PDA

View Full Version : Как да си пусна дълги и здрави нокти?



Редовно Гостче
08-09-2007, 18:28
Искам да имам дълги нокти,които да не се чупят...но мойте се чупят и то много ](*,) та как да ги заздравя...пробвала съм заздравители,ама не става!!

08-09-2007, 18:34
noktoplastika mislq 4e takas e kazsvashe mom4e sum ine sam mn zapoznat

08-09-2007, 18:39
noktoplastika mislq 4e takas e kazsvashe mom4e sum ine sam mn zapoznatмнем...ноктопластиката сасипва истинския нокът :wink: мерси все пак!

gopiu
08-09-2007, 19:05
Ами то по принцип зависи от ноктите!Има хора които без никакви усилия поддържат хубав маникюр!Но щом твоите лесно се чупят...Заздравителите не помагат.Когато са по-къси не се чупят толкова и ги лакирай!

Kisses_P
08-09-2007, 19:09
по изказването на госта хубавите нокти не са даденост и дори тези, които имат хубави и здрави пак могат да им с епреебат.като мойте- здрави дълги не се чупат.. а сега са изрязани до дъно зщаоо почнаха да се цепат.Решението за мене поне е рязане до дъно и мазане с йод.той заздравява ноктите.При мойте има пдообрение.надявам се да се върнат в сатрия им вид.Попринцип щом ти се чупат ноктите пий витамини също.Явно имаш липса

mid_get
08-09-2007, 19:11
Някои нокти просто са такива - меки, наистина е много гадно :? Е, аз се радвам, че моите са здрави и твърди, а всъщност не полагам кой знае какви грижи за тях, такива са си. Не знам какъв съвет да ти дам, чувала съм, че трябва да се приема повече калций за здрави нокти (и зъби), ама това всички го знаем. Мнооого относително е, може би просто такава си е структурата им...

shaka_kan
08-09-2007, 19:11
Otidi na manikur! I m0ite bqha mn 4uplivi, otidoh i tam me mazaha s nekvi si masla i 0t t0gava vsqka sedmica si h0dq i noktite sa mi mn0g0 hubavi i zdravi! Drug na4in ne mislq,4e ima:) kasmet!

`Death`Whore``
08-09-2007, 19:16
Йодът не заздрави ноктите ми. Заздравителите - да не говорим.

sladku_bebzi
08-09-2007, 19:28
Като за начало можеш да замениш ножичката и нокторезачката с пиличка 8)

rali4ka91
08-09-2007, 19:35
Като за начало можеш да замениш ножичката и нокторезачката с пиличка 8)
От това няма да и се заздравят ноктите!!!
До авторката, пробвай сутрин и вечер да ги мажеш с парченце лимон, купи си от аптеката маслко против чупене на нокти(има на най-различни марки и цени, но като цяло не са скъпи) и си лакирай ноктите СЪС ЗАЗДРАВИТЕЛ!Пробвала ли си на Perfect с копринени нишки???Ако не си, пробвай го - има ефект!

08-09-2007, 19:46
Като за начало можеш да замениш ножичката и нокторезачката с пиличка 8)
От това няма да и се заздравят ноктите!!!
До авторката, пробвай сутрин и вечер да ги мажеш с парченце лимон, купи си от аптеката маслко против чупене на нокти(има на най-различни марки и цени, но като цяло не са скъпи) и си лакирай ноктите СЪС ЗАЗДРАВИТЕЛ!Пробвала ли си на Perfect с копринени нишки???Ако не си, пробвай го - има ефект!Благодаря ти много! Ще пробвам

KaTinCeTy
08-09-2007, 20:20
Na men predi mnogo mi se cepeha noktite i tova be6e edna ot pri4inite da ne mi porastvat mnogo dulgi. No otkakto izpolzvam kristalna pila za nokti, noktite mi sprqha da se cepqt i stanha dosta po dulgi, i po tvurdi. :wink:

AliceSw
08-09-2007, 20:38
всъщност, с каквито и неща да ги мажете, състоянието на ноктите и косата се влияе особено от това, което ядете

sladku_bebzi
08-10-2007, 08:01
Като за начало можеш да замениш ножичката и нокторезачката с пиличка 8)
От това няма да и се заздравят ноктите!!!
До авторката, пробвай сутрин и вечер да ги мажеш с парченце лимон, купи си от аптеката маслко против чупене на нокти(има на най-различни марки и цени, но като цяло не са скъпи) и си лакирай ноктите СЪС ЗАЗДРАВИТЕЛ!Пробвала ли си на Perfect с копринени нишки???Ако не си, пробвай го - има ефект!

На мен пиличката определено ми заздравява ноктите.При теб може да не е така, ама при някои хора явно действа.

rali4ka91
08-10-2007, 13:38
На мен пиличката определено ми заздравява ноктите.При теб може да не е така, ама при някои хора явно действа.

Препоръчва се пиличка за да не се раздвояват ноктите.А ако са и меки ноктите няма как да станат по твърди от факта, че ги пили, а не, че ги реже.Твърдоста на ноктите зависи от група витамини, а не от инструментите с които си ги поддържа!Т'ва имах впредвид!

sweet_teddy
08-16-2007, 19:40
iod mu e maikata,ama trqbva da se lakira6 s po-tymen lak,6tot ti pojyltqvat noktite...ina4e pri redovna upotreba efekta e 100 % :wink:

_PuNk`PrInCeSs_
08-16-2007, 19:41
има хора, които не могат да имат маникюри, просто ноктите им не са предласположени!

Sweet__baby
08-16-2007, 19:42
да - пробваи с ЙОД!!!! да знаеш много помага!!! :wink:

JuS7^YourS
08-16-2007, 19:56
аз си слагам калциев гел, това пак е от рода на заздравителите, но не само осигурява защитен слой, а и в нокътя навлизат полезни вещества, които го заздравяват.

just_a_temptation
08-16-2007, 20:47
sladkoto_bebzi az pyk kato gi pilq po4vat da mi stavat na plastove.no ve4e nqam toq problem.ot 1 m. gi maja s iod i stanaha zdravi4ki no se ne si gi puskam dylgi 6toto az gotvq u doma i miq 4iniite i ne mislq 4e e higieni4no kolkoto i da gi 4istq ostavat bakteriiki :smt013

08-21-2007, 14:44
momi4eta help plssss skoro 6te praq 14 a si griza noktite daite mi syvet kak da spra blagodarq vi predvaritelno

sladkata_presi
08-22-2007, 14:32
Ето малко съветчета:
-Използвай пиличка,за да ги оформяш
-Използвай заздравители и само на качествени марки
-Ако лакирваш ноктите си използвай лакове,който не са на случайни марки,а са качествени и изпипани.Чети описанието и какво съдържа лака,защото всеки се различава по нещо.
-Когато ползваш лакочестители,ползвай с витамини А и с витамин С.Те подхранват ноктите и не ги изтощават.
-Не винаги може да станат дълги нокти.Режи ги веднъж на седмица или две.
Засега това мога да ти предложа.надявам се да ти свърши работа.Относно потребителя преди мен-момиче преди 7 седмици и аз бях като теб.А помисли си какво има под ноктите ти и как го лапаш,на всичкото отгоре е вредно за здравето ти.Надявам се да спреш,защото не е никак приятно френдовете ти да имат готини маникьорчета,а ти да имаш изгризани и обелени нокти. 8)

anunu
08-30-2007, 19:51
Zazdravitelite za nokiti izob6to ne pomagat.Moite sa6to mn se 4upqt.Takmo ve4e sam mi porasnali gore dolu hubavi nokti i se se 4upqt.No kato bqh za 2 sedmici na more noktite mi porasnaha ujasno mn i ot morskata voda sa stanali mn tvardi.

Kisses_P
08-30-2007, 20:04
също признвам и маслото за нокти на икаров

09-08-2007, 11:16
amii idi na manikiurist 6te ti gi oformi i 6te ti kaje kakvo da polzva6 8) 8)

monityY
09-08-2007, 11:20
геритаминнео

GaBiIi__
09-08-2007, 12:16
amii idi na manikiurist 6te ti gi oformi i 6te ti kaje kakvo da polzva6 8) 8)

VeRdiSSima
09-08-2007, 16:38
Искам да имам дълги нокти,които да не се чупят...но мойте се чупят и то много ](*,) та как да ги заздравя...пробвала съм заздравители,ама не става!! Ами и аз се мъчих но нямам нерви!От ноктопластиката пък след като я махнах стана още по зле! ](*,) И сега си слагам изкуствени нокти но от хубавите и после ходя на маникюристка и ми прави декораций!Седят като истински! :P

girl88
09-09-2007, 11:19
Искам да имам дълги нокти,които да не се чупят...но мойте се чупят и то много ](*,) та как да ги заздравя...пробвала съм заздравители,ама не става!!

на мен лично ми помогна бирената мая :)

lilit_666
09-09-2007, 13:26
Искам да имам дълги нокти,които да не се чупят...но мойте се чупят и то много ](*,) та как да ги заздравя...пробвала съм заздравители,ама не става!!

на мен лично ми помогна бирената мая :)
И как се процедира с нея?
А за йода-после не пожълтяват ли ноктите?

^^^БоГинЯ^^^
09-09-2007, 14:24
може с некви заздравители ,,, а и зависи какво вършиш по принцип и у вас(щото аз затова нямам)...,,,не вярвай,ако ти кажат "здрава коса---здрави нокти" [-X ... Винаги има изключения!!!

09-09-2007, 14:45
Искам да имам дълги нокти,които да не се чупят...но мойте се чупят и то много ](*,) та как да ги заздравя...пробвала съм заздравители,ама не става!!

на мен лично ми помогна бирената мая :)
И как се процедира с нея?
А за йода-после не пожълтяват ли ноктите?
От йода пожълтяват обаче като сложиш тъмен плътен лак това не ти е проблем.
Относно маята мисля че пие ама не съм сигурна някой по-запознат трябва да каже :P

09-09-2007, 14:46
Искам да имам дълги нокти,които да не се чупят...но мойте се чупят и то много ](*,) та как да ги заздравя...пробвала съм заздравители,ама не става!!
Поливаш ги със сперма 2-3 пъти дневно и глеаш винаги да са влажни в продължение на 1-2 дена http://www.cheesebuerger.de/images/midi/liebe/a062.gif

etnies
09-09-2007, 14:55
Ами почвай да се храниш по здравословно! Сичко зависи от тва какво хапваш :? Повече витамини, повече водичка! Лакираи ги така ще е малко по добре, а също зависи и от тяхната форма: заоблените се чупят по- малко отколкото квадратните. Търкай ги с лук...чувала съм че помагало...
Хайде успех! :smt026

girl88
09-10-2007, 08:57
Искам да имам дълги нокти,които да не се чупят...но мойте се чупят и то много ](*,) та как да ги заздравя...пробвала съм заздравители,ама не става!!

на мен лично ми помогна бирената мая :)
И как се процедира с нея?
А за йода-после не пожълтяват ли ноктите?

ami birenata maq spomaga za ukrepvaneto na imunnata sistema,kosata stava laskava i meka ,zazdraviava noktite,spravia se s nqkoi kojni problemi kato naprimer akne deistva blagopriatno varhu razvitieto na mladia organizam,osobeno prez puberteta no vi trqbva tarpenie ,nqkolko meseca trabva da go polzvate za da vidite promqnata . vzima se tri pati na den po dve tabletki s malko te4nost, a pri aktiven sport do 3 pati po 5 tabletki na den

sladkish_14
09-10-2007, 09:21
:roll:

sladkish_14
09-10-2007, 09:23
Защо не отидеш на маникьорист???там ще ти оформят ноктите ще се погрижат за тях и след това ще ти кажат с какво да ги мажеш.....толко ли е трудно :-k

09-10-2007, 18:53
ami i az imam sa6tia problem noktite mi sa mnogo meki i se 4upqt mnogo nemoga i ne moga di gi pusna dalgi :smt010 .zatova se porovih malko da vidq nqkoi saveti kakvo da napravq.4etoh 4e pomagalo da si masajira6 noktite s zehtin,da gi maje6 s iod s kremove za race i nokti i kakvo li o6te ne.dori ve4e zapo4nah da 4istq s rakavici makar 4e ne mi e nikak udobno i vmesto za edin 4as iz4istvam za dva tri.a vaprosa mi e dali veroto vredi na noktite,za6toto az miq prekaleno mnogo sadove pak nikoga ne sam 4uvala 4e veroto vredi.

09-10-2007, 19:06
Мойте нокти бяха мн меки и цепещи се и неможех да ги пусна дълги,зех си заздравител за меки нокти на пърфект,мн съм доволна,изхабих заздравителя и си бяха пак яки,сега си зех нов,сега си зех и заздравяващо масло,пак на пърфект и има супер ефект,нз ама аз съм много доволна,аре мацки УСПЕХ!

***BORK@***
09-10-2007, 19:12
Мойте нокти бяха мн меки и цепещи се и неможех да ги пусна дълги,зех си заздравител за меки нокти на пърфект,мн съм доволна,изхабих заздравителя и си бяха пак яки,сега си зех нов,сега си зех и заздравяващо масло,пак на пърфект и има супер ефект,нз ама аз съм много доволна,аре мацки УСПЕХ!
Тва бях аз,ако някой има въпроси да пише.

kkookk
09-10-2007, 19:49
i kolko struvat tiq zazdraviteli i masla nna perfect?

GaBiIi__
10-27-2007, 10:40
na perfekt zazdravitelite sa okolo 2 lv i az polzvax iam efekt :) :) :) :) :)

LuCiFersAngeL
10-27-2007, 11:41
И аз навремето имах здрави и твъди нокти, ама нещо се прецакаха ... Та искам да кажа, че и на мен много ми помогна заздравителя на perfekt , който е против цепене. Много е добър. А за йода при условие, че ноктите пожълтяват и се лакираш с по-тъмен лак после как се мажеш? Въру лака ли или го махаш и тогава се мажеш (то тогава ще трябва да се лакираш всеки ден #-o )?

Kisses_P
10-27-2007, 12:20
И аз навремето имах здрави и твъди нокти, ама нещо се прецакаха ... Та искам да кажа, че и на мен много ми помогна заздравителя на perfekt , който е против цепене. Много е добър. А за йода при условие, че ноктите пожълтяват и се лакираш с по-тъмен лак после как се мажеш? Въру лака ли или го махаш и тогава се мажеш (то тогава ще трябва да се лакираш всеки ден #-o )?Докато се мажех с йод не се лакирах...
По темата след дългото ми борене с цепене на ноктите намерих решението.От месец и половина ползвам на перфект Калциев гел и наиситна ми помогна.Сега само трябва да изчакам да ми израстат ноктите

Sweet__baby
10-27-2007, 12:21
Малки трикове за по-здрави нокти

Здравината на ноктите, както и на косата, е въпрос на гени. Естествено, има няколко начин да имате красив маникюр за някоя от важните вечери в живота си.
Поне един месец преди това дръжте ноктите си къси, за да не се изтощават. Подкъсявайте ги с хубава ножичка или нокторезачка. Евтините такива не режат добре и чупят ноктите, което е изключително вредно за структурата им.
Използвайте неметална пиличка за нокти и пилете само в едната посока.
Един път в седмицата правете масаж на ноктите си с течен витамин А или леко затоплен зехтин.
Не използвайте ярки лакове за нокти, защото те изтощават ноктите и ги правят по-чупливи.
Когато използвате почистващи препарати, слагайте ръкавици, защото активните съставки премахват не само замърсяванията, но и най-горния слой на ноктите ви.
Когато дойде Вечерта, най-добре е да направите маникюра си при козметик. Той ще постави специална основа, която ще заздрави ноктите и няма да се окажете с повреден маникюр в най-важния момент.
Ако не успеете да задържите ноктите си дълги и здрави, ноктопластиката е чудесен вариант, но имайте предвид, че тя ще изтощи ноктите ви. Прибягвайте към нея само за специални случаи.
И в крайна сметка добре оформеният маникюр не е задължително да е много дълъг. С къси и лакирани в естествен цвят нокти ще се отличавате от другите.

magneziq
12-12-2007, 19:47
az predi imah mnogo gadni nokti no predi godina po4nah da gi tretiram sas solena voda i mi stanaha mnogo po tvardi i po4naha mnogo barzo da rastata no problema e 4e solenata voda sasipva6e kojata mi i za tova q majeh s krem za race i vsi4ko si e perfect sa

sladur4e_yo
12-12-2007, 20:19
az predi imah mnogo gadni nokti no predi godina po4nah da gi tretiram sas solena voda i mi stanaha mnogo po tvardi i po4naha mnogo barzo da rastata no problema e 4e solenata voda sasipva6e kojata mi i za tova q majeh s krem za race i vsi4ko si e perfect sa
А солената вода истинска ли е(от море примирно) или си е обикновена вода със сол?А и да ви попитам на маникюр колко взимат?На мен ми предлагаха за 1 час-7 лева.Така скъпо ли е или то горе-долу навсякъде е така?

Liar
12-13-2007, 16:21
И на мен ми взимат 7 лв.

EniTyYy
12-13-2007, 20:08
ами моите нокти са около 1,7 см :) ако това те устрайва ми пиши
аз ще ти обесня какво да правиш

st1ka
12-14-2007, 14:59
..

EniTyYy
12-14-2007, 16:40
а моите нокти са направо супер :oops:
преди си ги гризках за което съжалявам мн :cry:
а до тфа как да си поддържаш ноктите-значи ако се лакирваш...не използвай обикновен лакочистител а такъв с много витамини за 1.30 :)
мажи ги с лимон или лимонена киселина
моите така станаха направо супер :grin: сега даже не се чупят,цепят и т.н ако не ми писне и не ги отрежа :-|

Buhtaaa
12-14-2007, 17:49
вземай мерц ... или втиамини =а= и =е= ....като гератамин са познати ... те и са косата за хубави :)

rakiQ
12-14-2007, 20:39
в една малка купичка сипваш олио и топиш всяка вечер ноктите си в купичката по няколко мин. и ще видиш резултат :)

apologize
12-15-2007, 19:36
топло или студено олио?

Amy lifestyle =]
12-15-2007, 19:47
Кремче MAXI и заздравител на Perfect 5 in 1 е отговорът!

I love Naley
12-18-2007, 08:21
Ами миличка отиди на козметик там ще ти ги правят и ще ти дадат съвет.Лично хубави нокти се постигат доста трудно трябва редовно пилени оформяне махане на кожички.Трябва ти някой добър задравител или нещо подранващо някакво кремче дедазнам.Моите нокти са дълги но всеки ден ги пиля и оформям такаче си иска доста грижа.

Liar
12-19-2007, 15:08
И аз съм чувала че балсама за нокти макси е хубав-за цепещи се нокти.
Маслото за нокти на Икаров и то май е добро.
Хубав заздравител-на O.P.I ама е доста скъп.

ЕPu
12-19-2007, 19:13
!!! масло за нокти на икаров !!!
От аптеките се взима, около 2 кинта му е цената (не се подвеждай, че е евтино, сууупер яките нокти бях пуснала благодарение на тва мазило преди около година :) )

bebeto0o
12-29-2007, 11:57
Ne gi maji sas zazdravitel za6toto toi gi pravi po tvurdi (a ponqkoga to4no zaradi tova se 4upqt) i o6te po barzo se 4upqt a opitai ne6to protiv 4upene!

e_21.11
12-29-2007, 12:02
Масло за нокти на Икаров

co0alla
11-01-2010, 15:30
Всеки с проблемите си. Някой му се цепят, други са му тънки и се чупят. моите пък са много тънки и меки. Разгледах какво са писали много хора тук. Някой се оправя с ноктопластика - друг казва, че вреди. Не бих си направила, защото незнам какво е. Друг пък му помагал лакът - баба ми каза, че изтанява ноктите и да си купя безцветен лак защото в него няма бои и т.н. Трети пък с йод - после има ставали ноктите жълти, но пък слагали тъмен лак за да не се вижда. Видях и още много и реших да пробвам с бирена мая или с геритамин нео.

btw - До автора: Опитай с бирена мая - тя няма как да ти навреди защото е от билки или пък с геритамин нео мисля че и той няма да ти навреди.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОИТО ИМАТ ГАДНИ НОКТИ КАТО МЕН. ПОЖЕЛАВАМ ВИ НА ВСИЧКИ ДА СИ ОПРАВИТЕ НОКТИТЕ ( А И БАБА МИ КАЗВА ЧЕ ОТ ВОДАТА РАСТЕЛИ БЪРЗО И ЗАЗДРАВЯВАЛИ. НАЛИ РАЗБИРАТЕ ТЯ МИЕ ЧИНИИ ВСЕКИ ДЕН ПО НЯКОЛКО ПЪТИ) И ПАК УСПЕХ :-) :-) :-)

ParisHilton
11-08-2010, 13:24
Бяха казали в един коментар, ноктопластика. Това не е точния вариянт. Моята маникюристка ми казва, че няма да ми сложи ноктопластика, защото не е много полезно за ноктите, а от колкото другите маникюристки, те гледат да си вземат парите :)

Ми пусни си ги и ходи да ти ги оформя :)

FuckingFreak
11-08-2010, 14:29
УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОИТО ИМАТ ГАДНИ НОКТИ КАТО МЕН. ПОЖЕЛАВАМ ВИ НА ВСИЧКИ ДА СИ ОПРАВИТЕ НОКТИТЕ ( А И БАБА МИ КАЗВА ЧЕ ОТ ВОДАТА РАСТЕЛИ БЪРЗО И ЗАЗДРАВЯВАЛИ. НАЛИ РАЗБИРАТЕ ТЯ МИЕ ЧИНИИ ВСЕКИ ДЕН ПО НЯКОЛКО ПЪТИ) И ПАК УСПЕХ :-) :-) :-)

Точно пък ако от водата стават по-хубави ела на място ме заплюй. Не на едно място съм чела,че водата е най-големия враг на ноктите. Особено гледам аз като се изкъпя ми стават прозрачни в частта която излиза от пръстта.

По темата: Моята плочка е къса и аз ходих на маникюристка няколко пъти. Тя ми показа как да се грижа за ноктите ми и какво да използвам. Сега вече не ходя, освен по случай, за да ми нарисува нещо хубаво. За момента използвам маслото на икаров и 1 или 2 пъти в месеца си ги мажа с сок от лимон. Аз лично не използвам заздравители по 2 причини. 1- Когато си сложа заздравител го изяждам, незнайно по каква причина. Лак никога не ям. 2- Не ми се дават пари за качествени заздравители. Има на Perfect, те г/д мога да кажа че стават но нищо повече. И все пак ако си решила да си взимаш никога не се подлъгвай по "заздравител" за 1-2 лева. Особено ако е прозрачен. Чувала съм,че след като е заздравител, значи заздравява ноктите и вътре в него трябва да има някакви вещества които да му придават цвят, нали. Може и да греша. Та моят съвет е да отидеш при специалист, за да ти покаже точно как става, тук от форума едва ли някой ще седне специално да ти обяснява. Също така, ако си пилиш ноктите с метална пила - спри! Вземи си хартиена- тя пили по - хубаво особено за френски маникюр и ноктите не се разслояват от нея. Също така когато се лакираш, после ако започне да ти се люпи лака или ако го гризеш го трий. От една страна, че като видя момиче с олюпен лак веднага ми идват едни доста "приятни" мисли в главата, че изобщо не се съобразява с външнотта си и е много незамарена, а от друга страна, че и това повишава риск от разслояване.
Edit: Понеже първо пиша в една тема, после гледам какво пише автора сега прочетох. За да поддържаш ХУБАВИ нокти, не е нужен смао заздравител. Редовно пилене и поддържане на кожичките. Същото е като с косата. За да имаш ХУБАВА коса ти не ходиш само на фризьор, за да ти я подкъсява и да я поддържаш. Трябват ти и поне хубав шампоан и желателно балсам, също така и маска. Това беше отклонение,карай ;д

syn4uu
11-08-2010, 15:40
Една приятелка от моя клас мина курс за маникюрист. Тя ми каза да пробвам с калциев гел и мисля, че ми помага. Има на Perfect за около 2-3 лева. :)

seniorita20
12-30-2011, 11:58
Здравейте прочетох всички коментари но искам да ви кажа че това с заздравителите на Перфект е пълна заблуда .. Аз използвам Калциев Гел На Ревлон струва 7,50 лв но пък е страхотен за 4 дена ноктите се възтановяват и стават страхотни .. :) Скъпичък е но си заслужава парите ходих само на маникиорска да ми ги оформи и сега са адски дълги и хубави !! Айде успех :)

BornToRaiseTheHell
12-30-2011, 18:40
Аз бих ти препоръчала да внимаваш с лакочистителите. Не лака, ами лакочистителя обикновено ти е***а майката на ноктите. ;д Иначе: заздравителчета, калциеви гелове, лимонче, йод, геритамин, витамин B2 е за по-твърди нокти. :)

kalpazanka
12-30-2011, 19:21
Не че нещо ми пречите, но темата е доста старичка. ;)