PDA

View Full Version : Въпрос относно Варицела?!



МноГо УпЛаШеН :( ;(
08-04-2007, 10:18
Zdraveite na vsi4ki..Iskam da vi pitam edin vapros..Znachi bqh izleznal s edin fr nqkolko dena i posle na dr den toi ne izlezna i az nz za kfo..Obache sled 5-dena razbrah (toest v4era) , 4e toi e bolen ot Sharka (Varicela)..Vaprosa mi e moga li da se razboleq kat sam karal varicela , pak?!Znam , 4e trqq da imash dobra imunna zashtita az sam q imal :)..No nz dali az nqq se razboleq enska e 6-den ot kogato toi e bolen..MOlqi otgovorete mi , 4e napravo ste umraa..Neiskam da stavam bolen ot varicela tochno na rojdeniq mi den (koito e sled 4-dena ( :( :( :( :(!!!MOLQVI HORA POMOSHT!:(

mid_get
08-04-2007, 11:39
След като веднъж си я карал, няма как да повториш. Изгражда се доживотен имунитет. И не се казва "да ставам болен", а да се разболея :mrgreen:

ПП: Аз преди две седмици бях с шарка. 8-[

Kisses_P
08-04-2007, 13:38
Варицелата е сред шарките, които се хващат по веднъж

08-04-2007, 14:45
Blagodarq vi mnogo za otgovora :)! :smt007

LedenaStrast
08-04-2007, 14:48
Ima dva vida.. drebna i edra sharka. Ako si gi karal i dvata vida nqma strashno

08-05-2007, 11:26
И аз наскоро карах варицела. Но щом си я карал 1 път, вече не можеш ;)

Vincitore
10-22-2008, 17:54
Напротивввв... точно варицелата е шарката която може да се кара пак-независимо дали си я карал или не за нея имунитет няма !!!!!!!!

Boyd
10-22-2008, 21:09
Напротивввв... точно варицелата е шарката която може да се кара пак-независимо дали си я карал или не за нея имунитет няма !!!!!!!!

Глупости.

Шарка се кара веднъж и е много по-добре да се кара докато си бебе. При много хора шарката на "дърти години" води до множество усложнения.

Vincitore
10-23-2008, 08:48
Да!Обаче лекарката ми вчера ми каза че варицелата няма имунитет и можеш пак да я изкараш-независимо дали си я карал или не !Само тя повтаря... А един въпрос като си мажа както ми каза лекарката пъпките с ментолов спирт,може ли да се мажат и тези по лицето???

kalpazanka
10-23-2008, 15:22
Клетките на имунната памет /както всички клетки в човешкото тяло с изключение на нервните и мускулните/ имат ограничен живот. Точно това е причината хора, които са карали дадено инфекциозно заболяване като деца, да го преболедуват още веднъж /в зряла възраст например/!

amazonkata90
10-23-2008, 15:50
Единствената шарка, която може да се повтори е скарлатината! Варицелата не повтаря!
Хайде образовайте се малко преди да седнете да пишете!

foreverr
10-23-2008, 16:22
Ами сестра ми кара някаква шарка, но нз ква е и нали си я изкара ии след като си я изкара една седмица след тва и избиха пъпки вътре в косата ии отиде на лекар и се окаа, че имунната система и е слаба и кара шарката за 2ри път ама на главата :lol: стува ви се, че ви базикам ама тва си е самата истина :shock: :lol: :razz:

Vincitore
10-23-2008, 18:05
Единствената шарка, която може да се повтори е скарлатината! Варицелата не повтаря!
Хайде образовайте се малко преди да седнете да пишете!


Нямаше да пиша ако не бях проверила-вчера бях на лекър и тя така каза
; ]

kalpazanka
10-23-2008, 18:32
Варицелата не повтаря!
Хайде образовайте се малко преди да седнете да пишете!
Имунологията ти куца. Явно не си я осмислила още.

batkodoki
10-23-2008, 22:16
След като веднъж си я карал, няма как да повториш. Изгражда се доживотен имунитет. И не се казва "да ставам болен", а да се разболея :mrgreen:

ПП: Аз преди две седмици бях с шарка. 8-[

дайте да се разберем!

варицелата НЯМА НИЩО ОБЩО НИТО С ДРЕБНАТА НИТО С /пази Боже!/ ЕДРАТА ШАРКА! изобщо не е някаква "шарка"!

причинителят е вируса варицела зостер /VHZ - virus varicella-Zoster), който е част от голямото семейство на хересните вируси.

дам, не повтаря, понеже след заразяване и боледуване се развива имунитет. инфекцията преминава в латентно състояние в ганглиите на сетивните нерви. пълна ерадикация на вируса няма. след 30-40-50-или сто години, когато супресията на имун с/ма отслабне обикновено се проявява рецидив, реактивация на латентната инфекция с VHZ манифестираща като херпес зостер. до тогава индивада е субективно и клинически здрав.

amazonkata90
10-24-2008, 05:47
Варицелата не повтаря!
Хайде образовайте се малко преди да седнете да пишете!
Имунологията ти куца. Явно не си я осмислила още.

Както споменаха по-горе, варицелата не повтаря, но е възможно, ако вирусът попадне отново в организма да причини херпес зостер. Но това е нещо съвсем различно от повторното изкарване на шарката. И пак повтарям - човек не изгражда имунитет само срещу скарлатината. Vincitore, не знам каква е тази твойта лекарка, ама това е толкова елементарен и ясен въпрос, дори и за неспециалист, така че сериозно те съветвам да си я смениш.