PDA

View Full Version : УНСС през крив макарон!



08-04-2007, 16:54
Толкова ми е гадно с тези високи балове. Аз имам едва 23,26. :smt010 :smt010

Shadow_Walker
08-04-2007, 17:44
И ние какво да направим?

08-04-2007, 18:48
Поне малко състрадание няма ли в този форум или още веднъж показвате, че сте коравосърдечни?

find_m3
08-04-2007, 18:50
Никъде ли не влезе?

08-04-2007, 18:55
Ами в СУ съм с 4 - и там нямам шанс. Ще пробвам в чужбина, въпреки, че не искам. Исках в България. Но какво да се прави - в България трудно се влиза, лесно се завършва. В чужбина е обратното.

honey91
08-04-2007, 19:00
Толкова ми е гадно с тези високи балове. Аз имам едва 23,26. :smt010 :smt010
A ti s kakvo si kandidatstval/a

DjBaloon
08-04-2007, 19:01
E ako ne vleznesh.. dogodina i tva e.. nemate li neshto 13-ti klas??!! ili bei na rabota

mid_get
08-04-2007, 19:17
А тоя бал за каква специалност е? :|

Shadow_Walker
08-04-2007, 19:42
Поне малко състрадание няма ли в този форум или още веднъж показвате, че сте коравосърдечни?Не съм коравосърдечен, просто не знам как да ти помогна :|

Kianna
08-04-2007, 20:04
Да си седнал/а да учиш.Късно е да му мислиш вече.


И не съм съгласна,че се завършва лесно,а се влиза трудно.


Успех все пак.

bobka
08-04-2007, 20:12
v BG 6te ti e po lesno no probvai i v 4ujbina. tam obrazovanieto e po dobro a i kato u4i6 primerno v amerika diplomata ti q priemat navsqkude kakto i v mn dr durjavi dokato ako si u4il v BG posle e po trudno i da si nameri6 rabota. e kusmet!!!a ti s kvo si kandidatstval/a???

08-05-2007, 07:52
айде,айде като не учиш в унсс голяма работа. Има толкова др.вузове.....

InitialD
08-05-2007, 14:28
Ами в СУ съм с 4 - и там нямам шанс. Ще пробвам в чужбина, въпреки, че не искам. Исках в България. Но какво да се прави - в България трудно се влиза, лесно се завършва. В чужбина е обратното.

Абе не е баш така..аз влезнах супер лесно в тоя тъп софийски..и да видиш сега се чудя как да изклася едва първата година...така че не си мисли че трудно се влиза...тази година кандидатите за СУ са близо 3000 по-малко а в другите вузове 3000 повече...това говори за прочутия "имидж" на вуза..така че ви съветвам да не се водите по разкази колко яко ее в тоя вуз и колко зле е в оня...вижте пробвайте пък ако не ви хареса кандидатсвайте наново! :wink:

shadow4e
08-05-2007, 17:20
А тоя бал за каква специалност е? :|
За 90% от специалностите. Балът там е висок, но и задачите не са толкова трудни, в никакъв случай не казвам, че се влиза лесно.

MegabytE
08-06-2007, 07:09
С едно шоше гроздова не се ли сети да пробваш ? :-({|=

kAdrOkoSkA
08-08-2007, 15:35
Имаш шанс

otherworldly
08-08-2007, 17:01
Хмм кофти и една приятелка не я приеха и и е мн гадно.. обаче не тря да се отчайваш може да те приемат на второ класиране.. :wink:

Princeska
08-09-2007, 22:27
mn kofti i gajeto mi ne go prieha a ima 5.30 :evil: naprao pobesnyavam s takava ocenka da ne e priet :smt011 prosto v UNSS ima stra6na korupciya :smt019

shadow4e
08-09-2007, 23:54
Princeska, това няма рочти нищо общо, защото и корупцията е след първо класиране, когато видят, че не могат да влезнат по друг начин. А 5,30, ако е много добра оценка в училище или в друг университет, не означава, че и за УНСС нещата стоят така. За такава оценка трябва да има немалко грешки.
Ще ти дам и примери- момиче, което има 5,99 има 6 грешки и 3 непопълнени.
Друг пример едно момиче от този форум /няма да споменавам ник/ не е попълнила целия втори раздел /мрази математика/ и има 5,40, а това са 20 непопълнени и сигурно е допъснала някоя и друга грешка.

В никакъв случай това не е лоша оценка, обаче има къде, къде още да се желае.

class
08-10-2007, 07:25
То независи ли от грешките... Хмм за какво ви е да влизате в УНСС? (Ум няма , Студент стана ) макар че и аз незнам къде съм се запътил , а тази година ще трябва да се ориентирам ... А и с тия матури и тоя тест където ни ги треснаха ](*,) Я дайте препоръки за преподавател по математиката , поне в това ме бива... ( май е само то :smt005 )

Котарана
08-10-2007, 11:03
Утре Носи Съответната Сума /УНСС/ хаха трябват кинти, пък и има хиляда по-добри университета не се отчайвай... :-)

Axel_f
08-10-2007, 12:11
Еми то висшето не е за всеки...въпрвки че през последните години в България можеш и да си купиш всякаква диплома и да влезнеш нявсякъде...Образованието в БГ е яко корупция и некадърност... :evil:

mid_get
08-10-2007, 12:53
Чужбината ни зове... :-)

648541
08-10-2007, 15:50
v UNSS i 5.50 da ima6 nqma da vlezne6...imam edna priqtelka iskara na testa 5.80...diplomata i e 6.00 i ne q prieha....a istinata e 4e nqkoi sa si platili za predvaritelniq test koito ne e anonimen i sega 6te pla6tat po 2 hilqdarki....za tva ne ni priemat...deeba korumpiranite ne6tastnici :smt018

08-10-2007, 17:54
a istinata e 4e nqkoi sa si platili za predvaritelniq test koito ne e anonimen
Чула, недочула. Няма такова нещо, анонимно си е!
А и хората, които "дават дарение" и влизат не са в официалната бройка и въобще не се борят за същите места заедно с тези с изпити.

Пък вие не говорете много, че не се знае къде ще отидете като ви дойде реда :twisted:

И наистина тази година в УНСС се влиза с оценка над 5.80, но и системата им за оценяване е глупава!

08-10-2007, 17:55
А и bonboneno^mace, ако наистина тази приятелка е с 5,80 на ЕПИ и 6,00 от дипломата - няма начин да не е вътре! Разбираш ли.....

Kianna
08-10-2007, 18:13
v UNSS i 5.50 da ima6 nqma da vlezne6...imam edna priqtelka iskara na testa 5.80...diplomata i e 6.00 i ne q prieha....a istinata e 4e nqkoi sa si platili za predvaritelniq test koito ne e anonimen i sega 6te pla6tat po 2 hilqdarki....za tva ne ni priemat...deeba korumpiranite ne6tastnici :smt018


Приятелката ти или няма диплома 6.00,или 5.80 на изпита.Иначе е абсурдно да не е вътре. :-D

shadow4e
08-10-2007, 19:59
v UNSS i 5.50 da ima6 nqma da vlezne6...imam edna priqtelka iskara na testa 5.80...diplomata i e 6.00 i ne q prieha....a istinata e 4e nqkoi sa si platili za predvaritelniq test koito ne e anonimen i sega 6te pla6tat po 2 hilqdarki....za tva ne ni priemat...deeba korumpiranite ne6tastnici :smt018
Ако е написала само Финанси, разбира се, че няма да влезне! Балът й е 29,20, което е много добър бал и с него може да влезне в 23 от 29 специалности. Стига сте говорили наизуст, има хора справили се по-добре от нея на изпита и те заемат местата в първите специалности, но тя на второ класиране ще й стигне и за Политология и за Бизнес администрация, дори и Счетоводство, евентуално, а те са си много добри специалности.
Второ се плаща по три хиляди, но ти ако не можеш да влезеш със собствения си умствен багаж и разчиташ на това...... Не се заблуждавай, че тези хора са ти попречили, защото така доникъде няма да стигнеш. Винаги ще има хора, които да минават по този начин, не само в университета, а и в работата и в данъчното и тн, но животът ни въобще не зависи от това. Хората, които си плащат се внедряват в системата след първо класиране.

Относно оценките, просто за това УНСС оценките се гледат м/у 5 и 6. 5-цата си я считайте за двойка, защото не може да се влезне с такава оценка. Просто така е направена системата, тестът има и много лесни въпроси, които всеки да може да покрие. Поразгледайте форума на УНСС и вижте, че всички имат високи оценки /над 5/.

648541
08-11-2007, 11:02
dobre de...za6to da si izmislqm..kato vi kazvam 4e ne e prieta zna4i ne e....za6to trbva6e da ni zablujdavat kato kazaha 4e 6te priemat studenti s 3ki.. nakraq vzimat hora koito imat samo 6-ci....a sme6noto e 4e SU(koito e nad UNSS)zimat hora s 3ki... ](*,)

shadow4e
08-11-2007, 14:07
Написала е само най-добрата специалност и затова не е злезнала и никой не й е виновен за това. Ебахти, винаги другите са ви виновни.
Ето ти и линк да видиш: http://priem.unwe.acad.bg/index.php?m=4&p=8&show=1
Балът се смята 4*изпита+оценка от диплома=4*5,80+6=29,20

А сега виж за колко от специалностите й стига този бал! И ако пак спориш.....

А за оценките ти четеш ли въобще..... 3-ка да имаш на теста в УНСС отговаря на -5 сигурно на изпита в СУ. Тестът е такъв, че повечето хора да имат над 4,50. Така е направен да има въпроси, на които всички да могат да отговорят. А и в момента УНСС вече е на първо място. За него кандидатстват близо 15 хиляди човека за 3 хиляди места, а в СУ кандидатстват 13 хиляди /доколкото си спомням/ за 5000 и нещо места и в момента много от специалностите не са запълнени и остават празни места. Не говоря за Право разбира се. Ако не ми вярваш, ще ти намеря и статиите и проучванията. СУ е много добър за хуманитарните специалности. Жалко, че на мен не ми вървят, защото живея близо до СУ, а сега ако успея догодина да влезна в УНСС, щесе мъкна до гадния Студентски град.

648541
08-24-2007, 09:15
aghahaha awe kvo mi govori6 we....3to klasirane i nikude ne e prieta....bala e dignat izkustveno....sestra i otide da se razpravq i ednata rektorka i kazala 4e prosto taq godina decata sa mnogo umni....a kaji mi kak ima umnici samo v unss...???!!!

08-24-2007, 21:31
aghahaha awe kvo mi govori6 we....3to klasirane i nikude ne e prieta....bala e dignat izkustveno....sestra i otide da se razpravq i ednata rektorka i kazala 4e prosto taq godina decata sa mnogo umni....a kaji mi kak ima umnici samo v unss...???!!!

Ти чуваш ли се какво говориш? Половината ми клас са приети в УНСС и нито един от тях не е плащал на някой, а са седнали и са учили. Това, че има 5.80 нищо не означава...тя може да има и 5.99, ама ако 1000 човека имат 6.00 няма да и стигне много ясно... Естествено, че има и корупция, то навсякъде я има, ама не може абсолютно всички, които са приети сега в УНСС да са си платили. По-скоро има голяма конкуренция..всичко опира до нея, а не кой къде и какво е бутнал. И няма умници само в УНСС...има умници там, където има хубави специалности с добра реализация. Е..в УНСС са такива. Никой "умник" няма да тръгне да кандидатства нещо, което после за никъде няма да му послужи. Замисли се малко преди да пишеш глупости.

shadow4e
08-24-2007, 22:19
aghahaha awe kvo mi govori6 we....3to klasirane i nikude ne e prieta....bala e dignat izkustveno....sestra i otide da se razpravq i ednata rektorka i kazala 4e prosto taq godina decata sa mnogo umni....a kaji mi kak ima umnici samo v unss...???!!!
.......
И аз ти казах, че балът е изкуствено вдигнат. Всички имат високи оценки. Честно казано с нещата, коиот говориш изкараваш приятелката ти глупава. По принцип е възможно да стане грешка и компютърът да я е пропуснал, но в моментът, в който отиде там и се направи справка директно влиза. А ти я изкарваш изключително малоумна, щом е чакала трето класиране. Но според мен просот е направила грешката да не напише всички специалности, явно не е била наясно с нещата, че тази оценка влиза във всяка специалност както е в другите у-нита.
Има и корупция, те заемат местата след 3-то класиране. Затова и таксите на останалите са по 100 лв, ако я нямаше, на всички щяха да са много високи.

Blab
08-24-2007, 23:03
Я дайте препоръки за преподавател по математиката , поне в това ме бива... ( май е само то :smt005 )

моята препоръка - Иван Симеонов(СМГ), пък и нас ще ни "оправя" тази година, като за последно