PDA

View Full Version : Общото бъдеще на България и Македония



Лерин
08-06-2007, 11:35
Здравейте,
Как виждате бъдещето на БЮР Македония? Смятате ли ,че е възможно да продължи съществуването си в този формат на малка мафиотизирана страна - тип европейска бананова република?
Според мен единственият възможен път на Македония минава през дележ. След обявяването на независимостта на Косово ще е въпрос на време то да бъде присъединено към Албанската държава. От там нататък нищо не може да попречи на албанците да вземат западна Македония по линията Тетово-Охрид (приблизително ). За това красноречиво говори течащата с пълна сила кантонизация и федерализация на Македония.
От друга страна вече 100 000 граждани на Македония имат български паспорти, а повече от 150 000 чакат да получат такива. какво ще стане, когато изявяващите се открито като български граждани в Македония станат мнозинство (да споменем, че те вече са такива в районите на Малешевско с гр. Берово). Единствено България може да гарантира сигурно бъдеще на Македония, в която до месец юни 2007 г. официалната безработица надхвърля 47%. Реалната е много над 50%.
И да не забравяме, че в македония живеят 2 милиона и половина славяни, които са от българската група. Ако България и Македония се обединят това ще реши до голяма степен съществуващият демографски проблем. Славянският елемент в нацията ни рязко ще се увеличи за сметка на турския и циганския. това ще доведе и до изхвърляне от политическата система на небългарски партий като ДПС.
разбира се, не говоря за утопично обединение. Имам предвид федерация или дори конфедерация между двете държави в духа на европейската интеграция. Останалото ще си го свърши природата...

Интересно ми е да чуя вашите мнения. Надявам се, че има хора, които са запознати с тематиката, и че темата няма да се напълни с глупости от типа "Еби ги тъпите макета, дразнят ме!" или "Ти си идиот! Говориш глупости! Дразниш ме!" :)
Поздрави!

thefreak
08-06-2007, 12:18
На никой не му пука.

quench
08-06-2007, 12:47
тоест, очкаваш да изразим някакво про-националистическо мнение....

всеки, който се различава от това мнение, ще бъде нападнат брутално, ще бъде наречен чифут, анти-българин и глупак - най-малкото....

:smt012

Лерин
08-06-2007, 13:05
Всъщност не - просто исках да видя дали някой се е интересувал от темата, дали някой има мнение и, евентуално, да провокирам някого да помисли върху това ако има желание... :) В крайна сметка раздела е за България... Не съм някакъв изкукал фен на АТАКА или нещо подобно и нямам навика да обиждам по форумите, а и извън тях.

InitialD
08-06-2007, 13:19
И аз съм зад тази идея като много други хора..взимаме си Македония даваме там на албанците неква територия колкото да не ни сритат задниците...но нека да не забравяме кои ни управляват.."бившите" комунисти (създали тая измислена държава "македония") и турската ДП(*..така че заедно може да се поздравим с един ... аре няма да казвам..

RoyTheReaper
08-07-2007, 08:26
Обединение с Македония? Не мисля, че е в наш интерес - те са по-изостанали икономически и ще ни дърпат назад.

По-добрия вариант е те да се присъединят към ЕС и вече няма да има значение.

quench
08-07-2007, 12:08
доста селско мислене - според някои заблудени дървени философи популацията и големината на територията са определящи за икономическото развитие....

08-07-2007, 19:29
Аз съм за,но както казват другите те са поизостанали икономически и ще ни дърпат назад. :roll: Така,че това няма да стане...

malakalmavt
08-12-2007, 04:44
по среден доход на глава от населението ние сме на последната класация от Европа, ясно? така, че не дрънкайте простотии, че са били по зле от нас икономически. преди 10г може би, но сега е друго.

Jaden
08-12-2007, 16:28
Македония е българска и македонците са българи.Никой не може да си избира народноста.Гените говорят сами за себе си.Ако си направите труда да прочетете някой исторически документ от България ,Византия ,Франция ,Австрия ,Англия или Русия ще се обетите ,че МАКЕДОНЦИТЕ СА БЪЛГАРИ ,независимо от српските фалшификации.

Единствения път за Македония е да се върне към корените си-тоест към Майка българия.
БЮРМ е една млада и фалшиво изградена държава.С фалшива история и език.Да не говорим за политиката която се диктува от Белград.Единствения път за македонците е да се признаят за българи каквито са!!!

malakalmavt
08-13-2007, 13:26
сливането на Македония в България би било много труден процес при наличието на силни пробългарски политици, пък да не говорим със сегашните еврейски подлоги. какъв геноцид се е прилагал на българите живеещи в македония, косите да ви побелеят... естествено, не се пише в учебниците по история. тъпи комунистически учебници.

Jaden
08-13-2007, 21:37
сливането на Македония в България би било много труден процес при наличието на силни пробългарски политици, пък да не говорим със сегашните еврейски подлоги. какъв геноцид се е прилагал на българите живеещи в македония, косите да ви побелеят... естествено, не се пише в учебниците по история. тъпи комунистически учебници.

Точно!!! =D> =D> =D>

Navixo
08-14-2007, 07:09
Това е невъзможно. Прекалено много различия, промити мозъци и политически проблеми. Македония е една умираща страна, както виждаш обаче много македонци стават Българи защото за тях България е перфектна страна за живот където могат да се изучат, работят и живеят като хората.

Jaden
08-14-2007, 19:22
Това е невъзможно. Прекалено много различия, промити мозъци и политически проблеми. Македония е една умираща страна, както виждаш обаче много македонци стават Българи защото за тях България е перфектна страна за живот където могат да се изучат, работят и живеят като хората.

Знаеш ли какво каза?Точно нищо.Нула!!!
Всичко това го знаем.

Impulse
08-16-2007, 21:03
Не мисля, че македонците до такава степен ни харесват, за да дойдат тук повечето. Всички казват, че сме им откраднали фолклора, че за нищо не струваме. Изобщо с това негативно им отношение към нас не ги виждам в България. Разбира се, които искат, да идват. Съмнявам се по някакъв начин това да помогне за ситуацията с ДПС. Като се навъдят много ще почнат да искат признаване на малцинството (ако не ме лъже паметта те и преди го искаха, а какво ще стане като дойдат повече) и изобщо няма да помогнат за ДПС, ами ще си направят своя партия и ще си я подкрепят.
Принципно не съм настроена негативо към тях, но понякога те прекрачват границата!

TruckPilot
08-17-2007, 03:30
Zna4i traqh si do sega i ne iskah da obelia i duma po taq tema. Iskam da kaja na 4oveka nad mene 4e tia koito iskat priznavane na makedonsko malcinstvo v bg sa to4no 20 4oveka,pri tova s progres na namaliqvane 6tot sa stari politi4eski nomenklaturi odavna prehvurlili vuzrastta za pensia. Zemete pro4ete i se 4uite sys svobodni makedonci da vidite 4e 6te vi kajat 4e sa bulgari. Ibati Albancite vurviat bavno i sigurno kum Velika albania,a samo v bg se 4uvat tupi komentari ot sorta-mi ne ni trebvat,za6to sa ni tia ot makedonia i t.n. Ei hora Biv6 premier na makedoniq Liob4o Giorgievski vze minalata godina gragdanstwo i dneska 4etoh 4e e dal izqvlenie v mediite 4e iska da stane Poslanik na bulgaria v Skopie(za neznae6tite-FYROM(pak za neznae6tite- FYROM=Former Yugoslav Republic Of Macedonia=Vardarska banovina).Taka i sega znam 4e nqkoi 6te iztukne 4e te edva li ne zimat gragdanstvo za da stanat evropeici i da hodat v evropa.Bullshit- te vzimat bg gragdanstvo 4rez udostoverenie 4e sa s bg koren,ako naistina iskat samo za ES grajdanstvo,za6to v BG zimat pasporti,mi ne hodat v Gurzia ili Romania ve?!?!??!A?Za6to kato go iskat toiq pasport za ES ot blizo 2500 makedonski grajdani jivee6ti v Skopie i vzeli BG PASPORT-samo 450 sa napusnali granicite na Makedonia ili Bulgaria,a????Za6to 1/3 ot deputatie v makedonskia parlament imat BG grajdanstvo,sled kato te sa s diplomati4eski statut i patuvaneto v ES ne gi zasiaga i tova dali sa s bg paso6 ili ne?Za 4ii h*i te imat bg pasporti?Are nekoi smel da mi otgovori!

Шишарка
08-18-2007, 15:01
Когато бях в БЮРМ всички бяха много добре настроени.
С майка ми се разхождахме по пазара в Охрид и купихме нещо(няма значение какво,а и не помня) и продавача ни вика еди колко си лева че струва, а майка ми пита "Ама вие и с левове ли работите?" и тойазва " Е па що да не работиме со левове, нали сме един народ."
Това,което се вижда по интернет са единични случаи на промити мозъци и югославски провокации.