PDA

View Full Version : Некролозите по улицата



LunaTriCk
08-03-2007, 17:59
Смъртта е гадно нещо и не ми е много приятно да ми напомнят, че не съм безсмъртен. Не знам как е в другите държави, но тук на огромно количество дървета, спирки и други обществени места има малки постерчета със снимки на неизвестни за мен хора,(често черно-бели), кратки стихчета отдолу обградени в черни рамки. Еми, писна ми да гледам лица на мъртъвци по улицата !

Mo6no3
08-03-2007, 18:03
И на мен ми писна. Според мен некролозите трябва да са в църквите, а не на улицата. Не е нужно да си очерняваме живота....

Swinkenhoffer
08-03-2007, 18:17
не ми навяват мрачни мисли... :lol:
дразни ме от визуална гледна точка, щото е много грозно. същото важи и за всякакви обяви, плакати и т.н.

Becko
08-03-2007, 18:28
V momenta sam v Germania i tuk ne sam vidql o6te nito edin nekrolog!

Shadow_Walker
08-03-2007, 18:40
V momenta sam v Germania i tuk ne sam vidql o6te nito edin nekrolog!Защото некролози има единствено в България.

Мм...не ме кефят...ама не им обръшам внимание.

koalka
08-03-2007, 20:00
Според мен като цяло идеята не ми харесва особено, но какво да се прави...А и нали си има определени места, там да ги слагат.До църкви и т.н.Иначе верно, на всяко дърво.

08-03-2007, 20:07
Некролози има само в България и Македония.
Не ми е приятно да ги виждам, но...

AliceSw
08-03-2007, 20:15
когато са по дървета не ги забелязвам чак толкова, също като плакатите

но във вестник е още по-ужасно :smt011

Disrespect
08-03-2007, 20:18
не обръщам внимание..

shadow4e
08-03-2007, 21:35
Според мен некролог трябва да се поставя само на вратата /не входната, а тази на апартамента/. Ужас като гледах "Господари на ефира" един път, даваха как на една детска градина цялата ограда беше в некролози. Леличките от детската градина молеха хората да дойдат да си ги съберат, защото е гадно те да ги свалят и да ги изхвърлят. Е, като го дадоха по телевизията, до няколко дена ги махнаха. :wink: Според мен децата не трябваад се обременяват още от детската градина с такива неща.

Sam90
08-03-2007, 22:22
Не ги забелязвам. Имам си други мисли в главата.
Принципно и на мен не ми харесва да има некролози.

Angel_Girl
08-03-2007, 23:10
Не им обръщам внимание, но найстина е много гадно да са навсякъде :?

quench
08-03-2007, 23:12
Не я разбирате вие тая славянска душевност, неее....

Тя може да е дълбока колкото океана, но да е плитка колкото затворническо канче... :smt011

_[LiFe-StiLe]_F
08-04-2007, 00:05
Не ги забелязвам. Имам си други мисли в главата.
Принципно и на мен не ми харесва да има некролози.

това е един вид проява на уважение към починалия. друг е въпроса обаче колко е неетично спрямо останалите хора.

като оня ден... вървя си аз по улицата и точно до едно начално училище лепнати по стъбловете некролози... и една бабичка си сложила ръцете на кръста и вече седи, зяпа и чете сякаш гледа последния парламентарен контрол... баси! грозно е бе!

Mo6no3
08-04-2007, 05:39
Идеята е да се демонстрира пред останалите колко са загрижени и от там е тръгнала цялата работа. После всички го правят, защото останалите го правят.

Не ми се вярва, но някои може да го слага, за да им е гадно и на останалите, особено в училищата. Там са "онея" младите, а за 90% от възрастните млад=лош. След като му е зле на него дай да ни е зле и на нас. :evil:

koalka
08-04-2007, 07:28
Някак си е изкуствена цялата работа.За какво са някакви хартийки, за да покажеш на света колко ти липсва даден човек, след като си го загубил.А не мисля, че почитта се отмерва по този начин.Аз може и да не обичам еди-кой-си, дори и да е починал и пак да му издам некролог, защото така всички правят.

HopeLesss
08-04-2007, 07:53
Идеята е да се демонстрира пред останалите колко са загрижени и от там е тръгнала цялата работа. После всички го правят, защото останалите го правят.

Не ми се вярва, но някои може да го слага, за да им е гадно и на останалите, особено в училищата. Там са "онея" младите, а за 90% от възрастните млад=лош. След като му е зле на него дай да ни е зле и на нас. :evil:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Стига бе, вярваш ли си ?!?!

Некролози се слагат, защото има хора, които с години неразбират, че някой техен стар познат е починал. Не виждам какво толкова се възмущавате. Грозно било. Та това са хора, като бабите ви, като бащите ви, като вас самите. Съгласна съм, с коалка, че принципно трябва да се слагат само по вратите. Това е един вид уважение към починалия.

sherry
08-04-2007, 08:30
И мен ме сдухват, но не съм против тях. Те си имат цел - да покажат уважението на близките към даден човек, да съобщят, че той не е сред нас, а след години да напомнят за човека...Аз скоро видях некролога на един мой бивш съученик, почина на 12 години. Стана ми много гадно, пак се подсетих за него, но не съм против некролозите. Понякога будят много спомени, напомнят за човека...

Reed
08-04-2007, 08:46
И на мен ми става кофти като видя,но се стремя да не обръщам внимание.

LunaTriCk
08-04-2007, 08:47
Некролози се слагат, защото има хора, които с години неразбират, че някой техен стар познат е починал. Не виждам какво толкова се възмущавате. Грозно било. Та това са хора, като бабите ви, като бащите ви, като вас самите. Съгласна съм, с коалка, че принципно трябва да се слагат само по вратите. Това е един вид уважение към починалия.

Това че има хора, които неразбират с години не значи, че и аз трябва да знам. Има достатъчно начини да почетеш смъртта на някой близък или познат. Това да налепиш снимката му наоколо мисля, че е излишно.

HopeLesss
08-04-2007, 08:50
Това, че на теб не ти харесва, не е техен проблем. Светът не може да се върти около желанията на един човек.

Skullbreaker
08-04-2007, 08:53
Абсолютно ненужно е според мен...Може да се сложи един некролог на вратата примерно,но не навсякъде...
Но не заради това ,че ти напомня , че не си безсмъртен.
Аз поне съм се примирил , че един ден и тоя живот ще свърши..
Прабаба ми като почина (лека и пръст) , наще лепиха некролози като ненормални..Като аджеба ги питах от къ'в зор , те не можаха да ми отговорят .... Може би начин да изразиш мъката си?
Незнам,но ако и тук стане хъм "модерно" да посещаваш редовно гроба на близък починал , няма да има смисъл от некролози..Имам чувството , че те са вид "отсрамване"...

LunaTriCk
08-04-2007, 08:55
Това, че на теб не ти харесва, не е техен проблем. Светът не може да се върти около желанията на един човек.
Само дето не съм само аз :wink:

rakiQ
08-04-2007, 08:57
не им обръщам внимание

Blacklisted
08-04-2007, 08:57
Дори не ги забелязвам некролозите.

LunaTriCk - страх те е от смъртта така ли? :lol:

LunaTriCk
08-04-2007, 08:59
Просто имам какво да губя :roll:

Boot
08-04-2007, 09:35
Мен едно парче хартия не може да ме убеди, че не съм безсмъртна. :mrgreen:

Octofunk
08-04-2007, 13:13
Отдавна дори не ги и забелязвам по улиците.

fuckyouuuu
08-04-2007, 13:29
....

Mimka_sweet
08-04-2007, 13:43
Доста са неприятни , но иначе съм съгласна с Куул Гърл .
Просто не им обръщайте внимание.И едва ли само те "ви напомнят,че не сте безсмъртни" , така че.........

Mo6no3
08-04-2007, 14:26
Стига бе, вярваш ли си ?!?!
Не, но не трябва да има некролози. Според мен трябва да почнат да ги разлепят от всички публични места.

Iviqna
08-04-2007, 15:11
свикнала съм.. в даскалото ми има вече толкова много-на ученици,учителки,което мн мн гадно но... няма какво да се прави.

DarkSanctuary
08-04-2007, 17:07
Леле, баси, аз едно време (еххх кат' бехме млади) с една моя приятелка като вървехме по улиците, минем - не минем 2 метра и се облещим срещу някой некрог! Хипер много ги зяпахме и хипер много се интересувахме от таз' работа! :lol: Мани, ужас, бяхме по-зле от бабите, само дето не ги сръчквахме с лакти в ребрата, та да се мръднат да скиваме и ние що аджеба пише на некролога! :lol:
Откачена работа! ...

А пък към днеша дата, не знам що, ама като с периферията скивам някой некролог и го погледна 2-3 пъти ми става едно такова гузно, че съм го загледала, демек чувствам се виновна едва ли не, че го гледам! О.о
Ама да, аз съм бахти откачалката, но т'ва е една друга и неизчерпаема тема!


Иначе .... ми наистина не е особено приятно да гледаш разлепени фейсове на мъртви хора по улиците, но все пак разлепяйки ги на деня, в който е починал човека, една част от неговите познати, научават именно от тях за смъртта и съответно отиват на погребението! Идеята ми е такава, че ако ги няма може би доста хора ще разберат на по-късен етап за случилото се и няма да са отишли на въпросното погребение, за да почетат паметта на човека... Офф, схванахте ми мисълта предполагам, спирам, че съм с некъв коварен махморлук и не мога да пиша кат' хората!

bulgarche
08-06-2007, 12:32
Глупаво е почти толкова, колкото и да се дават стотици, понякога и хиляди, левове за погребение.

_donna_
08-06-2007, 13:07
да,на некролозите мястото не им е по улиците,но на мен не ми пречат.
просто не обръщаш внимание и толкова.колко други неща има,които са много по-ужасни. (:

Backfire
08-06-2007, 13:11
:smt091

1921
08-06-2007, 13:17
лелее...мислих си,ч е самоа з се нервя на безкрайните некролози... един холандец миналата година каза "Много хора има за издирване при вас" по повод некролозите :-D