PDA

View Full Version : За batkodoki



LedenaStrast
08-09-2007, 17:42
(към batkodoki)
Здравейте!
Понеже разбрах, че сте лекар реших и аз да споделя един проблем.
22 годишна съм
Значи постоянно ми се спи... сутрин не се събуждам отпочинала, а ми се иска въобще да не ставам цял ден... а легна ли следобед може да спя и до следващата сутрин.
Въпроса ми е възможно ли е това сънливо състояние да се дължи на ниско кръвно? Почти всеки път като съм го мерила долната ми граница е към 60, а горната никога над 120.
Нужно ли е да ходя на консултация с лекар и той да ми изпише някакви хапчета за кръвно или не е необходимо и кафето е достатъчно?
Има ли някое заболяване на което може да се дължи това?

08-09-2007, 17:57
kruvnoto-malko ti e niska dolanata granica,trqbva da e 90...ama kato imam v predvid 4e az sum na 17 i vinagi kruvnoto mi e okolo 60-90 si si xtra :-D

roni.mk
08-09-2007, 18:13
em napravo idi na lekar,nqma kvo da pita6 v teenforum!uspex!

LedenaStrast
08-09-2007, 18:18
не знам дали е нужно да ходя на лекар... затова питам! Знам,че ако отида при личния ще ми каже само "пий кафе" и ще ми каже да си ходя... щом неще направление за изследване да ми даде..

batkodoki
08-09-2007, 18:43
(към batkodoki)
Здравейте!
Понеже разбрах, че сте лекар реших и аз да споделя един проблем.
22 годишна съм
Значи постоянно ми се спи... сутрин не се събуждам отпочинала, а ми се иска въобще да не ставам цял ден... а легна ли следобед може да спя и до следващата сутрин.
Въпроса ми е възможно ли е това сънливо състояние да се дължи на ниско кръвно? Почти всеки път като съм го мерила долната ми граница е към 60, а горната никога над 120.
Нужно ли е да ходя на консултация с лекар и той да ми изпише някакви хапчета за кръвно или не е необходимо и кафето е достатъчно?
Има ли някое заболяване на което може да се дължи това?

здр

това, което описвате ,оже да е резултат от мн неща.

първото което проверете е нивата на щитовидните хормони Т4, Т3 и контролиращият ги TSH. правят ги почти във всяка лаб, всеки от тях струва по около 8 лева мисля. това е на фрее. иначе пътя е: чакане+такса, ОПЛ->талон за спец, чакане+такса, ->талон за изследване, чакане+такса.
в краен случай ако не ви се занимава по общия ред направете само TSH и Т4.
ако има някакво отклонение - ще обясни симптоматиката и ще наложи лечение. ако няма доловими промени ще минете в графата "нервно вегетативна дистония", което е удобен евфемизъм за "не знаем", защото НВДистония е следствие от нещо, а не причина.

LedenaStrast
08-09-2007, 18:53
Благодаря много!
Аз това пропуснах да го кажа.. правих си преди 2 месеца изследвания, но ми бяха пуснали само FT4... беше в норма, но към горната граница... 20,64 някъде...
А, утре ще ходя пак на иазследвания... ще пуснат всички хормони и имуноглобулините също!

Пак благодаря и всичко най-хубаво :)

krem4et0
08-10-2007, 13:45
Благодаря много!
Аз това пропуснах да го кажа.. правих си преди 2 месеца изследвания, но ми бяха пуснали само FT4... беше в норма, но към горната граница... 20,64 някъде...
А, утре ще ходя пак на иазследвания... ще пуснат всички хормони и имуноглобулините също!

Пак благодаря и всичко най-хубаво :)
С това считам темата за приключена!