PDA

View Full Version : Бемка/Брадавица



Асд
08-09-2007, 16:45
Здравейте.
Имам следния проблем: на гърба имам нещо :roll: Не съм сигурен какво точно е - дали е бемка или брадавица но ако е бемка има доста голям релеф. Прилича на топче. Та.. въпроса ми е това нещо страшно ли е, може ли да се махне и какви усилия ще ми коства махането и ако го махна неволно(понеже на пипане ми се струва доста нежно) какви могат да са последствията
10х

Sladkata_Nansi
08-09-2007, 16:57
Здравейте.
Имам следния проблем: на гърба имам нещо :roll: Не съм сигурен какво точно е - дали е бемка или брадавица но ако е бемка има доста голям релеф. Прилича на топче. Та.. въпроса ми е това нещо страшно ли е, може ли да се махне и какви усилия ще ми коства махането и ако го махна неволно(понеже на пипане ми се струва доста нежно) какви могат да са последствията
10х
Ole nevolno.Abe q ne go barai,kak taka 6te go mahne6.6te predizvika6 nqkav rak,ne taka. Otivai na kojen lekar da ti kaje kakvo to4no e.

batkodoki
08-09-2007, 17:05
Здравейте.
Имам следния проблем: на гърба имам нещо :roll: Не съм сигурен какво точно е - дали е бемка или брадавица но ако е бемка има доста голям релеф. Прилича на топче. Та.. въпроса ми е това нещо страшно ли е, може ли да се махне и какви усилия ще ми коства махането и ако го махна неволно(понеже на пипане ми се струва доста нежно) какви могат да са последствията
10х

ВЪЗРАСТ?

от кога е това "нещо" и нараства ли то?

сам НЕ БИВА да го отсраняваш, защото рискуваш изключително сериозни проблеми в зависимост от типа на тумора.

08-09-2007, 17:18
Тумор.. привлече ми вниманието..
Иначе съм на 19 години и сигурно има еколо година а може и повече откакто съществува. Просто досега не съм му обръщал внимание

LedenaStrast
08-09-2007, 17:32
az imam takiva po cqloto tqlo... no moite sa o6te po-strashni.. pone na men mi izglejdat taka...
Otivai na dermatolog vyob6te ne se chudi

batkodoki
08-09-2007, 18:56
Тумор.. привлече ми вниманието..
Иначе съм на 19 години и сигурно има еколо година а може и повече откакто съществува. Просто досега не съм му обръщал внимание

:) разбира се че е "тумор", както и всяка "брадавица" или някои видове "бемки". това е просто технически термин в мед описващ вида на промяната и от него не следват генерални изводи. :)

щом досега не си обръщал внимание на това "нещо", най-доброто което можеш да направиш е да продължиш така, при условие, че "то" не нараства забелижимо.

08-10-2007, 09:53
az imam takiva po cqloto tqlo... no moite sa o6te po-strashni.. pone na men mi izglejdat taka...
Otivai na dermatolog vyob6te ne se chudi

I az sum taka

LedenaStrast
08-10-2007, 12:45
az imam takiva po cqloto tqlo... no moite sa o6te po-strashni.. pone na men mi izglejdat taka...
Otivai na dermatolog vyob6te ne se chudi

I az sum taka

да много е гадно и грозно! :smt010 и трябва да ходя на 6-12 месеца на прегледи да не би да се развие нещо злокачествено, но какво да направя... :smt009

08-11-2007, 12:17
az imam takiva po cqloto tqlo... no moite sa o6te po-strashni.. pone na men mi izglejdat taka...
Otivai na dermatolog vyob6te ne se chudi

I az sum taka

да много е гадно и грозно! :smt010 и трябва да ходя на 6-12 месеца на прегледи да не би да се развие нещо злокачествено, но какво да направя... :smt009

az ne hdq na nikvi pregledi mene li4no ne mi pre4i az sviknah ot davna i gadgeto ne i pre4i

LedenaStrast
08-11-2007, 13:36
az ne hdq na nikvi pregledi mene li4no ne mi pre4i az sviknah ot davna i gadgeto ne i pre4i

Vij sega, ne stava vypros dali si sviknal/a s tova ili na nqkoi drug dali mu haresva...
Stava vypros za Zdraveto! Pove4eto benki sa obiknoveni i ne syzdavat nikakvi problemi! No ima nqkoi, koito moje da sa zloka4estveni i polojenieto da stane seriozno! Az mnogo se bqh pritesnila ot moite, za6toto postoqnno narastvaha i se poqvqvaha novi...
Otidoh na lekar i se okaza, 4e e nqkakvo zabolqvane, koeto ne moje da se lekuva, no i uj nqmalo da mi navredi..
Kategori4no mi zabraniha solariumi i ako hodq na more... da se maja s golqm zashtiten faktor!
taka 4e... vyob6te ne e shega rabota...

08-11-2007, 15:22
tva si e geneti4no vsi4ki muge v semeistvoto sa taka. az imam 4 takiva deto sa golemi kato izrastuci a ostanalite sa si prosto benki

tezi deto sa golemi 2ot tqh sum imal ot mnogo godini drugite 2 skoro predi okolo godina se pokazaha ama ot togava ni6to

no znam 4e e genti4no taka 4e ne se pritesnqvam

LedenaStrast
08-11-2007, 15:27
ami hubavo... Ne moga da te nakaram na sila, no si imai edna na um, 4e ne vinagi sa bezobidni

raindrop
08-13-2007, 12:07
Всички на лекар!
премахването на такива бенки и подобни не е никакъв проблем НО САМО ОТ СПЕЦИАЛИСТ.Ако тези израстъци ви притесняват и са на място, на което може да бъдат наранени - не е проблем да идете при лекар, който може да ги отстрани дори и да не са проблемни или, не дай си боже, злокачествени.