PDA

View Full Version : Цъфтеж на косата



neusan88
08-09-2007, 15:38
хората най - после постигнах дълга коса но краищата и ужасно много ми нацъфтяха и изглеждам като "врабчи Гъ.. пред вентилатор" :oops: :( та кажете ми с какво да я оправя но без да ми се налага да я подстригвам зашото едвам порасна! ](*,)
а да, разбрах че имало някаква машинка с която се махали само цъфтежите!кажете има ли такова нещо и ако има къде да си намеря!

UnaBletoLoVeU
08-09-2007, 15:41
Според мен е най-добре да се подстрижеш, но не повече от 1 см, което е напълно достатъчно, за да се махне цъфтежа. Пък и 1 см не е фатален и дори не се забелязва /не е като мен-15 см ми махнаха, 'щот съм тъпа :smt010 /. Една приятелка си късаше края на косъма, но после разбра, че така още повече се разцепва.

08-09-2007, 16:37
az pyk sym 4uvala 4e ti usukvali kosyma i s nekfa zapalka minavali cyftq6tite krai6ta dryn dryn.am na4i ako q maje6 s kfoto i da e - nacyftqloto si e nacaftqlo.naprimer kristalite te samo slepvat krai6ta.ako q izpravi6 s presa 6tyknaloto 6te se prigladi i stoi dobre no izgarq o6te pove4ee (zn ot li4en opit) .edinstvenoto re6enie e da ti mahnat vryh4etata o kato te postrigvat da ne ti q iztynqvat (ako iska6 filirana kosa-zabravi).i taka dano pomognah

sladku_bebzi
08-09-2007, 18:11
Ами ако си използвала някъв препарат за да може косата ти да порасне по-бързо, е нормално, че сега яко ти цъфти.Освен да я подстрижеш незнам кво друго можеш да направиш.

08-09-2007, 18:31
Ами ако я пръскам с хининова вода,за да порасте по-бързо..после много ли ще цъфти???И вярно ли е че керамичната преса не гори косата толкова много?

N0_feAR
08-09-2007, 18:34
и аз омах този проблем и фризъорката ми каза да използвам балсам без или със измиване. Трябва да го нанасяш само по краищата на косата. Пострижи си съвсем малко косата, колкото да махне цъфналите краища и ако ти расте бавно косата , можеш да се пръскаш с хининова вода или тривитаминол.

sladku_bebzi
08-09-2007, 19:23
Ами ако я пръскам с хининова вода,за да порасте по-бързо..после много ли ще цъфти???И вярно ли е че керамичната преса не гори косата толкова много?
И аз съм чувала, че с керамична преса е по-добре.
А с хининова вода, косата си цъфти по-бързо.

lunnoto_momi4e
08-10-2007, 06:23
Незнам при вас,но само при мен ли косата ми не цъфти от хининовата вода,защото я използвам вече няколко месеца - косата си ми расте и няма и следа от цъфтеж... =P~ :-k

sh3_1s_7h3_0n3
08-10-2007, 06:47
моят съвет е да отидеш да ти подстрижат косата с 1-2см, не пове4е. това е сигурен на4ин, не можеш да се довериш 100процента на някой препарат, защото на теб косата ти ВЕ4Е е нацъфтяла. като ги махнеш тези нацъфтелите можеш да си вземеш няк'ви маски, балсами, кристали, к'вот се сетиш, но сега това е единственият ти вариант, струва ми се. а и 1-2см не е 4ак толкова много.
и аз ходя на месец-месец и половина... 1год даже ходих само да ми маха нацъфтялото без по-сериозно подстригване, 'щото следващата год имах абитуриентска и трябваше да съм с дълга коса... еее с'я като свърши абит...и отидох и си подстригах половин педя...ама то 'щото всеки месец по 2см пък някога има нужда от пове4е...а и ако не отида в месеца, а след 2-3 'щот ме било домързяло и те не 2см, а направо 4...и как да дам да ми махне толкова :shock: 8-[ ... не си е работа, но пак ми е дълга...
така 4е... смело към фризьорския салон 8)
и то... редовно! 8)

BabbyDoll
08-10-2007, 08:00
podstrigvai se redovno...1 na mesec ili dva v zavisimost kak raste kosata ti...za6to ti e dylga i izto6tena kosa...pravi si maski za zazdravqvane na kosyma i hodi na frizior...moqta sy6to e dylga no q poddyrjam postoqnno...do sredata na gyrba mi e ili ina4e kazano do laktite...predi da se kypq pravq maska...po-vreme na kypane sy6to...sled banq maja vyrhovete s te4ni kristali a korenite s indiisko maslo za zazdravqvane...kato izsyhne q pryskam s hininova voda, i vednyj v meseca hodq na frizior...no kosata mi pak si e dylga...aide uspeh ;-)

neusan88
08-10-2007, 09:35
значи...първо да ви благодаря на всички много зашото ми отговорихте точно и бяхте много мили :-D \:D/ а иначе аз си взех балсам за мазна коса и сухи краища(напоследък доста ми се омазнява), но на мен ми се струва че си я изтощих като си я къпа всеки ден и я скуба когато бързам да излизам...иначе и аз използвам хининова вода...а преди баня разтварям аспирини(2) в едно яйце и така си правя маска за косата...и всъщност това ми помогна...както и с разтвор от коприва и лайка..супер действа на косата...а иначе ще ида да се подстрижа още утре, но всъщност забравих да кажа че наскоро близо месец и отгоре съм се правила нонстоп почти с преса и то керамична но доста уврежда - най добрата преса е тази на водна основа :smt006
тва мога да кажа аз!
а така и неразбрах знаете ли за такава машинка специално за цъфтежи :| :smt006 !

snow__queen
08-10-2007, 09:52
Az da ti kaja,to4no su6tiq problem i az imah.I poneje hodih na frizior min sedmica i si govorihme na dulgo i na shiroko s moqt frizior,a toi e profesionalen frizior na vissage i mi kaza,che ima lazerna nojica ili neshto takova,tq se vkliu4va v toka i s neq se gorqt cufnaltie krai6ta,no toi kaza,4e bili malko vreli nekipeli......Inache mi kaza,che lqtoto nqma kak da ne ti cufti kosata i prosto trqbva da q tretira6 po-malko s preparati.Az otidohi se postrigah malko i hich ne si lichi,che sum se postrigala :) Hubavo e na tazi jega da q postrijesh malko da jivne,zashtoto,ako cufti mnogo skoro shte trqbva da otrejesh poveche ot 1-2 sm.....i togava nz,taka che sega gi prejali :)

Princess Of Sound
08-10-2007, 10:34
иди на фризиор обаче ше си хванеш само връхчетата, т.е ше ти махнат около 1см. от косата
защото ако чакаш връхчетата да ти се махнат така без фризиорска намеса.... съжалявам че ще те разочаровам, ама няма да стане...

rali4ka91
08-10-2007, 13:26
...а иначе аз си взех балсам за мазна коса и сухи краища(напоследък доста ми се омазнява)..(...)..а така и неразбрах знаете ли за такава машинка специално за цъфтежи :| :smt006 !
Балсамчето да не е едно на Импресия? :) Ако е то, наистина е хубаво.А от тия машинки... и аз съм чувала за тях, ама ... най-доброто средство за отстраняване на цъфтящи крайща е ножицата :smt016

n0va_s1m_tYk
08-10-2007, 21:18
Не ми се четат постовете на другите и не кой какво ти е предложил, но за мен най- добрия вариант е да си купиш кристали за коса (около 10 лева са) и да ходиш редовно да фризиор през месец и половина, но да те постригва по мъничко и така докато ти обере нацъфтялото. Мисля, че 3, 4 ходения ще са достатъчни да се изчисти. Пък след това можеш да ходищ през 3 месеца + не спираш кристалите. :)

neusan88
09-26-2007, 15:40
мацки ходих на флизиор и ми отрязаха около 5см но почти незагубих от дължината си тъи като след подстригването наистина си пролича дължината!нямам цъфтежи и флизиорката ми каза(също е професионалистка в тази област и за първи път ми харесва как са ми оформили косата),че единственият начин да се спася от цъфтежи е ако използвам баслам без отмиване за сухи краища след къпане и да я третирам с "нещо" за накъсани краища. и наистина пробвах и е така.много съм доволна!и вие пробвайте!

secretdream
09-27-2007, 09:15
Black_Rosse,хубаво,че си доволна от резултата. Тамън щях да пиша,че при постригване,единствено ще помогнеш на косата си :D Колкото по.често подстригваш косата си,дори само краищата,по-бързо ще расте.
Балсамите,според мен,не са подходящи...те допълнително омазняват косата :-k но щом фризьорката е препоръчала :-k
И още нещо - всекидневното миене на косата,я изтощава най-много. :?
Аз също имам този проблем - от години се мъчих да пусна коса до кръста,когато се случи,краищата бяха в ужасен вид и веднага ми кръцнаха четири пръста от нея :?
Използвам хининова вода,която е много полезна и маски за коса,в които се съдържа бадемово масло. Много помага.

Liar
09-27-2007, 13:45
"Колкото по.често подстригваш косата си,дори само краищата,по-бързо ще расте."
Това е МИТ!Изобщо не е вярно!

fiama
09-27-2007, 13:55
Както казаха всички преди мен, първо трябва да подстрижеш много добре нацъфтялата коса. Машинка за премахване на краища има, обаче след нея косата цъфти още повече, ефектът няма да ти хареса. След като махнеш ненужната коса, започваш да позлваш маски, балсам без отмиване ( Глис имат хубави), кристали и др. Намялаш употребата на пресата, дори и керамична да е- адкси изгаря краищата.

Problem_girl
09-27-2007, 15:41
Уфф,нз ама на мен краищата много ми цъфтят,и да ида на фризьор като ми подстриже връхчетата,и след това като гледам пак си е нацъфтяла ](*,) то направо като си хвана косъма и като дръпна 2та края и доста нагоре се разцепва :smt012 Пък нито я боядисвам,нито и смагам разни препарати,чат пат през месеци ползвам преса.Явно от подхранване се нуждае :smt017

monityY
09-27-2007, 18:01
kfo ti pre4i da ide6 na frizior i da ti odreje 2 sm ot kosata? ](*,)

Problem_girl
09-27-2007, 20:45
kfo ti pre4i da ide6 na frizior i da ti odreje 2 sm ot kosata? ](*,)

Ако става дума за мен-ходих,ама още цъфти,пък не ми се режи по-късо [-X

radito
09-28-2007, 06:04
Кат за начало ходи да ти я оформят, да махнат ненужните краища и занапред използвай кристали :wink:

Ardentika
08-02-2014, 14:04
Кат за начало ходи да ти я оформят, да махнат ненужните краища и занапред използвай кристали :wink:

Използвай кристали и косата ти никога няма да спре да цъфти, заради тоя гаден силикон вътре ;)

ManuelaK
08-04-2014, 18:57
Продуктите на Redken са с високо качество.Този серум е много ефикасен,но и цената не му е ниска
http://www.enzo.bg/redken/curvaceous-reaktivirassh-sprej-protiv-cfteneprotiv-cfteneprotiv-cfteneprotiv-cftene/