PDA

View Full Version : tova vajno li ili e nqkoq glupost



08-05-2007, 22:05
zdraveite,poneje naskoro mi opravqha windowsa i mn mi pisna :evil: predi malko se restartira komputara mi i pi6e6e tova (sled kato se poqvi send report i dont send az natisnah send)
This problem was caused by an error in your computer's random access memory (RAM). Microsoft is unable to determine if this problem was caused by a hardware or software issue, although this type of problem is usually caused by hardware.

Troubleshooting

Microsoft recommends that you download and run the Windows Memory Diagnostic tool on your computer to find out if this is a hardware or software problem. On most computers, you can download the diagnostic tool, read the documentation, run the test, and complete the test in less than 30 minutes.
ta tova vajno li e ?da go teglq li?plz kajete 4e ne iskam pak da imam problemii da vikame tehnici :smt010 :smt010

08-05-2007, 22:28
seriozno li ?? :shock:

Renate_Feliqr
08-06-2007, 10:57
I az sam na mnenie 4e e ram pametta.Nai-veroqtno 6te iska novi4ka...ama te ve4e ne sa skapi..Vzemi si DDR2 ako si bil s DDr samo.

CucAgMuH
08-06-2007, 11:28
I az sam na mnenie 4e e ram pametta.Nai-veroqtno 6te iska novi4ka...ama te ve4e ne sa skapi..Vzemi si DDR2 ako si bil s DDr samo.

Interesno :smt011 ami ako dynoto mu ne poddyrja DDR2, a samo DDR? Ami ako polzva SDR? Shte te prosvetlya - SDR ne vliza v slot za DDR...ili obratnoto - kakto iskash go primai.

Zashto syvetvate, neshtastnoto syshtestvo da si kupuva RAM? Edva li e tam problema. Pri vkliuchvaneto na vseki kompiutyr se osyshtestvyava POST(Power-on self test), koito test-va i RAM-ta. Ne windows e neshtoto koeto shte ni kaje nared li ni e RAM-ta ili ne. Svikvaite. Problema e softueren, doveden e tehnicheskite neznaniya na potrebitelya.

Za potrebitelya: Ako vse oshte se symnyavash, che problema e fizicheski i e vyv RAM-ta - floodni ya. Kak se pravi - zarejdash programi dokato ne ti ostane svobodna RAM(ako iskash si ya gledai na ctrl+alt+del, ako iskash ot programka...) Ako napylnish cyalata RAM i vsichko si raboti(normalno e da e adski bavno, no vse pak shte raboti) znachi problema ne e hardware, a software.

Regards

PS. Pri test-a ne puskai programata koyato ti e napravila problem...(da kaja - za vseki sluchai, ima vsyakakvi maloumnici kato gledam...)

Renate_Feliqr
08-06-2007, 11:50
Mnogo hubavo ako danoto ne mu poddarja DDR2.Tezi dana sa ve4e moralno ostareli...i prosto pla4e za novo.No vse pak da si vidi.

CucAgMuH
08-06-2007, 21:01
Mnogo hubavo ako danoto ne mu poddarja DDR2.Tezi dana sa ve4e moralno ostareli...i prosto pla4e za novo.No vse pak da si vidi.

Eha... namerih s koi da si se zayajdam \:D/ Moralno ostareli vikash? Plachelo za novo? Znachi osven RAM, da si kupi i procesor(nai-veroyatno socket-a nyama da e syshtiyat, a dori da e syshtiyat nyama da moje da opolzotvori DoubleDataRate2 spec-a izcyalo poradi FSB rate koito shte e razcheten za optimalna rabota s DDR) - pri polojenie che procesora i dynoto sa kupuvani zaedno. Dotuk - 100lv za 1GB RAM, 70-80lv za CelD na 2.8GHz i okolo 100 kinta za dyno s poddryjka na DDR2, sys socket za CelD(evtinoto reshenie vse pak...) i eventualno AGP 8x Drugi briliantni resheniya za 'harduerniyat problem' madam? :smt005

PS. Zalagam che ne mojesh da mi kajesh dali kompiutyra e s DDR ili DDR2 kogato rabotish na nego, bez da gledash s programi ili nadpisite po platkite... Proizvoditelnostta na SDRAM pri 6 slota(tri asinhronni dvoki, po dve sinhronni v grupa) davat dostatychna proizvoditelnost za pochti vsichko koeto mi e popadalo pod ryka. DDR tryabva da moje poveche.

PPS. SDRAM-a e na router-a mi. Moga da ti pokaja testove za proizvoditelnostta, ako jelaesh sravneni s DDR i DDR2 rezultati.

08-06-2007, 21:03
az sum avtora na temata:ta zamirisa mi adski na izgorqlo i pregledah cqlata staq i be6e ot zad na komputara :cry: no dneska si go pusnah i si raboti (vklui4i se :wink: ) no za vtori put se slu4va da miri6e taka :( 4udq se kak raboti ako e izgorqlo ne6to :?: nqkoi ima li takav problem?

CucAgMuH
08-06-2007, 21:43
Daje se ambicirah i napravih testovete...routera e sys slednite parametri:

System Info:
Processors: (4x)Intel PIII@866MHz/512kb chache/133MHz FSB
Front Bus Speed: 134MHz(134MHz data rate)
RAM Modules: (6x)256MB SDRAM CL 2.5;3 asynchronic banks holding 2 synchronic subbanks
Memory Bus Speed: 134MHz(134MHz data rate)
Storage Devices: (4x)15GB SCSI HDD drives(15500 rpm/64MB chache)
Storage Bus Speed: 267MHz(267MHz data rate)

Puskame testa 5-6 pyti, za da poluchim stabilni rezultati. Eto gi i tyah:

Stats

Current System:
RAM Int Buffered iSSE Bandwidth - 1236MB/s
RAM Float Buffered iSSE Bandwidth - 1210MB/s
Intel 850 PC800 CL2 RDRAM:
RAM Int Buffered iSSE Bandwidth - 2450MB/s
RAM Float Buffered iSSE Bandwidth - 2450MB/s
VIA KT266A PC2100U CL2 DDR:
RAM Int Buffered iSSE Bandwidth - 1925MB/s
RAM Float Buffered iSSE Bandwidth - 1767MB/s
nVidia nForce 420D PC2100 DDR:
RAM Int Buffered iSSE Bandwidth - 1804MB/s
RAM Float Buffered iSSE Bandwidth - 1727MB/s

Kakto se vijda, SD e 2 pyti po-bavna ot RD(RAMBus) i 0,5 pyti ot DDR. No!(vinagi ima no...) testyt e proveden vyrhu 'plosht' ot RAM-ta 160MB... edna plochka... Tyi kato sme dobre zapoznati sys sinhronniyat i asinhronniyat nachin na podavane na informaciya kym RAM-ta, bez da se chudim mnogo umnojavame po tri, a da poluchim realnata skorost na pylnene na RAM. 3x1236MB/s=3708MB/s skorost ako testyt beshe proveden vyrhu cyalata RAM. Edva li procesorite shte imat problem da podadat takava informaciya, tyi kato sa chetiri na broi i ne vijdam smisyl da zachistva cyalata pamet za da go dokazvam(na tazi mashina vyrvyat i vajni neshta vse pak). :smt012

Madam, koe mu e moralno ostaryaloto? Apropo, kompiutyra e proizvodstvo '98 godina.

Peace. Ne mi se zanimava poveche s gluposti :-({|=

CucAgMuH
08-06-2007, 21:47
az sum avtora na temata:ta zamirisa mi adski na izgorqlo i pregledah cqlata staq i be6e ot zad na komputara :cry: no dneska si go pusnah i si raboti (vklui4i se :wink: ) no za vtori put se slu4va da miri6e taka :( 4udq se kak raboti ako e izgorqlo ne6to :?: nqkoi ima li takav problem?

Znachi... pochvash po alyshkiyat metod - otvaryash kutiyata i pochvash da dushish. Normalno e da mirishe malko na bakelit. Kazvash otkyde mirishe. Pipash LEKO s ryka da vidish kyde e goreshto. (video karta, chipove po dynnata, hard disk i t.n.) Kato kajesh otkyde mirishe, shte moga da ti kaja poveche :) btw, ako si raboti i spre da mirishe - ne se zanimavai. S vremeto se natrupva prah i e vyzmojno da se e natrupal tam kydeto kompiutyra zagryava ryadko, a ti da si sluchil tochno moment v koito si go zagryal i praha se e porazmirisal...

PS. Ako kompiutyra ti e v garanciya NE go otvaryai...