PDA

View Full Version : За фитнеса...



08-03-2007, 10:59
Значи,да ви питам,фитнеса отразява ли се по някакъв начин на растежа? Чувал съм какво ли не,че му влия положително...Но най-вече съм чувал,че някои упражнения те преебават,щангите например.Вие знаете ли кои точно упражнения във фитнеса могат да ти прецакат растежа и въобще нещо по тия въпроси? Нека пишат само хора,които наистина знаят.Мерси предварително.

XaMcTePKa
08-03-2007, 11:01
По принцип всеки спорт помага за растежа...ама само не прави на Супер Мен в залата тогава може да стане лошо :)

08-03-2007, 11:20
По принцип всеки спорт помага за растежа...ама само не прави на Супер Мен в залата тогава може да стане лошо :)
Е не е баш всеки спорт,виж например щангистите как изглеждат...

Zealot
08-03-2007, 12:33
Зависи как тренираш.Ако блъскаш здраво щанги и се натоварваш физически с тежести много често,организмът ти почва да се приспособява и растежът се забавя както и ставаш по набит и мускулест.Всичко зависи и от възраста...

08-03-2007, 13:43
Зависи как тренираш.Ако блъскаш здраво щанги и се натоварваш физически с тежести много често,организмът ти почва да се приспособява и растежът се забавя както и ставаш по набит и мускулест.Всичко зависи и от възраста...
Знаеш ли някой сайт,в който мога да намера повече инфо за това как и от кои упражнения да права? С една дума повече разяснения по темата...

08-03-2007, 18:09
Растежът е генетично заложен и не се влияе от спорта. Професионалните щангисти не са ниски от щангите, даже обратното. Професионални щангисти са защото са ниски. Баскетболисите не са станали високи от баскетбола, а са станали баскетболисти, защото са високи!

Zealot
08-03-2007, 22:13
Растежът е генетично заложен и не се влияе от спорта. Професионалните щангисти не са ниски от щангите, даже обратното. Професионални щангисти са защото са ниски. Баскетболисите не са станали високи от баскетбола, а са станали баскетболисти, защото са високи!
напротив,спорта влияе върху растежа и то доста.Това за генетичното заложените гени не го отричам.Имам един познат който тренира професионално баскетбол от 2 години и преди тези 2 години беше 1.75 см а сега е 1.88,малко ме съмнява да е генно това развитие но щом казваш.Всичко влияе върху организма.

*~!-TIESTO-!~*
08-04-2007, 01:19
Не си слагай щанги на раменете и не клякай с тях! ;)

08-04-2007, 09:08
Добре бе зимаме двама братя близнаци и пращаме единия на баскетбол, другия на щанги. Като след 5 години нямат разлика в ръста ще ми купите ли Порше?

Баси лапешките истории - ми аз си клякам с щанга и на гърди и зад врат и то до долу (възможно най-долу) и пак съм 188 санти, като се има предвид, че и мама и тате са не повече от 175.

Братовчед ми тренираше щанги (Асеновградската школа) и сега е 197. Прекъсна, понеже нямаше смисъл на тая височина. Според вас трябваше да е 165. А позновам и хора, които тренират баскетбол от 5-6 години и са по 170.

Що така става, а?
Ако японците заиграят баскетбол, дали ще порастанат всички?

fdream
08-04-2007, 10:49
zavisi na kolko godini si ako si primerno okolo 15 -16 ne e hubavo priemrno da trenira6 v fitnesa za muskuli za6toto spira6 naistina da rastej a trupa6 muskulna masa, no ako priemrno bqga6 na patekata kara6 koleto i t.n. i drugite uprajneniq gi pravi6 s leki tejesti nqma ni6to da ti popre4i na rasteja, badi siguren no vse pak e hubaov da popita6 fitnes instruktora i da mu kaje6 za kakvo iska6 da raboti6 i kakva ti e celta koqto iska6 da postigne6 ot fitnesa i toi 6te ti obqsni vsi4ko i dali ima izob6to smisal :wink:

fdream
08-04-2007, 10:55
zavisi na kolko godini si ako si primerno okolo 15 -16 ne e hubavo priemrno da trenira6 v fitnesa za muskuli za6toto spira6 naistina da rastej a trupa6 muskulna masa, no ako priemrno bqga6 na patekata kara6 koleto i t.n. i drugite uprajneniq gi pravi6 s leki tejesti nqma ni6to da ti popre4i na rasteja, badi siguren no vse pak e hubaov da popita6 fitnes instruktora i da mu kaje6 za kakvo iska6 da raboti6 i kakva ti e celta koqto iska6 da postigne6 ot fitnesa i toi 6te ti obqsni vsi4ko i dali ima izob6to smisal :wink:

08-06-2007, 14:15
Хммм...Примерно от гирички и от лежанка става ли ти нещо?

П.С. А там за рамена и гръб не знам кви уреди бяха,ама за тях знаете ли нещо,дали са вредни и т.н?

Ниго
08-06-2007, 14:46
нищо няма да ти стане.
Предвид, че силата на земното притегляне е G, а тя за нормален човек е около 70 кг на човек не е проблем да клякаш с щанга до 700 кг.
пилотите във формула едно издържат на 4-5 G и не са джуджета. Пилотите на изстребители издържат до 8 G. Космонавтите до 12 G.

Нищо няма да ти стане, ако тренираш.

08-09-2007, 11:49
Mi moje da izbqgvash ili pone da pravish s po leki tejesti murtvata tqga durpane na shtanga klqkaneto i mojesh da gi zamestish s nabiraniq koeto e nai-dobre

KENZO
11-06-2007, 18:36
Imam vupros samo molia da mi otgovorat xora koito razbirat :) Zna4i az sum na 15 i sum 178.Ima li nikoi predstava gore dolu na 18,19 kolko 6e sum.Za fitnesa xoda ot 2meseca

Nen0RmalniK
11-07-2007, 17:48
of ebati idiotite ima ako fitnesa be6e vreden 6tqha li tolko mn hora da hodat? i 6te6e li da e pozvolen na lica pod 18 godini? stegnete se malko. ot fitnes umrqli nqma ima samo vremenni travmi pri nepravilno izpalnenie na klqkane s 6tanga i martva tqga i te taka :P :D

fth
11-10-2007, 12:05
Фитнеса не вреди.Както бяха казали преди мен само се получават временни травми.Мъртва тяга,клякане с щанга като ги правиш с по леки кг не вредат,а когато се правят с големи кг тогава трябва да знаеш как да застанеш за да не се контузиш.Примерно при мене кляках с щанга неправилно с 55 кг.1 човек ми каза че не клякам както трябва но аз не му обарнах внимание.След 2-3 седмици почна да ме боли кръста и спрях клека.След месец и половина почнах отново да клякам с по малко кг и правилно и сега нищо ми няма.За това ако изпълняваш упражненията правилно няма как да си навредиш.

6emet4e
11-11-2007, 08:37
Imam vupros samo molia da mi otgovorat xora koito razbirat :) Zna4i az sum na 15 i sum 178.Ima li nikoi predstava gore dolu na 18,19 kolko 6e sum.Za fitnesa xoda ot 2meseca
пфф тфа мисля че никой не може да ти го каже,щот при всеки е различно... :?

justteen
11-11-2007, 08:58
Според мен е логично при продължително трениране с много килограми при определени упражнения би следвало растежа да се забави, все пак подлагаш организма си на постоянно натоварване...

emga
11-13-2007, 16:12
ako iska6 dane sta nisak nedei prai klekove sys 6tanka te precakvat rasteja ;] a ako iska6 malko po seriozni4ko vari popitai nqkoi kompetenten za protein4eta za nqkoi dr mesec sha stane6 baq visok :P 1 priqtel ot 160 stana 185 za 9-10 meseca tei 4e (s proteini de) i vitamin B12 priemai na prah4e sa prodava :)