PDA

View Full Version : За първия ви цикъл



08-09-2007, 14:53
hi, след малко повече от месец ставам на 14, а цикълът още не ми е дошъл. Очаквам да се случи скоро и затова се обръщам към всички момичета - разкажете накратко за първия си цикъл: кога и къде ви дойде, какво беше усещането, към кого се обърнахте най-напред, казахте ли на баща си и освен това искам да знам много ли тече първия път? А има ли някакъв начин да разбера кога горе-долу ще ми дойде? Предварително благодаря!

08-09-2007, 14:57
Кога ще ти дойде - няма начин да разбереш.

Дойде ми у дома. Всъщност беше вечерта, но аз май не исках да повярвам и сутринта се събуждам пак с малко кръв, изкъпах се и след малко като отивам до тоалетната гледам чиста кръв и вече нямаше начин. На майка ми казах, пообясни ми (беше пропуснала преди това). На баща ми и до ден днешен не съм го заявила - то си е ясно. А сигурно майка ми му е казала като ми е дошло за пръв път.

08-09-2007, 19:46
Мда,сега да си разкажа историята :lol: Значи за първи път ми дойде средата на януари тази година (месец преди да направя 14).Отидох в банята да се изкъпя и видях,че ми е дошло.Такава паника бях :lol: Трае ми 5 дена,а аз от срам не казах на майка ми (сега,ако ме питаш от кво ме е било срам..).След това пропусна...6 месеца и ми дойде сега средата на юли.Пак отивах да се къпя и видях,че има малко,но наистина беше малко.На другия ден вече беше повечко,казах на майка и така..Баща ми незнам дали знае,не съм му казвала.И да..обилно си беше :lol:

kalpazanka
08-10-2007, 14:59
Ами това се случи януари месец преди цели 6 години. Бях на училище, в час по математика. Адски ме болеше корем и се чувствах така, все едно съм се изпуснала. Излязох до тоалетна и ... изненада! :shock: Добре, че беше последен час. След това си ми беше редовен и много обилен с болки.
А за казването- споделих с мамчето. Бях наясно с процесите, но не се притеснявах, че ми дойде чак в шести клас (както казват мои познати, било късничко уж.) А тате се досети, защото 2 седмици преди това се превивах от стомах и той пипна тук-там и ми лепна диагноза menarche.

krem4et0
08-10-2007, 15:03
Бях на 11 години. Лятната ваканция на село. А майка ми месц преди това ми беше обяснила за менструацията. Първите няколко пъти беше кафеникава, а после почнаха и проблемите.

Kisses_P
08-10-2007, 17:07
Бях на 12 и малко.Един следобед просто видях червени капчици по бельото и казах на мама.На следващият ден вече си беше обилно.Продължи 8 дена някъде 8-[ оттогава цикъла е придружен с болки в стомаха и кръста.Баща ми се досеща, може и мама да му е казала незнам.Не му влиза в работата

08-10-2007, 17:56
Бях на 14 години.Тогава бях на училище,с бели панталонки. :evil: Бях се разкрачила на стола и една фреднка ми вика ,че имам червено петно.Изтръпнах и газ в тоалетната.Представете си колко гадно ми беше,защото бе 2 час и трябваше да търпя още 4 часа,за да се прибера вкъщи. :smt009

foreverr
08-14-2007, 11:16
doide mi v ka6ti.Priborah se ot pazara.Otidah do toaletnata i imah 1 kap4ica na ga6ti4kite i q izbarsah i ne i obarnah vnimanie,no sled 5 min. otidah pak do toaletnata i ima6e pak malko i razbrah,4e tova e cikal!Posle kazah na mama , a na tatko ne,no i da ne kaje6 na ba6ta ti maika ti sigorno 6te mu kaje za6toto moite priqtelki mi kazvat , 4e tqhnite maiki sa kazali!!!A za tova koga 6te ti doide sega 6te ti kaja!Ami trqbva da ima6 priznaci za poberteta kato-rastej na viso4ina,rastat ti gardite,okosmqvane-ako ima6 tezi priznaci skoro 6te ti doide O:) O:) \:D/ ,a i spoks ne se pritesnqvai 6te ti doide O:)

great_mari
08-14-2007, 11:48
на мен още не ми е дошло но искам да попитам какво да правя ако ми дойде докато съм на даскало щот 6кл на едно момиче и дойде в часа и после кат разбраха момчетата постоянно и се смееха дори и сега през лятната го правят/ние с нея се виждаме често и тя е супер подтисната от тва/ според мен тва не е смешно ама момчетата от класа са бахти и идиотите нз мн съм притеснена не искам ако ми дойде в даскало и на мен да ми се подиграват :smt009 :smt009 :smt009

08-14-2007, 14:58
на мен още не ми е дошло но искам да попитам какво да правя ако ми дойде докато съм на даскало щот 6кл на едно момиче и дойде в часа и после кат разбраха момчетата постоянно и се смееха дори и сега през лятната го правят/ние с нея се виждаме често и тя е супер подтисната от тва/ според мен тва не е смешно ама момчетата от класа са бахти и идиотите нз мн съм притеснена не искам ако ми дойде в даскало и на мен да ми се подиграват :smt009 :smt009 :smt009

сложи си няколко превр,в раницата,като си на училище,за да не търсиш аптека по време на час :-)

AngeL~oF~daRkneSs
08-14-2007, 17:11
mi na men mi doide na selo :D beshe VELIKDEN :roll: posle kato se pribrahme u nas i az vlqzoh da se kypq i zabelqzah che imam kryv na gashtichkite i otidoh pri mama i i zanesoh gashturite i tq kaza pozdravqvam te ti veche si gospojica i az estestveno :oops: xhaxha umrqh ot sram i ne bqh povqrvala ama tq mi kaza da si sloja prevryzka i shta ne shta slojih i vecherta kato se pribrah da q smena i si beshe vsichko nared e imashe dosta kryv de ama ... :-D aaa na 13 bqh kogato mi doide :P beshe mislq che okolo 5-6 dena! a za vyprosa ako ti doide v daskalo : i az se bqh pritesnila za tova si noseh vseki den chift gashtichki (shtoto se pak nosq prashkii nqma kak da sloja prevryzkata .. :smt005 ) i edna prevryzka ;) nqma dr nachin

zvezdichkaaa
08-14-2007, 19:30
mi bqh na 12g. i purvia put me bole6e korema no ve4e ne. :D

ТраЛаЛа`f
08-14-2007, 21:32
Бях на 11 и ми дойде в училище.Чувстах се некомфортно(естествено).Ка ах на мама на същия ден, а баща ми научи една година по-късно...Не е толкова страшно, спокойно.

great_mari
08-15-2007, 06:28
вече нема да сложа бял панталон в даскало/за всеки случай че иначе... :mrgreen: /а и да ще почна за всеки случай да си нося и превръзка в раницата 8)

slon4et0
08-25-2007, 16:35
Доиде ми за пръв път на 13 стия ми рд но беше савсем малко капки и не го усетих, не споделих с никои, но майка ми сама се досети.

monityY
08-25-2007, 19:01
hi, след малко повече от месец ставам на 14, а цикълът още не ми е дошъл. Очаквам да се случи скоро и затова се обръщам към всички момичета - разкажете накратко за първия си цикъл: кога и къде ви дойде, какво беше усещането, към кого се обърнахте най-напред, казахте ли на баща си и освен това искам да знам много ли тече първия път? А има ли някакъв начин да разбера кога горе-долу ще ми дойде? Предварително благодаря!

боле6е ме корем в продължение на по4ти 1 седмица... 4удехме се си4ки от кфо е.. само умната ми баба предполови 4е може да е това... и една ве4ер си отивам аз в кенефа и следам 2-3 капки кръв по белиото... :shock: бях само с ба6та си,няма6е на кой друг да кажа.. не се притесних,но се изненадох.. :| бе6е ми супер странно,имах резервни връзки и си сложих,отидох в хола и викам на ба6та ми"познай от кфо ме е болял корема" и той веднага разбра... 4естити ми ::: и тфа бе6е.. 1вата 1 година ми бе6е адски нередовен и винаги в на4алото като ми идва6е те4е6е по малко.. после се услулва6е на 3тия 4ртия ден.. това е накратко :::

П.П бях на 12

Danika
08-25-2007, 21:08
При мен на беше на 24 май и за това помня датата :P бях на 11,в нас.

08-25-2007, 22:02
ami s edni fr bqhme hodili na kanki i se vr6tam az otivam do toaletna i lele gledam ne6to 4erveno i predpolojih 4e e ot tva i posle panikata kaza na maika mi i tq otide do mogazina i taka a ba6ta mi nz dali e razbral prepolagam mama mu e kazala emi tva e ne e stra6no

Sweet__baby
08-26-2007, 06:35
Еми дойде ми миналата година на 13 юли. Първите дни беше доста обилно, следващите месеци -пак така. Но сега е нормализирано всичко. По 4-5 дена ми е - не повече.
Бях си у нас....1 казах на мама.. не знам ама тя се зарадва..пффф кво му е толко не знам.. :roll:
После няколко месеца ми беше притеснено да не каже на баща ми..но сега вече не ме интересува, а и съм сигурна , че се досеща. :smt017 8-[ :wink:

foreverr
08-26-2007, 09:28
Сетих се за цикъла на 1 моя приятелка-доиде и в училище в края на 9 клас 8-[

Slun4evko
08-26-2007, 13:28
На 12 и нещо бях,през пролетната ваканция.Играехме с брата на компа и отивам до тоалетната и забелязах,че ми е изцапано бельото,беше с някакви ръждиви петна,смених го,после на другия ден пак имаше малко петна,и аз вече се усетих от какво е.Казах на мама,тя ме пита знам ли какво да правя/тоест как да ползвам превръзките/ и боли ли ме корем и това беше.Не беше много обилно първия път,нататак беше все по-обилно,но това се дължеше на проблеми с щитовидната ми жлеза,и откакто ги оправих,вече не е така
"страшно".В началото ми беше кофти да го обсъждам,но с течение на годините всичко си дойде на мястото-вече 6 години имам редовен цикъл.

evalongoriq
02-22-2009, 18:41
(на 13 години съм)еми една неделя на 3.август бяхме на кафе с мама и нейна колежка като се прибрахме вкъщи отидох до тоалетна и видах кафяво петно!Въобще не подозирах че е цикъл и казах на мама а тя попита дали като се бърша има кофяво и на хартията но нямаше.след това след няколко часа пак ходих до тоалетна и видях че е повече и вече с мама бяхме сигурни че е цикъл.не съм казвала на тате но той 100 процента знае.интересното беше че нощта на първия ми цикъл прекарах в безсъние.неможах да спя само за цикъла мислех.продължи 8 дена.следващия месец ми дойде на 21!пак 8 дена.после обаче ми закъсня 3 месеца и половина но дойде на 17.01 и пак беше 8 дни.другия месец на 05.02 ми доиде (само след 20 дни)пак 8 дена и сега чакам да доиде пак :D

sssladuranka
03-02-2009, 14:58
дойде ми на 14г и 2м,нощта на 12 януари...събудих се към 5 (трябваше да ставам 6-6 и нещо) с болки в корема,ма такива леки,търпими.Реших че ми се пикае :D така че реших да си остана в леглото до 6,но не можах да заспя и малко по късно отидох до тоалетната и видях петно г/д с диаметър 3-4 см.След мен стана мама и казах на нея,а тя от своя страна е казала на тате и брат ми,защото знаеше че аз нямаше да го направя.Следващия ми дойде след 30 дни,по следващия - 38,по по следващия - 18,после - 24,после - 65,после 60,39,33 и са ще видим кога ще дойде...на 15г и 4м съм
THE END

MaLty
03-02-2009, 17:00
Ми бях на 11 лятната ваканция в нас бях..отидох до тоалетната и видях червено петно..и казах на майка ми..баща ми знае щото ми е купувал превръзки :-D

Korrnyy
03-03-2009, 14:58
На мене ми дойде в началото на 15-сетте ми години :-D
Бях си в нас /слава богу :D /, не ме боля корем, кръст и т.н 8-)
Отидох до тоалетна иии :shock: :-o Казах на мама вечерта, защото я нямаше сутринта 8) Най-вероятно тати знае от мама ама аз не съм му казвала лично :P
В началото 1 път ми тече съвсем малко- 5 дни. После пропусна месец и полувина и 2 път тече много повече и ми беше 8 дни :-o Вече се е понормализирал 8-) Иначе мене абсолютно нищо не ме боли :-) Нито преди, нито по време, нито след цикъла :) Голямя съм късметлиика :)

Infinity
03-03-2009, 15:06
Първо да отбележа,че можеш да разбереш кога ще ти дойде...ако си малко по-нервна от обикновено,ако ти е излязла някоя друга пъпка по лицето,ако имаш болка в гърдите или пък се чувстваш някак си подута..това попринцип са признаците при повечето момичета

А за моя първи път..еми една сутрин като отидох да тоалетната и видях капчицата веднага се досетих,че ми е дошло,защото усетих признаците--бях сама затова веднага реагирах и си сложих превръзка,след което се обадих на мама по телефона,но и тя не беше особено изненадана,защото също като чен беше усетила повечето признаци...тече ми една седмица,както си е винаги и си ми течно доста..кръста и корема ме понаболваха след това...и това е в общи линия...аа да забрамих да кажа,че на 13 ми дойде---14юни-тъкмо бяхме завършили даскалото..много се радвам,че поне тогава имах късмет и ми дойде на точното място и в точното време,защото и това не е малко :) :-)

fenkatakrisi952
03-03-2009, 15:18
Случи ми се няколко дни преди 13-ми рожден ден.Не се изплаших.Говорих с майка ми и всичко беше наред.Не течеше много.Не се притеснявай толкова :-)

alwaysultra
03-08-2009, 11:55
ами аз бях на 12 години...и...бях вкъщи..казах на мма и тч ми каза да изляза и да си зема правръзки!след това аз излязох с приятелка от квартала и тя понеже е на 15 много се зарадва за мене ...и так...беше болезнено...но се свиква.... :-D :-D :-) :-) :-P :-P :-P 8-) :oops: :oops:

Biskfitka
03-08-2009, 14:51
Дойде ми на 27-8 юли (не помня точната дата) 2006 година.Бях на 12.Спах при баба и на обяд отидох до тоалетната ии видях няколко капки.Обаче се напраих да ударена 8-) И цял ден си стоях така (с прашки бях) И прибрах се вечерта и бях оставила прашките за пране...и питах мама дали ги е изпрала...и тя вика ''да що'' 8-) и и казах...радваше се за мен.Пита ме дали трябва да ми обясни нещо,ама аз всичко си знаех :D .Не ме болеше корема и не ми течеше много,но продължи 10 дни :? .Идваше ми редовно около една година.После започна да ми идва през месец.И лятото на 2008 точно като станаха 2 години откакто имам цикъл ми стана редовен. 8-)

boniboon
04-02-2009, 20:23
Охх , амии 1 ми път беше на 12 и половина . Бях на море и когато ми дойде бях на плаж. Много ме болеше корема и си мислех че ми се ходии до тоалетната :-D и казах на мама че ще отида до бунгалото (то си беше на километър път) таа отидох и там кво да вида . . бихх отново път към плажа , казах на мама с разни заобикалки (срам си ме беше :oops: ) . . отново трябвеше да се връщаме кyмм мястото където бяхме оtcеднали , този път за аналгин и превръзка . Не се върнахме повече на плаж за деня. Абее нямам добри спомении
:D . Иначе точната дата беше 20 юни :) . По доста си течеше , ама и а тогаа бях с едни ежеднвни превръзкии ... :lol:

FancyGirl
04-02-2009, 21:50
дори не помня... :(

vesito13
04-03-2009, 07:35
Беше деня точно преди зимната ваканция . Последен час физкултура аз си играя и нищо не бях усетила едва ли не . После в нас , чак като си залягах забелязах . Беше малко и нито пропуснало , нито нищо , просто имаше на бельото . Казах на майка ми , на баща ми и до ден днешен не съм казала , предполагам , че знае , но аз не съм му казала . Не мисля , че можеш да усетиш кога ще ти дойде , дори да те болим корем , няма да се усетиш какво е .

iwka95
04-07-2009, 20:34
бях на концерт и малко ме болеше корема, но не подозирах, че ми е дошло.. чак когато се прибрах забелязах и ме беше срам да кажа на майка ми, но все пак и казах :wink:

Jumbie483
04-07-2009, 21:28
Бях на 12 май когато ми дойде за пръв път..
Бях си в нас и забелязах, когато отидох до тоалетната.. Веднага казах на майка ми и тя ми показа как се слага превръзката :D
А баща ми.. Ами той знае, благодарение на майка ми.. тя пред него си говори за тези МОИ малки проблемчета без да и мигне окото :D
аа иначе аз няколко пъти съм го карала да тича до магазина за превръзки :oops:

true00000girl
04-08-2009, 19:22
Ами на мен ми дойде лятото 20 дни след като се върнахме от морето ,но не съм сигурна имам го в календарчето . :) Бях си в къщи .Имахме гости у нас и щяхме да излизаме на пицария ,но преди да излязя реших да се изкъпя. 8) Тогава видях червено петно - не много голямо на бикините ми. Не изпаднах в никаква паника. Дори се зарадвах защото ме беше страх да не ми дойде на училище . Майка ми ме беше предупредила . Докато се къпех се чудих как да кажа на майка ми. Беше ме малко срам :oops: ,но все пак и казах :-) Трябваше да знае .Тя също много се зарадва и ми показа превръзките къде са и аз си сложих и излязохме . :D :D

hisy
05-04-2009, 10:35
ми.. на мен ми дойде когато бях на 10.... цикъла продължи 5 дена... първите няколко дни имах болки в стомаха (нормално е..всеки има такива болки..) и така.. :D :D :D

avril_fan
05-04-2009, 15:39
аз съм на 12 и нещо и още не ми е дошъл обаче ме е страх ии ако се паникьосам лелел ще стане страшно ;d не знам да питам ли мама да ми обясни там квото трябва или не .. имам бяло такова ;д сега и приятелките ми ми казват че то е като знак че след няколко месеца ще ми дойде демек сигурно или лятото :S :@ :S:S:S или 7 клас .. и много ме е страх да не е в училище че с моя късмет може и така да стане..та ще очаквам отговори да питам ли мама или не :D а мен как ме е сраааммм :D

NaNa_SladuRana
05-04-2009, 17:22
в 5 клас,не знам май съм била на 12 :)

kisserche
05-05-2009, 08:17
miii az sam n 13 i mi doide taq godin na 1-vi april.taman bqhme v vcakanciq i stavam az ot sun i otivam do yoaletnata i.... kazah na maika...tq ytide kupi mi prevraazki ...i taka

nothingSpecials
05-05-2009, 09:43
Бях на 12 дойде ми на 14 юни xД- един ден да завърша училище. В началото не исках да вярвам бях сама в нас. Изкъпах се. След 1 час отивам до тоаелетната и гледам пак кръв. Изплаших се. Отидох до кака. Бях пребледняла и тя ме пита кфо е станало и така аз и казах ии тя ми каза: АА ми честито цифнала си! :D

didenceeto
05-11-2009, 17:26
..............

natity91
05-13-2009, 16:36
Бях на 13 год. На 23 септември ми дойде. Прибрах се от даскало и отидох тоалетна. Видях кръвта по бельото си, но изобщо не се оплаших... Казах си : Добрее а сега да видим къде има превръзка или памук.. :-D И така си сложих и чаках до вечерта мама да си дойде. Като си дойде и казах ама ме бе6е мн срам.. нз за6то :D Отидохме до магазина купих ме най-тънките за да свикна. И да много силно ме вървеше. Първия път ми беше най-силно.

foreverr
05-13-2009, 16:40
Ми норнмално е още да не ти е дошло.Аз бях на 14 и половина като ми дойде.Бяхме аз и мама и тати на метро и като сеприбрахме от метро и ми се допишка и отидах до тоалетната и видях, че на прашките имам "червено" и си мислих, че е нещо но не и цикъл и го обърсах.След тва отивамм аз след 10 мин да вида има ли пак и пак имаше и осъзнах, че ми е дошло и майка ми беше в моята стая и и казах и тя нали ми каза, че трябва да си сложа превръзка и така.И си сложих превръзка и не беше силно, даже беше слабо, но то при всеки е различно.На татко не съм казвала.

alwaysultra
05-13-2009, 19:30
Емсссс...аз бях навънка..иииии... всъщност,ништо не усетих (почти :д)..но реших че секретът пак се почвява...но се оказа...че ми е дошло...първо като се прибрах казах на моята приятелка ,която беше с мен в нас...после казах на маика ми и тя ми заръча да отида до аптеката с моята приятелка...и да си взема оулейз улта... :lol: :lol: :-P :-P ... :oops: и ест мн се зарадвах... :oops: :oops: ,а сега вече целия квартал (само приятелите ми с коитъо съм всеки ден)знае ...и не ме изнервя ,когато съм в цикъл :D :D :grin: :grin: :-D .....аммми.сигурно и баща ми вече знае....мама му е казала,.не съм аз шот мене ме е мн срам...нз що :D :D :D

gevitooo
05-17-2009, 13:07
hi, след малко повече от месец ставам на 14, а цикълът още не ми е дошъл. Очаквам да се случи скоро и затова се обръщам към всички момичета - разкажете накратко за първия си цикъл: кога и къде ви дойде, какво беше усещането, към кого се обърнахте най-напред, казахте ли на баща си и освен това искам да знам много ли тече първия път? А има ли някакъв начин да разбера кога горе-долу ще ми дойде? Предварително благодаря!
На мен за първи път ми дойде на 13 без 2 дни :-D бях в училище много ми се ходеше до тоалетна и когато се избърсах цялата кърпичка беше червена. Малко се стреснах и първо казах на най-добрата си приятелка и я помолих за превръзка. Тече ми умерено силно, една седница пери това ме болеше кръста, но не подозирах. Незнам баща ми дали знае (не съм му го казала лично, но може би знае от мама)

rabbit13
06-05-2009, 17:41
tctctct az sum na 13 i ne iskam da porasvam pak i da porasna edin put bqh pridrujila mama do genekologa i oba4e mi umruzna da 4akam i vlqzoh vutre i lekarkata mi kaza tai kato sum anoreksi4no slaba i mi kaza 4e nikoga prez jivota mi nqma da mi doide.
Vse edno vie ste si precakani az sum si ok za cql jivot
:D

mimimimi
06-05-2009, 18:25
horaaa pomo6t ot mn vreme me boli korem ama tva ne6to o6te go nqma a ve4e sym na 13 pisnalo mi eeeeeee 8-[ 8-[ 8-[

clever
06-05-2009, 18:49
tctctct az sum na 13 i ne iskam da porasvam pak i da porasna edin put bqh pridrujila mama do genekologa i oba4e mi umruzna da 4akam i vlqzoh vutre i lekarkata mi kaza tai kato sum anoreksi4no slaba i mi kaza 4e nikoga prez jivota mi nqma da mi doide.
Vse edno vie ste si precakani az sum si ok za cql jivot
:Dне се радвай ...
анорексията е болест . .
също и няма да можеш да си родиш дечица :?

и пиши на кирлица!

clever
06-05-2009, 18:51
horaaa pomo6t ot mn vreme me boli korem ama tva ne6to o6te go nqma a ve4e sym na 13 pisnalo mi eeeeeee 8-[ 8-[ 8-[аа болките в корема може и да не са от наближаването на цикъла ти . . .
отиди на лекар!
коремната болка може да се дължи на мноого неща ...
не се притеснявай-ще ти дойде
на някои хора по-късно им идва ;)

rabbit13
06-05-2009, 19:18
tctctct az sum na 13 i ne iskam da porasvam pak i da porasna edin put bqh pridrujila mama do genekologa i oba4e mi umruzna da 4akam i vlqzoh vutre i lekarkata mi kaza tai kato sum anoreksi4no slaba i mi kaza 4e nikoga prez jivota mi nqma da mi doide.
Vse edno vie ste si precakani az sum si ok za cql jivot
:Dне се радвай ...
анорексията е болест . .
също и няма да можеш да си родиш дечица :?

и пиши на кирлица!
purvo az ne sum kazala 4e sum bolna ot anoreksiq nito sum bolna ot neq a prosto sum svruh slaba zaradi koeto nikoga nqma da imam cikul i vtoro koi ti gi 6te teq revlivi supolan4eta

plovdiv4anka90
06-07-2009, 19:40
Хахаха смях.."суполанчета".. :D
А сега по темата...Аз бях 4-ти клас,дошло ми е през нощта.Събудих се сутринта иии suprise :) Бях втора смяна,баща ми също беше втора смяна на работа..Мамчето на работа..а аз сама с татиии...взех телефона и един реввв...мамоооооооо..какво да правяяяя.. :oops: :razz: Като се сетя..тогава ми беше кофти,но сега виждам,че съм си биля пълна комедия... :smt043

KillerAna
06-08-2009, 13:58
tctctct az sum na 13 i ne iskam da porasvam pak i da porasna edin put bqh pridrujila mama do genekologa i oba4e mi umruzna da 4akam i vlqzoh vutre i lekarkata mi kaza tai kato sum anoreksi4no slaba i mi kaza 4e nikoga prez jivota mi nqma da mi doide.
Vse edno vie ste si precakani az sum si ok za cql jivot
:D Ами аз съм дебела 1.69 и тежа 38кг. но съм на 16 и още не ми е дошло :-o

elsy
06-08-2009, 16:49
Беше ужасно. 8-) Лятото, на морето, бях на 12. Цяла нощ не спах от болки. 8-) На сутринта видях, казах на майка ми, тя разпространи и така. 8-) 8-) 8-)

clever
06-08-2009, 18:42
tctctct az sum na 13 i ne iskam da porasvam pak i da porasna edin put bqh pridrujila mama do genekologa i oba4e mi umruzna da 4akam i vlqzoh vutre i lekarkata mi kaza tai kato sum anoreksi4no slaba i mi kaza 4e nikoga prez jivota mi nqma da mi doide.
Vse edno vie ste si precakani az sum si ok za cql jivot
:D Ами аз съм дебела 1.69 и тежа 38кг. но съм на 16 и още не ми е дошло :-oтолкова си слаба;че едва ли ще ти дойде ...
а и мисля че се ебаваш
не може да тежиш толкова :?

bloodyF
06-08-2009, 20:27
Амии една сутрин станах и толкова.В продължение на 6 месеца не казвах на майка ми докато тя сама не разбра.Бях на 11 някъде.Корема всеки път ме боли ужасно много....ии така...на баща ми тя му е казала (а обеща да не казва :д)

Hayashi
06-15-2009, 17:39
Бях на 13, знаех всичко, защото имаше някакви "осведомителни" програми в училище. Беше у нас, една сутрин се събудих "мокримка", естествено мама ми се навика и после прах. За баща ми не знам, мама сигурно по някое време му е казала.

Didito0oo
06-15-2009, 18:39
ами бях на 12 .. и една сутрин преди да отида на училише,отидох до WS и забелязах по тоалетната хартия и така ..

sssladuranka
06-15-2009, 19:04
аз вече се изказах некъде на пред още но само да кажа че не се радвайте като нямате цикъл,моя още що-годе е нередовен /от год и малко ми е/ и всеки път като ми дойде на време +/- 7 дни умиам от кеф защото това значи че организмът ми функзионира нормално,а и един ден аз искам да имам пълноценно семейство и деца живот и здраве...

mrankoniiii
11-16-2011, 17:42
на мен още не ми е дошло но искам да попитам какво да правя ако ми дойде докато съм на даскало щот 6кл на едно момиче и дойде в часа и после кат разбраха момчетата постоянно и се смееха дори и сега през лятната го правят/ние с нея се виждаме често и тя е супер подтисната от тва/ според мен тва не е смешно ама момчетата от класа са бахти и идиотите нз мн съм притеснена не искам ако ми дойде в даскало и на мен да ми се подиграват :smt009 :smt009 :smt009



Ами питай някоя приятелка дали може да ти услужи в една превръзка без да се притесняваш , а ако нямат по - добре се обади на майкати и и се пребери у вас

mrankoniiii
11-16-2011, 17:45
на мен ми дойде на 12 една сутрин и станах и целия чаршаф в кръв , казах на майка ми , даде ми превръзка и така . Но много се дразня расказва на всички :-x :-x Не може да си държи устата затворена :-x :?

mrankoniiii
11-16-2011, 17:55
На една приятелка и дойде в началото на 6 - ти клас бяхме в чеса по фвс и тичахме спринт докато тичаше видях че имаше леко червено петънце и я издърпах и на бегом къв тоалетните :grin: . Малко я беше страх малко порева , но ............. такъв е живота

Hayashi
11-16-2011, 18:07
Бях подминала 13 и половина. Бях си в къщи за щастие и си спомням, че ужасно много ме болеше корема. После прах естествено. То прането по принцип често ми се случва на мен. :oops:
На баща ми не съм казвала специално, предполагам се е досетил след като взе да купува повече "материали". xD

nelito2903
01-10-2013, 17:41
Ъм,темата е малко стара,но.. xD Случи се днес.Влизах да се къпя и бамм .. изненада xD.Обадих се на майка ми и тя ми обясни къде има превръзки.На баща ми не знам дали е казала..предполагам,че вече знае xD.На 13 години без 2 месеца съм. :)

Lo0RrKaA
01-10-2013, 20:17
Еми бях на село (на 13 години ми дойде и са съм на толкова). Принципно предните дни бях постоянно гладна и ме боля корема ( което си е и нормално ) на сутринта като отидох до тоалетната видях малко червено петно . Обадих се на мама и отидох до нея за превръзки. Тя после ми обясни някой работи, и така не беше много и беше само за един ден. Са обаче си е нормално. На баща ми аз си му казах. ( чудно ми е само защо някои ги е срам да говорят с майките си за това...) Иначе при мен няколко дни преди да ми дойде съм доста нервна, боли ме корема и съм постоянно гладна :D И първите два дена ме боли корема пак :(

magi_dark
01-10-2013, 22:57
Бях си вкъщи,вечерта ме заболя много корема и сутринта ми дойде,казах на майка ми и понеже вече бяхме говорили за това в къщи имах превръзки,изкъпах се,сложих си превръзка и така......... Бях на 11.......... Баща ми е мъртъв от много време и не мога да кажа как би реагирал,но предполагам норамално........

Amore-Mio*
01-12-2013, 12:24
На 12 години ми дойде, бях си в нас, точно на рождения ми ден.

Не мога да кажа иначе, че е бил някакъв обилен, нормален. Имаше след това обилни дни, прескачане на месеци, докато се регулира всичко и сега нямам проблеми.

Иначе се радвай , докато го нямаш.

gersinkaa
01-12-2013, 12:42
На мен ми дойде на 10, бях адски уплашена, сутринта ставам, отивам до тоалетната и гледам-голямо кърваво петно.. обадих се на майка ми и започнах да крещя ''КРЪВТА МИ ИЗТИЧАААААААА'' :D въпреки, че знаех какво се случва, аз твърдях, че умирам.. ужас беше хаха :) иначе предната вечер имах ръждиво зацапване и гледам по бельото ми това зацапване и си виках на акъла ''БОЖЕ СИГУРНО УМИРАМ...'' :D иначе не ме боля кръст, корем.. нищо.. за разлика от сега.. гърди и корем адски много... но не при всеки е така :)

mrankoniiii
01-12-2013, 19:40
Бях на 12 в начасоло на 6 клас . Станах една сутрин , и видях че по беьото си имам малко кръв , казах на майка ми и тя ми даде превръзка и така . А за баща ми предпологам , че ще се досети рано или късно :D

Naive
01-12-2013, 20:54
Бях на 12 и бях супер разочарована. Ревах и се тръшках, че не искам да съм момиче.

Novoslavka
06-19-2013, 05:44
Здравейте! Прочетох за темата и намен мидойде вчера за пръв път. Бяхме ваканция и отидохме при дядо, отидох до тоалетната и какво да видия... Още не сам казала на мама, на 13 г. съм!

Your.Passion
06-19-2013, 11:52
Новославке ,казвай на майка си веднага!
На мен ми дойде..ами не знам в кой клас ,май бях на 12г.Та вечерта гледахме телевизия с майка ми ииииии отидох до тоалетната и на хартийката гледам б*си огромното количество кръв.Знаех кфо е ,не ми направи огромно впечатление.Нито ме боля корема,нито нищо.вечерта не беше ,кой знае колко обилно ама следващите дни,пълен ужас.И първият и вторият месец ми продължаваше ,по 10-11 дена!!Ужас.Да и не ме болеше нищо първите два месеца,ама после кръст,гърди,гръб,корем,всич ко!
Идваше ми нормално всеки месец,но на различна дата.И т'ва е общо взето.

ПС;Темата е наистина стара 8-)

oborotnata
06-26-2013, 12:19
taka moqta istoriq e:togava bqh na 8 znam 4e e o4udva6to da ti doide na 8 no sega ....... Bqh v u4ili6te 5tiq 4as i mnogo me zabolq korema :/ kazah na klasnata tq me izprati pri sestrata.Tq mi dade hap4e i mi kaza da si hodq obadih se na mama da doide da me vzeme.Mama doide i me zakara v ku6ti.Posle otidoh do toaletnata i vidqh 4e imam kruv po krakata,viknah maika mi i i kazah tq reagira emocionalno i mi obqsni.Posle mi 4estiti i az vlqzoh da se izkupe.Tq mi pokaza kak se slaga prevruska i tova be6e.
Tova be6e nakratko :)

heartshapedbox
06-26-2013, 13:42
На мен ми дойде когато бях на 13, точно на една нова година ;д

sunshine333
06-28-2013, 14:07
На мене ми дойде на 13 без няколко месеца.
Една вечер тъкмо си лягах и отидох до тоалетната.Не се стреснах, казах на баба си и така.
На сутринта казах и на майка си, а тя сигурно е казала и на баща ми, но аз не съм. ;д
Какво е било усещането...амии постреснах се като видях кръвта :D :D :D

Lanator
06-29-2013, 14:11
Дойде ми на 2-ри юни миналата година.Бях вкъщи.Не се притесних въобще,бях подготвена,знаех къде се намират превръзките,намерих ги,сложих си една и си бях ОК.Бях леко изненадана,но нищо повече.Не съм казала на баща си,нито живея с него,нито ми е особено специален,че да му казвам.Първия път не ми тече особено,по-скоро беше нормално.Според мен няма как да се изчисли кога точно ще ти дойде.Аз не очаквах точно тогава да ми дойде,но ми дойде.

gotinkatra
08-19-2013, 10:26
Hi и от мен.Аз не мога да ви посъветвам понеже още не ми е дошло,но искам да ви попитам нещо за бялото течение.Аз съм на 11 и 8 месеца и имам бяло течение от някъде седмица.За него знам само аз и най-добрата ми приятелка(с нея си казваме всичко).Знам повечето неща за това течение и,че е нормално ако не е с лош мирис и жълтеникав цвят,тогава значи че имам някаква инфекция,знам,знам...Въпрос т ми е как да кажа на майка си за това.Все още не съм и казала.Вие как казахте на майките си.Мнения и съвети плс.

cw3tty
08-19-2013, 10:47
беше 7ми срещу 8ми клас. бях при баба и дядо. и аз така - видях капки кръв, беше ме болял корема. звъннах на майка ми и и' казах, казах на баба да ми вземе превръзки 'щото ме беше срам и тя ми разправя "ама за първи път ли ти е" и така.

gotinkatra
08-19-2013, 12:03
защо не ми се изписа целия въпрос?Е ще продължа от там където нещо се е случило...Въпросът ми е как да кажа на майка ми за течението вие как казахте?Съвети?

Vensii
08-20-2013, 08:23
защо не ми се изписа целия въпрос?Е ще продължа от там където нещо се е случило...Въпросът ми е как да кажа на майка ми за течението вие как казахте?Съвети?

Просто й кажи, бялото течение е напълно нормално, а и няма нищо срамно

И по темата беше 2012 година юни месец имах само някакви капки на хартията и после юли месец ми дойде, но бях на почивка и беше ужасно. От тогава до сега не ми е пропускал един месец.

~The Smile~
08-20-2013, 08:56
Въпросът ми е как да кажа на майка ми за течението вие как казахте?Съвети?

Казваш й и толкова, няма за какво да се притесняваш.
По темата: някъде декември 2012-та ми дойде първият цикъл.

gotinkatra
08-20-2013, 10:34
Наистина ви благодаря ще и кажа тази вечер ,просто проблемът ми е че тя ме смята още за някакво 5-годишно малко момиченце и така :) :*

mlf
08-24-2013, 18:56
Първият ти цикъл ще е кафув първоначално и може да трае повече обичайния след това .. дали ще кажеш на баща ти е твой избор, но той и сам ще разбера (дали от мама или от кошчето е друг въпрос :д) + Няма как да разбереш кога ще ти дойде.

Бях в дядо ..(следобед) и първоначално много се обърках и от стрес не можах да се сетя, че ми е дошло .. иначе доста бях чета за всичко и си бях образована в тая сфера. Бързо се прибрах в нас и чак на сутринта казах на мама, щот .. абе дзз .. бях доста объркана. Болките ми започнаха чак вечерта .. мама ми взе превръзки на сутринта и се оправих. От тогава насам рядко ми закъснява, кара ме по 5-6 дни и през 28 и само месеца ме пропусна.

mlf
08-24-2013, 18:58
+ Ако имаш бяло течение до 1-2 месеца ще ти дойде, затова си купи превръзки.
Просто седни и поговори с майка ти насаме .. като й кажеш, че вече си голяма и тя ще ти помогне много, ако се държи с теб така :)

gotinkatra
08-27-2013, 09:59
благодаря,за съветите довечера ще и кажа: ) а понеже съм нова в сайта да питам как да направя нова тема?

tedka soletka
08-30-2013, 07:52
Бях на 11 години. Станах сутринта и отидох до тоалетната. Започвам да си вдигам гащите и виждам, че са целите в кръв. Извиках баба, тъй като само тя беше у дома и тя ми каза, че вече съм "голяма" После пък се обади на мама и и каза. Тя пък казала на тати, пък той на целия склад (там където работи). :D Няма как да разбереш кога ще ти дойде. При всеки е различно- едни ги боли, а други не. :)

Meonesssss
08-30-2013, 08:07
Не може да разбереш със сигурност. Мен никога не ме боли корем, кръст, нищо, а някои се превиват от болка. На едни им тече силно, на други слабо. Предполага се първият път ще ти тече по-обилно и може самият цвят да е е кафеникав, което не трябва да те стряска. Поговори с майка си по-добре, няма какво ние да ти обясняваме. Също така, аз като ми дойде отидох на гинеколог и той ми каза,че може да имаш съсиреци от лющенето на лигавицата на матката .. Плюс това в началото няма да ти е редовен, може да ти закъснява,пропуска, подранява и така :)

antonia.dimitrova.71
02-15-2014, 07:46
Така на мен ми дойде вчера на Св. Валентин. Играя народни танци и бях на тренировка :D През цялото време ме болеше корема, обаче не исках да сядам и продължих. Като се прибрах направо седнах да ям защото излизам 7:30 с се прибирам в 9:00 та ядох и влязох да се къпя и виждам кафяво-червено петно на гащите и стоя поне 5 мин. и гледам вцепенена и треперя. Викнах мама тя ми каза, че съм порастала :3 и се изкъпах сложих си превръзка и си легнах... Това е моята историйка :Д

TheDevilInMe
02-15-2014, 11:19
На мен ми дойде на 10 и въпреки, че майка ми ми беше казала всичко за него, пак доста трудно го възприех, на връх Коледа ми дойде пущинеца :D

kotkatakoko
09-08-2014, 20:07
На мен ми дойде миналата година януари месец. Бях на училище с бяла пола и бяло бельо,бях в тоалетната и видях че имам цикъл. Веднага след като разбрах изтичах до раницата си и взех превръзка и клина си по физичиско защото полата беше оцапана. Като се прибрах започна да ме боли корема .Мама се прибра и и казах всичко .Тази година татко разбра. НА 31 Март се наложи да си купя тампони.

snegovita
09-09-2014, 16:51
бях на 12 и половина получих бяло течение и след 1 месец ми дойде в училище. Беше много унизително

snegovita
09-09-2014, 16:53
можеш: на някои хора им се появява бяло течение като при мен

::NeVeR*eNd:::
09-09-2014, 17:52
За първи път ми дойде Март месец миналата год. и си бях вкъщи чистех :D и иведнъж рязко ме заболя корема. Отидах до WC и разбрах какво е станало след това се обадих на майка ми казах ,,Алоо да ти кажа,че ми дойде" :D и ми беше по 1 седмица

Light_Dreamer
09-09-2014, 18:30
Беше миналата година през май месец. Като се върнах във вкъщи и седнах да уча. Нито болка нито нищо. Отидох до тоалетна и изненада. При мен нямаше болки но след 3, 4 път се появиха слаби болки през първите 2 дена.

Но вече предполагам на авторката й е дошло, защото тя вече на 20, 21 години. Ще е много притеснително, ако не й е дошло до сега .

BePositive
09-13-2014, 16:44
Мен преди на няколко дни ,вкъщи,казах на майка ми първо.

to the Sun
09-19-2014, 11:43
Все още не ми е дошло на 11 съм и искам да попитам дали леките болки в корема ниско долу и също болки в кръста са признаци че скоро ще ми дойде. Чела съм че растежа на гърдите и окосмяването също са признаци и аз ги имам.Благодаря ви предварително.

marilyn
09-19-2014, 12:37
Все още не ми е дошло на 11 съм и искам да попитам дали леките болки в корема ниско долу и също болки в кръста са признаци че скоро ще ми дойде. Чела съм че растежа на гърдите и окосмяването също са признаци и аз ги имам.Благодаря ви предварително.

На 11 си, спокойно, ще ти дойде. Да, окосмяването си е признак. Не знам защо се тревожиш, имаш още доста време да пораснеш.

snegovit 112
11-04-2014, 14:47
на мен ми доиде като бях на 12 . Бях на училище,още първи час и suprize отидох до тоалетната и що да видя ... аз бях подготвена и имах превръзки в чантата . първите месеци ми беше притеснено да ходя на училище но свикнах

baby_baby
11-04-2014, 14:59
Първият ми път когато ми дойде бях на 14 на нова година

niq coleman
10-05-2015, 19:27
ами беше последния ден от пролетната ваканция бях на 11г беше около 6 часа и точно влизах в банята и видях нещо кафяво и се чудех какво е това и питах майка ми след това на казах на 3 приятелки и се оказа ,че моята фр и на нея и дошло два дни по-рано

yanauk
12-11-2015, 22:20
Хора, имам въпрос.На 12 години съм.Моите приятелки вече носят сутиени по-големи от на баба ми, бръснат си половата част, мишниците, дори и по пет превръзки си носят, аз нито гърди, нито косми нито нищо.Освен в срамните области.Цикъла също не ми идва.Трябва ли да се притеснявам?Бавно ли се развивам?Това лошо ли е?Трябва ли да ме е страх от цикъла?Аз много не се притеснявам, че още не съм се развила напълно, но все пак исках да попитам дали е нормално :) Благодаря предварително :)

galina.manurowa
12-29-2015, 08:15
Не е толкова страшно,датата беше 25 август тъкмо се прибирах.Отидох да се къпя и видях бях на 11 колкото и смешно да звучи аз спях на едно легло с майка ми и баща ми -.- та така една вечер изцапах и чаршава КОШМАР БЕШЕ , но все тая. Та при теб отначало ако тече малко слагай ежедневки а ако е силно превръзка.Не съм фен на цикъла и ти няма да си повярвай.Няма да е редовен отначало но после ще се нормализира!! Не ме боли нищо нито по време на зикъла нито след.Пиши ми за да разбера как е минало!
Късмет! :)))

Smrazqvashta
12-29-2015, 08:18
Не е толкова страшно,датата беше 25 август тъкмо се прибирах.Отидох да се къпя и видях бях на 11 колкото и смешно да звучи аз спях на едно легло с майка ми и баща ми -.- та така една вечер изцапах и чаршава КОШМАР БЕШЕ , но все тая. Та при теб отначало ако тече малко слагай ежедневки а ако е силно превръзка.Не съм фен на цикъла и ти няма да си повярвай.Няма да е редовен отначало но после ще се нормализира!! Не ме боли нищо нито по време на зикъла нито след.Пиши ми за да разбера как е минало!
Късмет! :)))

Благодаря, че се включи в тема от 2007г. Твоите познания и опит ни бяха много полезни.

inewton
12-29-2015, 08:23
Питайте dreamwalker (ако се появи)! Едва ли помни вече какво е цикъл, но съветите й ще ви бъдат много полезни.

Anity111
07-11-2016, 09:12
За пръв път ми дойде на 11 години даже нямах и толкова... бях на морето беше юли месец.. нито ме боля корем, нито нищо :D :D иначе казах на баща ми a след това на майка ми :D . Попринцим ми течеше много.

MariellaKawaii
07-12-2016, 20:45
Тааа знам че темата е стара ама кво да са прави... Дойде ми някъде на 13 септември 2015г тогава бях на 12. Дойде ми на село при дядо. Отивам до кенефа и какво да видя целите ми гащи бяха кафеви. Сложих си тоалетна хартия (нямаше превръзки на село). Стрестнах се малко. Ама като се прибрах и като видях че това е кръв се зарадвах нз защо :D. Чаках тати да отиде на работа и веднага казах на мама. Тя се зарадва както и аз. Показа ми как се слагат превръзките и това е :). Странното беше че не усетих никаква болка. Нз дали баща ми е разбрал :D. Това е :D

lunacy
07-12-2016, 21:37
няма защо да се притесняваш от баща си :) ^

lunacy
07-12-2016, 21:42
на мен ми дойде на Нова година /31-ви/ :D :D :D бях на... 12 мисля

първо казах на мама и тя много се зарадва, ахах

womanhood kekeke

black pearl
07-13-2016, 11:04
На 1 юни,когато бях на 12.. Колко иронично. Бях навън ,имахме изложба от училище. Първо казах на най-добрата ми приятелка и след това на майка ми. Нито ми е обяснявала нещо, знаех си всичко. :D

KaRiNa.Ni
07-13-2016, 12:38
С подробности няма да разказвам за първи път ми дойде на 13 години.

Lilly23
03-26-2018, 15:06
„Дойде ми вкъщи. Прибирах се от пазара. Отидох до тоалетната и имах 1 капчица по гащичките и я избърсах, не ѝ обърнах внимание, но след 5 минути отидох пак до тоалетната и имаше пак малка и разбрах, че това е цикъл! После казах на мама, а на татко - не, но и да не кажеш на баща си, майка ти сигурно ще му каже, защото моите приятелки ми казват, че техните майки са казали!!! А за това кога ще ти дойде, сега ще ти кажа! Ами, трябва да имаш признаци за пубертета като растеж на височина, растеж на гърдите, окосмяване. Ако имаш тези признаци, скоро ще ти дойде!( 3 емотикона) , а и спокойно - не се притеснявай, ще ти дойде!( емотикон) “
П. П. Направих малки поправки.