PDA

View Full Version : Bие как мислите...?



zvezdichkaaa
08-03-2007, 17:56
Днес кат се върна баща ми от работа и понеже винаги ни кара да си дигаме масата брат ми го нямаше и си беше оставил нещата на масата и аз н.п. но се бех едосала и го попитах защо Мартин не си вдигне нещата а той:

-Мартин е мъж!
Е толкова вбесена никога не съм била,просто не разбирам защо хората кат чуят думата жена и веднага се сещам за домакиня изобщо не съм съгласна с това,а вие как мислите това е доста остарало според мен!

Sunny_stz
08-03-2007, 18:02
Оооо много тъпо наистина ,като е мъж да върши повече работа нали уж са силния пол,а само стоят пред телевизора и чакат да стане салатката и да им сипят ракия.....няма да стане!Мъже ,жени сега всички сме равни ,не като едно време,даже нешата почват да се обръщат ;) 21 век сме е!Подсети баша си малко.

zvezdichkaaa
08-03-2007, 18:07
Охх какво ли не опитах и найстина се вбесих,но няма смисъл той си е той!И аз смятам като теб и съм си нобещала,че в никакъв случай няма да се "закопая" по този начин.

Momchence
08-03-2007, 18:10
Първо мисля че имаш липса на съществени проблеми..иначе по темата няма какво толкова да се нервиш...преди време е било общоприето жената да домакинства а мъжа да се труди и да носи парите...преполагам си гледала доста стари американски филми и сама ще забележиш там че е било така..отделно че жените до едно време са нямали избирателни права..отделно за мюсюлманите жената все още е второ качество човек...повечето неща са така откакто се помни човечеството по един или друг начин и чак последните 70-80 години това се е променило..не може да искаш изведнъж всичко да бъде забравено..има си хора със старомодни виждания за нещата...може да не го е казал и сериозно..

koalka
08-03-2007, 18:59
Да, Момченцето е прав.Все пак баща ти е от по-старото поколение, не му обръщай внимание.Вдигай си твоите чинии и това е, какво те интересува брат ти?

RAWRRR
08-03-2007, 19:04
Като не искаш да си домакиня стани стара мома и слугувай само на котката си,с която ще умре и феминизма ти.
Мисля,че доста преувеличаваш.
Да,жената не е само домакиня,но това също.Просто има общоприети неща с които трябва да се съобразяваш,запази нихилизма си за някой друг живот.Ако не готвиш и чистиш,какви биха били твоите задължения вкъщи?Не е ли малко егоистично да изискваш от мъжа ти да върши всичката работа?
Междудругото,аз също съм момиче.

zvezdichkaaa
08-03-2007, 19:42
Еи чакайте ся за кфо ме нападате просто казах,че бих си оправила мойте неща,а не на брат ми що той нема ли ръце и не съм казала че ше искам цялата работа да я върши мъжа ми просто тва,че съм момиче не значи че треа да съм домакиня.Знаете ли изобщо не треаше да пускам тая тема знаех си че веднага ще ме нападнете.Зарежете. :(

zvezdichkaaa
08-03-2007, 19:48
М/у другото съм съгласна с другите мнения,че съм го приела навътре такъв ми е характера всичко приемам насериозно,но с RAWRRR нещо не моа се разберем е всеки си има мнение.Просто се надявах да не ме нападате.

RAWRRR
08-03-2007, 19:50
Е аз винаги опровергавам,
но нали знаеш,че който го е страх,не ходи в гората,
ако те е страх от язвителни нападки замълчи завинаги,винаги ще ни има злите хора :-)

Skullbreaker
08-03-2007, 19:52
Изчисти па ни са оплаквай ма женооо , че щи юснем един... :-D




*Не е честно.

Sticky
08-03-2007, 20:05
каква ракийка и салата бе кифличке малка... много отворени станахте тва поколение ми се струва
кой ще ти дава пари да си купуваш грозните парцали после? иначе викаш ракия и салата... ракия и салата след като се върне утрепан от бачкане, а не да кисне вкъщи по цял ден и да си лакира ноктите
много те затруднява да вдигнеш 1 чиния ли?
в случая баща ти не е прав, но буча щото после отношението и мисленето ти няма да се промени и ще се отнасяш така и с бъдещият си съпруг, който видиш ли по цял ден ще си чопли гъза и ще бие мухи с някой намачкан вестник, а ти ще се трепеш до късно, а после дори и ще подхващаш домакинството
не забравяй кой издържа едно семсйство в 90 и кусур процента от случайте
като започне нежният пол да издържа едно семсйтво в същият процент тогава може да имате някакви претенции

zvezdichkaaa
08-03-2007, 20:08
Ako iskaq6 da znae6 v pove4eto slu4ai i ba6tata i maikata rabotat i daje moga da dam kat primer moito semeistvo v koeto i 2mata mi roditeli rabotat!

Disrespect
08-03-2007, 20:10
авторке, що не вземеш някоя книжка да четеш? вместо да се оплакваш че сме ви наричали домакини

една чиния имаш да вдигнеш и вече домакиня се нарича наш'та

ти домакинство знаеш ли кво е бе? да не си седнеш цял ден на гъза от чистене подир 5 годишно пичлеме дето след тебе всичко вдига на главата си

zvezdichkaaa
08-03-2007, 20:10
Е аз винаги опровергавам,
но нали знаеш,че който го е страх,не ходи в гората,
ако те е страх от язвителни нападки замълчи завинаги,винаги ще ни има злите хора


Oo znam 4e vinagi 6te su6testvuvat takiva samo da poqsna 4e ne mislq 4e ima ot kakvo da se strahuvam. :-k

Sticky
08-03-2007, 20:31
в много от случайте сега нежния пол на по 20 до 30 не пипва нищо по цял ден.. не говоря за родителите на повечето

Disrespect
08-03-2007, 20:35
в много от случайте сега нежния пол на по 20 до 30 не пипва нищо по цял ден.. не говоря за родителите на повечето

е голяма част и от родителите не пипват нищо..

pathetic
08-03-2007, 20:52
Не.

OtherDimension
08-03-2007, 20:59
Като не искаш да си домакиня стани стара мома и слугувай само на котката си,с която ще умре и феминизма ти.
Мисля,че доста преувеличаваш.
Да,жената не е само домакиня,но това също.Просто има общоприети неща с които трябва да се съобразяваш,запази нихилизма си за някой друг живот.Ако не готвиш и чистиш,какви биха били твоите задължения вкъщи?Не е ли малко егоистично да изискваш от мъжа ти да върши всичката работа?


O:)

08-03-2007, 21:17
Бе кви домакини са днешните жени?
От позицията на човек живял и с жени и с мъже - най-чисто и най-добре сготвено е било, кагот съм живял с мъже.

Баси цяла тема за една чиния...

Алооу аз хопдя по 10 часа на бачкане, като се върна в къщи чистя и готвя (щото няма кой друг), че и съвсем между другото уча за бивше обарования, че и време за спорт намирам и за приятели.

И ми излизат някви на по 15 години - дето работата и е да си занесе новите дънки в училище и ми се оплаква, колко била заета и как в къщи я карали да работи. Алоооооооу аз на 15 ходех с дядо на лозето - рязане, окопаване, пръскане. После в къщи чистене.

Труда е направил от маймуната човек. Така казал чичо ви Маркс.


С две думи:

Аман от лиготии.

Sam90
08-03-2007, 21:18
Днес кат се върна баща ми от работа и понеже винаги ни кара да си дигаме масата брат ми го нямаше и си беше оставил нещата на масата и аз н.п. но се бех едосала и го попитах защо Мартин не си вдигне нещата а той:

-Мартин е мъж!
Е толкова вбесена никога не съм била,просто не разбирам защо хората кат чуят думата жена и веднага се сещам за домакиня изобщо не съм съгласна с това,а вие как мислите това е доста остарало според мен!
Баща ти е идиот ;)

OtherDimension
08-03-2007, 21:22
Днес кат се върна баща ми от работа и понеже винаги ни кара да си дигаме масата брат ми го нямаше и си беше оставил нещата на масата и аз н.п. но се бех едосала и го попитах защо Мартин не си вдигне нещата а той:

-Мартин е мъж!
Е толкова вбесена никога не съм била,просто не разбирам защо хората кат чуят думата жена и веднага се сещам за домакиня изобщо не съм съгласна с това,а вие как мислите това е доста остарало според мен!
Баща ти е идиот ;)

а-а-а и как разбра ?
ами ако авторката(нищо лично) е просто поредото разглезено лапе, което на 16 ми е станало и мисли по цял ден за емо бойз и парис хилтън, и бяга от кухнята като дявол от тамян?
това се нарича възпитание, идиот е този баща, който не дава такова на децата си..

Sam90
08-03-2007, 21:27
От информацията, която тя даде, за мен баща и' е идиот :) Не може да делиш хората (особено собствените си деца) на мъже и жени ;)

pathetic
08-03-2007, 21:33
Госте,Маркс ли наистина.

Ужас..


А колкото до чиниите.
Мия си ги,как инак.

RAWRRR
08-03-2007, 21:34
От информацията, която тя даде, за мен баща и' е идиот :) Не може да делиш хората (особено собствените си деца) на мъже и жени ;)
напротив.
Ето ти същата ситуация,в дома на момичето пуснала темата,например правят ремонт и трябва да се пренесе торба цимент,тежаща 25 килограма до 5тия етаж,по стълбите.
Едва ли момчето ще каже "Накарай сестра ми.Защо аз трябва да върша цялата работа"
Има си типично мъжки и типично женски работи.
Те трябва да се допълват и да няма реваншизъм.

Друг е въпроса че сега е времето на силните,агресивни и властни и влиятелни жени,които са едновременно и мъжа и жената в семейството,и аз се стремя да стана такава,като придърпвам всичко положително и от двата пола.И съм се примирила че ще остана стара мома.Всъщност не съм се примирила,не беше трагично,защото никога не съм искала да се женя,но това е друг въпрос..

OtherDimension
08-03-2007, 21:35
От информацията, която тя даде, за мен баща и' е идиот :) Не може да делиш хората (особено собствените си деца) на мъже и жени ;)

хората се делят на мъже и жени откакто свят светува
това, че ти си бисексуален, не значи, че света ще е устроен по твой модел
(и дано никога не бъде)

08-03-2007, 21:35
Днес кат се върна баща ми от работа и понеже винаги ни кара да си дигаме масата брат ми го нямаше и си беше оставил нещата на масата и аз н.п. но се бех едосала и го попитах защо Мартин не си вдигне нещата а той:

-Мартин е мъж!
Е толкова вбесена никога не съм била,просто не разбирам защо хората кат чуят думата жена и веднага се сещам за домакиня изобщо не съм съгласна с това,а вие как мислите това е доста остарало според мен!
Баща ти е идиот ;)

а-а-а и как разбра ?
ами ако авторката(нищо лично) е просто поредото разглезено лапе, което на 16 ми е станало и мисли по цял ден за емо бойз и парис хилтън, и бяга от кухнята като дявол от тамян?
това се нарича възпитание, идиот е този баща, който не дава такова на децата си..
suglasen sum !

LunaTriCk
08-03-2007, 21:35
От информацията, която тя даде, за мен баща и' е идиот :) Не може да делиш хората (особено собствените си деца) на мъже и жени ;)

Не може разбира се. И аз не виждам никаква разлика между жената и мъжа [-(

pathetic
08-03-2007, 21:42
И аз не виждам никаква разлика между жената и мъжа

Жалко за теб,тогава.

Sam90
08-03-2007, 21:42
В случая не се говори за торба цимент, а за чиния - всяко момче може да си измие чинията.
Има момичета, които могат да вдигат повече от голяма част от момчетата.
Никой не говори за сексуалност. Ако мозъчето ти е толкова ограничено, че не можеш да направиш разликата, жалко за теб.

DjBaloon
08-03-2007, 21:51
Vsichki izpadate do nqkade v krainosti 8) Spored mene otgovora e po sredata... kakto ot edna strana trqbva da ima dobro vuzpitanie.. ot druga strana,kakuvto i da e choveka(govorim za hora ne jeni.. muje) ne trqbva da bude potupkvam i pomachkvan i da mu bude natqkvano-" ti si nishtojestvo"
Taka che nqma smisul ot spor 8)
Az sum prav :-D

LunaTriCk
08-03-2007, 21:52
И аз не виждам никаква разлика между жената и мъжа

Жалко за теб,тогава.

Нали ? Мога да се объркам някой вечер...

Те и жените могат да си сменят сами гумата ама...чакат. :roll:

Sam90
08-03-2007, 21:53
Vsichki izpadate do nqkade v krainosti 8) Spored mene otgovora e po sredata... kakto ot edna strana trqbva da ima dobro vuzpitanie.. ot druga strana,kakuvto i da e choveka(govorim za hora ne jeni.. muje) ne trqbva da bude potupkvam i pomachkvan i da mu bude natqkvano-" ti si nishtojestvo"
Taka che nqma smisul ot spor 8)
Az sum prav :-D
хаха когато Балон говори и Боговете мълчат (демек аз млъквам :D )

OtherDimension
08-03-2007, 21:56
балон, ти изпадаш в крайности
не е голямо унижение да измиеш чинията на брат си, да не кажа никакво..
бе просто всяка жаба да си знае гьола.. тва е

DjBaloon
08-03-2007, 22:00
балон, ти изпадаш в крайности
не е голямо унижение да измиеш чинията на брат си, да не кажа никакво..
бе просто всяка жаба да си знае гьола.. тва е
A tova che ne e unijenie.. ne e.. az govorq za drugata strana,ako i bude natqkvano postoqnno,che tq e jena i da trqq chisti i da ne si misli za drugi raboti.. za tova namekvah az. Nemislq che tuka ima jenomrazci :-D
I vse pak sichki,koito imat brat ili sestra... znaqt kvo e da surbash poparata na brat/sestra.. ne e priqtno.. nezavisimo dali e bilo da izmiesh neshto da otnesesh skandala za schupeno neshto i t.n.t :wink:

Za da se izloja i da vi razveselq.. naprimer az kato bqh 5-6 klas(nepomnq tochno),bqh vurtql qko na rozovite telefoni i doide smetka 200 leva i obviniha brat mi,zashtoto beshe po-golqm :-D ... ne e priqtno,nali? :-D

shadow4e
08-03-2007, 22:05
балон, ти изпадаш в крайности
не е голямо унижение да измиеш чинията на брат си, да не кажа никакво..
бе просто всяка жаба да си знае гьола.. тва е
По принцип е така, но въпросът е дали брат й също й помага или е някой, който също само си размята дънките в у-ще :) Не забравяй, че в днешно време не само момичетата не пипват домакинска работа, но и много момчета не смеят един пирон да забият.

Впрочем аз също се карам с баща ми, че не си вдига чинията, в нас сме си разпределили работата :) Аз чистя прах, прахосмукачка, всеки ден по два пъти бърша пода, вечер разжождам, мия кучето и после чистя след нея, пускам миялна /което не е работа, де/, но после сутрин, трябавда събера и прибеда чиниите, а и пазарувам. Баща ми не знае къде е магазинът! Но затова и несе оплаква като му направя забележка, все пак друга работа няма освен да си вдигне чинията, което за мен е въпрос на уважение в случая, при положение, че и аз помагам и аз ще разчистя после масата :)

Към авторката- просто с разпределете работата и баща ти не е прав, защото ти може и да си момиче, ама брат ти е е отишъл още да те изхранва, а седи и си клати краката лятната ваканция /ако е ученик още/.

OtherDimension
08-03-2007, 22:07
балон, ти изпадаш в крайности
не е голямо унижение да измиеш чинията на брат си, да не кажа никакво..
бе просто всяка жаба да си знае гьола.. тва е
По принцип е така, но въпросът е дали брат й също й помага или е някой, който също само си размята дънките в у-ще :) Не забравяй, че в днешно време не само момичетата не пипват домакинска работа, но и много момчета не смеят един пирон да забият.

OtherDimension
08-03-2007, 22:08
балон, ти изпадаш в крайности
не е голямо унижение да измиеш чинията на брат си, да не кажа никакво..
бе просто всяка жаба да си знае гьола.. тва е
По принцип е така, но въпросът е дали брат й също й помага или е някой, който също само си размята дънките в у-ще :) Не забравяй, че в днешно време не само момичетата не пипват домакинска работа, но и много момчета не смеят един пирон да забият.


.. тук историята мълчи :lol:
шегата настрана, права си, така е .. но авторката играе роля на ощипана госпожица, брат й може и да цепи дървата зимата, може и да си бара онази работа по цял ден .. това няма как да го знаем
ама и не го виждам да се оплаква из форума

RAWRRR
08-03-2007, 22:10
Заболя ме главата от тази семейна мелодрама,честно.

shadow4e
08-03-2007, 22:12
ама и не го виждам да се оплаква из форума

А от къде знаеш дали сега той не се оплаква в друг форум :lol: Може да не ни харесва нас и да е отишъл да изкаже сестра си на друго място.

OtherDimension
08-03-2007, 22:14
ама и не го виждам да се оплаква из форума

А от къде знаеш дали сега той не се оплаква в друг форум :lol: Може да не ни харесва нас и да е отишъл да изкаже сестра си на друго място.

тогава Бог да пази семейството :?

HopeLesss
08-04-2007, 07:01
По принцип е така, но въпросът е дали брат й също й помага или е някой, който също само си размята дънките в у-ще :) Не забравяй, че в днешно време не само момичетата не пипват домакинска работа, но и много момчета не смеят един пирон да забият.


Ами ние у дома сме 5 човека, а когато големия ми брат си дойде от САЩ ставаме 6. Не веднъж се е налагало да мия чиниите след вечеря, а те не са 1 или 2. Редовно се случва по обед да мия чиниите на брат ми по простата причина, че той няма време. Но го правя не само защото няма да ми се счупят ръцете, ами защото и той ми помага с редица други неща. Друг е въпроса, че със сестра ми редовно се караме за кучето. С нея нещата стоя по съвсем различен начин, но това няма да влизам в подробности... Там вече не е до сексизъм, а до равенство :lol: