PDA

View Full Version : ТЪПА КОСА!!!



no_more_tears
08-07-2007, 20:42
Ами проблема ми е ,че тъпата ми коса е къдрава :evil: .....къдравото не ми отива...или по-скоро отива ми ,но когато не е естествено начупена ,а е със дифузер или тн :roll: .......
Таа......на мен ми стои много добре права коса,но веднага когато я изправя или бухва или се образуват леки къдри и не седи както в началото :-s ..
Ще може ли да ми кажете някакъф начин по който да си остане права и лъскава??!?!?! :( :( .....щот на приятелките ми,косите като са изправени с преса навънка поне 3-4 часа трае :cry: :evil:

melani
08-07-2007, 21:11
Ami vednaga sled kato se izpravi6 s presata izpraveniq ki4ur go praska6 s lak nai-dobre na taft mn sa hubavi i pri4eskata izdarja naistina dalgo

08-07-2007, 21:14
след като е толкова тупа отиди да я обрзоват :lol: или пук я изостри има острилки за тая работа

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2007, 21:14
слагаш си лак на всеки ки4ур, минаваш го с пресата. той остава прав. доизправяш цялата коса и след това на цяло я фиксираш с лак. отнема доста време и лак (е, пак зависи от дължината на косата) но що годе има ефект. и аз съм с 4уплива коса... но сама да се изправя е абсурдно... 3 4аса поне отиват.. и накрая даже едва издържам, 'щото ми омаляват и ръце и вси4ко :?

LedenaStrast
08-07-2007, 21:20
слагаш си лак на всеки ки4ур, минаваш го с пресата. той остава прав. доизправяш цялата коса и след това на цяло я фиксираш с лак. отнема доста време и лак (е, пак зависи от дължината на косата) но що годе има ефект. и аз съм с 4уплива коса... но сама да се изправя е абсурдно... 3 4аса поне отиват.. и накрая даже едва издържам, 'щото ми омаляват и ръце и вси4ко :?

и освен това ако я озправяш по този начин ще трябва всяка вечер да я миеш...заради лака, а и това ще доведе до сериозно изтощение на косата!

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2007, 21:23
мани, мани...то и без да се налага да я миеш всяка ве4ер пак си води до изтощение. :?
но пък не е задължително да я мие всяка ве4ер. ако се запази лака примерно (а той ЩЕ се запази) на др-та сутрин пак я ДОизправя, ако се е полу4ила някъде няк'ва гънка. но т'ва си е живо изтезателство върху косата :?

LedenaStrast
08-07-2007, 21:26
Аз имах в предвид, че ще се изтощи от много лак и пресата... не толкова от къпането
и ще трябва да я мие всяка вечер, защото ако стои повече с лака ще изглежда мръсна и замазана...
поне моята така става... направо ми е отвратително да я пипам когато е с лак или пяна...

LedenaStrast
08-07-2007, 21:27
аз предлагам да си стои с къдриците :)) Слагай им там малко пяна да се оформят и готово:) от двете злини избери по-малката

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2007, 21:30
и аз предлагам същото 8)
докато си в банята примерно още под душа си среши хубаво косата
след т'ва като излезеш и докато е още мн мокра си сложи пяна. и нека си съхне така, след т'ва можеш да я попиеш малко с хавлията (без да я търкаш или нещо такова) и се оформят мн хубави къдрици. т'ва не знам как ми хрумна, но 2-3 пъти майка ми ме беше питала к'во съм си правила на косата, 4е е станала 'толкова мн' къдрава... пък аз бях направила тая процедура и наистиан беше по-навита от обикн. жалко само 4е обикн ми се налага да ми изсъхва бързо косата и нищо не се полу4ава с 'многото къдрици' :?

LedenaStrast
08-07-2007, 21:38
Моята пък е чуплива някаква и с много дебел косъм и абсолютно на никъде не стои каквото и да я правя! и понеже ми е много гъста все я суша със сешоара, защото трябва да я чакам цял ден... и като изсъхме съм като таралеж в атака (с огромна бухнала коса)!
Обаче утре ще пробвам това, което ти каза...може пък да ми се накъдри малко:)
Мерси

no_more_tears
08-07-2007, 21:41
хубави предложения давате ,но не ми отива къдрава коса :-s ....
Иначе това със лака...аз тъй и тъй секи ден си мия косата/по-точно секи ден кат се къпя се мокри иначе я мия със шампоан по 3- пъти на седмица/
е добро...скоро ще ходя на 1 рожден ден......дали ще издържи няколко часа без гънки и бухване :-k .....питам щото там трябва да съм перфектна и косата ми трябва да е също така..перфектно права :roll: .....аа
и да ви питам- тя косата не става ли на клечки от лака? :shock: ....
Пък и като се сложи лака -той дава ли блясък :oops: сори за тъпия въпрос ама не го ползвам тоя ла за коса често :lol:
10х предварително [-o< 8-[

AliceSw
08-07-2007, 21:49
наскоро питах една мацка, неината коса е идеално права, дори и в дъждовно и влажно време и ми каза, че освен кристалите използва и крем за изправяне на Лореал :-k

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2007, 21:50
хохо за рождени дни, като трябва да съм с перфектно права коса, отивам при фризьорката и запо4вам да се цупя колко ми е важно да ме изправи така 4е нищо да не ми щръкне. (косата ми усеща влажността на въздуха и ест само като се повиши тая влажност сетете се к'во става) за т'ва и фризьорката ми изсипва цяло шише с лак. оба4е не, не стои твърда или поне тя ми слага предимно отгоре и от разстояние. но ест ли4и си, 4е имаш лак - то е неминуемо. има разли4ни лакова, с блясък, с брокат, с не знам си к'во... просто трябва да си избереш подходящ... 8)

no_more_tears
08-07-2007, 21:57
ами при фризьорка не мога да отида тъй като,ако отида на сл. ден ще си намокря косата и на рд-то пак ще съм къдрава :lol: .....
тъй че ще се оправям сама........

sh3_1s_7h3_0n3
08-07-2007, 22:04
ами при фризьорка не мога да отида тъй като,ако отида на сл. ден ще си намокря косата и на рд-то пак ще съм къдрава :lol: .....
тъй че ще се оправям сама........

о0о аз ходя 2 4аса преди самото рд! хаха да не мислиш, 4е ходя цял ден преди това... да не съм луда! вси4ко става в последния момент! :lol: 8)

AnGeLwItHdEvILsOuL
08-08-2007, 00:03
Уааааааааааааа.... гадниярки!!! :( Аз съм с ужасно права коса.. Каквото и да я правя никак не седи добре... Накъдря я с пресата и след 6-7 часа мяза на парцал... Искам да съм къдравелка... #-o

peteto89
08-08-2007, 08:30
lakovete i dr ne6ta po princip sa mn vredni za samata kosa i dori s tqh da ti stoi hubavo sled vreme 6te trqbva da slaga6 produkti koito da ti q podhranqt za tova az li4no pravq taka:kato se kapq 1-izmivamq s 6ampoan a sled to va s "sun silk" za prava i gladka kosa sled kato si popie6 leko se praska s vodna pqna za kosa na taft ili nqkakav sprei za izpravqne v vseki otoriziran magazin mogat da ti go predlojat zpravq6 q s 4etka i se6oar ako ne stane kakto iska6 dopriglajda6 s presata. :-D no imai v predvid 4e e mn dalga procedura za tova ako ima6 pari4ki otiva6 na frizior i si gotova izpravqneto varvi nqkade ot 7-12 lv. zavisi kade otiva6!

xDoWn3Rx
08-08-2007, 09:06
аз ти предлагам първо да я изсушиш със сешоар и четка за изправяне
после минваш с пресата обаче като задържаш повечко
и пръскаш и лак на секи кичур ако тряя

LedenaStrast
08-08-2007, 11:32
Уааааааааааааа.... гадниярки!!! :( Аз съм с ужасно права коса.. Каквото и да я правя никак не седи добре... Накъдря я с пресата и след 6-7 часа мяза на парцал... Искам да съм къдравелка... #-o
Hodi na frizior da te nakydri traino s markucheta:)