PDA

View Full Version : Да преодолееш срама!



Dead`Paladin
08-09-2007, 08:56
Надявам се да помогна с тази тема на срамежливите момчета/момичета... :smt035 порових се малко за подобна тема , но без резултат :smt102

[b]Обръщам се към срамежливите , които този проблем им пречи в любовта , живота и впрочем ... :wink: Всеки с навлизането на пубертета , започва и интереса към противоположния пол (изключвам гейовете и лизбийките :-D ) , но често срама пречи..... 8-[ Да се влюбиш в някой не е срамно :smt018 нито пък да му го кажеш =P~ знам това Ви се струва абсурдно да и кажеш в очите чуствата си :-D Срама е психически проблем , който се изгражда в ранните години и от средата около Вас , но не и неличим :wink: Той е един вид страх :smt053 .....страх , че може да се изложите... , че може да станете център на смях :-# .....мисълта ,че това може да Ви се случи Ви паникьосва и се отказвате :-s ...........НЕ ! :smt018


:arrow: Всеки един от нас се срамува малко или много дори и да не го показва.
:arrow: Не е срамно да заговориш непознат - заговаряш го и , ако Ви обърне внимание не се отказвайте и продължавайте , ако пък Ви отхвърли оставете го без допълнително да се излагате , но няма защо да Ви е срам ...се пак е непознат :lol:
:arrow: ''В училище има едно момиче която харесвам , но ме е срам да и кажа ;( чакай ще кажа на моя приятел да и каже вместо мен'' Не! :smt018 не това е начина! 97% от тези вид опити са неуспешни :!:
Да и го кажеш лично е жест и НЕ Е СРАМНО !
:arrow: Усмивката винаги на лице :) срама е ненужен :!: се пак никога не забравайте , че не само вас Ви е срам :wink: Бъдете себе си ...усмивка....бъдете мили....и без срам :!: :smt052
КЪСМЕТ :smt023


Ако Ви харесва темата мисля , че е добре да стане ''Важна Тема" ...
:smt006

Sam90
08-09-2007, 09:04
Според мен няма смисъл да става важна, защото това са неща, които всеки знае на теория.
На практика, обаче, винаги е трудно. Нормално е първия път да се притесняваш.

08-09-2007, 09:26
saglasqvam se 4e temata e interesna az naprimer imam yjasno sramejliva maika i ot malka sam q vijdala kak se pritesnqva ot nai razli4ni neshta taka 4e az sashto sam se sramyvala ot mn neshta s te4enie na vremeto oba4e razbrah 4e sas sram ne postigam nishto i sprqh da se sramyvam tolkova be6e mi trydno i vse oshte se samyvam ot razni neshta oba4e ve4e sam po -dobre vaprosa e sam da razbere6 4e da si sramejliv ne vodi donikade.temata da stane vajna :D

Sweet_Fairy
08-09-2007, 09:35
Няма значение дали темата ще стане важна или не,важното е да покаже на неуверените да бъдат малко по сигорни в себе си и ако нищо не стане казваш си "ок поне упитах" и да продължиш напред с усмивка 8)

sasha_90
08-09-2007, 09:40
Благодаря,но не ми помагаш много.Аз съм си такава каквато съм и трудно се променям. :-s

Dead`Paladin
08-09-2007, 09:51
Благодаря,но не ми помагаш много.Аз съм си такава каквато съм и трудно се променям. :-s


1 den...2dena..3,4,5..mesec..godina.....nqkolko godini....vremeto minava chovek neusyznatelno se promenq... :|

Sweet_Fairy
08-09-2007, 09:55
Сигорна съм,че няма да ти е лесно да се промениш но ще е по-добре не бива да се косиш за всичко и да го приемаш много навътре,така само на тебе ти става кофти и тн.Надявам се,че с времето ще гледаш по леко на живота ;)

Presley
08-09-2007, 10:02
Но същото мнение съм :arrow:

Според мен няма смисъл да става важна, защото това са неща, които всеки знае на теория.
На практика, обаче, винаги е трудно. Нормално е първия път да се притесняваш.

mm...
08-09-2007, 12:47
Spored men temata e dobra! :smt019

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
08-09-2007, 13:00
Според мен няма смисъл да става важна, защото това са неща, които всеки знае на теория.
На практика, обаче, винаги е трудно. Нормално е първия път да се притесняваш.

Така е..

gamercheto_
08-09-2007, 14:36
Според мен няма смисъл да става важна, защото това са неща, които всеки знае на теория.
На практика, обаче, винаги е трудно. Нормално е първия път да се притесняваш.

Така е..

И аз съм на същото мнение..тези неща по принцип са важни ама тук са само думи...на практика няма как да ни помогне написаното!И мен ме хваща срам от време на време..казвам си че няма смисъл да е така но то си ми идва от вътре и няма как да го спра...то пък ако нямаше срамежливи нямаше да е интересно :P

08-09-2007, 16:37
Първия път ако преодолееш срама и срамежливостта, нататък става лесно...

ista
08-09-2007, 16:45
всичко се придобива с тренинг... и с опит... първото момче, с което се целувах, естествено се оказа женкар... бях влюбена... заряза ме и аз реших да стана кучка... и станах :D:D:D не друго... просто ги сменях всеки ден почти... и това е глупаво... от срама и всичко останало преди него, когато успях да разкрия себе си и да се доверя ме нараниха... няма смисъл... нито от срам, нито от каквото и да било подобно... живейте си живота и не се притеснявайте... като минат дори две години всичко ще ви се струва толкова смешно... проблемите ви вече ще са съвсем различни...