PDA

View Full Version : Постоянно ми се вие свят



HopeLesss
08-04-2007, 07:57
Голяма гадост... От няколко седмици постоянно ми се вие свят като ставам. Случва ми се по 10-тина пъти на ден. Причернява ми пред очите, сърцето ми се вдига в гърлото и след 20-тина секунди ми минава. Но е адски неприятно като чувства. Отделно ме боли и главата. Дали е от жегите или от него друго? Преди време също имах проблеми с главата. Отидох при личната, измери ми кръвното - 80 на 60 и ми каза: "Оо кръвното е малко ниско, ама не е проблем" и ми изписа някакви хапчета за шизофреници и хора с алкохолна абстиненция :shock: , които така и не пих. Точно поради тази причина не искам пак да ходя на лекар. Някой с подобни проблеми?!? :roll:

Cherlotte
08-04-2007, 08:19
Ми и на мен доста често ми се случва, особено ако се изправя рязко. Няколко пъти и съм припадала, но за щастие последния беше миналата година. И на мен като ми мериха кръвното в даскало ми казаха, че уж било много ниско, но сама съм си го мерила доста пъти, че и при личната и си е наред. За главоболието - също ми е познато, доста често ме боли главата. Мисля, че няма за какво да се тревожиш, просто яж редовно (гладът вреди сериозно в случая), почивай си, стой в проветрени помещения, опитвай се да ставаш по-бавно и ако тогава все още имаш редовни проблеми, посети лекар. :wink:

08-04-2007, 08:42
Чувала съм че когато ти се вие свят се яде сладко и помага :shock:

Cherlotte
08-04-2007, 08:43
Чувала съм че когато ти се вие свят се яде сладко и помага :shock:
Ами да, защото обикновено на човек му се вие свят от глад, а сладкото най-бързо засища глада. :wink:

kalpazanka
08-04-2007, 08:44
Повече течности, кафета, кола, шоколад и ядки. :wink:

DjBaloon
08-04-2007, 09:29
Голяма гадост... От няколко седмици постоянно ми се вие свят като ставам. Случва ми се по 10-тина пъти на ден. Причернява ми пред очите, сърцето ми се вдига в гърлото и след 20-тина секунди ми минава. Но е адски неприятно като чувства. Отделно ме боли и главата. Дали е от жегите или от него друго? Преди време също имах проблеми с главата. Отидох при личната, измери ми кръвното - 80 на 60 и ми каза: "Оо кръвното е малко ниско, ама не е проблем" и ми изписа някакви хапчета за шизофреници и хора с алкохолна абстиненция :shock: , които така и не пих. Точно поради тази причина не искам пак да ходя на лекар. Някой с подобни проблеми?!? :roll:
Spored mene sichko e zaradi izpitite i ochakvaneto kade shte te priemat.. shte ti mine do nqkolko dni :wink:

sexa_na_kompleksa
08-04-2007, 10:06
На мен ми причернява при рязко ставане,ако не съм пила достатъчно вода.Пий повече вода и сигурно ще спре. :wink:

KaTinCeTy
08-04-2007, 10:30
I na men mi se slu4va dosta 4esto, kato se izpravq da mi pri4ernqva pred o4ite, da mi se vie svqt i da mi stava lo6o, no si znam, 4e mi e ot niskoto mi kruvno(v4era mi be6e 80 na 40). Ne mi stava tolkova zle sled kato piq kafe ili qm 6okolad.

Exothermic
08-04-2007, 11:42
Голяма гадост... От няколко седмици постоянно ми се вие свят като ставам. Случва ми се по 10-тина пъти на ден. Причернява ми пред очите, сърцето ми се вдига в гърлото и след 20-тина секунди ми минава. Но е адски неприятно като чувства. Отделно ме боли и главата. Дали е от жегите или от него друго? Преди време също имах проблеми с главата. Отидох при личната, измери ми кръвното - 80 на 60 и ми каза: "Оо кръвното е малко ниско, ама не е проблем" и ми изписа някакви хапчета за шизофреници и хора с алкохолна абстиненция :shock: , които така и не пих. Точно поради тази причина не искам пак да ходя на лекар. Някой с подобни проблеми?!? :roll:
При мен е по същият начин,даже си мислих дали
ми няма нещо на очите,защото от доста време ми се случва.
И около жегите става все по-често. :roll: Аз като се наведа малко и ми минава мн бързо,а и трябва да пиеш мн течности.

Iveto0o
08-04-2007, 11:43
Оф,да,и аз имам същия проблем.Миналата година лятото пак ми беше така,сега също..Интересното е,че като си бях в нас (апартамент) постоянно ми се виеше свят.Сега съм си на село и нямам такива проблеми.Даже бях забравила за това..незнам от какво е,но понякога имам чувството,че ще падна.Била съм седнала,ставам и трябва пак да седна за 1 минутка,докато се оправя...

alkobalko
08-04-2007, 12:28
И на мен ми се случва, ако съм много напрегната, от жегите или ако съм гладна, а също, ако пия по много кафе без да ям. Не е лошо все пак да отидеш на лекар пак.

krem4et0
08-04-2007, 12:48
80 на 60 е ниско кръвно. От това е. И не само е ниско, а и границите са доста приближени. Пий кола и кафе, яж сладко и пийвай по 1 чаша червено вино вечер. Аз съм с ниско кръвно и без бонбон в чантата не излизам. Като цяло пий много течности, но не само вода, защото ти става блудкаво. Натурален сок е чудесна идея. Забрави спиртните напитки, маслините, лука.......

HopeLesss
08-04-2007, 15:39
Пия кафе всяка сутрин. Течности почти не пия, а за сладко да не говорим :lol: Мерси все пак на всички. Ако не ми мине до 2-3 дни отивам на лекар.

LedenaStrast
08-04-2007, 15:46
6tom pie6 kafe vsqka sutrin moje da ne e ot niskoto kryvno, no vse pak edin syvet - ne go pii na gladno! Vredno e...

Soy_tu_mujer
08-05-2007, 06:10
Da, spoko ne e koi znae kolko seriozno... V smisal i na men mi se slu4va 4esto kogato stana da mi pri4ernqva dosta pred o4ite i me boli glavata. Tova e ot jegite i ot nisko kruvno. Prosto qj poveche plodove i zelen4uvi, hrani se redovno i oshte edin savt - kogato stavash ot legloto,ot sun ot kakvoto i da bilo - ne stavai rqzko, purvo bavno sedni stoi taka 1-2 minuti posle stani ne mn burzo i predpolagam nqma da e tolkova zle... moje tova da e i ot izvednaj rqzkoto stavane:) Posuvetvai se s blizkite - te 6te ti kajat.Dori ponqkoga se slu4va tolkova mn da ti pri4ernee pred o4ite 4e da pripadnesh. Zatova pii kafe, sushto, mani4ko sladko sushto trqbva da pohapvash:) spoko, to shte mine:)

HunteR
08-05-2007, 08:12
Голяма гадост... От няколко седмици постоянно ми се вие свят като ставам. Случва ми се по 10-тина пъти на ден. Причернява ми пред очите, сърцето ми се вдига в гърлото и след 20-тина секунди ми минава. Но е адски неприятно като чувства. Отделно ме боли и главата. Дали е от жегите или от него друго? Преди време също имах проблеми с главата. Отидох при личната, измери ми кръвното - 80 на 60 и ми каза: "Оо кръвното е малко ниско, ама не е проблем" и ми изписа някакви хапчета за шизофреници и хора с алкохолна абстиненция :shock: , които така и не пих. Точно поради тази причина не искам пак да ходя на лекар. Някой с подобни проблеми?!? :roll:
Споко нема се косиш.
Явно тука на всички ни така става.
Аз като съм легнал и си гледам филм и като стана и изведнъж ми пречернява и ми се завива свят, но след около няколко секунди вече ми няма нищо.
Нормално е и вече така като ми стане изобщо не обръщам внимание :)

krem4et0
08-05-2007, 08:23
Пия кафе всяка сутрин. Течности почти не пия, а за сладко да не говорим :lol: Мерси все пак на всички. Ако не ми мине до 2-3 дни отивам на лекар.
Пий много течности. Много сокове и вода. Поне по 2-3 литра на ден. Ако не пиеш течности-кръвното пада!

HopeLesss
08-05-2007, 11:20
Пия кафе всяка сутрин. Течности почти не пия, а за сладко да не говорим :lol: Мерси все пак на всички. Ако не ми мине до 2-3 дни отивам на лекар.
Пий много течности. Много сокове и вода. Поне по 2-3 литра на ден. Ако не пиеш течности-кръвното пада!

Знам, че това е проблема. Аз дори в жегине не пия повече от литър-литър и половина. Просто забравям да пия течности... :roll:

Трябва да си го втълпя и да се старая повече.

08-05-2007, 19:22
Голяма гадост... От няколко седмици постоянно ми се вие свят като ставам. Случва ми се по 10-тина пъти на ден. Причернява ми пред очите, сърцето ми се вдига в гърлото и след 20-тина секунди ми минава. Но е адски неприятно като чувства. Отделно ме боли и главата. Дали е от жегите или от него друго? Преди време също имах проблеми с главата. Отидох при личната, измери ми кръвното - 80 на 60 и ми каза: "Оо кръвното е малко ниско, ама не е проблем" и ми изписа някакви хапчета за шизофреници и хора с алкохолна абстиненция :shock: , които така и не пих. Точно поради тази причина не искам пак да ходя на лекар. Някой с подобни проблеми?!? :roll:
И аз имам подобни проблеми и отидох на кръвни изследвания и се оказа,че имам анемия така че най-добре ще е и ти така да направиш!И ако имаш анемия няма да пиеш лекарства за шизофреници.Просто ще дъвчеш сладки таблетки с вкус на шоколад,които те зареждат с необходимото желязо.Другия вариант е просто да ти пада кръвното като се изправиш рязко,но да ти кажа честно твоя случай ми се струва по-тежък.ИЗСЛЕДВАЙ СЕ!!!

08-05-2007, 21:33
Абе "Гост" от миналия пост..Ще обесниш ли какво по-точно значи анемията.Смисъл помня,че като малка ми беше необходимо желязо,биха ми инжекции,ядох яйца,дроб и коприва ( :twisted: ) и сега и на мен така ми се вие свят..Ще поговоря с майка за това,но ще я видя чак след 4-5 дена може би..

HopeLesss
08-06-2007, 12:37
Гост, преди 2 години имаха едни лекари имаха съмнения за анемия, но така и не я доказаха. Аз съм вегетарианка и не получавам нужното ми количество желязо. Преди време си бях купила Центрум, но сега го изпих. Може би наистина ще трябва да се изследвам.

LedenaStrast
08-06-2007, 16:01
ne e hubavo da ne qde6 nikakvo meso! pone po myni4ko pile6ko hapvai.. to ne e tejko!
Ina4e ima edni mn hubavi vitamini s mineralni dobavki Vitaral se kazvat.. kym 5-6lv nqkyde struvat moje i ot tqh da si vzeme6!

HopeLesss
08-06-2007, 22:47
ne e hubavo da ne qde6 nikakvo meso! pone po myni4ko pile6ko hapvai.. to ne e tejko!
Ina4e ima edni mn hubavi vitamini s mineralni dobavki Vitaral se kazvat.. kym 5-6lv nqkyde struvat moje i ot tqh da si vzeme6!

Ама аз не ям месо, защото не е 'тежко' :roll: Просто такава ми е вътрешната философия ;) Ще направя нещо по въпроса с витамините :wink:

Ice
08-07-2007, 01:32
И аз съм така сигурно от 2 седмици насам, чувствам се и много отпаднала, и нямам апетит казаха ми че е от времето колко е от него не знам. ](*,)

08-07-2007, 01:43
Ти да не си глобус, че ти се вие свят бе? :smt017

По темата: От кръвното е, най-често се получава при чести промени в температурата, на местото където си или примерно като седиш на 1 стол 2-3 часа и станеш...и по много други причини, но аз нямам достатъчно мозък да ти ги обясня ;)

Master_88
08-07-2007, 07:28
Измери си кръвното в такъв момент. И все пак отиди на лекар,пък ако ти предпише лекарства като миналия път,не ги пий

slon4et0
08-21-2007, 22:10
Попринцип се получава от липса на зар в организма.Набавяш си наи добре под формата на шоколад и ще се оправиш!

Looney`
08-21-2007, 23:37
Na mene syshto kryvnoto mi e nisko i za syjalenie vse po -chesto si izvartam nomera da piq po 3-4 kafeta na gladno vseki den i posle da se chudq zashto mi e losho ,kato kafeto po-princip vdiga kravnoto.Lekari sa mi kazvali che obiknoveno ot nisko kryvno stradat momichetata , zashtoto po-malko sportuvat .Ama ne stava vrytkata i da karame samo na shokolad i kola ; cigarite i kafeto po-princip ne sa za predpochitane , tyi kato te mnogo byrzo promenqt kryvnoto .... Izvoda e , che trqbva da jiveem kolkoto e vazmojno po-spokoino i prirodosaobrazno... Ne e lesna rabota tova , az pusha piq kafe , ne qm redovno , marzi me da sportuvam , obache pyk i problema si mi stoi na glavata .... reguliraneto na kravnoto e za hora s volq...

LoveHim
08-22-2007, 01:05
Голяма гадост... От няколко седмици постоянно ми се вие свят като ставам. Случва ми се по 10-тина пъти на ден. Причернява ми пред очите, сърцето ми се вдига в гърлото и след 20-тина секунди ми минава. Но е адски неприятно като чувства. Отделно ме боли и главата. Дали е от жегите или от него друго? Преди време също имах проблеми с главата. Отидох при личната, измери ми кръвното - 80 на 60 и ми каза: "Оо кръвното е малко ниско, ама не е проблем" и ми изписа някакви хапчета за шизофреници и хора с алкохолна абстиненция :shock: , които така и не пих. Точно поради тази причина не искам пак да ходя на лекар. Някой с подобни проблеми?!? :roll:
Mi i na mene mi se sluchva obache kravnoto mi e normalno. Kato se izpravq rqzko ili neshto takova i mi prechernqva no za nqkolko sec. kazvala sam na mama ama tq misli che nqma nishto strashno shtoto i na neq i se sluchva

DIVINE_TIME
08-22-2007, 07:53
По принцип не бива рязко да се изправяш. Като ставаш от сън,вместо директно да станеш остани в седнало положение около минута и тогава се изправи. Иначе кръвното пада рязко и се получава неприятното усещане,което описваш. Случвало ми се е и продължава да м исе случва като се изправя рязко.

Котарана
08-22-2007, 08:48
Не смятам, че е сериозно.Аз попринцип съм така от както се помня винаги при рязко ставане от леглото или нещо подобно ми се вие свят и ми пречернява за момент.Просто имаш по ниско кръвно.Няма страшно.

08-23-2007, 16:04
Повече течности, кафета, кола, шоколад и
ядки. :wink:



az znam 4e kolata i 6okolada digat kryvnoto