PDA

View Full Version : Пъпки (акне) :(



Source
08-05-2007, 15:08
Здравейте,искам да ви помоля да ми препишете нещо за пъпки.Попринцип не съм критичен случай но имам по лицето,не са на гъсто,но са големи и по нарядко.Има дни където се исчиствам горе-долу,но има и където става много зле.Кажете ми какво да правя,изобщо не ми е приятно с тях :( Мерси предварително,и извинете че не съм чел форума по тази тема,но нямам време,съжалявам за 10000 тема която пуснах по тая тема (или поне така предполагам)

До скоро!

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-05-2007, 15:13
има една серия на лореал от 3 стъпки.. малко е скъпа но деиства... УаУ... :) а и на виши тези за лице помагат :) ако не..пробваи с домашните рецепти.. стопли си вода в няква тенджера и после слагаш си една кърпа а под кърпата ти и тенджерата .... трябва парата да ти облива цялото лице (5 10 мин ли колко беше ) после ги си почистваш лицето с пинсета ли как се казваше онуи дет ти стиска пъпките :lol: и накрая с нещо за да не се инфектира... евентуално можеш да идеш на козметик :) това 100% съм сиг че помага (е .. зависи от кожата..) :smt016

mid_get
08-05-2007, 15:17
:shock: С какво се стискат пъпките?! С пинсета... :smt018

08-05-2007, 15:48
с чисти пръсти,обвити в салфетка... :smt016

sladku_bebzi
08-05-2007, 16:27
Immediate Response Blemish Treatment нa Avon

cherinka
08-05-2007, 16:34
Миеш лицето хубаво със сапун, после намазваш със спирт и след спирта не поийче от 4-5 минутки и мацаш с някакъв крем за омазняване (най ефтиния е на Дева - 90стинки :mrgreen: ). Ама задължително след това мацай с такъв крем, защото от спирта лицето се изсушава.

Тва вече не знам за кой път го пиша във форума!

Това за сега е най-ефтино-ефикасния начин за махане на ПЪПКИ (не акне!) аз така правя - и съм си адски доволна.

Обаче има и един друг проблем. Всички тези външни появи по кожата на тялото (било то пъпки, акне, комедони, витилиго, рани и прочие) вярно е, че се махат и чрез втърквания на разни продукти, обаче забелязах, че като приемам повече калций и разни такива витаминки и пъпките ми са по-малко.
Смисъл, лято сме, ям зеле, моркови, домати, сирене, краставици, праскови, натурални сокчета, кисело мляко - Данисимо и Активия с плодове и деа знам, може да си внушавам, ама поне не са вредни за организма...

N0_feAR
08-05-2007, 16:43
Immediate Response Blemish Treatment нa Avon
подкрепям това мнение.
И аз съм като теб. От време на време ми стават по-големи пъпките и после изчезват. Но ако използваш тази терапия за пъпки както трябва всичко ще е тип топ.
Също съм чувала и за Акне Аут, било хубаво, но не съм го пробвала.
А за Лептен не си прави труда да го поръчваш [-X , лъжат кат' дърти цигани...

Source
08-05-2007, 16:59
Един път един приятел ми даде да се намажа с Акне Аут и веднага се исчистих,но за малко,а и се мазах два пъти все пак,утре ше си го купя та да почна да се мажа с него,на AVON си взех 3 неща от последния каталок,по тези проблеми,но ставаше по-зле,просто не ми понасяше :)

Source
08-06-2007, 15:21
Днес си взех Акне Аут,някой да ми каже как да се мажа за най-голям ефект ?!

Amy_Selfish_Bitch
08-06-2007, 15:30
Продуктите на Ейвън са пълни боклуци,пробвай с лосиони на спиртна основа или с продукти за лице на Джернетик

CuRly_Doll
08-06-2007, 16:26
Миеш лицето хубаво със сапун, после намазваш със спирт и след спирта не поийче от 4-5 минутки и мацаш с някакъв крем за омазняване (най ефтиния е на Дева - 90стинки :mrgreen: ). Ама задължително след това мацай с такъв крем, защото от спирта лицето се изсушава.

Тва вече не знам за кой път го пиша във форума!

Това за сега е най-ефтино-ефикасния начин за махане на ПЪПКИ (не акне!) аз така правя - и съм си адски доволна.

Обаче има и един друг проблем. Всички тези външни появи по кожата на тялото (било то пъпки, акне, комедони, витилиго, рани и прочие) вярно е, че се махат и чрез втърквания на разни продукти, обаче забелязах, че като приемам повече калций и разни такива витаминки и пъпките ми са по-малко.
Смисъл, лято сме, ям зеле, моркови, домати, сирене, краставици, праскови, натурални сокчета, кисело мляко - Данисимо и Активия с плодове и деа знам, може да си внушавам, ама поне не са вредни за организма...
ne samo ot spirta,a i ot sapuna kajata 6e stane mnoo zle....tva da q podlaga6 na dvoino izsu6avane e mnoo lo6o....ti luda li si...tva na mazna koja,4e i tam sa6to 6e e zle.nezavisimo kolko q ovlajnqva6 sled tova,tva si e adski golqma ataka,prekomerno izsu6avane....tva e palna glupost sapun i posle spirt....ai spirt moje,ama pone nqkaf losion,a ne spirt...... :roll:

Jaffs
08-06-2007, 16:41
Аз вкъщи сама си почиствам кожата и премахвам пъпките и нямам проблеми. Така го почиствам аз, ако искаш пробвай.
:arrow: Ексфолирам лицето с ексфолиант (лично аз ползвам утайка от кафе или ексфолиант с морска сол)
:arrow: Парна баня (някой вече я спомена по-горе) - В една тенджера завирам вода и аз лично след това слагам лайка във водата (лайката има успокояващо действие и мирише приятно) и с една кърпа стоя десетина минутки.
:arrow: После с кърпичка премахвам пъпките.
:arrow: След това с един лосион на Clean Teen (който е малко по-силен и съдържа повечко спирт) минавам вече върху премахнатите пъпки. Става и спирт, но трябва да е по-слаб. Преди ползвах салицилов спирт 1% и хлорнитромицин. Трябва да се пита в аптеките колко хлорнитромицин се слага, че не помня. Но си има и недостатъци после кожата е горчива (целувките не са подходящи, ако се третира само със спирта)
:arrow: После овлажняваща маска
:arrow: Отново лосион, но по-слаб.
:arrow: Накрая овлажняващо кремче и никакво слънце няколко часа след това.
Козметичката ми препоръча да третирам вече изгорелите пъпки с крем Здраве, за да не останат корички и някакви такива. :-D

Янна
08-06-2007, 22:57
Знаеш ли от скоро ползвам една серия на Johnson & Johnson ...Clean & Clear и мога да кажа че поне при мен помага много особено ако се използва редовно.Серията е от 3-4 продукта нямам я цялата и единия е около 5-6 лева в аптеките

Katrina
08-07-2007, 04:55
Immediate Response Blemish Treatment нa Avon
подкрепям това мнение.
И аз съм като теб. От време на време ми стават по-големи пъпките и после изчезват. Но ако използваш тази терапия за пъпки както трябва всичко ще е тип топ.
Също съм чувала и за Акне Аут, било хубаво, но не съм го пробвала.
А за Лептен не си прави труда да го поръчваш [-X , лъжат кат' дърти цигани...


и аз съм с вас.На мен ми действа много добре и много бързо заличава акнето и го комбинирам с лосион за почистване

но както виждаш тук има много различни мнения и всеки казва различни неща.Просто трябва да опиташ това-онова и да видиш кое ти действа най-добре на твоята кожа

sladku_bebzi
08-07-2007, 09:14
Също можеш да си купиш и "Бирена мая + А,С и Е"

MACETO__
08-19-2007, 21:35
Az hodih na dermatolog.Predpisa mi zinerit nqkakaf exfoliac mai se kazva,edin no6tnen krem i edin slanceza6titen.Maja se ot 3 dni no za sega efektat e minimalen..Tezi papki napravo me ubivAT..Predi pozvah i seriata teenclean no nqmashe osoben efekt..Sega shte hodia na kozmetika,pri koito sichkite mi priqtelki hodiat,no se chudq oshte..POsavetvaite me neshto..Blagodarq predvaritelno :D

08-19-2007, 21:40
Kypix si na LRP i naistina ima mnogo golqm efekt.

08-20-2007, 09:03
Продуктите на Ейвън са пълни боклуци,пробвай с лосиони на спиртна основа или с продукти за лице на Джернетик

syglasna sym 4e produktite na AVON sa bokluci no tva akne aut ot kade moga da go namerq az li4no nqmam takiva problemi za razlika ot moita fr ta tq me pita za toq produkt no az nzz ot kade da i go namerq plss kajete ot kade moga da si go zakupq

08-20-2007, 09:07
Продуктите на Ейвън са пълни боклуци,пробвай с лосиони на спиртна основа или с продукти за лице на Джернетик

syglasna sym 4e produktite na AVON sa bokluci no tva akne aut ot kade moga da go namerq az li4no nqmam takiva problemi za razlika ot moita fr ta tq me pita za toq produkt no az nzz ot kade da i go namerq plss kajete ot kade moga da si go zakupq
Ima go vav vsqka apteka no ne deistva po dobre i vzemi na LR-P.

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
08-20-2007, 10:53
Пробвай със Зинерит!На мен много ми помогна! :smt026

_PuNk`PrInCeSs_
08-20-2007, 11:03
Skinoren rulzzzz :smt006

08-20-2007, 11:35
Миеш лицето хубаво със сапун, после намазваш със спирт и след спирта не поийче от 4-5 минутки и мацаш с някакъв крем за омазняване (най ефтиния е на Дева - 90стинки :mrgreen: ). Ама задължително след това мацай с такъв крем, защото от спирта лицето се изсушава.

Тва вече не знам за кой път го пиша във форума!

Това за сега е най-ефтино-ефикасния начин за махане на ПЪПКИ (не акне!) аз така правя - и съм си адски доволна.

Обаче има и един друг проблем. Всички тези външни появи по кожата на тялото (било то пъпки, акне, комедони, витилиго, рани и прочие) вярно е, че се махат и чрез втърквания на разни продукти, обаче забелязах, че като приемам повече калций и разни такива витаминки и пъпките ми са по-малко.
Смисъл, лято сме, ям зеле, моркови, домати, сирене, краставици, праскови, натурални сокчета, кисело мляко - Данисимо и Активия с плодове и деа знам, може да си внушавам, ама поне не са вредни за организма...
ne samo ot spirta,a i ot sapuna kajata 6e stane mnoo zle....tva da q podlaga6 na dvoino izsu6avane e mnoo lo6o....ti luda li si...tva na mazna koja,4e i tam sa6to 6e e zle.nezavisimo kolko q ovlajnqva6 sled tova,tva si e adski golqma ataka,prekomerno izsu6avane....tva e palna glupost sapun i posle spirt....ai spirt moje,ama pone nqkaf losion,a ne spirt...... :roll:

ami ako parvo si po4istvash liceto s nqkakav losion ili gel , sled tova namajesh sas spirt i nakraq nqkakav krem ... taka predpolagam 4e shte e po dobre poneje liceto nqma da se izsushava mnogo
as ot skoro polzvam Teen Clean ... pomaga no trqbva da si redoven

08-20-2007, 11:58
Здравейте,искам да ви помоля да ми препишете нещо за пъпки.Попринцип не съм критичен случай но имам по лицето,не са на гъсто,но са големи и по нарядко.Има дни където се исчиствам горе-долу,но има и където става много зле.Кажете ми какво да правя,изобщо не ми е приятно с тях :( Мерси предварително,и извинете че не съм чел форума по тази тема,но нямам време,съжалявам за 10000 тема която пуснах по тая тема (или поне така предполагам)

До скоро!

акнето е заболяване на кожата, при което космените фоликули или каналчетата за мастна секреция се запушват от себум и възпаляват. възпалението обхваща тъканта наоколо и понукога се отделя секреция (жълтеникавата течност под повърхността на пъпката). акнето е сходно на херпеса по това, че появи ли се, не може да бъде излекувано. съществува между 5 и 10 години. разбира се, чрез адекватно поддържане на лична хигиена то може да бъде ограничено максимално. все пак не очаквай чудеса, нито едно средство не може наистина да го "изличи".

препоръчвъм ти да не използваш често анти-акне средства, напр. сапуни, защото те твърде мн изсушават кожата. ефекта е краткотраен, защото след това мастните жлези ще започнат да произвеждат повече себум, съответно каналчетата в кожата се запушват и възпалението (а съответно и пъпките) ще стане по-тежко. адекватна грижа би било неутрален или бебешки сапун за всекидневна употреба, лосион за опчистване на лицето без алкохол или киселина, медицински продукти не повече от 2-3 пъти седмично и малко по-рядко - ексфолиант. за поддържането на акнето е важно и храненето - по-малко мазнини, консерванти и тн. най-добре е да се откажеш от компактния фон дьо тен и пудра, защото те запушват порите на лицето и могат да доведат до възпалението им, когато се смесят със себум и причинят запушване. ако искаш да прикриеш пъпките по-добре използвай течен фон дьо тен с по-лека консистенция или коректор за чувствителна кожа. специалните зеленикави коректори добре кашират червенината, можеш да ги намериш в почти всеки козметичен магазин.

08-21-2007, 07:28
Пробвай със Зинерит!На мен много ми помогна! :smt026

aa zinerit vyv aptekata li moga da go namerq ? :?:

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
08-21-2007, 07:34
Да, в аптеките го има! :wink:

08-21-2007, 12:58
mss mnogo :) (hug)

sladkata_presi
08-22-2007, 14:40
-Първо след тежък ден почисти добре лицето си със изпипан тоник,на качествена марка
-после може да сложиш на акнето или пъпките коректор против пъпки
-и накрая слагаш някакъв крем против тях

Изпипано. :)

М_Биг_Фен
08-22-2007, 14:42
Vichy си е най добре :!:

me4ka
08-22-2007, 19:55
гледам тук главно момичета пишат ама да кажа и аз
майка ми е дерматалог има един сигурен начин за премахване на пъпки къпане по 1-2 пъти дневно първо горещ душ (хубаво напарване) после се натарквате хубаво с сапун после задалжително студен душ накрая си почистване лицето със спирт и си слагате сички ония работи дето си ги слагате :)

ЛБ
08-24-2007, 07:00
А ЗАЩО НЕ ОТИДЕТЕ НА КОЗМЕТИК ? АЗ СЪМ НА 15 И ДО ПРЕДИ МЕСЕЦ ЛИЦЕТО МИ БЕШЕ НАИСТИНА ОТВРАТИТЕЛНО , СЕГА ХОДЯ НА КОЗМЕТИК - РАБОТЯТ МЕ СЪС СПЕЦИАЛЕН УРЕД СЪС СВЕТЛИНА И ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ЧЕ ПЪПКАТА ЗА ДВА ЧАСА Е ЗАВЯХНАЛА, А ТЕНА НА ЛИЦЕТО СТАВА НАИСТИНА СУПЕР , ЦЕНИТЕ СЪЩО НЕ СА ВИСОКИ , АКО РЕШИШ КАЖИ ЩЕ ТИ ПУСНА КООРДИНАТИ , НО НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ МЪЧИШ С ТЕЗИ ГАДИНИ , А И ОТ ОПИТ ЗНАМ , ЧЕИ ЛОСИОНИТЕ ИНАТ МНОГО КРАТКОТРАЕН ЕФЕКТ

08-24-2007, 10:18
MOGA DA TI PREPORA4AM KATRANEN SAPUN,KOITO E ZA PAPKI I 4ERNI TO4KI,AZ GO POLZVAM I SE IZ4ISTIH,MOJE DA GO NAMERI6 NA APTEKITE I V NQKOI MAGAZINI,NO V NIKAKAV SLU4AI NE SE LAJI DA SI KUPUVA6 LEPTEN,AZ SE IZLAGAH,I SEGA SAJELQVAM.ABSOLUTEN BOKLUK!

gabrielka@a
08-24-2007, 10:31
Ето ти нещо:http://rozali.com/advice.php?l=a&p=96

08-24-2007, 20:04
Азимам проблем с пъпките от доста време. Сега съм на 16. Какво ли не съм пробвал и нищо не помага, дал съ около 600 лв най малко за процедури, от които има ефект, но за кратко и през тези 2 год осъзнах, че пъпките могат да бъдат и хубаво нещо. Ще прозвучи странно,но... Пъпките запазват приятелите. Истински близките хора не се интересуват от външния вид и пъпките ми помагат да отсявам приятелите от тези, които се смятат за мои приятели и след пресяването останаха само 2, но истински, за цял живот. Така че, голяма работа, 2-3 години пъпки, нали после няма да ги има,и не външният вид е важен, важен е характера.

DoomShadow
08-25-2007, 14:03
men tezi pypki me pobyrkvat. ne sa golemi no izlizat mnogo 4esto osobeno po 4eloto , okolo nosa i na bradi4kata. maxam gi s visoka xigiena ili nqkoi drug kozmeti4en produkt no izlizat mn 4esno. pitam se nqma li na4in da sprat da izlizat vyob6te!!!

the_crazy_girl
08-25-2007, 14:09
Acne out много помага тва кремче.А си слагам сутрин и вечер.

polity_vd
08-27-2007, 08:59
аз също имам проблем с пъпките-използвала съм прдукти на ЕЙВЪН(не действат)-накрая фанах и отидох в една аптека и попитах фармацевта какво имат против пъпки и жената ми предложи лосион,крем и сапун-не си спомням имената им защото беше отдавна,но ако случайно се сетя ще драсна някой ред :-)