PDA

View Full Version : Списък със задължителната литература за 11 клас



08-08-2007, 09:56
Знам, че се сещам по никое време ама все пак се сетих, че може да ми потрябва. Някой знае ли някакви произведения и тям подобни за 11 клас ?

kristi_90
08-08-2007, 10:15
Ще ти напиша тези,които мойта учителка даде.
1.Христо Ботев-поезия;"Политическа зима"(фейлетон)
2.Вазов-"Под игото","Чичовци","Дядо Йоцо гледа","Тъмен герой"(разкази),"Епопея на забравените" и стихотворения
3.Алеко Константинов-"Бай Ганьо","Разни хора,разни идеали"
4.Пенчо Славейков-"Ралица" и "Бойко"(поеми)
5.Яворов-поезия
6.Димчо Дебелянов-поезия
7.Елин Пелин-разкази и "Гераците"

Успех с четенето. :wink:

mid_get
08-08-2007, 11:12
Ехаа, най-накрая български автори :-D По едно време така ми беше писнало от Бокачо, Молиер, Петрарка и тем подобни, че... 8-[

otherworldly
08-08-2007, 17:04
Ехаа, най-накрая български автори :-D По едно време така ми беше писнало от Бокачо, Молиер, Петрарка и тем подобни, че... 8-[
Хахха и на мен.. тва беше голяма мъка с тия в 10 клас, спуках се от четене за тъпата шестица.. :-D :-D

Jamalska
08-08-2007, 17:33
Ще ти напиша тези,които мойта учителка даде.
1.Христо Ботев-поезия;"Политическа зима"(фейлетон)
2.Вазов-"Под игото","Чичовци","Дядо Йоцо гледа","Тъмен герой"(разкази),"Епопея на забравените" и стихотворения
3.Алеко Константинов-"Бай Ганьо","Разни хора,разни идеали"
4.Пенчо Славейков-"Ралица" и "Бойко"(поеми)
5.Яворов-поезия
6.Димчо Дебелянов-поезия
7.Елин Пелин-разкази и "Гераците"

Успех с четенето. :wink:
ъъъ ние взехме доста повече неща ...спец на Славейков,Алеко,Ботев,Вазо ...

kristi_90
08-08-2007, 17:47
Еми това съм си записала.Тя,мойта госпожа,понякога ни дава книгите,които по-бавно се четат за ваканцията,а пък останалите по-кратки си ги четем през годината. :roll:

Loshotia
08-08-2007, 17:52
http://liternet.bg/de/gim/11.htm
E тва е...не е много същност- повечето са поезия и разкази. Мен ще ми липсва европейската литература честно казано

mid_get
08-08-2007, 18:23
Сега като видях линка, абе, на мен ли така ми се струва, или ще разглеждаме част от произведенията, изучавани в по-долните класове?! :smt017
Например "На прощаване", "Помниш ли, помниш ли", "Българският език", "Бай Ганю" и още доста 8-[ Е, ясно, че сега ще се интерпретират различни проблеми, поставени по различен начин, пък и на по-високо ниво...ама все пак, поне 1/3 са вече изучавани произведения.

shadow4e
08-08-2007, 21:07
Да, ама на Бай Ганьо какво му прахете. Ние преразказ и някое тъпо разсъждение. А сега са си теми, същото е и с "Под игото".

SunnySummer
04-29-2008, 07:45
E тва е...не е много същност- повечето са поезия и разкази. Мен ще ми липсва европейската литература честно казано

А какво значи второ равнище?Влиза ли за кандидатстудентските изпити?