PDA

View Full Version : Разликата м/у Любовта и Обичта...



08-03-2007, 19:22
Разликата между любовта и обичта е..?

Темата е ясна,давайте разяснение,та не само на мен,а и на други да им стане ясно :?

08-03-2007, 19:32
Ами според мен ...Обич това е "любовта към приятелите" ...
А любов сички знаят какво е ...
за мен това е разликата...

koalka
08-03-2007, 19:34
Има разлика...глагола и за двете според мен е "обичам", но обич можеш да изпитваш към родината, майка си и роднини.А любов само към един по-специален човек.

08-03-2007, 19:35
разликата е ,че обичта съществува :-s

sh3_1s_7h3_0n3
08-03-2007, 19:37
винаги 'любов' ми е звучало по-силно от 'обич', но същевременно пък в 'обич' влагам по-дълбоки чувства, по-дълготрайни
и все пак, ако започна да говоря за едното след 4 реда ще се самооборя... винаги така правя :? никога нямам само 1 мнение по въпроса :?

littlemermaid
08-03-2007, 19:58
Можеш да обичаш родителите си, приятелите, себе си......
Но да си влюбен това е нещо друго...А всъщност при една сериозна дълготрайна връзка хората вече не са просто влюбени, а започват да се обичат.Така че не можеш да обичаш някого, когото познаваш отскоро или с когото ходиш отскоро...Можеш да си влюбен, но да обичаш е нещо мн по- сериозно.
И общо взето наистина съществува значителна разлика м/у любовта и обичта и е хубаво хората да я осъзнават, защото е глупаво, когато се чувствш силно привлечен от някого(когато си влюбен) да казваш "обичам те".Голяма грешка е :!:

krisety
08-03-2007, 19:59
съгласна с всички мнения !!! \:D/ \:D/ \:D/

`Death`Whore``
08-03-2007, 20:29
Любовта е по-ранен етап в отнощенията със същество от другия пол. Човек се влюбва във външността, в целувките, в страстта като цяло и в отношението на другия към него. Но обича характера на другия...

Разбира се, човек обича и приятелите си.

Не правете грешката да мислите, че обичате партньора само защото сте влюбени. Разликата е голяма.

vvs_go
08-03-2007, 20:48
nqma razlika prosto nqkoi hora dyrpat lubovta kym sexa a obi4ta kym rodninite no obi4ta i lubovta sa dr ne6to te ne sa sex ili priqtelstvo

sh3_1s_7h3_0n3
08-03-2007, 21:10
Любовта е по-ранен етап в отнощенията със същество от другия пол. Човек се влюбва във външността, в целувките, в страстта като цяло и в отношението на другия към него. Но обича характера на другия...

Разбира се, човек обича и приятелите си.

Не правете грешката да мислите, че обичате партньора само защото сте влюбени. Разликата е голяма.

ако любовта се свързва със страстта, а любовта и обичта ги разграничаваме, то значи, че може да обичаме без страст? -=> тогава се появява 'навика', което бихме го обвързали с 'обичта' до известна степен, защото любовта е нещо, хм...мимолетно? докато обичта, като по-трайна би могла да се трансформира в просто един 'навик'. да, хубав навик, необходим... но все пак.... навик... едноообразие... скука... без страст... без плам...
-=> има ли смисъл да обичаме тогава? един щастлив 40годишен брак примерно... на какво ще се основава... на любов? или на обич и дълбока привързаност породена от 'навика'? :roll:

antichalga
08-03-2007, 21:23
Обич - към приятели,към родители,роднини.А любовта не съществува ( според мен). :-k

Na^PoPa^RaSoTo
08-03-2007, 21:25
"Любов" започва с буквата "ч",
а "Обич"с "О" ... ето това е разликата...

`Death`Whore``
08-04-2007, 04:58
ако любовта се свързва със страстта, а любовта и обичта ги разграничаваме, то значи, че може да обичаме без страст? -=> тогава се появява 'навика', което бихме го обвързали с 'обичта' до известна степен, защото любовта е нещо, хм...мимолетно? докато обичта, като по-трайна би могла да се трансформира в просто един 'навик'. да, хубав навик, необходим... но все пак.... навик... едноообразие... скука... без страст... без плам...
-=> има ли смисъл да обичаме тогава? един щастлив 40годишен брак примерно... на какво ще се основава... на любов? или на обич и дълбока привързаност породена от 'навика'? :roll:
напротив - не може да се обича без страст, ако става въпрос за връзка. Ако става въпрос за приятели или роднини, е така. Малко объркано го написах...

Един 40 годишен брак се основава на спомените, уважението и обичта. Зависи от хората - някои изпитват страст и на такава възраст и според мен е възможно тя да се запази. Но така или иначе те са я изпитвали и са прекарали живота си заедно.

young_rich_famous
08-04-2007, 05:16
Ето малко теория, за начинаещи .. и моля другия път все пак потърсете в " Гугъл " преди да пускате едни и същи теми за сетен път ...

Любов :

:arrow: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2

Обич :

:arrow: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D0%B8%D1%87

peace =; :smt006

cskamoni4ka
08-04-2007, 06:37
Защо си мислите,че обич може да изпитвате само към роднини и приятели,напротив например майка ви и баща ви изпитват ОБИЧ един към друг!

svetulkata
08-04-2007, 07:02
Saglasna sam s pove4eto mnenia vav foruma, 4e obi4 se izpitva kam priateli, roditeli, dori doma6nia lubimec, a lubovta e 4uvstvo, zapazeno za daden specialen 4ovek. Sa6to taka mislia, 4e lubovta se svarzva s edno drugo 4uvstvo-strastta. Kogato zapo4ne6 da izliza6 s daden 4ovek, toi te privli4a, sarceto ti bie uskoreno, pritesniava6 se kakvo i kak da go kaje6, valnuva6 se. Me4tae6 za celuvka, pregradka, nejno dokosvane i t.n. Tova e lubov, no ne i obi4. Sled vreme tezi 4uvstva zapo4vat da otslabvat, no use6ta6 ne6to po-istinsko kam tozi 4ovek. Zapo4va6 da mu se doveriava6 za mnogo ne6ta, tarsi6 saveta mu, iska6 da mu se obadi6, za da razbere6 kak e, kogato si s nego si spokoen i uveren v sebe si. Eto tova e ve4e obi4, v osnovata na koiato leji lubovta. Naistina ima razlika mejdu lubovta i obi4ta, no gi deli edna savsem tiasna granica :)

sh3_1s_7h3_0n3
08-04-2007, 07:04
напротив - не може да се обича без страст, ако става въпрос за връзка. Ако става въпрос за приятели или роднини, е така. Малко объркано го написах...

Един 40 годишен брак се основава на спомените, уважението и обичта. Зависи от хората - някои изпитват страст и на такава възраст и според мен е възможно тя да се запази. Но така или иначе те са я изпитвали и са прекарали живота си заедно.

страстта не умира ли по някое време? или да не умира, но не намалява ли, при това значително? можеш ли всяка сутрин в продължение на 40год примерно за закуска да ядеш палачинки с шоколад. ако в началото това ти е била любимата закуска, накрая не ти ли втръсва вече (лошо е да разсъждаваш на гладен стомах, пф на къде отиде темата 8-[ ) добре, след 40год имате общи спомени, по-силна привързаност иии там вече 'няма накъде'. животът не ти предлага кой знае какви възможности (все пак тези хора биха били горе долу на 60год) но да кажем 12годишен брак, когато съпрузите са още млади? на по 30тина год? и когато страстта в брака намалее, може да я потърсят в лицето на някой друг? и ето така стават изневерите. глупави грешки, заради една 'глупава' страст или по-скоро заради липсата й. някой би казал, че това би съживило бракът им, но измяната, недоверието, ранените чувства...нищо вече няма да бъде същото.

X-taZ
08-04-2007, 08:00
Ако двама човека се обичат... лИубовта е при тях .. аз така го възприемам :smt019

`Death`Whore``
08-04-2007, 09:22
страстта не умира ли по някое време? или да не умира, но не намалява ли, при това значително? можеш ли всяка сутрин в продължение на 40год примерно за закуска да ядеш палачинки с шоколад. ако в началото това ти е била любимата закуска, накрая не ти ли втръсва вече (лошо е да разсъждаваш на гладен стомах, пф на къде отиде темата 8-[ ) добре, след 40год имате общи спомени, по-силна привързаност иии там вече 'няма накъде'. животът не ти предлага кой знае какви възможности (все пак тези хора биха били горе долу на 60год) но да кажем 12годишен брак, когато съпрузите са още млади? на по 30тина год? и когато страстта в брака намалее, може да я потърсят в лицето на някой друг? и ето така стават изневерите. глупави грешки, заради една 'глупава' страст или по-скоро заради липсата й. някой би казал, че това би съживило бракът им, но измяната, недоверието, ранените чувства...нищо вече няма да бъде същото.
Има някои малки неща, които връщат страстта. ;) Ако не ям лимони 1 месец, ще ми се приядат зверски, дори да са ми били леко омръзнали преди това.
Любимото ми семейство е изпълнено с огромна страст. Мъжът бил нимфоман...какво лошо? А са заедно от 10-тина години и имат 2 дечица. И не вярвам в следващите 30 години нещата да се променят...

А и страстта не е само секс. С напредване на възрастта сексът става все по-труден...страстта е желанието...страстта са целувките, докосванията...

find_m3
08-04-2007, 09:31
Любовта е по-слабото и нетрайно чувство докато обичта е....вечна :-k

sh3_1s_7h3_0n3
08-04-2007, 09:39
Има някои малки неща, които връщат страстта. ;) Ако не ям лимони 1 месец, ще ми се приядат зверски, дори да са ми били леко омръзнали преди това.
Любимото ми семейство е изпълнено с огромна страст. Мъжът бил нимфоман...какво лошо? А са заедно от 10-тина години и имат 2 дечица. И не вярвам в следващите 30 години нещата да се променят...

А и страстта не е само секс. С напредване на възрастта сексът става все по-труден...страстта е желанието...страстта са целувките, докосванията...

Не гледам на страстта изцяло като 'секс'. Желанието и целувките, докосванията? Тези неща не стават ли накрая вече навик с един и същи човек? Не се ли губи тази страст? Всеки ден с един и същи човек в продължение на толкова години...
Сещам се имаше някакъв филм, в който жената беше казала, че съществува такава близост с мъжа й, че може дори да си позволи да не си епилира краката, някъде другаде..... да не си оправи косата или дори да не се гримира... ето тези малки неща, които ина4е би ги направила. Би се приготвяла цял ден, за да излезе с 'любимия', но в крайна сметка... понеже се 4увстват достатъ4но близки... малките неща нямат такова 'голямо' зна4ение, каквото са имали преди...
Не е ли жалко това? Казваш си 'к'во пък толкова...нали ме обича - ще го преживеее един-два пъти'...после става 3-4пъти, докато постепенно не стане 'все таз' дали тъй или ина4е'. Губи се тръпката, ве4е сякаш не се стремиш да го 'впе4атлиш', да го 'завладеееш', защото знаеш, 4е Той е 'твой'...

DjBaloon
08-04-2007, 09:43
Lubovta e v po intimen plan,obichta e po-obshto

*~!-TIESTO-!~*
08-04-2007, 09:44
Няма разлика!

`Death`Whore``
08-04-2007, 09:49
Не гледам на страстта изцяло като 'секс'. Желанието и целувките, докосванията? Тези неща не стават ли накрая вече навик с един и същи човек? Не се ли губи тази страст? Всеки ден с един и същи човек в продължение на толкова години...
Сещам се имаше някакъв филм, в който жената беше казала, че съществува такава близост с мъжа й, че може дори да си позволи да не си епилира краката, някъде другаде..... да не си оправи косата или дори да не се гримира... ето тези малки неща, които ина4е би ги направила. Би се приготвяла цял ден, за да излезе с 'любимия', но в крайна сметка... понеже се 4увстват достатъ4но близки... малките неща нямат такова 'голямо' зна4ение, каквото са имали преди...
Не е ли жалко това? Казваш си 'к'во пък толкова...нали ме обича - ще го преживеее един-два пъти'...после става 3-4пъти, докато постепенно не стане 'все таз' дали тъй или ина4е'. Губи се тръпката, ве4е сякаш не се стремиш да го 'впе4атлиш', да го 'завладеееш', защото знаеш, 4е Той е 'твой'...
Тази близост не пречи на страстта. Според мен даже я усилва. Доста хора приемат подобна близост като омръзване и свикване с другия...свикване е, да, но ако чувствата са истински, това е положително, защото се чувстваш спокоен с другия...като със семейството си. Аз лично не се гримирам или глася заради мъж, а заради себе си и го правя, както на мен ми харесва. Има един сайт с изказвания на децата за това какво е любовта...някои от тях са следните:

Любовта е, когато мама види тати на тоалетната и не мисли, че това е грозно

Любов е, когато тати се прибере потен и уморен от работа и мама въпреки това мисли, че е по-хубав от Ален Делон
С моя мъж сме заедно от 8 месеца и малко и още от началото чувстваме една странна близост...от началото спя у тях почти всяка нощ и почти живеем заедно...не че 8 месеца са толкова много, но ако нямахме истински чувства, щяхме да си омръзнем, а ние ставаме все по-близки...по-горе трябваше да вметна, че той мисли, че съм най-красива сутрин... :shock: Нито гримирана, нито нагласена...гурелясала и сънена...а той казва, че съм красива...много ми се иска и за в бъдеще да е така.

А за стремежа да впечатлиш другия - това са глупости за мен. Човек е такъв, какъвто е. Често за срещи с приятелки се глася доста повече, това означава ли, че няма тръпка? Напротив, има. Тръпката отчасти е в това, че предпочиташ да отидеш при него 1/2 час по-рано, вместо да се наконтиш и да си 1/2 час по-малко с него :-)

И всъщност не контенето и бръсненето са важни. Няма да умрем от 1 косми...това, че е "твой" би трябвало да го прави много по-привлекателен. Някои от нещата, които каза в горния си пост, са много детински и недоебани /съжалявам за израза, не го приемай като нещо лошо, имам предвид стремежът към нови и "интересни неща"/.

И за накрая - всичко изстива поне малко...но когато хроата се обичат, ако усетят нещо подобно, говорят и правят нещо, за да оправят положението...например ако са женени от 20 години, излизат на срещи няколко вечери...100% ще се почувстват поне малко като млади.

sh3_1s_7h3_0n3
08-04-2007, 10:01
И всъщност не контенето и бръсненето са важни. Няма да умрем от 1 косми...това, че е "твой" би трябвало да го прави много по-привлекателен. Някои от нещата, които каза в горния си пост, са много детински и недоебани /съжалявам за израза, не го приемай като нещо лошо, имам предвид стремежът към нови и "интересни неща"/.

Може би наистина зву4ат така, или на теб ти зву4ат по този на4ин, защото ти говориш от гледна то4ка на това, 4е си сигурна в 4увствата на твоя приятел примерно, и си усетила 'семейното' 4увство (ако изобщо може да се наре4е така)... странното е, 4е преди и аз разсъждавах по подобен на4ин, но след това ме обхвана някакво колебание...

Дали пък не сме роби на собствените си мисли? :-k

Вероятно вси4ко се крие в...хм.. общуването и близостта между хората... иии може би откритото изразяване на себе си и главно на 4увствата. Но ако не умееш да ги(се) изразяваш?.... :-k

`Death`Whore``
08-04-2007, 10:04
Никой не е казал, че аз съм напълно уверена във връзката си. Говоря за собствените си чувства и стремежи...не се стремя към нови неща...моето си е най-хубаво, защото знам какво е и знам какво му харесва. :)
Мммм...все някак ще ги изразяваш...дори да не осъзнаваш...с малки жестове...поглед...с ласките си...

Na^PoPa^RaSoTo
08-04-2007, 10:06
Айде...разгорещи се спора м/у момичетата ...
FIGHT! FIGHT! FIGHT! FIGHT! FIGHT! FIGHT!

sh3_1s_7h3_0n3
08-04-2007, 10:12
Айде...разгорещи се спора м/у момичетата ...
FIGHT! FIGHT! FIGHT! FIGHT! FIGHT! FIGHT!

Що пък спор?! :shock:

{!}sLuNcHeVaTa{!}
08-04-2007, 10:21
разликата е ,че обичта съществува :-s

:!:

pinki
08-04-2007, 10:25
даже и в уикипедия са го написали хората : "Обич-Понятието е синоним на думата любов.

Взето от „http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D0%B8%D1%87“.
"

`Death`Whore``
08-04-2007, 10:26
Стига глупости! На английски са различни неща - любовта е 'to be in love with somebody', а обичта е 'to love somebody'. Ако са едно и също, какво изпитваме към приятелите си? Или вие не обичате приятелите си?