PDA

View Full Version : Поход в Стара планина



AliceSw
08-09-2007, 20:15
Такам, ще ходя на поход за 2-3 дена, някъде в Стара планина, тръгва се от Габрово. На подобно нещо не съм ходила никога през живота си и ще бъда много благодарна ако някои ми каже горе-долу колко ще ми дълъг преходът, какво трябва да нося и тн :-)

HopeLesss
08-09-2007, 20:19
Не знам колко ще е дълъг прехода, но едва ли ще е много кратък. Трябва да си вземеш най-необходимите неща - задължително дебели дрехи, вода, храна, фенерче, карта, компас, запалка, свирка и телефон. Предполагам, че ще спите в някоя хижа, но през повечето време ще сте пеша, така че си вземи удобни обувки. Не забравяй и шапка и слънчеви очила, защото не се знае какво ще е времето. В планината всичко е възможно - може да е адска жега или адски студ. Приятно прекарване ;)

tuka6na
08-09-2007, 20:25
:twisted: трипец ,а ...Ми аз от такива 'походи' се връщам размазана тотално,ама гледам ти за друго отиваш.Ми как кво да вземеш-вода,храна,некви стабилни дрехи и обувки.Разбира се без телефон,пари...и тн. не може да минеш.Това сигурно ти си знаеш...Та кво друго.Другото там...знам ли. :smt006

pathetic
08-09-2007, 20:29
Да не забравиш ножа,шишето с ракията и презервативи,ей.

=)

Иначе
може и въобще да не е дълго,ако идете на някое заслонче и спите на палатка.
Може и двайсетина минути да е :Р

а може и цял зен да крачите.

Ще се смажете там,вероятно.

ама нищо не си споделила.
Питай повече,да ти отвърнем с повече.

bulgarche
08-09-2007, 20:39
Казаха ти ги най-необходимите неща, даже ненужните като телефон и пари :)
Не знам какво ще правите и повечето неща няма да са ти от голяма полза. Още повече си момиче и няма как да помийнеш всичко. Поне едно спално чувалче обаче бива, ако не за сън, то за посяхване, полягване на някоя плянка е удобно. Аз си нося канчета, примус (туристическо газово котлонче), 2-3 ножа, 2-3 светлини, свещи, тенджерка, чай, бульони, "кутия за оцеляване" (примки, всякакви торби и кликове, запалка, кибрит, презован барут), захар, сол, 3в1, бинокъл, вилица и лъжица, паста и четка за зъби, шампоан, клечки за уши и зъби, сапун, душ гел и всякакви неща, част от които никога не съм и няма да ползвам.

След няколко ходенета ще разбереш. Носи си малко неща, искат носене. Не прекалявай, дънки, поли и 7-8 потничита няма да ти трябват. И аз съм тръгвал с по две раници, ама вече само с това което събирам по джобовете мога да се оправям.

136179
08-09-2007, 20:50
a 4uvali li ste za prehoda Kom-Emine (pak prez Stara planina) ?

pathetic
08-09-2007, 20:50
да помийнеш всичко

И аз съм тръгвал с по две раници

да КАКВО всичко?искам превод-сега.

ДВЕ РАНИЦИ?нямаш ли самар,бе,душо?

..

брях
две раници и душ гел.
хаха

AliceSw
08-09-2007, 21:06
сериозно ли ще ми трябват всички тея неща о.О

я кажете по-добре, кое е най-важното, което ще ми се побере в раницата

pathetic - "помъкнеш" предполагам


ПП май ще спим в хижа :|

bulgarche
08-09-2007, 21:08
Оф...самарите са остаряло нещо. А именно тогава бях със самар, който е..ххм...бе май 80 литра се води...+ една 35 литрова раничка

И аз съм изнасял къщата, като..повечето споменати неща ги нямаше тогава. Просто ... понякога нося, защото имам място и не ми се ходи с празна раница.

"Да помъкнеш всичко"

pathetic
08-09-2007, 21:12
не ти трябват душ геловете,със сигурност.

нож си вземи.
туй е важно
и фенерче също.

и запалка.
без другите все ще се оправиш.


Българче,самарите са хубави.
остаряло нещо?
глупости.

bulgarche
08-09-2007, 21:34
Мисля че говорим за различно нещо...
Самара и раницата са различни неща...едно и също, но...да
Със самара се изгърбвам. Друго се е компенсиращи ленти, допълнителни, гръден колан, всякакви мекотии, дъшаштия гръб, оформените с извивките на раменете презрамки...

Както казах някои неща само ги нося...шампоан защо ми е като съм "плешив"? А душ гел...без него не мога да мина 10 дена ли? Че аз вкъщи не ползвам такива простотии. Сапън почти не използвам...когато си нося четка и пста за зъби не винаги ги ползвам, но за мсетка на това когато ги няма имам огромното желание да съм си ги взел

alice sw, дадох ти примери за някои неща. Виж кои са най-важните. Те ти ги казаха. Нож, фенер (челник за предпочитане) и дрехи. Суха храна и малко вода.

pathetic
08-09-2007, 21:36
Това,за което говориш са старите самари,които са на изчезване.

Другото са Нови самари.
усъвършенствани големи раници,които са удобни,но се наричат самари.

:)

даа.

1921
08-09-2007, 21:36
Такам, ще ходя на поход за 2-3 дена, някъде в Стара планина, тръгва се от Габрово. На подобно нещо не съм ходила никога през живота си и ще бъда много благодарна ако някои ми каже горе-долу колко ще ми дълъг преходът, какво трябва да нося и тн :-)
оохоо, акос е запалиш ще те взимаме в ЕГ клуба по планинарство :-({|= :-D 8)

bulgarche
08-09-2007, 21:39
Сега си мъкна една 60+15 която си побира всичко това + още някоя простотия като каска, чук, лопата, мачете

pathetic
08-09-2007, 21:40
Ванка,а мен?

:-D


мм моя е 53 + 8
и е чудесен :)

1921
08-09-2007, 21:44
а по темата...топли дрехи, яке против дъжд, обезателно да се намажиш със слънцезашитен дори ид а не пече "много", храна достатъчно(некви сладки ралти е хубаво да има), челник/фенер, карта, зареден джиесем, който да се използва само при нужда, за хижата си вземи други обувки(маратонки), за да ти отпочинат краката, не е лошо 1 пишенце ракия, за да се почерпите(такас е прави по хижите 8) )...и да презервативи :lol:
пък дано проявиш интерес към занаята...прекрасен е!!!

впрочем с туристическото или самостоятелно ще ходиш

1921
08-09-2007, 21:45
Сега си мъкна една 60+15 която си побира всичко това + още някоя простотия като каска, чук, лопата, мачете
моята е 90+15 и нонс топ е фул...скоро бях на пирин за 6 дни ...по цял ден с 25-30кг на гърба..ебахму майката :oops:

1921
08-09-2007, 21:47
Ванка,а мен?

:-D


мм моя е 53 + 8
и е чудесен :)
и теб, и теб :lol:

bulgarche
08-09-2007, 21:54
30-тина кила е нормално
Чакай да ти покажа снимка с багаж за трима човека, туй малкото е единия

http://img408.imageshack.us/my.php?image=0008155fz2.jpg
http://img178.imageshack.us/my.php?image=0008156hr8.jpg

AliceSw
08-09-2007, 21:56
бахти, и такова животно ли си имаме в ЕГ

ентусиазъм имам, ся ще разберем здрави ли са ми краката

а кви маратонки, аз мислех да тръгвам с кецовете, те са ми най-здравите и удобни обувки

с туристическото май, тея са идиоти, честно, единственият им поход, по-дълъг от 3 дена е на Пирин и е след месец

1921
08-09-2007, 22:03
бахти, и такова животно ли си имаме в ЕГ

ентусиазъм имам, ся ще разберем здрави ли са ми краката

а кви маратонки, аз мислех да тръгвам с кецовете, те са ми най-здравите и удобни обувки

с туристическото май, тея са идиоти, честно, единственият им поход, по-дълъг от 3 дена е на Пирин и е след месец
по-скоро сме си имали..имаше един чичо Динго "навремето" :lol: и от моя клас 4 човека та ни бутат да се стягаме ипак да прайм такова нещо...с туристическото е купон, защото сте голяма група, но вие си занете де. Обуй...кубинки..с тея кецове никъде няма да стигнеш...особено пък ако завали...
Иначе турситическото в момента са 70 човека на Рила...ебаси колко ме е яд, че утре заминаам на лагер понякога :lol:

pathetic
08-09-2007, 22:06
ЛЕле аз кубинки на планинка какви мъки бяха..ама друг начин няма.

НО скоро си купувам туристически обуща и не ебавам.

:twisted:

1921
08-09-2007, 22:09
ЛЕле аз кубинки на планинка какви мъки бяха..ама друг начин няма.

НО скоро си купувам туристически обуща и не ебавам.

:twisted:
магазин Алпи, магазин Алпи :-D

bulgarche
08-09-2007, 22:13
O, още не съм твърдо решен за обувки. Инъче и аз...доста съм щъкал с кубинки из планината. Пък и по-удобно е с кубинки за гетите. Обичам да зам че обувката е здраво вързана за крака ми, висока е и здрава, както и не ми пука за нея :) А с теб Българските стари кубинки..еми като бос се чувствам...

pathetic
08-09-2007, 22:14
Готино,готино.

аз скоро ще си търся..ама още с гуменки щъкам из софийско..

AliceSw
08-09-2007, 22:17
Кранево лиииииииии, искам и азззззззззз
:smt010 :smt010 :smt010
Кой ще пусне 4 абсолютно неопитни и 1 не чак толкова неопитен на поход на Рила, пък и на мен ми съобщиха тая вечер

ППо, боже, тва пък не го знаех за Динго

ПП2 кубинки :shock: you must be joking

pathetic
08-09-2007, 22:20
Не,не е шега.
Особено есенно време кубинките са важни.

Препоръчвам Без бог.
Не е на рила-в пирин е,но се види и рила оттам.
Чудесно е.
наистина.
:-D

1921
08-09-2007, 22:21
аз съм с некви туристически високи обувки, ама от Италия ми ги донесоха, та все ме питат от къде са :) да се изфукам пък аз :-D
На Кранево, да, ама ще видим дали ще е мармалад като предната година... а за Динго нямам думи...да му се свети името и на баща му ракията...тъп чорбар, дано паднат в събота :-D

pathetic
08-09-2007, 22:23
КЕРБАЛААА!

:lol:

AliceSw
08-09-2007, 22:28
ем, перфе, ся ще търся туристическа раница и ще вадя старите кубинки, :|

искам Кранево, искам, искам, искам, уотевър, чух че има ново диско :-D

08-09-2007, 22:31
ЛЕле аз кубинки на планинка какви мъки бяха..ама друг начин няма.

НО скоро си купувам туристически обуща и не ебавам.

:twisted:
8 часа път с кубинки (брой ги 6 и половина с почивките) :-D
Недей ходи с кубинки, купи си туристически обувки. НО се разходи из тях.
Последния път като ходих на поход с кубинки, имах точно 4 жестоки плюски.

Ако ще ходиш за 2-3-4 дни и не се интересуш от това , че ще миришеш много след ходенето, но искаш лек багаж :
1. 5-6 чивта памучни чорапи
2. Ангунц с който ще ходиш/ къси гащи
3. 1-2 тениски + горнище някакво за ходене
4. Вечер в планината е много студено дори през лятото. един суитчер си вземи.
5. нож,запалка,въже,вилица,лъж ица(ял съм месо с лъжица , универсална е ;> ), лепенки, нещо за дизинфекция,бинт(и бинтовън съм ходил), сапун.
6. Сега за храната, зависи много. Ако ще ядете по хижите, не мъкни много , но това е рядкост. Най-рационалното решение е 2-3 шпека + хляб + може някоя консерва + някой зеленчук (не домат, че става на каша ако си сядаш на раницата). НЕ СИ НОСИ ЕНЕРГИИНА НАПИТКИ. Така се излъгах тамън 2 пъти, да се напия с някой от булловете посредат ана маршрута и после да се огрохам, като му мине ефекта след 15-20минути.
7.Джапанки, като спирате по хижите, но това е опционално
За водата, всичко зависи. 2 литрово шише на мен ми е достатъчно, но ако пиеш повече вода, си вземи от онези 1.5л и един плик. Едното на гърба, другото го носи в плика.
Носи си и нещо, което да застиляш като сядаш. Има места където е много приятно да седнеш на тревата, но има и ужасни такива :)
Телефона е задължителен, парите също. С много пари няма смисъл да ходиш, след като ако ще сте само по-хижите, там нещата са много малко са копуване (разни шоколади) и са много скъпи, храната си я носи ти по-добре.
Това е малко багаж, няма да се преобличаш всеки ден, ще носиш едни и същи дрехи и ще миришеш, но поне ще ти е леко и приятно на гърба, по-добре да миришеш на пот и да ти е приятно да ходиш сред природата, отколкото да мъкнеш хиляди дрехи и шитове и след 30минути ходене пак да миришеш на пот.

1921
08-09-2007, 22:34
ем, перфе, ся ще търся туристическа раница и ще вадя старите кубинки, :|

искам Кранево, искам, искам, искам, уотевър, чух че има ново диско :-D
и ние така чухме, но пътят до дискотеките е дълъг и осеян с кръчми... :-D

pathetic
08-09-2007, 22:35
ох моите са лоши..с тях 20 минути и вече отзад краката ти са на гъз..трябват ми нови,знам си аз.
но скоро!

:-D
6 часа..ба маа му

08-09-2007, 22:39
ох моите са лоши..с тях 20 минути и вече отзад краката ти са на "задни части"..трябват ми нови,знам си аз.
но скоро!

:-D
6 часа..ба маа му
Кубинките не са направени за ходене, а за ритане на кучета.
:smt009

pathetic
08-09-2007, 22:42
Е,не така грубо де!

:-D

bulgarche
08-09-2007, 23:13
Как куче бе!? Не че не съм ги стрелял с прашки, пушки, мятал камъни, смачквал от мой, но...няма вече

Друго си е котката. Преди 2-3 дена много се зардвах на една :) Най-обичам с бомбето в главата и да са некоординирани в действията си :)

Лъжицата е супер нещо :)

pathetic
08-09-2007, 23:16
Абе,ей.

ще ви бия

:twisted:

bulgarche
08-09-2007, 23:24
Ама ти..котка ритала ли си? Не че с маратонки не е яко да си я вдигнеш, ама да я изтупкаш със засила и едно кило вързано за крака ти, което завършва със желязо...

magesniko
08-10-2007, 05:24
Имам един от стария клас,сега не знам кво става с него,та той преди връзваха некви котки за врата и ги пускаха от 8-я етаж,като въжето естестявено е по късо и рази още гаври си правеха.

bulgarche
08-10-2007, 09:38
Аз пък сега ловя котките от квартала с примки за зайци....момент дапогледна има ли нещо....


ех....тази за 3-ти път е свита, но е празна. Само козина намирам по нея! :evil:

Sam90
08-10-2007, 09:40
Аз съм БЪЛГАРЧЕ... ти не си наред с акъла ;)

bulgarche
08-10-2007, 09:47
Еми да, ама...смисъл...ако мислиш че ми казваш нещо ново което не ми е известно...

Sam90
08-10-2007, 09:48
Еми да, ама...смисъл...ако мислиш че ми казваш нещо ново което не ми е известно...
хахах ... е, евала, поне си го знаеш :)

AliceSw
08-10-2007, 19:31
на 18-ти хващам раницата и кецките и потеглям към "Дерменка", май даже са човешки условията :)