PDA

View Full Version : Личните снимки



Master_88
08-07-2007, 21:35
Пускам тази тема за да разбера какво мислите и какво е мнението ви по въпроса за изпращането на лични снимки по интернет (най-вече чатовете и скайповете),както и качването на такива в галерии на сайтове. Аз лично когато активно влизах в чата,съм изпращал снимки буквално на стотици хора,без въобще да ми пука. Обаче не мислите ли,че не всички просто трият снимките,а може да се възползват от тях? Наскоро 1 приятел откри регистрация в сайт за запознанства със своите снимки. .Бяха му сложени всичките,написано описание,всичко. На една приятелка пък постоянно и пращат снимките по чатовете (представяйки се за нея). Попадал съм на форум,чиито собственик беше качил най-различни снимки в галерията му,които имаше от skype. Беше им измислил никове и към съответния ник сложена снимка.Аз лично не съм откривал свои,но като се замисля,че някъде из сайтовете може да има снимки на доста хора,които даже и не подозират. Какво е мнението ви по въпроса?

MajeStic
08-07-2007, 21:37
По снимката нищо не могат да разберат за това и не ме интересува. А този пич, за който говориш и му има цялата информация... той си е виновен... явно не е давал само снимки...

Lestat357
08-07-2007, 22:09
Какво е мнението ви по въпроса?

Че трябва да четеш всичко преди регистрация, а не директно да цъкаш "да, съгласен съм"!;] Този риск, естевствено съществува. Да разберат нещо за теб само по снимка не е невъзможно, но е много трудно не се притеснявай. За каквито и цели да ти използват снимките, наказателна отговорност въз основа (само) на това няма как да ти потърсят. Сайтовете са коректни (sladur, aha, brilliantin), проблемът не е в тях и не е техен. Не се регваш и готово - регвайки се си готов да си поемеш риска. Ако на някой чак толко' му хареса мутрата ми да си я копира, няма проблем. :lol: Относно чата - ами подбирай на кого пращаш снимки. Аз не пращам на всеки, това от теб си зависи. Както и другото. Та, каква беше темата? Какво предлагаш ти? Да бъдат забранени този тип сайтове или да бъде сложена защита на снимките от копиране? Дори и при наличието на такава (сайтовете на някой групи), преодоляването и не е никакъв проблем за някой решил да използва твоя снимка. А и в sladur, сигурно има 10k потребители вече. С други думи "проблемът е във вашия телевизор". Това мисля.

`Death`Whore``
08-07-2007, 22:13
И какво, ако някой се представи за мен или ми нарисува мустаци? :smt018 :smt005

Keitii
08-07-2007, 22:13
hop

Lestat357
08-07-2007, 22:26
И какво, ако някой се представи за мен или ми нарисува мустаци? :smt018 :smt005

Аз бих пробвал просто с малко по-буйна къдрава коса и цилиндър и ето ти го чичо Сол Хъдсън, така де Slash. :smt082 :smt082 :smt082 И без брада и мустаци ще мина, а това къде точно е обецата е поправим детайл. lol

bulgarche
08-07-2007, 22:38
Аз също съм пращал доста, но знам че са на хора, които няма да ги използват, освен да ги погледнат няколко пъти или директно да ги изтрият. В моента имам качени в галерия, от където могат да бъдат свалени мои снимки, но се надявам това да не се прави. Днес си мислех обаче че не ми пука много много.

Интересно беше че в data.bg, срещу написаното в търсачката SS_HOOLIGANS излизаха две мои снимки, което определено не ме зарадва много.

xDoWn3Rx
08-08-2007, 10:20
ами аз съм против
никога не бих сложила моя снимка във форум
а за скаип-пращтала съм мн пъти но само на познати
на др закво са им :-D

tuka6na
08-08-2007, 10:23
все ми е едно.И със снимка и без снимка пак не мога да знам кой е 'от другата страна' нито пък мен ме знаят ; D

Sam90
08-08-2007, 10:24
Емиии по принцип не съм против, зависи къде. Тука специално никога няма да си сложа снимка, но пък на ного хора от форума съм пратил, когато сме се запознавали.

Не може да ти направят нищо само от снимката, но все пак малко не ми харесва идеята....

quench
08-08-2007, 10:29
Емиии по принцип не съм против, зависи къде. Тука специално никога няма да си сложа снимка, но пък на ного хора от форума съм пратил, когато сме се запознавали.

Не може да ти направят нищо само от снимката, но все пак малко не ми харесва идеята....

което ми напомня, че не си ми пращал снимка... :lol:

Sam90
08-08-2007, 10:34
Емиии по принцип не съм против, зависи къде. Тука специално никога няма да си сложа снимка, но пък на ного хора от форума съм пратил, когато сме се запознавали.

Не може да ти направят нищо само от снимката, но все пак малко не ми харесва идеята....

което ми напомня, че не си ми пращал снимка... :lol:
А сега кажи, че не съм :lol: :lol:

quench
08-08-2007, 10:40
еее, на тея снимки не ти се виждат даже зърната....

ебаси човека си....

:smt012