PDA

View Full Version : Не ме пускат да уча, защото сме нямали пари



Cry :(
08-06-2007, 20:22
Много ме боли, не направо ми се реве :( Нашите ми казаха, че няма как да стана студентка, защото семестрите ми били много скъпи и нямало как да ми ги плащат. Приеха ме още от първо класиране и подскочих от радост, да ама не...
Да съм чакала следващата година.
Работя, вадя пари които в повечето случаи давам на нашите защото нещо все не стига... изтеглиха сума заеми които сега се чудят как да изплащат, за което аз лично вина нямам никаква.
И сега заради техните собствени проблеми, аз си преебавам бъдещето.
Защото те на времето хич не си даваха сметка, като ги теглеха тия заеми че ще искам да уча и сега като почнах работа вместо да си плащам семестрите ще им плащам заемите. И така си преебах бъдещето... приета, ама без пари да уча :smt010
И така когато съучениците ми тази година вече ще са студенти, аз ще си бачкам пак в проклетия магазин за 300 лв на месец и ще си псувам за попилените шансове и за безхаберието на нашите. Да ми е честито, за дето ме приеха.

08-06-2007, 20:55
Съжалявам, че ще прозвучи грубо... Обаче отрежи ваще... Кажи им, че това са твоите пари и твоя живот. След това се изнеси от вас, запиши се където са те приели и ще работиш докато учиш няма как...

SweetBunny
08-06-2007, 21:30
Време е да седнеш и да проведеш един сериозен разговор с тях. Ти ВЕЧЕ СИ ПЪЛНОЛЕТНА И МОЖЕШ САМА ДА ВЗЕМАШ РЕШЕНИЯ, още повече щом си изкарваш парите сама и си финансово независима.
Ако сега не им кажеш всичко това, което написа, ще те е яд цял живот за пропуснатия шанс.
Университетът в твоя град ли е?
Помисли си добре...Готова ли си да се отделиш от вашите, да си плащаш сама и да заделяш пари за семестрите? Това е единственият ти шанс. И ако ти решиш да рискуваш, вашите нямат абсолютно никакво право да ти се месят (ако те ти даваха пари, щяха да имат).
Просто поговори с тях. И не им искай разрешението, просто ги информирай, в случай, че си готова сама да се издържаш.
Извинявай, ама тяхното си е егоизъм.
Успех!

TruckPilot
08-07-2007, 01:59
Bulka re6enieto e edno-Mamira6 si eftina kvartira, diga6 si kufar4etata i parcalkite! Na Vhodnata vrata na put za novia ti dom kazva6 na va6te-4e te nqmat pove4e du6teria,6tot ti ne se 4ustva6 takava, i razbira se im napomni da si zadelqt pari za pogrebeniata,6tot te sa ugasno skupi a ti nqma da ima6 pari za tqh nikoi den!
Sori 4e sum tolkova brutalen,ama tva e! Face it!!! Kazva6 im Up your ass!! i navunka.

p.s.nameri nqkoia drugka da si delite kvartirata,ta da si namali6 naema,a ako moge6 opitai da se nabuta6 v ubgtegitie za po eftinko!!

p.p.s.Za uspokoenie,ako si navur6ila 18 ne mogat ni6to da ti kajat i napravqt-zakonna ti dava pravo da si uregda6 givota kakto moge6 i dori i s policia ni6to ne mogat ti napravqt,sled kato si pulnoletna i si se iznesla po sobstveno jelanie!

p.p.p.s.Kaji im 4e bez obrazovanie v dne6no vreme si za nikude!

p.p.p.p.s.Ostavi im bro6urki na star4eski domove i socialni zavedenia 6tot,ostavat sami4ki i nqma koi da se grigi za tqh kato ostareeqt!!!


Sori otnovo 4e sum tolkoz brutalen no tova e!Ima edna umna misul ne ia pomna to4no kak e i na koi e i ne6to ot sorta na-Rastoqnieto uveli4ava uvajenieto!!!!

djigi
08-07-2007, 08:54
А-а-а, не не, не може така.
Какви са тези родители. Как може да поставят другите неща пред твоето бъдеще.
Знам за едно момиче, което също имат финансови проблеми и й казали, че не могат да й поемат студентството (тя й много добре си го знаела). Почнала да учи и да работи. Първата година кой знае какво й е било. Ново място, общежитие, дисциплини, за които и не е чувала пък и работа. Обаче адски амбициозна и надъхана и сега на есен ще е или 3 или 4 курс.

Ти на уроци ходи ли? Изнамери пари от някого, за да се запишеш, после ще ги върнеш (бързай, за да не изпуснеш сроковете). Пък и има някакви членове, по които имаш право на помощи/стипендии. Ще работиш, трудно ще ти е, обаче не се предавай. Това си Ти. Това е твоят живот. Напред и нагоре!

Kikimora_
08-07-2007, 11:06
Ммм едва ли ще има пари за квартири .. отиди на общежитие и почни да си работиш само за себе си (колкото и егоистично да изглежда) и си плащай семестрите и всичко останало. Опитай се да си намериш добра работа и ако ти остават пари пак помагай на вашите , но преди всичко гледай себе си ...

Loshotia
08-07-2007, 11:33
Колко ти страву семестъра? Вариант е и да събираш пари...като не казваш на ваште. Много ти е неприятна ситуацията наистина. Пожелавам ти да намериш изход от ситуацията- хем да учиш,хем да не разваляш много връзката ти със семейството

find_m3
08-07-2007, 11:43
Казаха ти го!Това е немислимо.И наще не са от най-богатите ,но няма да ме оствят без образование ,ако ще да ровят по кофите

djuki
08-07-2007, 12:31
Казаха ти го!Това е немислимо.И наще не са от най-богатите ,но няма да ме оствят без образование ,ако ще да ровят по кофитеи моите родители също . Махай се от там . Ще ти е много трудно , но иначе оставаш без бъдеще ако нямаш више образувание в тези дни просто до никъде няма да стигнеш . Намери си някоя не много скъпа квартира и ако можеш си намери и с кой да си разделиш разходите а също така и ако успееш си намери някаква по добра работа ... ако не 300лв не са малко пари !

lilit_666
08-07-2007, 14:21
До др.година ще забравиш целия материал-случи се на моя приятелка-пълна отличничка!Не го допускай!
Иди на общежитие,работи и учи ЗДРАВО! 6те взема6 и някаква мижава стипендия,но пак е помощ! Като се изучи6 ште получиш хубава работа и 6те изплатиш заемите-сега и да се мъчищ с 300лв-няма да стане!Вашите 6те се сърдят,ама като видят след 2,3 год. заплатата ти др. песен 6те запеят-така ще се грижи6 и за тях.

IlLuSi0nS`
08-07-2007, 16:15
това е някфо нелогично..
защо изобщо си кандидатствала след като няма да учиш ако те приемат.. аз също кандидатствах и мога да кажа, че ходенето по други градове и таксите за приемни изпити хич не са малки.. не знам колко им е излязло на наще, но към това има и преспивания по 1 нощ в съответния град и т.н. и т.н.
да не говорим ако пък си ходила и на курсове преди това..
та това как го направи?
нелогично е..

mimi_blonde
08-13-2007, 18:22
Не са прави!!Гадноо мн съжалявам!!Не е честно [-X :smt011

alkobalko
08-13-2007, 19:14
Бъди непреклонна. Кажи им, че искаш да учиш и те като твои родители са длъжни да ти осигурят най-доброто бъдеще. А ако продължават да са против, просто не им давай парите, които изкарваш.

А има хора пълни с пари, но ги мързи да пипнат книга, да не говорим за учебник.

bobka
08-14-2007, 10:34
mi tva e super gadno.zna4i nai dobre 6e napravi6 ako si nameri6 nqkoi s koito da si zemete kvartira za da vi e po leko s pla6taneto i po4ne6 da si u4i6 zdravo i da ba4ka6.ina4e va6te dogodina moje da ti kajat "a ne i taq godina ne stava.dogodina moje bi" i 6e po4ne edno ve4no otlagane i nakraq 6e si na 30 bez vis6e i kfo 6e pravi6 tpgava????obirai si kru6ote i da te nqma ili puk ako ti e po lesno u4i taino ot va6te.druj knigite i vs ti ne6ta za u4ene v nqkoq dobra fr i taka.i subirai pari da se premesti6 pri purva vuzmojnost 6toto tva tvoito e mn gadno.uuspex i dano uspee6 da vzima6 stipendiq(ako se zapi6e6) 6toto kolkoto i da e vse 6e ti e ot pomo6t!!!

monityY
08-14-2007, 11:53
btw de da imah i az takiva roditeli.. xax suvsem seriozno ne se ebavam s momi4eto,sry macka znam 4e e kofti i na mene na tfoe mqsto 6te6e da mi e kofti da me priemat i da nqmam vuzmojnost da u4a... kakvi sa tiq roditeli we...?????? ne poznavam takiva.. zemi moite det 6e re iurkat da u4i6 4e da umre6 ot u4ene i 6e ti platqt si4ko samo da ima6 vis6e.. az iskam sredno ama 6e me karat da u4a.. sama 6e si precakam bude6teto kato 6e iam 6ans da ne go pravq no mene prosto me murzi.. ti si drug slu4ai...i ti praa evalata 4e si stignala 4ak do tam,jalko samo za godinite koito si u4ilia za izpita na koito si xodila i za vsi4ko e*bati ;( :smt011 prosto zaebi roditelite si,s izvinenie no te sa pulni egoisti... dano ne se sre6tat 4esto takiva roditeli.. az li4no sum 6okirana taka da ti propileqt bude6tetoo...qvno ne te obi4at dostat4no...sami sa si vinovni.. o6te 1 put sry mn :smt012

idealnata_t
08-14-2007, 12:25
e da ama nali si nad 18 i si si pulnoletna tva koeto izkarva6 si e za teb .malko e kofti sprqmo va6te ama ddz ima momi4eta koito sa v drta krainost tehnite imat pari no na tqh ne im dreme i ne im se u4i taka 4e po-dobre u4i za6toto moga da ti kaja 4e tova ti e bude6teto

cpynx
08-14-2007, 12:33
Тва е мн гадно.... но все пак има решение... казваш на ваще, че не може вече така.... защо след като те са си забъркали тая каша ти трябва да я сърбаш??? Както могат така да се оправат... знам, че хич не е лесно но все пак сега вече най важно е твоето бъдеще... така че намери сили... и действай... :wink:
Стискам палци :wink:

az 1
08-14-2007, 18:28
Остави тъпите емоции настрана. Проблемът ти има решение. Едното - студентски кредит. Другото - обучение в чужбина, където е по-лесно с работата, в смисъл на повече пари. Вашите не са виновни. Тези заеми са за неща, които и ти си ги ползвала или ще ги ползваш.

RoyTheReaper
08-14-2007, 21:25
Това, което трябва да направиш, вече ти го казаха. Само ще допълня, че в никакъв случай не прави това, което ти казват - да чакаш следващата година. Ще ти бъде много по-трудно, ако кандидатстваш наново.

[TNT]
08-15-2007, 23:26
a be zapisvai se be !!! 1 semestur vse 6te uspee6 da izkara6... sled tova otiva6 nqkude na studentska brigada za nqkolko meseca i 6te si izkara6 pari za vsi4kite semesturi !!! na roditelite im pokaji 1 golqm sreden prust... ti 6te si provali6 jivota,6tot te sa tupi ;) men ako pita6... 6tom se zamislq6,zna4i i ti ne si ot nai-umnite :mrgreen:

mgxpower
08-15-2007, 23:40
А когато успееш един ден те ще са доволни от това , което си постигнала много малко момичета и жени могат да бъдат независими направи го ти поеми тази крачка в живота си учи!

Babsyy
08-15-2007, 23:41
А когато успееш един ден те ще са доволни от това , което си постигнала много малко момичета и жени могат да бъдат независими направи го ти поеми тази крачка в живота си учи!

подкрепям милото

Vikitooo
08-16-2007, 05:31
Всеки един родител иска и желае най-доброто за детето си. В случая най-доброто НЕ е да миеш чинии, да лъскаш под.... а да учиш! Сега си млада, сега е времето. А, че вашите не са си направили сметка за тези времена- това НЕ е твой проблем!
Малко съм против това, че трябва да се изнасяш, че трябва да се издържаш сама и едва ли не да забравиш родителите си. Аз съм ЗА индивидуалността но незнам, не разбирам вижданията на света на твоите родители. Ако трябва още един заем ще вземат, ще намерят пари на заем само и само да се изучиш, поне това би било постъпката на нашите! Смело напред , винаги съм го казвала- За всяка ситуация има изход!