не ме мрази, аз не съм викинг...*маха шлема с рогцата* Айде да станем сатанистйе, ще колим котки, ю ноу :twisted:

xSaShEtOx
08-03-2007, 09:11
Na nego vsichko mu prechi :wink:

Guderian
08-03-2007, 09:19
Един мислител на 19 век е казал "религията е опиум за народа" :wink:

DjBaloon
08-03-2007, 09:23
Hristiqnin

08-03-2007, 09:25
Един мислител на 19 век е казал "религията е опиум за народа" :wink:
Не знаех че си комунист - почитател на Карл Маркс :lol:
+ тва не си никакъв нацист защото точно нацистите са били крайно религиозни. Преди всяка битка е идвал свещенника от СС да каже 1 молитва!!

Guderian
08-03-2007, 09:27
Един мислител на 19 век е казал "религията е опиум за народа" :wink:
Не знаех че си комунист - почитател на Карл Маркс :lol:
+ тва не си никакъв нацист защото точно нацистите са били крайно религиозни. Преди всяка битка е идвал свещенника от СС да каже 1 молитва!!Познавам 10 нацисти атеисти :D :wink:
А до Карл Маркс мога да кажа, че е прав като е казал това 8) Оценявам истината и извода до който е стигнал :)

Novkov
08-03-2007, 09:34
Разни хора, разни идеали...

Blacklisted
08-03-2007, 09:40
Разни клишета... :roll:

Guderian
08-03-2007, 09:40
Нека да си зададем въпроса защо има религия!? Първо да се върнем векове преди християнството в античността. Тогава разбиранията на хората са били други и те си обяснявали света с митологията. Няколко века по-късно възниква монотеизма(единобожието, религията) като тогава чрез религията, а не митологията е обяснен света! Когато през 17-18 век стават големи открития в астрономията, математиката, биологията и химията религията започва да отстъпва на науката, защото точно науката обяснява най-точно как фукционира светът, как се е зародил живота и др да не изброяваме, че са много. Не е приемливо да съществува още религия без значение каква! РЕЛИГИЯТЕ ЩЕ БЪДЕ ИЗМЕСТЕНА ОТ НАУКАТА ТАКА КАКТО РЕЛИГИЯТА Е ИЗМЕСТИЛА МИТОЛОГИЯТА!

daya
08-03-2007, 10:27
християнка. според мен вярата е за да ни накара да продължаваме да имаме надежда за нещо. както например хората отиват да се молят за някой болен, когато лекарите не могат да помогнат те се обръщат към Господ за помощ и с надеждата че наистина ще стане чудо. :)

Backfire
08-03-2007, 10:45
Guderian... земи се запри майна, досаден ставаш, като бягаш след всеки като някво гладно кученце и повтаряш колко е тъпо да вярва и прочие...

alkobalko
08-03-2007, 11:12
Християнка. Никога не бих сменила религията си.

{!}sLuNcHeVaTa{!}
08-03-2007, 11:14
Християнка.

pathetic
08-03-2007, 11:31
Абе да ви го начукам на религиите,бе.


Аз съм будист.

:-D

Аз съм Буда.

МОЙТО ПРИЯТЕЛЧЕ


Седя
под тази светлина
гледайки Буда.

Буда се
смее
на мен
на всичко:

отидохме толкова
далеч
и не
стигнахме
никъде.

живяхме
толкова
дълго,
но изобщо
едва ли.

Буда се смее.

Буда е
статуетката от
порцелан,
която стои
срещу мен
тази вечер.

стиховете
не идват.

,Чарлз Буковски.

Guderian
08-03-2007, 11:42
според мен вярата е за да ни накара да продължаваме да имаме надежда за нещоНадежда винаги има и без вярата в Бог :wink:


както например хората отиват да се молят за някой болен, когато лекарите не могат да помогнат те се обръщат към Господ за помощ и с надеждата че наистина ще стане чудо.Иди в при Алиса в страната на чудесата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Guderian... земи се запри майна, досаден ставаш, като бягаш след всеки като някво гладно кученце и повтаряш колко е тъпо да вярва и прочие... Досаден си ти с твоята вяра в нещо измислено :x


Guerdian, като не разбираш какво е Християнството, моля те замълчи си, направих плочки от смях докато четях какво си писал.. :lol: Отрепка :lol: :lol: :lol: :lol:


П.П.Колкото по-прост е един човек, толкова по-религиозен е той :lol: :lol: :lol:
В най-бедните страни в света където броят на неграмотните превишава 80% има високо ниво на религиозност :lol: :lol: :lol:
Пример с Някои страни в Африка, Азия и целия Арабски п-в :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

RAWRRR
08-03-2007, 11:45
Анкетата ти е първо леко казано ограничена.
Аз съм атеист.

ScionOfStorm
08-03-2007, 11:45
Абе брато....
....дори и да си пушил не е възможно, пак щеше да си по-интелигентен. Не те знам какво влачиш, ама, еби му майката, дори и аз съм по умен от теб ма :-D :-D

Пиздец!

renegade1990
08-03-2007, 11:50
Аз съм вярващ, но само около Великден и Коледа.

xSaShEtOx
08-03-2007, 11:54
[quote=daya]според мен вярата е за да ни накара да продължаваме да имаме надежда за нещоНадежда винаги има и без вярата в Бог :wink: Nadejda ima i bez vqra v Bog, no nadejda bez vqra nqma. [-(

hamilcar
08-03-2007, 12:29
Мразя религиите, атеист.

COLT
08-03-2007, 12:35
АТЕИСТ
не вервам в нищо и никой.

pathetic
08-03-2007, 13:23
А как му се вика,когато
хич не се и замисляш какъв си?
или просто не си никакъв?

Не,не е атеист.
Щото не се противя на нещата.
Не казвам,че не ми пука.
и не съм лоша такава.
аа ,гадни християни хаха.

просто ми е безразлично някак.
Да ме зоват как щат.
Християнин,будист,атест,са анист.
някак ми е никакво и не се занимавам,а
вие правите дълги постове
и пишете умни неща.
не става ли просто да си пием бирата,бе?
всичко това са все глупости измислени от хората.
И толкоз.
нищо интересно няма в думите.


Скоро се чудих за друга дума обаче.
Как му се вика,когато ти се пикае и те мързи?
трябва да има дума за това,по дяволите.

Guderian
08-03-2007, 14:00
[quote=daya]според мен вярата е за да ни накара да продължаваме да имаме надежда за нещоНадежда винаги има и без вярата в Бог :wink: Nadejda ima i bez vqra v Bog, no nadejda bez vqra nqma. [-(Пиши на български ве, кавал!

Backfire
08-03-2007, 14:11
:smt091

Presley
08-03-2007, 14:12
Християнка съм :-D

Reed
08-03-2007, 14:14
Християнка. :-)

techCandy
08-03-2007, 14:31
Аз съм атеист, защото съм прозрял истината :D
СМЪРТ НА РЕЛИГИЯТА!!!
offtopic:
Виждам колко си прозрял истината, да. Много обичам комунисти, прозряли
истината. Дори не знам за какво изобщо се занимавам да пиша мнение, защото най -вероятно си 14 годишно хлапе, което си няма друга работа, но както и да е. Аз също не вярвам в Бог, и религията определено не ми е страст. Обаче религията не трябва да се забранява със закон, защото именно тя е запазила българите, като народ и култура. Затова комунистите ги е страх от религията, нали? Защото целта им е да обезличат хората, а религията спомага за точно обратното. Е, време е да срещнеш жестоката истина и да видиш грозната и мутра, това никога няма да стане :)

Blacklisted
08-03-2007, 14:48
ъъъ, религията също има свойството да ги обезличава ;)

Spork
08-03-2007, 15:01
Какъв си по религия?


кифла :-D


доволно? :-D

aP0kAlIpSiS
08-03-2007, 15:03
Водя се християнка,но това е по воля на наште.Не харесвам религиите-те ограничават хората. Не вярвам в тито една от тях,защото религията е създадена от човека,а не от така наречения Господ.А от това следва,че са създадени, за да допринасят за нечии ЧОВЕШКИ интереси.
Вярвам в себе си,в силата на Майката природа.Нямам представа как се нарича тази вяра-не ме и интересува.Мисля,че наистина има нещо,което контролира всичко,независимо дали се оповава на физични закони или магия. Любопитна съм да разбера какво,но не искам-това е очарованието на нашия свят. Защо да го развалям?
Колкото до това дали бих сменила религията си-какъв е смисъла да я сменям,като никоя друга не ми предоставя нищо по-добро. Все ми е тая.

OtherDimension
08-03-2007, 15:06
тук всеки 2ри е атеист
а кой от всички атеисти не ходи никога не черква, дори и по Коледа и Великден?
кой по Коледа не спазва обичаите с номера на ястията и т.н.
кой от вас не празнува именния ден на свой приятел?
кой от вас се е отрекъл от кръщението си?
май не разбирате думата "атеизъм"

Spork
08-03-2007, 15:08
а който вярва във великденското зайче...какъв е? :? :lol:

MistyMonster/LikeViolence
08-03-2007, 16:47
тук всеки 2ри е атеист
а кой от всички атеисти не ходи никога не черква, дори и по Коледа и Великден?
кой по Коледа не спазва обичаите с номера на ястията и т.н.
кой от вас не празнува именния ден на свой приятел?
кой от вас се е отрекъл от кръщението си?
май не разбирате думата "атеизъм"

Реших да отговоря на въпросите ти:

-Еми аз през живота си съм ходила един единствен път на църква-бях 1ви клас и то,защото найка ми ме ушамари едно яко.
-Не спазвам никакви обичай,нито с ястия,нито с нищо,както не спазва никой друг от семейството ми.
-Не празнувам именния ден на свои приятели,защото никой от тях не си го празнува.
-Аз не съм кръстена,както и брат ми.
:-)

LunaTriCk
08-03-2007, 16:51
тук всеки 2ри е атеист
а кой от всички атеисти не ходи никога не черква, дори и по Коледа и Великден?
кой по Коледа не спазва обичаите с номера на ястията и т.н.
кой от вас не празнува именния ден на свой приятел?
кой от вас се е отрекъл от кръщението си?
май не разбирате думата "атеизъм"

Реших да отговоря на въпросите ти:

-Еми аз през живота си съм ходила един единствен път на църква-бях 1ви клас и то,защото найка ми ме ушамари едно яко.
-Не спазвам никакви обичай,нито с ястия,нито с нищо,както не спазва никой друг от семейството ми.
-Не празнувам именния ден на свои приятели,защото никой от тях не си го празнува.
-Аз не съм кръстена,както и брат ми.
:-)

+1
освен частта с брата. само дете съм. :roll:

Guderian
08-03-2007, 17:07
Аз съм атеист, защото съм прозрял истината :D
СМЪРТ НА РЕЛИГИЯТА!!!
offtopic:
Виждам колко си прозрял истината, да. Много обичам комунисти, прозряли
истината. Дори не знам за какво изобщо се занимавам да пиша мнение, защото най -вероятно си 14 годишно хлапе, което си няма друга работа, но както и да е. Аз също не вярвам в Бог, и религията определено не ми е страст. Обаче религията не трябва да се забранява със закон, защото именно тя е запазила българите, като народ и култура. Затова комунистите ги е страх от религията, нали? Защото целта им е да обезличат хората, а религията спомага за точно обратното. Е, време е да срещнеш жестоката истина и да видиш грозната и мутра, това никога няма да стане :) "14 годишно хлапе" си или ти, или кирливия/кирливата ти брат/сестра
Не съм комунист, а съм нацист и то атеист. Не всеки атеист е комунист :wink: Препоръчам ти да замълчиш, че нямаш грам представа от целия околен свят :wink:

RAWRRR
08-03-2007, 17:31
тук всеки 2ри е атеист
а кой от всички атеисти не ходи никога не черква, дори и по Коледа и Великден?
кой по Коледа не спазва обичаите с номера на ястията и т.н.
кой от вас не празнува именния ден на свой приятел?
кой от вас се е отрекъл от кръщението си?
май не разбирате думата "атеизъм"
Ох,дарлин'
Религията ти да не е само ходене по черкви и въртене на баници.
Религията е слабост,понеже хората вярват в друго нещо,не в себе си-това им дава упора и извинение за грешките и несгодите си.
Самата Библия е сбъркана..разпъването на Христос..кой може да издигне в култ страданието и самонаказанието освен слабите хора?
Аз на църква не ходя,имам фобия даже.
А религията (не говоря за вярата) е най-голямата секта.

ScionOfStorm
08-03-2007, 17:45
Не съм комунист, а съм нацист и то атеист
Копеле, ти си некъв уникален!!!! Не, просто...Bowdown!!!
Аман от пишлемета бе ;>

vars
08-03-2007, 18:07
Сатанизмът не е религия,а сектантство...атеизмът не е религия,а отсъствие на вяра в Бога...нали този,който е пуснал темата знае какво ми е мнението за неговите умствени способности... ](*,) :smt011
Религии са християнство,юдаизъм,ислям ,будизъм и т.н.....
Аз съм православна християнка иначе.

magesniko
08-03-2007, 19:34
Простак!

Disrespect
08-03-2007, 19:36
Простак!

е тва е най-добрата религия...

...а бога на простаците знаеш ли кой е? 8)

magesniko
08-03-2007, 19:38
АЗ! 8) Кланяй се на своя бог! :lol:

OtherDimension
08-03-2007, 19:41
тук всеки 2ри е атеист
а кой от всички атеисти не ходи никога не черква, дори и по Коледа и Великден?
кой по Коледа не спазва обичаите с номера на ястията и т.н.
кой от вас не празнува именния ден на свой приятел?
кой от вас се е отрекъл от кръщението си?
май не разбирате думата "атеизъм"
Ох,дарлин'
Религията ти да не е само ходене по черкви и въртене на баници.
Религията е слабост,понеже хората вярват в друго нещо,не в себе си-това им дава упора и извинение за грешките и несгодите си.
Самата Библия е сбъркана..разпъването на Христос..кой може да издигне в култ страданието и самонаказанието освен слабите хора?
Аз на църква не ходя,имам фобия даже.
А религията (не говоря за вярата) е най-голямата секта.

не говоря дали религията е правилна или не
дали е мафия или не
а че всеки се прави на много важен и какъв атеист е, ама на 24 декември хапва само сърмички и бобец

RAWRRR
08-03-2007, 19:44
тук всеки 2ри е атеист
а кой от всички атеисти не ходи никога не черква, дори и по Коледа и Великден?
кой по Коледа не спазва обичаите с номера на ястията и т.н.
кой от вас не празнува именния ден на свой приятел?
кой от вас се е отрекъл от кръщението си?
май не разбирате думата "атеизъм"
Ох,дарлин'
Религията ти да не е само ходене по черкви и въртене на баници.
Религията е слабост,понеже хората вярват в друго нещо,не в себе си-това им дава упора и извинение за грешките и несгодите си.
Самата Библия е сбъркана..разпъването на Христос..кой може да издигне в култ страданието и самонаказанието освен слабите хора?
Аз на църква не ходя,имам фобия даже.
А религията (не говоря за вярата) е най-голямата секта.

не говоря дали религията е правилна или не
дали е мафия или не
а че всеки се прави на много важен и какъв атеист е, ама на 24 декември хапва само сърмички и бобец
Според мен тук се намесва народопсихологията,чревоу одието,родовите ценности и тн,не толкова религията..
Порсто българина е такъв,да е пълен корема с манджа,а пък главата с идеологията си може да остане празна.

Skullbreaker
08-03-2007, 19:46
Аз съм атеист...
Прозрял съм , че сам си направлявам живота.
Не мога да повярвам , че има богове.
Просто култуве.
Начин за обединение на хората.
Точка.


пс: .

OtherDimension
08-03-2007, 19:49
^ просто трябва да се разграничат понятията..
едно е да не си силно вярващ и да ходиш 2 пъти в годината на черква, само заради вашите или т.н.
съвсем друго е обаче да си атеист - Атеизмът отрича всички божества, както и т.н. "чудеса"
тоест , за да атеист, трябва никога да не ходиш в храм на дадено божество, да не носиш кръст, коран ... да се отречеш от своето кръщение .. абе с 2 думи - нищо да не те свърза с Христос, Буда, аллах, Яхве и т.н.


П.С. е го и тоя бил атест .. тцтц , тва да не е някоя нова мода?

RAWRRR
08-03-2007, 19:53
мода е 8)
атеизъм се вързва с нихилизъм,нихилизмът с бунта,бунта с другостта,другостта с уникалността,уникалността с възхищение,възхищението с удовлетворението,удовлетв рението с щастието?
Кажи ми че схвана :-)

OtherDimension
08-03-2007, 19:56
мода е 8)
атеизъм се вързва с нихилизъм,нихилизмът с бунта,бунта с другостта,другостта с уникалността,уникалността с възхищение,възхищението с удовлетворението,удовлетв рението с щастието?
Кажи ми че схвана :-)

о, да определено
всеки се тупа в гърдите, че е различен, че е уникален
много по-"куул" е да си лошият във филма, двойкарят в училище, античалгарът и явноооо ... атеистът

(да, ама не)

RoyTheReaper
08-03-2007, 19:59
тоест , за да атеист, трябва никога да не ходиш в храм на дадено божество, да не носиш кръст, коран ... да се отречеш от своето кръщение .. абе с 2 думи - нищо да не те свърза с Христос, Буда, аллах, Яхве и т.н.

Това няма да го коментирам, но все пак ми стана интересно... как се отрича човек от кръщение? :-k

Disrespect
08-03-2007, 20:00
АЗ! 8) Кланяй се на своя бог! :lol:

мечтай си 8)

RAWRRR
08-03-2007, 20:04
мода е 8)
атеизъм се вързва с нихилизъм,нихилизмът с бунта,бунта с другостта,другостта с уникалността,уникалността с възхищение,възхищението с удовлетворението,удовлетв рението с щастието?
Кажи ми че схвана :-)

о, да определено
всеки се тупа в гърдите, че е различен, че е уникален
много по-"куул" е да си лошият във филма, двойкарят в училище, античалгарът и явноооо ... атеистът

(да, ама не)
схванал си :twisted:
А причината за моя атеизъм също има интересни корени,в основата стои прекалената ми самоувереност и възгледът ми че хората се раждат (табула раза :lol: или нещо такова еднакви),следователно аз мога да бъда Свръх Аз ако го поискам,мога да се развия,променя за да достигна целите си-физически и ментално.
Затова не ми трябва Бог да ме закриля,да ми дава сили,да ми помага в трудни моменти и тн.Освен това аз мисля прекалено рационално и не мога да приема за истина,нещо за което няма доказателства или обяснение,а определено няма доказателства забитийстването на Бог.


@OtherDimension смених си скайп акаунта и те затрих :smt010

OtherDimension
08-03-2007, 20:10
^ (Тъй рече Заратустра) :twisted:

нормално е .. все пак буржоазните революции така възникват... при Луи XV, XVI хората си дават сметка, че такива некадърни царе, не са богоизбрани, както ги учи Църквата .. еми защо аджеба тогава трябва да им се подчиняваме, тоест човекът разбира, че той може сам да си е господар..

RAWRRR
08-03-2007, 20:15
^ (Тъй рече Заратустра) :twisted:


Четеш Ницше? Поздравления..
Той много хубаво оплюва християнството,
ако търсиш истинско обяснение за атеизма прочети неговите "Антихрист. Опит за критика на християнството" или "Утринна зора.Мисли на моралните предрасъдъци" :P :P

OtherDimension
08-03-2007, 20:17
ммм.. християнството не ме вълнува толкова, колкото нихилизма и вярата в човешките способности. затова засега съм чел само ... книгата за всеки и никого :lol:

quench
08-03-2007, 20:59
не се сдържах :D
http://uncyclopedia.org/wiki/Nietzche

RAWRRR
08-03-2007, 21:06
не се сдържах :D
http://uncyclopedia.org/wiki/Nietzche
Ако кажеш,че и готвиш и рецитираш поезия ще те призная за робот :lol:

the_o.c_girl
08-03-2007, 21:17
христиЯнин

08-03-2007, 21:22
ebasi sektantite se :D
az ne vqrvam v ni6to
dreme mi na onaq rabota

Guderian
08-03-2007, 21:22
Не съм комунист, а съм нацист и то атеист
Копеле, ти си некъв уникален!!!! Не, просто...Bowdown!!!
Аман от пишлемета бе ;>Пишлеме е бил кирливия циганин който е свършил в кирливата ти майка, а детето е кирливо копеле(ти) :lol: :lol: :lol:

08-03-2007, 21:29
аз съм кръстена не по мое желание, уви. мисля, че това трябвада се извършва на по0късен етап, да е осъзнат изобр..ама нейсе. наште не са в ред - атеисти, а ме кръситили :roll: :roll: иначе, определям се като агностичка.

pathetic
08-03-2007, 21:37
Вие го обърнахте тука на друго.
Все така става.

Няма ни една тема,в която е зададен въпрос и всите се придържат към него.

Питат ви какви сте,не ви питат за дефиниция на религия,бе,мамка му.

_[LiFe-StiLe]_F
08-03-2007, 23:02
православна християнка (не сте направили разграничение между православни и католици)

ScionOfStorm
08-04-2007, 06:36
Не съм комунист, а съм нацист и то атеист
Копеле, ти си некъв уникален!!!! Не, просто...Bowdown!!!
Аман от пишлемета бе ;>Пишлеме е бил кирливия циганин който е свършил в кирливата ти майка, а детето е кирливо копеле(ти) :lol: :lol: :lol:

Брато, в тоя момент спирам да се занимавам с теб ;> С недорасляци да спориш е безсмислено :)

RoyTheReaper
08-04-2007, 06:47
тоест , за да атеист, трябва никога да не ходиш в храм на дадено божество, да не носиш кръст, коран ... да се отречеш от своето кръщение .. абе с 2 думи - нищо да не те свърза с Христос, Буда, аллах, Яхве и т.н.

Това няма да го коментирам, но все пак ми стана интересно... как се отрича човек от кръщение? :-k

Anyone?

Iviqna
08-04-2007, 14:16
християнка !!!!

Guderian
08-04-2007, 19:15
Религията е възникнала преди 35 000 г в резултат на ниското познавателно равнище на племената относно заобикалящата ги действителност - природа, слънчева система, космос. Страхът от природните явления ги е накарал да обожествят всяко едно такова явление неподвластно на човека. Хилядолетия са били необходими да се стигне до началните култури и в крайна сметка да стигнем до развитието на човечеството в ерата на буржоазно-демократическия възход и въпреки това всеки познаващ историята добре може да види реакционната роля на религията възпрепятствала човешкия прогрес във времето на ренесанса(инквизицията която е посегнала на такива светила на науката като Джовано Бруно, Галилео Галилей, Николай Коперник) което потвърждава догматичната схоластика на религията. не отричам в някои периоди тя да е играла положителна роля, но като цяло религията подтиска творческия подход към изучаване и използване на природните закони, законите на общественото развитие и в личностен план на отделния индивид за рационално и прагматично мислене => като цяло религията играе в голяма степен ролята на задръжка на човешкия прогрес. Бъдещето и човешкия прогрес ще потвърдят тезата ми за несъществуването на Бог. Религиите както казах са възникнали в етап когато хората не са познавали заобикалящия ги свят.

Shadow_Walker
08-04-2007, 19:26
Guerdian, като си толкова убеден, че Бог не съществува кажи ми коя дата е.

И също така обясни какво е Бог.
4 август (аве Цезар :Д )...2007 поред година от раждането на Исус ;D
Мдаа...Исус рулЗ :]
Въпреки че си е бил обикновен човек...е знам ли, не съм бил там (най-вероятно да е бил медиум...)
Важното е че е създал религията ни :] защото е сравнително либерална и добронамерена (ахах... =]) за разлика от редица други.Въпреки че както казах и преди - имам свои виждания за нещата...ама са взаимствани от християнството.`Щот съм кръстен на него сигурно :Р

Guderian
08-04-2007, 20:40
Щот съм кръстен на него сигурно :Р [/color][/i][/b]Повтаряш като папагал това на което са те научили! Мисли малко със акъла си! И аз съм кръстен, но се събудих и осъзнах, че Бог е измислица! Събуди се и ти!

Disrespect
08-04-2007, 20:45
бегай си раздаваш правосъдието нейде другаде

Guderian
08-04-2007, 20:47
бегай си раздаваш правосъдието нейде другадеТебе кой те пита :lol:

Disrespect
08-04-2007, 20:47
никой

а теб??

Shadow_Walker
08-04-2007, 20:58
Щот съм кръстен на него сигурно :Р [/color][/i][/b]Повтаряш като папагал това на което са те научили! Мисли малко със акъла си! И аз съм кръстен, но се събудих и осъзнах, че Бог е измислица! Събуди се и ти!Идиот :lol:
Казвам се ХРИСТО, откъде мислиш че идва...
от Христос...а християнство също идва от Христос..., та с религията сме адаши -> кръстен съм на нея :]

И айде, айде - кой говори наизуст :lol:

Добре, с какъв образ да приемам Господ, за когото съм сигурен, че го има?С образа на Шива или на Аллах?Ем аз предпочитам с християнския!

_donna_
08-04-2007, 21:05
необразован атеист.

Guderian
08-04-2007, 21:07
И също така обясни какво е Бог."Бог" е онова паранормално, свръхестествено и приказно и не знам си кво още явление в което "умни"( :lol: ) хора като тебе вярват

_donna_
08-04-2007, 21:10
Да, дона, необразован атеист е.

имах предвид себе си.

Guderian
08-04-2007, 21:15
Отново не рабрах, учителю. Какво е това, наречено Бог? :( Ти - просветеният, който толкова е сигурен, че нещо извън възприятието му не съществува, моля те - кажи ни.

А, да, също коя дата е във формат ден/месец/година.


Да, дона, необразован атеист е.Иди и се прегледай :wink:

quench
08-04-2007, 21:26
Райбера аз го прегледах, мога да кажа, че отсекъде си е наред

той вярва не толкова в бог, колкото във висшето предназначение на човека и в това, че последния може да го достигне

Гудериан, ти си по-голям фантаст, :D тъй като вярваш, че висшата цел на човека се таи в унищожението, но не и в съгражадането - нещо, в което ние сме достатъчно добри и сега, но не виждам да сме се променили накъм по-добро - а и унищожението вътре и вън от вида е присъщо за всеки организъм, така че твоите възгледи - нека не ги наричаме със силната дума "идеология" и да обиждаме потенциалните начетени и просветени националсоциалисти - се свеждат до един чист и наивен физиократизъм

:smt006

Nobody
08-04-2007, 21:29
Куенч, важното е да има организация като преди и ние братята на светлината да се молим за още треволяк, нали така :P Или ти тука пишеш разни сериозни неща и аз ти подронвам авторитета :P

quench
08-04-2007, 21:31
Куенч, важното е да има организация като преди и ние братята на светлината да се молим за още треволяк, нали така :P Или ти тука пишеш разни сериозни неща и аз ти подронвам авторитета :P

на мен авторитета ми отдавна е оронен ;) тука никой не ми верва :D 8) :P :wink:

само разни самозблудени комплексари, които имат нужда от външен враг, за да не насочат критичността си навътре, към собствените си недостатъци, ми се връзват :D :D :D

Guderian
08-04-2007, 21:38
@quench, Най-голямото фентъзи е религията и Бог :wink:

quench
08-04-2007, 21:47
не бих се съгласил

само глупак би могъл да отрича без доказателства

класическите анти-теистични идеологии не отричат Бог, а по-скоро отричат познанието за Бог като нужно и полезно за обществото по пътя му към самоизграждане

нека не тълкуваме неправилно!

вярата в Бог е опасна, защото дава лост на нездравомислещи и властолюбиви престъпници да заграбят най-съкворената власт на всяка личност - тази в себе си, да поставят хомот на страх и невежество, както и на говоти истини и познания, удобни за властта в сърцето на всеки от нас

Nobody
08-04-2007, 21:47
Според мен има мн истина в стихотворението на Ботев за неговата вяра, тъй като съм тъп прошляк не му помня името му... :roll: Няма да изпадам в споровете тук, че не съм достатъчно сериозна личност, поне не и в този късен час :)

Guderian
08-04-2007, 22:25
не бих се съгласил

само глупак би могъл да отрича без доказателства

класическите анти-теистични идеологии не отричат Бог, а по-скоро отричат познанието за Бог като нужно и полезно за обществото по пътя му към самоизграждане

нека не тълкуваме неправилно!

вярата в Бог е опасна, защото дава лост на нездравомислещи и властолюбиви престъпници да заграбят най-съкворената власт на всяка личност - тази в себе си, да поставят хомот на страх и невежество, както и на говоти истини и познания, удобни за властта в сърцето на всеки от насДай ми 1 доказателство, че съществува Бог 8)

HunteR
08-04-2007, 22:30
Аа съм христянин и не бих сменил религията си

Guderian
08-04-2007, 22:36
не бих се съгласил

само глупак би могъл да отрича без доказателства

класическите анти-теистични идеологии не отричат Бог, а по-скоро отричат познанието за Бог като нужно и полезно за обществото по пътя му към самоизграждане

нека не тълкуваме неправилно!

вярата в Бог е опасна, защото дава лост на нездравомислещи и властолюбиви престъпници да заграбят най-съкворената власт на всяка личност - тази в себе си, да поставят хомот на страх и невежество, както и на говоти истини и познания, удобни за властта в сърцето на всеки от насДай ми 1 доказателство, че съществува Бог 8)


Бог притежава всички положителни качества. Съществуването е положително качество, следователно не му липсва съществуване. 8)Това не е доказателство :)

Kianna
08-04-2007, 22:40
Християнка съм.

Guderian
08-04-2007, 22:52
@TheNightRider, доказателството, че няма Бог е еволюцията :wink:

{!}sLuNcHeVaTa{!}
08-04-2007, 22:54
християнка

quench
08-04-2007, 22:55
хахах,а креационизма? "теорията за интелигентния дизайн" не отхвърля съществуването на Бог

Гудериане, това, което иксах да ти кажа с горните постове - не можеш да докажеш нещо за съществувщо - и обратното - за несъществуващо - чрез емоционален аргумент и магарешки инат:
"Има го, пък!"
"Ха, ще ти се, няма го, пък!"

в тея случаи дечурлигата обикновено скачат на бой и се въргалят в прахта, а после спорът преминава на новото
"Моят татко е по-силен от твоя" 8)

Дали има Бог или не, не е от значение

Guderian
08-04-2007, 23:30
И ето доказателства за самата еволюция
http://www.talkorigins.org/faqs/evolution-research.html
8)

Shadow_Walker
08-05-2007, 00:01
@TheNightRider, доказателството, че няма Бог е еволюцията :wink: пфф...еволюцията няма нищо общо с Господ :shock:
естесвено, че той не е създал света за 6 дни и ала бала...на Библията глупостите :-D
Господ е доброто, надеждата, морала, съвестта,природната енергия, смисъла, истината, необятността...Господ е абстрактно понятие, но това не значи, че не съществува.

08-05-2007, 00:52
МангалоУбиец :twisted:

Guderian
08-05-2007, 01:05
@TheNightRider, доказателството, че няма Бог е еволюцията :wink: пфф...еволюцията няма нищо общо с Господ :shock:Когато учите за еволюция ще разбереш за какво говоря :wink:

08-05-2007, 01:14
МангалоУбиец :twisted:
:!:

Ziezi
08-05-2007, 01:31
Ае Гюдериан,ти са ариец ли си,интересно ми е?
Понеже почна да разпряваш за религията да питам,ами от къде са се взели елементите,които са осъществили тая еволюция?

Blacklisted
08-05-2007, 05:18
Според мен има мн истина в стихотворението на Ботев за неговата вяра, тъй като съм тъп прошляк не му помня името му... :roll: Няма да изпадам в споровете тук, че не съм достатъчно сериозна личност, поне не и в този късен час :)"Моята молитва", любимото ми :)

Guderian
08-05-2007, 08:27
Ае Гюдериан,ти са ариец ли си,интересно ми е?Да 8)


Понеже почна да разпряваш за религията да питам,ами от къде са се взели елементите,които са осъществили тая еволюция?Да си чувал за думичката ПРИРОДА :roll: :?:

Shadow_Walker
08-05-2007, 08:34
Guderian, естесвено, пропусна важната част на поста ми...
А и имах предвид, че Господ няма роля в еволюцията, ако не си разбрал...
Но душата на човек откъде се е взела?

Guderian
08-05-2007, 08:45
Guderian, естесвено, Но душата на човек откъде се е взела?
Я обясни на батко си що е това ДУША и изобщо има ли такова нещо :lol: :lol: :lol: :lol:

ScionOfStorm
08-05-2007, 08:57
Я ми кажи имаш ли чувства?

Guderian
08-05-2007, 09:22
Я ми кажи имаш ли чувства?Какъв се опитваш да ме изкараш с този въпрос, а!? Имам чувства към родината!
България над всичко :!:

ScionOfStorm
08-05-2007, 13:55
И кое ни кара да чувстваме...?

Guderian
08-05-2007, 14:45
И кое ни кара да чувстваме...? Електронните потоци в мозъка ни. :lol: :lol:


Guerdian, от къде се е пръкнало човешкото съзнание? :)Също от еволюцията :wink:

Ice
08-05-2007, 14:52
Християнка съм! :-D

08-05-2007, 15:06
Цензура!

.: machoka :.

InitialD
08-05-2007, 16:29
Гудериан ме разочарова много...арийски ми братко ти дали знаеш че повечето генерали по времето на Хитлер са били ревностни католици?!И кои са тия истински 10 нациста които познаваш???Не знаех че има такива в България?!Моля те спри да спамиш темата каза си мнението...или може би си ислямист под прикритие?!

По темата:
Източноправославен ХРИСТИЯНИН

Православното християнство за мен е най-хубавата религия...дава ни необходимата свобода,морал и ни учи на много важни житейски уроци...а Иисус е приятел на всички нас!!!

P.S.Авторката, моля те оправи си правописната грешка в анкетата!!!

`Death`Whore``
08-05-2007, 16:30
Не вярвам в религии. Вярвам в други неща.

shivacheva
08-05-2007, 18:28
Източноправославна християнка...кръстена съм...и не бих я заменила,макар че не съм запалена много,много (да не кажа изобщо) по тая тема с религията/ите...просто съм свикнала с нея,възпитавана съм така и така ще си остане... :)

Dorianchety
08-05-2007, 19:19
Християнка :)

Guderian
08-05-2007, 19:45
Гудериан ме разочарова много...арийски ми братко ти дали знаеш че повечето генерали по времето на Хитлер са били ревностни католици?!И кои са тия истински 10 нациста които познаваш???Не знаех че има такива в България?!Моля те спри да спамиш темата каза си мнението...или може би си ислямист под прикритие?!
Не всички нацисти са вярващи :wink: Както и не всички комунисти са атеисти :wink: Ако си малко умен няма всички под общ знаменател да поместваш :wink:

b0Nb0n
08-05-2007, 19:57
az ne vqrvam v ni6to horata zemqta si4ko e himiq nqma takiva ne6ta kato bog maika 4ete6e edna noo interesna kniga deto pi6e6e 4e isus hristos e bil fokusnik si4ko e bilo trikove a tva s raspyvanoto na krust i vyzkrysvaneto e 4e e imal brat bliznak za koito nikoi ne e znael kolko e vqrno neznam ama zvu4i interesno dori i ne sym krysten rodninite mi vikat otidi da se krysti6 i za kvo smisal nikakav pak i az v cyrkva ne stypvam

MegabytE
08-05-2007, 20:03
Нацисти, нали ги избихме през ВСВ ? :roll: :shock:

MegabytE
08-05-2007, 20:08
Всички сме атеисти, защо не си го признаете. Обръщате се към Бог само когато имате някакъв проблем! :---)

[Lucifer]
08-05-2007, 20:20
ne sum religiozen ... n one znam to4noto zna4enie na dumata ateist i zatova otgovorih tam poslednoto :)

08-05-2007, 20:23
Всички сме атеисти, защо не си го признаете. Обръщате се към Бог само когато имате някакъв проблем! :---)
Оо пич кфо стаа е, в дата.бг мноу скучно стана и реши да дойдеш на купона, а? :lol:

08-05-2007, 21:07
Всички сме атеисти, защо не си го признаете. Обръщате се към Бог само когато имате някакъв проблем! :---)
Оо пич кфо стаа е, в дата.бг мноу скучно стана и реши да дойдеш на купона, а? :lol:
Модераторите ме наблюдават. А тука е анархия! \:D/

Guderian
08-05-2007, 21:08
Всички сме атеисти, защо не си го признаете. Обръщате се към Бог само когато имате някакъв проблем! :---)
Оо пич кфо стаа е, в дата.бг мноу скучно стана и реши да дойдеш на купона, а? :lol:
Модераторите ме наблюдават. А тука е анархия! \:D/Къв ти е ника в дата :)

Backfire
08-05-2007, 23:17
:smt091

08-05-2007, 23:48
МангалоУбиец :twisted:
:!:


Офф... знам, че не е по темата, така или иначе си казах мнението, тъй че...
Ако простотията се заплащаше, Рокфелер щеше пасти да яде. Не си интересен. :roll:
Извинявам се за простотията ми ;) :smt012
:arrow: Християнин :!:

quench
08-06-2007, 05:11
значи тука пак ще завържем спора за това има ли душа или не, което не е положително

теистите ще искат да докажат, естествено, че в нашите жалки телесни форми ма нещо скрито, нещо висше, което не е родено от калта на Вселената - може би някои от по-физиократсконастроените (ебаси мелеза - теист-физиократ, който се опитва да измери "колко ангела могат да кацнат на върха на игла") - та тези ще се опитат да вкарат изследването,приложено първо в СССР - там служещо на една болна отвътре идеология - а наскоро от един, странно, апокрифен СЪВЕТСКИ учен и неговия екип в МТИ. Това изследвне твърди, че душа има, че тя тежи 10-ина грама и напуска тялото около 0,6 сек след смъртта. Последното изследване твърди, че всяка душа се насочвала по магнитен лъч към някакво елмагнитно образувание в центъра на Галактиката. Демек, това е изследване, което иска да каже "Бог и душата не са нематериални и извън света, те могат да бъдат докоснати от науката". Впрочем, това е опит за създаване на нова религия, която да почита като кръст и икона изследователските уреди, впрочем - макар може би учените да не го осъзнават сега.
Та тая душа е нищо повече от илюзия на абстрактното мислене + съвместна заблуда. Когато имаме групичка от 10 души, разхождащи се в гората през нощта и един от тях изведнъж каже, че е видял нещо призрачно в сенките, няма да мине дълго време и всички ще бъдат убедени, че го виждат.
А абстрактното мислене е плод на еволюцията, неговата функция, макар и оплетена и завъртяна в други подфункции, е да те опази жив - то създава подобни мотивировки, които ти казват "има смисъл да продължаваш". Например, имаш душа, трябва да се стараеш да я изкупиш - ако постиш и не се радваш на живота, не е голям кеф, но оставаш жив и мисленето ти те оставя на мира.

Не разбирам, защо изобщо имате нужда да се опитвате да изтръгневте най-важното от ръцете на обикновения човек, да му го отнемете и да го извадите от орбитата на свободния избор и на личната власт - това е смисъла на живота на всеки от нас. Дали ще го обяснявате чрез богове, души,карми или съдби, това мен не ме интересува.
Интересува ме, когато имаме една мнозинствена маса хора, които могат да определят начина ми на живот косвено, като изменят социалните условия, в които живея.
Деизмът ще се спре тогава, когато направи от всички държави Индия и Пакистан.

hforce
08-06-2007, 08:32
ebati qkata diskusiq :)
OtherDimension, purvo sum mom4e, a ne momi4e, a i sum satanist,

sataninstvoto su6to e ateisti4na religiq, satanizma propovqdva vqra v 4oveka i tam se kazva 4e 4ovek e bog, no e bog samo na sebe si
podrobnosti...
a i nqkoi kaza 4e noseneto na pentagrama e pozior6tina, taka e, vupreki 4e i az noseh pentagrama ama q izgubih, no az q noseh za6toto znam kakvo ozna4ava, ne q nosa zaradi pozior6tinata, no i tova sa podrobnosti

InitialD
08-06-2007, 10:43
Гудериан ме разочарова много...арийски ми братко ти дали знаеш че повечето генерали по времето на Хитлер са били ревностни католици?!И кои са тия истински 10 нациста които познаваш???Не знаех че има такива в България?!Моля те спри да спамиш темата каза си мнението...или може би си ислямист под прикритие?!
Не всички нацисти са вярващи :wink: Както и не всички комунисти са атеисти :wink: Ако си малко умен няма всички под общ знаменател да поместваш :wink:

Еми да умен съм...и ти ако не четеше между редовете щеше да забележиш че съм използвал думичката "повечето"..което автоматично отхвърля твърдението ти че слагам всички под общ знаменател. ](*,)

DeNiTyY
08-06-2007, 10:55
християнка. според мен вярата е за да ни накара да продължаваме да имаме надежда за нещо. както например хората отиват да се молят за някой болен, когато лекарите не могат да помогнат те се обръщат към Господ за помощ и с надеждата че наистина ще стане чудо. :)

Blacklisted
08-06-2007, 12:13
В нищо не вярвам :D Дори в себе си? :)

08-06-2007, 12:20
когато лекарите не могат да помогнат те се обръщат към Господ за помощ и с надеждата че наистина ще стане чудо. :)

Вярваш ли си за каквото написа?!

Guderian
08-06-2007, 12:31
когато лекарите не могат да помогнат те се обръщат към Господ за помощ и с надеждата че наистина ще стане чудо. :)

Вярваш ли си за каквото написа?!Именно, и аз това се опитах да й кажа, но резултат няма :lol: Все едно да говориш на стената :lol: :lol: :lol: :lol:

08-06-2007, 21:50
когато лекарите не могат да помогнат те се обръщат към Господ за помощ и с надеждата че наистина ще стане чудо. :)


това говори лошо за тях...


а това, че съм кръстена от вяра в смъртта, нищо не значи..

08-06-2007, 21:52
не бих се съгласил

само глупак би могъл да отрича без доказателства

класическите анти-теистични идеологии не отричат Бог, а по-скоро отричат познанието за Бог като нужно и полезно за обществото по пътя му към самоизграждане

нека не тълкуваме неправилно!

вярата в Бог е опасна, защото дава лост на нездравомислещи и властолюбиви престъпници да заграбят най-съкворената власт на всяка личност - тази в себе си, да поставят хомот на страх и невежество, както и на говоти истини и познания, удобни за властта в сърцето на всеки от насДай ми 1 доказателство, че съществува Бог 8)


Бог притежава всички положителни качества. Съществуването е положително качество, следователно не му липсва съществуване. 8)

ъъъ... това е индукция. според логическите правила е вярна, но това, естествено ,н е значи че зададените условия са верни.

Ziezi
08-06-2007, 22:26
Ае Гюдериан,ти са ариец ли си,интересно ми е?Да 8)


Понеже почна да разпряваш за религията да питам,ами от къде са се взели елементите,които са осъществили тая еволюция?Да си чувал за думичката ПРИРОДА :roll: :?:
Бих ли могъл да видя твоя снимка?Интересно ми е,да видя как изглежда един български ариец...

А какво е създало природата?

MimityYy
08-07-2007, 08:54
az sum hristiqnka .. i mjd tva 4e si ateist ili sataist ne ozna4ava 4e si ot druga religiq ...tva ne e otdelna religiq ...po-dobre da be6e pital :hristiqni,musulmani ili budisti ddz :shock:

MajeStic
08-07-2007, 09:01
Атеист.


Атеист означава в най-общ смисъл човек, който не вярва в богове, дяволи и изобщо свръхестествени сили. Това обаче изобщо не означава, че атеистът няма система от високи морални добродетели и нравствени ценности!

radito
08-07-2007, 09:09
Християнка

Rock & Roll Queen
08-07-2007, 11:10
Християнка

Guderian
08-07-2007, 11:23
Атеист.


Атеист означава в най-общ смисъл човек, който не вярва в богове, дяволи и изобщо свръхестествени сили. Това обаче изобщо не означава, че атеистът няма система от високи морални добродетели и нравствени ценности! :smt023

quench
08-07-2007, 11:39
ти нямаш морал и ценности, значи не си атеист

според мен си нереализиран човек, чиито комплекси са неговата агенда в живота 8)

find_m3
08-07-2007, 11:50
Господи още спорове ли водите?Христянка съм и не съм мургава :smt005

Guderian
08-07-2007, 12:31
Христянка съм и не съм мургава :smt005quench е синьо-черен :lol: :lol: :lol: :lol: Толкова е "мургав", че е посинял :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Blacklisted
08-07-2007, 13:01
В нищо не вярвам :D Дори в себе си? :)да :lol:На батко нихилистчето :lol:

quench
08-07-2007, 13:06
Христянка съм и не съм мургава :smt005quench е синьо-черен :lol: :lol: :lol: :lol: Толкова е "мургав", че е посинял :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

теб ще те направя син по мутрата :lol:

но и за това ще дойде време - ако искаш, можем да се стреляме и с огнестелно оръжие - но едва ли ще имаш шанс... 8)

SuMmEr_St0rM
08-09-2007, 17:01
Аз даже се питам Христос съществувал ли е или е измислица? Имал ли е деца? Бил ли е женен? Как да вярвам като няма доказателства за неговото тогавашно съществуване? Трябва да ми дадете преки, а не косвени доказателства! Човек не може сляпо да вярва на приказки!


Ами сети се в коя година живеем и ще разбереш дали е съществувал или не ;]

SUNriSe_f
08-09-2007, 19:47
hrisyiqnin[/url]

Decu
08-09-2007, 19:52
Християнка съм-и такава ще си остана!

quench
08-10-2007, 05:58
Иисус е съществувал, но е бил зилотски бунтовник - все пак, неговата организация е направила доста, за да подкопае властта в Йерусалим
когато са го разпънали на кръст, опитните и хитри зилоти са разпространили мита за него, че е син божий, идващ да спаси евреите от римския гнет, както един друг Иисус е сринал навремето стените на Йерихон с божията помощ
но никога не са искали да правят религия от това, просто така се е случило :)

ето ти го доказателството, Гудериане, че християнството си има корените :) източникът е запазен пергамент с докалд на римски шпионин, разследвал странния нов култ :D

emilythestrange
08-10-2007, 10:40
християнка съм и не мисля да си сменям религията.
Guderian спориш за неща,по стари от теб които не разбираш.давай по спокойно.тук никой няма да убедиш във вярванията си.пробвай да си направиш собствена секта,много ще е забавно,плюс това няма да имаш време да пишеш по форумите.и всички са доволни! :)

Метоман
08-10-2007, 11:48
Православен,вярвам в Иисус и в Бог,но не и в светците!

Метоман
08-10-2007, 12:04
Православен,вярвам в Иисус и в Бог,но не и в светците!isus i bog sa homoaktivisti !
Мама ти деба шибан атейст!

08-10-2007, 12:12
Православен,вярвам в Иисус и в Бог,но не и в светците!isus i bog sa homoaktivisti !
Мама ти деба шибан атейст!
axax
ebasi lainara

Метоман
08-10-2007, 12:16
Православен,вярвам в Иисус и в Бог,но не и в светците!isus i bog sa homoaktivisti !
Мама ти деба шибан атейст!
axax
ebasi lainara
Абе я си ебите майката неверници :smt018

08-10-2007, 12:20
Az sum antihrist http://i.data.bg/07/08/10/502647_orig.jpg

Y0urSiN
08-10-2007, 12:30
lili;

Метоман
08-10-2007, 12:34
Православен,вярвам в Иисус и в Бог,но не и в светците!isus i bog sa homoaktivisti !
Мама ти деба шибан атейст!
axax
ebasi lainara
Абе я си ебите майката неверници :smt018
odi u kurec e mamka ti da e**
Смърт за антихриста!

08-10-2007, 13:21
Ami ne wqrwam w Bog... Ne wqrwam w Bibliqta .. Ne priznawam religii .. Twa sigurno me prawi Ateistka :)
Mne..Pravi te umna i krasiva(koeto e o4evidno :smt007 ) :lol: :lol: :lol:

Impressive
08-10-2007, 15:14
Ami ne wqrwam w Bog... Ne wqrwam w Bibliqta .. Ne priznawam religii .. Twa sigurno me prawi Ateistka :)
#-o #-o #-o #-o #-o
Боже колко мъка има по тоя свят....

по темата:
Аз съм православен християнин :!:

InitialD
08-10-2007, 15:31
Православен,вярвам в Иисус и в Бог,но не и в светците!isus i bog sa homoaktivisti !
Мама ти деба шибан атейст!
axax
ebasi lainara
Абе я си ебите майката неверници :smt018
odi u kurec e mamka ti da e**
Смърт за антихриста!

Не му обръшай внимание на тоя неверник..сигурно е някое турчоле от родопите дето са му резали оная работа с пластмасов нож от тия за кебапчетата!!!! :smt005 :smt005 :smt005

Метоман
08-10-2007, 15:57
Православен,вярвам в Иисус и в Бог,но не и в светците!isus i bog sa homoaktivisti !
Мама ти деба шибан атейст!
axax
ebasi lainara
Абе я си ебите майката неверници :smt018
odi u kurec e mamka ti da e**
Смърт за антихриста!

Не му обръшай внимание на тоя неверник..сигурно е някое турчоле от родопите дето са му резали оная работа с пластмасов нож от тия за кебапчетата!!!! :smt005 :smt005 :smt005
Няма как да не се ядосвам за подобна провокация!

08-10-2007, 16:18
Specialno za metoman ;
http://www.adultswim.com/games/biblefight/

08-10-2007, 16:24
ne podkrepqm nito satanizma nito hristiqnstfoto ... no pofe4e ne podkrepqm hristiqnstfoto ... i se pak ATEIST

pampers
08-10-2007, 17:36
християнка и не смятам да си сменям религията... не съм кой знае колко вярваща... :-({|=

naMy4Ho_KoTe
08-11-2007, 12:58
Не съм много религиозна, въпреки че клоня към езичество и по-специално - Wicca.

loyal_88
08-11-2007, 13:04
атеист :wink:Само така :wink: Религията трябва да бъде забранена със закон!!! Ааа тука ще се караме ;) Аз съм си Християнин и то религиозен ;)

Blacklisted
08-11-2007, 13:06
атеист :wink:Само така :wink: Религията трябва да бъде забранена със закон!!! Ааа тука ще се караме ;) Аз съм си Християнин и то религиозен ;) Исус е евреин :roll:

SaYoNaRa
08-12-2007, 00:25
Православен християнин съм.

zubi
08-12-2007, 02:07
христианин ... уж

teenkopele
08-12-2007, 07:31
христиЯнин

ReBeL
08-12-2007, 14:59
Православен християнин съм.

08-12-2007, 17:13
мюсюлманка forever dori da ne vi haresva :|

Blacklisted
08-12-2007, 18:24
атеист :wink:Само така :wink: Религията трябва да бъде забранена със закон!!! Ааа тука ще се караме ;) Аз съм си Християнин и то религиозен ;) Исус е евреин :roll: Исус е бил евреин, докато не е бил кръстен от Йоан Кръстител.

Евреите са етнос, наб :twisted:

aDuHka
08-12-2007, 18:31
Аз съм си православна християнка O:)
..не мисля,че някога бих сменила религията си [-X

08-12-2007, 18:36
Ami ne wqrwam w Bog... Ne wqrwam w Bibliqta .. Ne priznawam religii .. Twa sigurno me prawi Ateistka :)
Mne..Pravi te umna i krasiva(koeto e o4evidno :smt007 ) :lol: :lol: :lol:

да, с 33434768 тона грим.. ;)

Muse_of_Madness
08-12-2007, 18:57
Яаааааааааааа....
Още един гений разкри тайните на Вселената...
Колко съм изпуснала...

Muse_of_Madness
08-13-2007, 05:34
атеист :wink:Само така :wink: Религията трябва да бъде забранена със закон!!! Ааа тука ще се караме ;) Аз съм си Християнин и то религиозен ;) Исус е евреин :roll: Исус е бил евреин, докато не е бил кръстен от Йоан Кръстител.

Евреите са етнос, наб :twisted:

You got me. :P
А... православните го пишат с две и-та, нали?

AnGeLwItHdEvILsOuL
08-13-2007, 12:57
Християнка! Не мога да ви разбера с това "невярвам в нищо". :smt011

AnGeLwItHdEvILsOuL
08-13-2007, 13:58
TheNightRider ще мине и тази мания.. #-o

speedbreaker
08-13-2007, 18:30
атеист засега...

MayKyTy
08-14-2007, 14:15
християнка, но не съм много набожна ...

macka_bez_zadrajki
08-14-2007, 19:36
hristqnka i az li4no othvarlqm vsi4ki ostanali religii

Nightingale
08-14-2007, 19:43
Ами хм сложно е, защото вярвам, както в християнството, така и в тангризма. Вярвам в по нещо и от двете.
Като цяло по свидетелство съм християнка, а по убеждения клоня към тангристка. ](*,) (казах, че е сложно!)

Valar
08-14-2007, 20:00
Християнин

loyal_88
08-14-2007, 20:03
hristqnka i az li4no othvarlqm vsi4ki ostanali religii Е това е дума =D>

love_actually
08-15-2007, 07:47
Християнка! Не мога да ви разбера с това "невярвам в нищо". :smt011
\:D/ \:D/ \:D/ и аз не ви разбирам.Също съм християнка.

_siXth`sEnSe_
08-15-2007, 08:04
Християнка.Не съм кой знае колко набожна,ноо..:]

sunny_flower
08-15-2007, 08:17
hristiqnka :-D

08-15-2007, 09:12
Banist/Helmite :lol:

mimi_blonde
08-15-2007, 10:21
Христянка \:D/