PDA

View Full Version : Завинаги заедно?



beautiful.soul
08-06-2007, 10:02
На моя приятел нещо му стана... по принцип се караме много.. най- редовно.. но отношенията ни общо взето не са чак толкова лоши...
Преди 2 седмици се скарахме мн сериозно разбира се за глупост..
и аз заминах на село... 1 седмица ме нямаше... прибрах се писахме си и изведнъж нещо му стана.. писахме в скайп.. каза че адски мн е почнал да ревнува.. цяла седмица ходел като без глава и бил се побъркал.. че не знае къде съм и какво правя.. такова чудо до сега не се беше случвало.. той никога не е показвал че съм му толко близка и че ме ревнува.. въпреки че нещата между нас са сериозни на пръв поглед...
и след този чат той замина на море.. не можахме да се видим.. започна да се държи странно .. да ми казва по телефона, че иска да сме завинаги заедно и не иска никога да късаме.. но го каза съвсем сериозно.. не като повечето момчета които си говорят на вятъра.. каза ми да реша дали искам да съм с него завинаги или ще скъсаме... доста труден избор.. по принцип не ми поставя такива ултиматуми.. но ми се стори доста сериозен в думите си... от страни звучи смешно "завинаги заедно" .. но си бяхме говорили веднъж че като навърша 18 е мислил да живеем заедно.. Каза ми още че ще ми се наложи да взимам мн важно решение което рядко 15-годишните взимат.. аз съм на 15:) той е на 19 ... не искаше да ми каже нищо повече по телефона..
помислих че се подиграва с мен като ми говори по този начин, защото никога не е бил толкова сериозен... или има някакъв замисъл под това, което ми казва... каза че ще поговорим доста сериозно като се прибере от море:)

Но просто някак си не мога да обещая на някого да съм с него завинаги... та аз съм на 15 и живота е пред мен.. кой знае още колко жаби ще целуна.. Казах му че така като му обещая.. някак си.. тръпката ще се изгуби.. аз като знам че ще съм завинаги с един човек.. тва ще ме обсебва... ще ни кара да си изневеряваме...
доста крайни думи ...

GaNgStAz
08-06-2007, 10:10
еми изчакай да се върне от морето и поговорете, иначе може да не иска да те изгуби по няк'ъв начин и за т'ва да те пита така. Друг е въпроса дали ти искаш да си 'завинаги заедно' с него.. ?
"Каза ми още че ще ми се наложи да взимам мн важно решение което рядко 15-годишните взимат.. аз съм на 15:) той е на 19 ... не искаше да ми каже нищо повече по телефона.." :arrow: няма к'во друго да направиш, освен да изчакаш да се върне и да поговорите ;)

piperliv
08-06-2007, 10:13
слушай сега, на 15 си и целия живот е пред теб, още ти е доста рано да се обвързваш с някой за "цял живот" така че и за двама ви е по добре да се разделите, а и щом от сега ревнува си представи какво ще е за в бъдеще, ревноста е най отвратителното нещо и винаги убива увствата на този който е ревнуван, изпитвал съм го на гърба си да ме ревнуват от продавачката, от комшийката и от дърветата в парка, така че хубаво си помисли какво да му кажеш следващия път :wink:

08-06-2007, 10:20
Е, той защо не ти се е обадил?
Цяла седмица "ходел без глава", ама наистина без, че не се сетих да ти се обади, да те попита къде си, какво правиш.

Пък това е много странно той наистина ли вярва, че е възможно да сте "завинаги заедно". Изчакай го, поговорете си, обаче ако ти се види прекалено фанатизиран в идеята да му обещаеш "завинаги да сте заедно" - зарежи го (препоръка)

08-06-2007, 10:23
spoko dete,obe6tai mu ;) puk ako ne go obi4a6 sled vreme,ni6to dori i ob6tanieto nqma da te spre da go zareje6 :lol: :lol: :lol: bz se :)sega naistina-az su6to bqh ob6tala ne6to podobno,no moqta istoriq be6e po-razli4na...az bqh malka-moje bi kolkoto tebe,a toi be6e s 11 god po-golqm.qsno be6e 4e ni6to ne moje da ima v tozi moment mejdu nas.ni6to osven liubov,koqto 6tqhme da "izjivqvame sled vreme kogato porasna" :lol: i toi naistina me 4aka6e,az naistina imah golqmi 4uvstva ...be6e me nakaral da obe6taq 4e kogato porasna i stana 17-18 po-samostoqltelna nqma da go zabravqi da si hvana "nqkoi piklio" kolkoto mene ....e i kakvo-obe6tah mu....pove4e ot godina se vurtqhme v toq krug na obe6taniq,na negovata revnost kum men kogato me vide6e dori samo da si govorq s nqkoi drug...makar 4e daje s nego nqmahme vruizka,dori i 1 celuvka ne se be6e slu4ila mejdu nas...e da 4uvstvata gi ima6e,i kakvo?!?s vremeto nz kak no ne6ttata za men se promeniha i az prosto spqrh da se durja taka s nego,dori go otbqgvah...i sega naistina sum s "piklio kolkoto mene" i stoq piklio sum ve4e dosta pove4e ot godina i se 4uvstvam mn dobre,vupreki 4e ne e "golqmiq samostoqtelen vlasten batko",vupreki 4e bqh obe6tala da sum s toq batko"zavinagi"...prosto kogato 4uvstvata sled vreme iz4eznat(ako tova stane) i ti ne iska6 da si ve4e s nego,povqrvai mi i da si obe6tala ,tova nikak nqma da ti popre4i,pone taka stana pri men :)

hforce
08-06-2007, 10:23
i az iskam s moito slun4ice da sme vinagi zaedno, no ne sum i postavql ultimatomi, kazval sum i go na seriozno, predlojih i brak i ve4e sme sgodeni i tq iska da sme si zaedno, no ne mi e obe6tavala ni6to, a az sum i obe6tal 4e nqma da se razdelime po moq inciqtiva

koalka
08-06-2007, 13:52
Грешно е да се поставят ултиматуми, защото в един момент дори и неговите чувства могат да се изпарят, да не те обича.Не бива така да се говори, защото това "завинаги заедно" е доста време.Никой не може да каже какви ще са нещата.Това е много грешно, което прави, защото може да те загуби.Какво?Ако не му кажеш, че ще си винаги с него, той ще те зареже?Отвратително.Не му позволявай да прави такива неща и да поставя, каквито си иска той условия.

JuS7^YourS
08-06-2007, 14:02
поговорете с твоя приятел и ако наистина държи да сте заедно още дълго, му покажи че не ти е приятно да ти поставят подобни ултиматуми. Никой не може да гарантира какво ще стане и как ще се стекат нещата за него след известно време, така че е малко според мен тъпо да иска от теб да вземеш такова решение. И не защото си на 15 и не можеш, ами защото просто е излишно и ще натовари по някакъв начин връзката ви.

HopeLesss
08-06-2007, 14:13
Прекалено малка си, за да даваш такива обещания. Може би приятеля ти наистика иска да сте завинаги заедно, да се ожените и да си народите цял футболен отбор хлапета, но на теб ти е още рано. Ако те обича, ще те чака и няма да те пришпорва, нито пък да те кара да обещаваш нещо, което може и да не изпълниш. За 3-4 години се случват много много неща. Дори не се знае, дали той няма да е този, който да си промени желанията. Наслаждавайте се на любовта си и не се загърбвайте с такива крайни изказвания като : "Ще бъдем завинаги заедно"

alkobalko
08-06-2007, 18:09
Не е ли доста рано да си давате такива сериозни обещания? Ако му кажеш да, ще се чувстваш задължена да си с него. И какво става, ако вече не го обичаш, оставаш с него по задължение. А какво ще стане, ако той не те обича вече, ще останеш излъгана. Ти си прекалено млада, за да даваш едно толкова сериозно обещание.

littlemermaid
08-06-2007, 20:41
О, толкова добре те разбирам...Имам абсолютно същия проблем и се чудя как да зарежа приятеля си....Не мисля, че съм готова за такава сериозна връзка.Аз съм на 14, а той на 20...И все ми говори, че иска да сме завинаги заедно и също поиска от мен да му обещая, че няма да го оставя заради друг...За някакви свадби и за деца ми говори...какъв цвят съм искала да е спалнята, къде ще ни е медения мсец, след 10 години к'во щяло да бъде...Откачам, на мога да го търпя....И не знам как да го разкарам..
П.П.:А като си помисля в началото колко мн го харесвах и колко влюбена бях.... ](*,)

alkobalko
08-07-2007, 06:29
За пореден път в една такава връзка си проличава колко голямо значение има възрастта. Рано или късно момчето започва да мисли за по-сериозна връзка, а момичето (в повечето случаи все още дете) не е готово.