PDA

View Full Version : Полицаи малтретират възрастна жена(видео)



Sam90
08-09-2007, 10:32
Потресен съм! Полицаи малтретираха бабичка, която продава "незаконно" цветя и магдано(с)з на "Граф Игнатиев" в столицата на България! Минавах случайно и забелязах позната полицейска физиономия, която рита със злоба цветята, магданоса и къпините на една старица. Оказа се, че това е човекът, който арестува 35 протестиращи природозащитници при митинга/флаш моб на "Орлов мост" и който искаше да арестува и мен защото си върша работата и го снимам как той си върши работата.

Уплаших се, самоцензурирах се, тъй като той веднъж ми взе стараха, и не посмях да го снимам как рита импровизираната сергия на бабата от постлани на земята вестници. С голяма злоба! Взех интервю с бабата. Някои от неговите колеги му помагаха, а други 5-6 гледаха безучастно отстрани. Никой не помогна на бабата!

Подполковникът спря да рита, обърна се, видя ме, изгледа ме лошо и се развика на подчинените си защо правят навалица. Думите му бяха - "бабата да си плати и да ходи да продава ей на онези сергии, изгонете я". Без акт, без предупреждение, направо ритаха!! Качиха се вколата, мисля 4 ченгета, и отпрашиха. Питах един от полицаите нормално ли е това, което се случва. Той каза, че нищо не е видял, не се легитимира, не пожела да легитимира и подполкованика, който риташе сергията на бабата. Леле каква злоба има в тези хора, още треперя от нерви, а бях само наблюдател...

Хора, това ще се случи на всички, ако продължаваме да си мълчим!

Нямам думи, монтирал съм филм
що за човек може да нарани възрастна жена и да я заплашва?

Това е написал свидетеля, който е заснел клипчето и има намерение да подаде жалба в МВР. Ето го и самото клипче:

http://nabludatel.blogspot.com/2007/08/blog-post_08.html

Поредното доказателство, че у нас ДОРИ и тези, които трябва да следят за спазването на закона, го нарушават...

Sam90
08-09-2007, 10:37
На следващия ден излиза и следната статия за друг случай:


70-годишната Руска Георгиева, която твърди, че е претърпяла физическо насилие от служители на полицията, ще заведе дело срещу Областната дирекция в Добрич.

Възрастната жена пострада при скандал между униформени и земеделски производители, продаващи праскови край овощната градина по пътя Карапелит – Добрич. “Ще съдя полицаите. Това е произвол. Вместо да защитават възрастните хора, те посягат да ги бият и се опитват да ги арестуват”, каза потърпевшата. Тя е получила медицинско свидетелство, според което има кръвонасядания по ръцете и краката. Руска Георгиева страда от коксартроза, високо кръвно налягане, има проблеми и със сърцето. С приходите от прасковите, които отглежда в овощната си градина, подпомага мизерните си доходи. “Аз не съм престъпник. С тези две ръце си изкарвам прехраната, а те се опитаха да ми сложат белезници. Аз ли съм най-големият бандит, който трябва да бъде арестуван? На тези 20 дка с праскови разчитат и близките ми”, каза Руска Георгиева. Тя разказа, че когато полицаите дошли при нея и й поискали паспорта, отговорила, че не го носи. Бях уплашена, обадих се на сина си да ми донесе паспорта. Единият от полицаите ми нареди: Ти ще дойдеш с нас. Отказах. Тогава ме хванаха за ръката и ме задърпаха. Започнаха да ме влачат към колата. Единият от полицаите дори поиска от колегата си белезници, за да ми ги сложи. Тогава ми стана лошо и припаднах, разказа възрастната жена. Полицаите пристигнаха тук около 12.30 ч. и наредиха да разтурим пазара. Поискахме да се легитимират. Един от двамата униформени, който се държеше безцеремонно, се представи като Петков, но не показа нито служебна карта, нито значката си. Настояхме за заповед, въз основа на която ни нареждат да приберем стоката и да се “омитаме”, разказа Светла Димитрова, учителка по професия, която през лятото помага на сестра си в прибирането на продукцията от овощната градина. Кои сте вие, та да искате такава заповед, отговорили полицаите. Униформените изискали личните им карти. Въпросният Петков се разхождаше като есесовец пред масите и непрекъснато повтаряше да се махаме. Всичко това стана пред очите на клиенти. Някои от тях бяха чужденци, каза още Светла Димитрова. Едва след около час разбрахме, че пречим на движението. А след това ни съставиха акт за нарушение на общинската наредба, според която нямаме право да продаваме без разрешително за търговска дейност. Само че ние стоим извън границите на Община Добрич, казаха производителите. Те бяха категорични, че ще обжалват в съда съставените им актове. В района на КПП – квартал Рилци от известно време се е оформило тържище за плодове. На 5 август в дежурната част на Първо РПУ – Добрич е получено телефонно обаждане от гражданин, който е сигнализирал за създали се усложнения за движението на автомобилите по главния път. Изпратеният полицейски автопатрул установява, че автомобили и камиони са спрели безразборно в двете пътни ленти и създават реална предпоставка за възникване на тежки пътнотранспортни произшествия, съобщиха от своя страна от Областна дирекция на полицията. Служителите на реда незабавно са взели отношение според правомощията си. Започнали да установяват самоличността и да отправят предупреждение към търговците да се оттеглят от платното. При тези действия на полицаите една част от продавачите изпълнили полицейските разпореждания, а други отказали да представят документите си за самоличност и започнали да негодуват. Възрастна жена е получила нервна криза, а служителите на полицията са повикали незабавно линейка, съобщават още от ОДП-Добрич. От Областна дирекция на полицията са категорични, че униформените не са употребили физическа сила и помощни средства. Информацията е на кореспондента на БГНЕС в Добрич. /БГНЕС

anichkaaaaa
08-09-2007, 10:50
бахти изродите тея нямат ли сарца бе

SunnyG
08-09-2007, 11:08
Злоупотребяват с властта си,понеже някой друг ги мачка тях...крив им е светът...

Rock & Roll Queen
08-09-2007, 11:25
Бива ли такова нещо? :smt011

quench
08-09-2007, 11:36
да, ама и бабките са социално зло! ;) моята колко ме е била...

:twisted:

чичко ушев, педераст, педераст!

bulgarche
08-09-2007, 14:41
Те чак без нищо да бият...не че ги защитавам, не че не си позволяват много, но все основание имат. Нас, и в частност мен, защо не са ни били, въпреки че почти винаги е имало защо?

Rock & Roll Queen
08-09-2007, 14:48
Те чак без нищо да бият...не че ги защитавам, не че не си позволяват много, но все основание имат. Нас, и в частност мен, защо не са ни били, въпреки че почти винаги е имало защо?
Защото изглеждаш корав :-D . Ти можеш да се защитиш, бабата не може. :x

Sam90
08-09-2007, 14:51
Те чак без нищо да бият...не че ги защитавам, не че не си позволяват много, но все основание имат. Нас, и в частност мен, защо не са ни били, въпреки че почти винаги е имало защо?
Защото едно момче на *колкото си* може да се защити и да реагира разумно, докато една баба с 2 инфаркта надали може да направи кой знае какво ;) И какво основание може да имаш, за да се гавриш така с възрастни хора?Винаги може да се намери начин, извън насилие и ругатни

bulgarche
08-09-2007, 15:22
Аз съм просто един подрастващ младеж, който според тях е тръгнал по грешен път, като със своите действия целят да ме вкарат в "правия път" или поне да покажат властта си, която си мислят че могат да упражняват върху мен.

Не мисля че бих могъл да се защитя, особено ако срещу теб са дошли спец частите, изкачат с каквото оръжие можеш да се сетиш, с маски и целите в пластмаси, като еинственото незащитено място от тялото им е сгъвката на коляното. А ти си проспо един келеш...
Имам два случая в които не съм се съпротивлявал, поради видимото им желание да ме смачкат от бой.

П.П. Rock & Roll Queen, не знам изглеждам ли корав, но дори и да е така не мисля че съм кой знае колко такъв, въпреки че като се замисля изглеждам доска калпав, ама...

Sam90
08-09-2007, 15:38
Аз съм просто един подрастващ младеж, който според тях е тръгнал по грешен път, като със своите действия целят да ме вкарат в "правия път" или поне да покажат властта си, която си мислят че могат да упражняват върху мен.

Не мисля че бих могъл да се защитя, особено ако срещу теб са дошли спец частите, изкачат с каквото оръжие можеш да се сетиш, с маски и целите в пластмаси, като еинственото незащитено място от тялото им е сгъвката на коляното. А ти си проспо един келеш...
Имам два случая в които не съм се съпротивлявал, поради видимото им желание да ме смачкат от бой.

П.П. Rock & Roll Queen, не знам изглеждам ли корав, но дори и да е така не мисля че съм кой знае колко такъв, въпреки че като се замисля изглеждам доска калпав, ама...
Мисля, че малко преувеличаваш - маски, пластмаси, оръжия... тези полицаи са имали най-ного по една палка или пистолет ;)
Върпоса е в начина, по който са се отнесли към една възрастна жена.

ПП: Уау.. и как стигна до извода, че аз съм келеш?

bulgarche
08-09-2007, 16:24
Под келеш визирах себе си. А тези пластмаси не са преувеличени...случи ми се в Пловдив, а можеше много лесно да се разминем с това. До тогава не се бях возил в микробус на чичко ушев, но и това пробвах вече. Само в багажник не са ме качвали.
А точно от едни кирливи палки и пистолети, които даже не извадиха съм отстъпвал. Аз можех да се измъкна, но реших да не оставям приятел и стоях до края, който учудващо не приключи с "прибиране за 24 часа за неподчинение, и неуважение към униформен" и защото съм се правил на глух и не съм ги отразил, по начина по който са искали.

Инъче са ми вадили палки и са ми налитали и то в Стара Загора...имаше по-голям мач, учудващо за тях бях в една агитка, а след мача и преди него с другата. Щом си фен на гостуващата агитка обаче...нямаш право да мърдаш от определените от тях места. Или да ме сплашват с феновете от града домакин, сред които съм и аз самия...ама...ушеви, к'во толкова да очакваш от тях

Ама е къде къде по-весело да са едва 10-тина и само да се молят "само не правете проблеми, моля ви". Или уж да си говори по телефона и да обръща гръб на всичко ставащо около него, което попринцип...по задължение трябва да предотврати.

08-09-2007, 16:27
:shock: Тея как спят бе? :|

pathetic
08-09-2007, 16:28
Не спят,приемат в организмите си наркОтиците,които през деня са гепили от разни друсалки.

bulgarche
08-09-2007, 16:42
Не спят,приемат в организмите си наркОтиците,които през деня са гепили от разни друсалки.
И на мен са ми известни такива случаи...

Psychoalgie
08-09-2007, 16:49

ScionOfStorm
08-09-2007, 16:59
Прекаляват :evil: :evil:

malka_sladuranka
08-09-2007, 18:46
Ебаси глупаците!
Нямам думи. :smt012

SoulCrew
08-09-2007, 19:23
УШЕВ П*ДЕРАСТ !!!

koalka
08-09-2007, 19:29
Е, какво да помогнат другите?Ако се намесят други, освен и те да ги ядосат друго няма да стане.С тях не може да се оправи примерно сам човек, нали са били 5-6?Не е честно спрамо старицата.Ок, всичко трябва да е узаконено, но те намират с кой да се занимават, а не с хора, които са опасни.Нека й направят забележка и после да я проверят дали всичко е законно, но от какъв зор ще го правят това?Най-малкото труда на тази стара жена е отишъл на вятъра(предполагам тя си е садила магданоза).Абе...нямам думи.

SoulCrew
08-09-2007, 19:34
Е, какво да помогнат другите?Ако се намесят други, освен и те да ги ядосат друго няма да стане.С тях не може да се оправи примерно сам човек, нали са били 5-6?Не е честно спрамо старицата.Ок, всичко трябва да е узаконено, но те намират с кой да се занимават, а не с хора, които са опасни.Нека й направят забележка и после да я проверят дали всичко е законно, но от какъв зор ще го правят това?Най-малкото труда на тази стара жена е отишъл на вятъра(предполагам тя си е садила магданоза).Абе...нямам думи.

че ти виждала ли се справедливост от полицай ?!??аре после плюйте сектор Б че се бие с ушатите и те феновете предизвикват боя :x :x

koalka
08-09-2007, 19:46
Не можеш така да говориш, че абсолютно никой не си върши работата, айде сега...малко оптимизъм. :) .

Swinkenhoffer
08-09-2007, 19:56
...малко оптимизъм. :) .
тоя оптимизъм го зарязах още преди много време.

свестен полицай не съм виждала, а не е като да кажеш, че не съм имала контакти с тях. :?
гадове мръсни.

ExChange
08-09-2007, 21:08
Злоупотребяват с властта си,понеже някой друг ги мачка тях...крив им е светът...
Правилно ! И аз така мисля.Те са никой и за това се опитват да си го изкарат на някои невинен :-k =;

RAWRRR
08-10-2007, 17:02
Интересно
защо на мен никога полицаи не са ми правили проблем?

Прибирали са ме в 4 часа пияна върваща по магистралата извън града,след един купон,бях си тръгнала точно в обратната посока ..
попитаха ме за адреса,закараха ме,оставиха ме без да ми записват име,да питат за възраст..
ако не мяха те сигурно сега щях да съм циганска невеста..

Полицаи са ме хващали да руша частна собственост. (събарях стилажите с мартеници на площад съединение,защото ме дразниха че заради алчния капитолизъм на някои хора,които имат по 30 стилажи,бабичките които стоят по цял ден и са плели саморъчно мартенички,за да си изкарат допълнителен доход изобщо не могат да изкарат нищо..защото всички се лепят там където има разнообразие..
и както със всички сили се опитвах да отстраня стилажите..да ги съборя..ме хванаха точно двама полицаи..
нищо не ми казаха,аз им обясних защо го правя и те явно схванаха моя алтроизъм..

Най-добрият ми приятел е пънкар който учи за полицай (яко нали ) :D

Естествено че ако им налитате на бой,обиждате ги и се държите арогантно те ще ви отговорят със същото.. :lol: ) и той е пример че полицаите са страхотни :D
макар че по неговите думи повечето са мекотели..

Impressive
08-10-2007, 17:17
Тия полицаи ще си получат заслуженото.
Но като цяло уважавам полицейската институция, върши си добре работата. :wink:

KiLLeR_InSTiNkT
08-12-2007, 12:46
Нямам думи - четох във вестника за този случай. Превишават правата си, което е много зле. Умът ми не го побира - да влачат възрастна жена... :-#

rebel_kid
08-12-2007, 12:56
"За милиони няма закони, за кокошка няма прошка"
:wink: