PDA

View Full Version : Рак на гърдата?



08-06-2007, 21:10
AZ SAM NA 16 I EDNATA GARDA ME BOLI NE6TO... KAKVI SA PARVITE PRIZNACI ZA RAK NA GARDATA ? I NA KOLKO GODINI E VAJMOJNO DA SE OTKRIQT?

&ILoveU2
08-06-2007, 21:14
вероятността от рак на гърдата на 16 годишна възраст е много малка, но все пак е възможно. Само те боли или има и други изменения, защото болката може и да е от нещо друго. Кажи повече. Но най-добре отиди при личния и ако той прецени ще те консултира със специалист

CucAgMuH
08-06-2007, 21:20
Da, veroyatno ne e rak na gyrdata. Po princip se poluchava tvyrda buchka, koyato bi tryabvalo da te boli i da narastva s vremeto. Ako e rak, kolkoto po-byrzo se otkrie, tolkova po-dobre shte byde. Buchkite pod 2x2 santimetra gi vadyat, inache otryazvat cyalata gyrda.

Za sravnenie buchka 2x2,5 sm za edna sedmica beshe stanala 3x3 santimetra... otidi kolkoto mojesh po-rano, za da izbegnesh eventualni uslojneniya.

F3NIX
08-06-2007, 21:23
една моя позната и откриха току що и утре ще я оперират , а тя е на 18 така че... не е от голямо значение възрастта

BoneShaker
08-06-2007, 21:24
Просто отскочи до първото място за което се сещаш че има "Мамограф" и там може да се консултираш.Гарантирам че там знаят за какво точно става вапрос.

&ILoveU2
08-06-2007, 21:27
това са симптомите: необичайно по форма уплътнение, което се опипва в гърдата; подуване в част от гърдата; дразнене и повишена кожна чувствителност; зачервяване на зърното или околната кожа; вдлъбване на зърното; излив на секрет от зърното.
а относно мамографията - поради високата плътност на гърдите у млади жени, тя не е най-прецизния диагностичен метод. По тази причина се използват ултразвукови методи