PDA

View Full Version : калоричен ли е меда



08-06-2007, 18:11
чела съм мн различни неща за меда.Някъде казват че не е калоричен някъде обратното...
таа вие какво мислите

bebina
08-06-2007, 18:14
amii po princip v meda ima okolo 320 kalorii na 100 gr...ako hapvash vseki den po malko , nqma da ti navredi, daje obratnoto-shte ti e ot polza :) ima mn minerali, vajni za organizma :) stiga da ne prekalqvash, nishto nqma da ti stane :)

SlAdKa_YsMiVkA
08-06-2007, 18:58
^мисля,че това е изчерпателен отговор!Иначе аз когато исках да напълнея всички ми казваха да ям мед.

Madness
08-06-2007, 19:04
Калоричен е,ама не е толкова вреден,колкото захарта ;-)

Margy
08-06-2007, 19:15
Калоричен е,ама не е толкова вреден,колкото захарта ;-)

Точно така. Медът е много полезен!

koalka
08-06-2007, 19:36
Да, но си има и въглехидрати и то не малко.

CuRly_Doll
08-06-2007, 19:55
emi ako si na dieta po dobre med,otkolkoto zahar....ama pak malko,6oto si gi ima kaloriikite :wink:

08-11-2007, 13:27
определено е по добре мед отколкото захар! Да добре има ги калориите ама я се замислете меда от какво се извлича - от различните растения така че не е кой знае колко калоричен!

Margy
08-11-2007, 13:29
Да, но си има и въглехидрати и то не малко.

А? За пръв път го чувам. Благодаря че го каза! :smt081

LedenaStrast
08-11-2007, 13:30
Chuvala sym, 4e meda se repory4va pri dieti, kato osnoven iztochnik na energiq..
Kogato ne qde6 ni6to.. nemoje6 da jivee6 ot vyzduha, nali?
Kogato bashta mi be6e na dieta.. si hapvashe po malko med za energiq!

Margy
08-11-2007, 13:31
Chuvala sym, 4e meda se repory4va pri dieti, kato osnoven iztochnik na energiq..
Kogato ne qde6 ni6to.. nemoje6 da jivee6 ot vyzduha, nali?
Kogato bashta mi be6e na dieta.. si hapvashe po malko med za energiq!

Дам медът наистина е хубав при диети!

mid_get
08-11-2007, 13:33
Калоричен би бил, ако се тъпчеш с него. Иначе, лекарка-диетоложка ми е казвала, че сутрин по една лъжица мед на гладно давала страшно много енергия (в смисъл за тонус, а не че засища) И естествено, че е полезен, замислете се колко билки участват в състава му. :-):-)

Margy
08-11-2007, 13:35
Калоричен би бил, ако се тъпчеш с него. Иначе, лекарка-диетоложка ми е казвала, че сутрин по една лъжица мед на гладно давала страшно много енергия (в смисъл за тонус, а не че засища) И естествено, че е полезен, замислете се колко билки участват в състава му. :-):-)

Наистина. Аз като чуя думата мед и полудявам! Толкова много обичам мед!

08-11-2007, 14:20
Калоричен би бил, ако се тъпчеш с него. Иначе, лекарка-диетоложка ми е казвала, че сутрин по една лъжица мед на гладно давала страшно много енергия (в смисъл за тонус, а не че засища) И естествено, че е полезен, замислете се колко билки участват в състава му. :-):-)
кажи й да си скъса дипломата.
Лъжица мед, или захар, или какъвто и да е друг въглехидрат сутрин на гладно вдига невероятно много нивото на инсули, който инсулин помага приетата по-късно храна да се складира като мазнини.
Никакви билки не участват в състава на меда. Мед масове се добива от слънчогледови поля в наше време.

08-11-2007, 14:32
ми, зависи. моя мед си го взимам от един пчелар дето живее на 40 км от София, вярно, пътувам по 3 часа...обаче пъке страхотен кеф да отида на излет в планината и да мине след това да ми даде истински мед! Вкуса му е страхотен, няма почти нищо общо с разните бълвочи от търговската мрежа.

Иначе поне по една седмица на месец-два изкарвам на течности и мед. Не толкова за да сваля някой и друг кг (това е само бонус :-D ), а защото страхотно ми се изчиства кожата и нямам никакви проблеми с нея 8) 8) Вярно, ако ядеш много мед ще качиш на килограмки, но иначе не е по-калоричен от боклуците, с които много се тъпчат "между другото".

FelisDirus
08-11-2007, 16:08
Не е калоричен и е адски полезен.

maroon
08-11-2007, 18:51
tva ritori4en vypros li be6e?! vse edno da pita6 - kalori4na li e zaharta?; qsno, 4e e polezen, ama tva e otgovora na vyprosa ti :D :) :P :wink: :-D

Margy
08-11-2007, 18:59
Не е калоричен и е адски полезен.

Как ще не е калоричен? Разбира се че е калоричен! Но се съгласявам че е полезен!

Ниго
08-11-2007, 19:11
Бе, я ми кажете храна, която да не е калорична?
Щото аз не се сещам. И зелето има калории и то е калорично.

koalka
08-11-2007, 19:18
Да, но си има и въглехидрати и то не малко.

А? За пръв път го чувам. Благодаря че го каза! :smt081Да, на авторката пита. :wink:

FelisDirus
08-11-2007, 23:23
Не е калоричен и е адски полезен.

Как ще не е калоричен? Разбира се че е калоричен! Но се съгласявам че е полезен!


Едно е да ядеш захар и шоколад, друго е мед. Медът много по-бързо се разгражда от организма и няма как да се надебелее от него.

naMy4Ho_KoTe
08-11-2007, 23:43
Не са толкова важни калориите. Медта е с доста висок гликемичен индекс - което ще рече "не прекалявай" (и все пак ГИ на медта е по-малък от на захарта.) . Имай на предвид, че не захарта ти се лепи по бедрата. А всичко останало, когато заедно с него похапваш и доста захари.

Margy
08-12-2007, 08:54
Не е калоричен и е адски полезен.

Как ще не е калоричен? Разбира се че е калоричен! Но се съгласявам че е полезен!


Едно е да ядеш захар и шоколад, друго е мед. Медът много по-бързо се разгражда от организма и няма как да се надебелее от него.

Добре но все пак не бива да се прекалява!



Не са толкова важни калориите. Медта е с доста висок гликемичен индекс - което ще рече "не прекалявай" (и все пак ГИ на медта е по-малък от на захарта.) . Имай на предвид, че не захарта ти се лепи по бедрата. А всичко останало, когато заедно с него похапваш и доста захари.

Е да вярно е това, в медта няма захар но защо пък тогава меда е сладък? Хм хубав въпрос винаги съм се чудила за това!

08-12-2007, 09:02
МЕда също както и захарта са в най-голям процент глюкоза. Купешкия мед е разреден с глюкоза и затова не се захаросва.

iveto89
08-12-2007, 09:58
medut e dosta kalori4en,no mn polezen,edna luji4ka na den ..nqma da ti navredi