PDA

View Full Version : Много ви е лесно на вас



08-10-2007, 06:02
Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.

08-10-2007, 07:29
Сега какво искаш да ни кажеш?
Колко е хубаво в Америка? Колко си трудолюбов/а? Колко пари изкарваш?
Да си жив/а и здрав/а!

При това не умирам от желание да се разхождам из "чужбина". Екскурзиите в красивата ми България са ми напълно достатъчни и достъпни :smt019

quench
08-10-2007, 07:48
ми аз съм левъл 1 и изкарвам по 1500 чисто - без осигуровките, които са на 1000 лева, без премиите за прехвърляне на минимума работа на месец

имам си жилище, имам си всичко, сега само трябва да реша какво искам да правя с парите, които изкарвам там - около 800 лева, след данъците и плащането на сметки, поддържане на домакинството, текущи ремонти и т.н.

ти иксаш нещо да ни се скараш ли, кво? щото от 97-ма година насам винаги съм бачкал лятото, като съм си купувал сладолед от машнка и някоя баничка, спал съм на морето в палатка на 10 метра от заведението, в което съм работел, за да не давам пари за квартира, работил съм като общак на строежи и досега правя перфектни измазки на стените!

и всички пари, които съм изгладувал, докато връст5ниците ми са били насам натам и са си веляи опашките, съм ги харчел през годината

защото майка ми ми е казвала "дай да ти дам пари за онея маратонки, които си си харесал", но аз съм си харчел парите, които съм си изкарал

в университетите, в които уча, си плащам таксите със студентски кредит и стипендия, като кредита изплащам в момента и ще го плащам още поне 10 години :)

виж, аз си дръжа живота в ръце, а ти след 10 години, когато в Америка ти гръмне атомна бомба под гъзъ, аз ще съм на екскурзия в Тайланд :)

:smt006

Шишарка
08-10-2007, 09:34
В България много хора над 15 работят(ако ще и сладолед да продават) и не се оповават на мама и тати, както ти си представяш...може би говориш от личен опит? :lol:
Инче като ви е кеф в чужбина и мислите,че там се изкарват пари по-лесно - прав ви път.

08-10-2007, 11:05
ми аз съм левъл 1 и изкарвам по 1500 чисто - без осигуровките, които са на 1000 лева, без премиите за прехвърляне на минимума работа на месец

имам си жилище, имам си всичко, сега само трябва да реша какво искам да правя с парите, които изкарвам там - около 800 лева, след данъците и плащането на сметки, поддържане на домакинството, текущи ремонти и т.н.

ти иксаш нещо да ни се скараш ли, кво? щото от 97-ма година насам винаги съм бачкал лятото, като съм си купувал сладолед от машнка и някоя баничка, спал съм на морето в палатка на 10 метра от заведението, в което съм работел, за да не давам пари за квартира, работил съм като общак на строежи и досега правя перфектни измазки на стените!

и всички пари, които съм изгладувал, докато връст5ниците ми са били насам натам и са си веляи опашките, съм ги харчел през годината

защото майка ми ми е казвала "дай да ти дам пари за онея маратонки, които си си харесал", но аз съм си харчел парите, които съм си изкарал

в университетите, в които уча, си плащам таксите със студентски кредит и стипендия, като кредита изплащам в момента и ще го плащам още поне 10 години :)

виж, аз си дръжа живота в ръце, а ти след 10 години, когато в Америка ти гръмне атомна бомба под гъзъ, аз ще съм на екскурзия в Тайланд :)

:smt006

На мен ли ще ми гръмне бомба бе? Сега правя по 1300 на месец на 16 години, имам собствена кола (тук можеш да караш на 16), купувам си всичко което ми трябва сам и си правя кеф. А чета в форума как някои имали по 1 лев на ден и нямали пари за даскало в България. Айде, щом мислиш че в България е същото като в Америка се замисли защо толкова много хора се местят там.

А ако мислиш че и в България работиш като луд ако си се изучил като хората можеш да работиш навсякъде.

А тва че нямало по-хубаво от България само го мислите защото смятате че там човек няма приятели и тъй подобни.

Аре печете си задниците на строежи в България щом ви е толкова кеф, аз ще издържам моето семейство и ще осигурявам бъдеще за моите деца а пък нека ваще да строят къщи за богатите.

quench
08-10-2007, 11:09
добре, ти ми помни думата, fashio captialista

Шишарка
08-10-2007, 15:49
Твоите деца като тръгнат да си търсят корените обаче ще ти заврат кол в гъза, госте от америка.Само гледай

08-10-2007, 15:58
Много си зле. Всички вие мислите че ние щом сме отишли да живеем някъде другаде значи не искаме да сме българи и такива ми. Ако искат да се върнат в България те са свободни. Бих им дал пари и да се кефят там и да видят разликата.

Стига сте плюли по българите извън България, ние сме там за по-хубаво бъдеще, и до сега то е наистина по-хубаво.

djigi
08-10-2007, 19:08
Мда, бягате от проблемите. То така е най-лесно!
Аз специално не исках да уча извън България, защото знам, че е хубаво, че е по-хубаво и няма да се върна в родината си.
"Приятелите са тези, който те познават, но въпреки всичко те обичат". И всъщност не искам децата ми да мецат и клецат българския език. Да ме дават по "Другата България", аз българка, мъжът ми българин и синът ни на 19 години да обяснява как сега започва да учи български!!!

Шишарка
08-10-2007, 19:18
Госте,ти отвори тема за да хулиш българите в България и положението в България,сега не ми се прави на жертва.

siXt_senSe
08-10-2007, 19:58
Кой те гони ,че бягаш.Какво си тръгнал да ми обясняваш положението в България,при условие че дори не си тук.Стой си там и си мълчи,защото всеки си е избрал начина на живот.Искарвай си 1300 като щеш на седмица.Аз смятам че quench го каза най-добре и наистина му помни думата.

08-11-2007, 06:01
Смешно ми е как всички вие смятате че щом замине някой за чужбина то тои забравя всичко българско и вече не е българин. Що да не знаят децата ми български, всяко лято и зима в България, има частни учители, и подобни. Кои е казал че щом са в чужбина не може да знаят български.

Аз спирам, но вие ще видите след няколко години и ще си патите, помнете това.

Шишарка
08-11-2007, 11:20
От кво ще си патим?

Blacklisted
08-11-2007, 13:22
Най - важното на старини да си вееш задника насам - натам из света? Аз изобщо не мисля да доживявам до тогава :lol:

ProstoAz
08-11-2007, 14:35
Добре, бе, тея 1300 (за долари може би говориш?) за какво ти стигат в Америка? Тука на 16г. може да работиш за 300-400лв., ама поне цигарите и кафето не са ти по 10 долара!

08-11-2007, 15:57
samo da vi kaga tuka ne sa tolkova skupi ne6tata kolkoto mislite za avtora ne znam ama za drehi az mn kupuvam ot ebay i mn eftino izlizat markovi hubavi a da se naqm tuk kato horata ot makdonalds ili drugi takiva e kum 5 dolara :D

az sum v kanada tuk poprincip e napraveno taka 4e da moge6 da se izdurga6 sam na 16 godini no 4uvam 4e v evropa e mn po skupo

Ziezi
08-11-2007, 23:09
Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.Ох Господи,ти ако си на 16 аз ще си отрежа топките и ще си ги забия в ушите!Просто не вярвам,че човек на 16 може да е толкова тъп!
И тия 1300 за кво ти стигат?

Къде в България ще ти вземат 1000 долара,че си викнал линейка?Къде в България ще те заставят да платиш по 35-40 000 долара за ремонт на сградата,в която живееш?Къде в България ще те одрусат с 2000 долара за 12 шева?Тъп си като градинска лейка,кола карал,и кво като караш кола?За колко я купи,за 2000 долара?Всеки втори пикльо в България кара кола за толкова!Я информативно ходи питай колко ще ти струва смяна на масло и маслен филтър и след като се отърсиш от шока ела да го споделиш тук!

Не е важно колко изтарваш а колко ти остават бе,пенис!И явно си прекалено малък да мислиш за неща като здравни осигуровки,училища,наеми и тн!

08-12-2007, 05:50
Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.Ох Господи,ти ако си на 16 аз ще си отрежа топките и ще си ги забия в ушите!Просто не вярвам,че човек на 16 може да е толкова тъп!
И тия 1300 за кво ти стигат?

Къде в България ще ти вземат 1000 долара,че си викнал линейка?Къде в България ще те заставят да платиш по 35-40 000 долара за ремонт на сградата,в която живееш?Къде в България ще те одрусат с 2000 долара за 12 шева?Тъп си като градинска лейка,кола карал,и кво като караш кола?За колко я купи,за 2000 долара?Всеки втори пикльо в България кара кола за толкова!Я информативно ходи питай колко ще ти струва смяна на масло и маслен филтър и след като се отърсиш от шока ела да го споделиш тук!

Не е важно колко изтарваш а колко ти остават бе,пенис!И явно си прекалено малък да мислиш за неща като здравни осигуровки,училища,наеми и тн!

Хахахахахаха! И къде ги чу тия глупости ти?

Navixo
08-12-2007, 06:35
Здравейте, само исках да ви обърна вниманието към форум за българите в Канада. Ако разгледате там ще намерите много информация за това защо те са там, как живота им е станал по-хубав и подобни. Разбирам защо някой от вас смятат че не си заслужава да се живее в чужбина но ако беше така нямаше толкова много хора да напускат.

Но наистина, като имигрант в началото може да е много трудно.

http://www.bgcanada.com/phpBB2/viewforum.php?f=2

FataMorgana
08-12-2007, 10:37
Аз живея в ОАЕ...в момента съм в България и прекарвам най-прекрасните моменти в живота си тук...онова място съм го намразила и всеки път като отида там го намразвам още повече ,ако го нямаше щях да съм тук при всичките си приятели не с мама и тате там.

Ziezi
08-13-2007, 22:44
Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.Ох Господи,ти ако си на 16 аз ще си отрежа топките и ще си ги забия в ушите!Просто не вярвам,че човек на 16 може да е толкова тъп!
И тия 1300 за кво ти стигат?

Къде в България ще ти вземат 1000 долара,че си викнал линейка?Къде в България ще те заставят да платиш по 35-40 000 долара за ремонт на сградата,в която живееш?Къде в България ще те одрусат с 2000 долара за 12 шева?Тъп си като градинска лейка,кола карал,и кво като караш кола?За колко я купи,за 2000 долара?Всеки втори пикльо в България кара кола за толкова!Я информативно ходи питай колко ще ти струва смяна на масло и маслен филтър и след като се отърсиш от шока ела да го споделиш тук!

Не е важно колко изтарваш а колко ти остават бе,пенис!И явно си прекалено малък да мислиш за неща като здравни осигуровки,училища,наеми и тн!

Хахахахахаха! И къде ги чу тия глупости ти?

Уча в Санта Моника в Калифорния....Ако искаш мога да продължа?

Навиксо,не е баш така!Всичко се крепи на едни комплекси и на заблуждаване!Ако същите закони се приложат в България ще почне едно "ебати държавата","българска работа","тия луди ли са" и тн.,но тъй като те са в сащ няма такива приказки..Тъй като всички знаят къде е сащ,всички са гледали филми за Холивуд,за прекрасните,великолепни сащ,всеки е чувал как приятел на приятел на неговия приятел бил живеел много добре там и затова им се вдига самочувствието,че те видиш ли живеят там,че вече са американци,тия които всички ги знаят!Ето тва е целата работа,а в същото време не могат да осъзнаят,че се намират в най-голямата възможна машина за събиране на пари от народа!В сащ ЗА ВСИЧКО трябва да плащаш,буквално ЗА ВСИЧКО!Сега се сещам за един случай,когато спорехме с майката на една приятелка именно по тези въпроси...И тая същата,ми разправяше колко по-хубав и е живота в сащ,докато зашиваше бели чаршафи на пердетата си,защото мениджърът на сградата,в която и се намира СОБСТВЕНОТО жилище,я беше предупредил за последно,че цветът на пердетата трябва да е бял!Съвсем отделно стои въпросът,че всеки може да научи всичко за теб срещу двайсетина долара в интернет(къде си живял/живееш,женен ли си,бил ли си в затвора,за какво,какво работиш/си работил,адрес,телефонни номера,коли и тн.) както и за новия закон на чичо Сам,с който могат да те подслушват без разрешително(не че досега не са го правили)...Сеш'се просто хората не могат да проумеят,че това е целта на занятието - да те докарат тук да им работиш за без пари шибаната работа,като в същото време си убеден,че това е по-добрият живот за теб,тъй като в България няма такива палми по улиците(примерно)...

lubaka91
08-13-2007, 23:40
lol na 16 godini i ve4e se misli za velik abe pi4 az sm sig 4e ti za 2 meseca bez mama i tati 6te gledah kato zagubveno ku4e na bulevard bulgaria ama trugnal da se pravi na velik mn mrazq takiva

Navixo
08-14-2007, 07:06
Зиези верно си е, но в другата тема която запитва форумците дали искат да напуснат България много от тях са отговорили да.

Според мен при всеки е различно, може нещата да станат много по-зле или по-добре за човек.

Засега аз си живея, работя, и уча тук но в същото време се ореждам за това да се върна и да правя това в България. В Канада нещата са горе-долу по евтини от Америка, но например ако не плащаш наем за апартамент а притежаваш един спестяваш много пари на месец които иначе отиват на вятъра.

В Америка нещата не вървят на добро. Заради лошо правителство не стига че самата страна е в дупката с билиони долари но също така цените на всичко се вдига.

Причината защо аз съм тук е че в България наистина бяхме много бедни, и има разлика, но сега, когато имам възможност да работя като хората и да правя толкова пари че да издържам цяло семейсто сам ще се върна. Хубавото е че ако нещо стане в България и е по-прецакано от колкото тук мога да се върна по всяко време.

Но все пак чужбина си има и плюсове, например обучението, причината която ти си там, а някой път за такива неща си заслужава да бъдат направени компромиси.

Impulse
08-16-2007, 21:22
Към автора

Само псуваш и нареждаш наред без да обясниш целта на темата. Дали е да кажеш, че другите нямат право да те обвиняват, че си заминал/а или просто ей така, щото ти се иска да ги напсуваш. Всичко можеше да се каже с по-приличен тон.

Иначе не упреквам хората, които са заминали. Щом някой не може да си намери късмета но едно място, некъ го търси на друго. Въпросът е да не забравяш кой си, от къде си дошъл, да не хулиш родното си място и да обясняваш, че там за нищо не ставало и как сега изкарваш по 1300 $. Да ти кажа честно 1300 за България може да са мното, но за там, където си ти, едва ли са.

Не бъди толкова груб/а, уважавай себе си и хората около теб.

ThunderGoddess
08-17-2007, 13:47
Господин госта да си завре темата в гъза. Щом майка ми и баща ми имат пари да ме издържат - мен и още две по-големи деца - брат и сестра и на нито един от нас НИКОГА нищо не ни е липсвало, значи в България може да се живее. Защо си мислиш, че ме интересуват тъпите 12 долара на час. Ако не знаеш, нека да поясним, че в Гърция хляба е едно евро, а тук е 60 стотинки. Разбираш ли разликата, драги? Получавате двойно повече, ама и харчите двойно повече. Или получавате малко повече мизерни парички и се мислите за мегавелики. Не, не ми е лесно да си скъсвам гъза от учене с българкста образователна система. Не ми е лесно да имам по седем или осем часа на ден, докато на запад имат 5-6. Обаче после няма да остана тъпа като децата в чужбина, където ги галят с перце. На мен ми е ммного добре ТУК. Мога да кажа същото за родителите си. Защото те, въпреки всичко, което са изтъпяли НЕ искат да напуснат страната и никога някой от нашето семейство няма да го направи. Възпитана съм в национален дух и любов към родината. За мен няма нищо по-важно от семейството и татковината. Парите не са цел, която ще гоня. Нито ми трябват скъпи дрехи, нито искам голямо жилище - искам да имам пари да ям и не вмирисано място, където да не тече, за да може да се къпя и да спя. Ще завърша висше тук и положително след това оставам и продължавам да работя ТУК. Никой не ти е виновен, ако си си направил живота сам труден, нали - ти си заминал. Нашия живот също не е лесен - тънем в мизерия уж, но душата ни е огрята от много ярка светлина - тази на любовта и това, че винаги до теб има скъп родинина или приятел, на който може да споредлиш. На това, че всеки ден говориш на езика, на който мислиш, това, че го чуваш по улиците. Това, че ти говорят колко е хубаво, че си българин. Радвам се на тези малки и простички нещица. Когато бях в Гърция, разбрах колко много ми липсват и разбрах, че са много по-стойностни от всичките пари и имане на света.

Navixo
08-17-2007, 18:31
Господин госта да си завре темата в гъза. Щом майка ми и баща ми имат пари да ме издържат - мен и още две по-големи деца - брат и сестра и на нито един от нас НИКОГА нищо не ни е липсвало, значи в България може да се живее. Защо си мислиш, че ме интересуват тъпите 12 долара на час. Ако не знаеш, нека да поясним, че в Гърция хляба е едно евро, а тук е 60 стотинки. Разбираш ли разликата, драги? Получавате двойно повече, ама и харчите двойно повече. Или получавате малко повече мизерни парички и се мислите за мегавелики. Не, не ми е лесно да си скъсвам гъза от учене с българкста образователна система. Не ми е лесно да имам по седем или осем часа на ден, докато на запад имат 5-6. Обаче после няма да остана тъпа като децата в чужбина, където ги галят с перце. На мен ми е ммного добре ТУК. Мога да кажа същото за родителите си. Защото те, въпреки всичко, което са изтъпяли НЕ искат да напуснат страната и никога някой от нашето семейство няма да го направи. Възпитана съм в национален дух и любов към родината. За мен няма нищо по-важно от семейството и татковината. Парите не са цел, която ще гоня. Нито ми трябват скъпи дрехи, нито искам голямо жилище - искам да имам пари да ям и не вмирисано място, където да не тече, за да може да се къпя и да спя. Ще завърша висше тук и положително след това оставам и продължавам да работя ТУК. Никой не ти е виновен, ако си си направил живота сам труден, нали - ти си заминал. Нашия живот също не е лесен - тънем в мизерия уж, но душата ни е огрята от много ярка светлина - тази на любовта и това, че винаги до теб има скъп родинина или приятел, на който може да споредлиш. На това, че всеки ден говориш на езика, на който мислиш, това, че го чуваш по улиците. Това, че ти говорят колко е хубаво, че си българин. Радвам се на тези малки и простички нещица. Когато бях в Гърция, разбрах колко много ми липсват и разбрах, че са много по-стойностни от всичките пари и имане на света.

Само да питам, майка ти и баща ти какво работят, колко им плащат и имат ли те някакви заеми.

Ziezi
08-17-2007, 22:47
Само да питам, майка ти и баща ти какво работят, колко им плащат и имат ли те някакви заеми.
Виж са шефе,глупаво ми се струва да убеждаваш хората колко е гадно да се живее в България!На теб явно ти харесва извън нея,добре,чудесно,приятен живот,но не мисля,че говори добре за теб фактът,че се опитваш да изкараш България кофа за боклук!И леко глупаво ми се вижда да засягаш темата със заемите,щото поне половин америка живее на заем,не знам как е в Канада,но в сащ е определено така!Повечето хора изплащат колите си по десетина години,а къщите/апартаментите поне 30-40 години!

Начи нагледал съм се достатъчно на хора,като тоя гост,дето разправяше,че взимал по 1300 долара и е горд с това.Само,че тия пари са еквивалент на не повече от 250 лева в България...

Erica
08-18-2007, 11:01
И сега какво се получи,че всички тия дето живеем и работим в чужбина сме ебати малоумниците...

#Gravity Of Love#
08-18-2007, 13:10
Майките и бащите ви си чупят гърба за да плащат ваще нужди докато вие ни приказвате как сме били предатели как не било живот това да си в Канада как било по добре в България.

Аиде да ви видя как ще правите по 3000 на месец сами в България. Трепат се там всеки ден мамят пари нямате, всеки ден толкова много умират по пътя мафиоти се стрелят. Вие не виждате разликата защото вие само сте живяли в България.

Не сте се издържали сами не знаете колко е трудно да се живее в България, а ако се опитате да противоречите само го направете ако знаете каква е разликата и сте живяли и работили в чужбина. Къде ще ви плащат по 12 долара на час на 16 години в България и ще ви помага страната да живеете като нямате пари и ще се грижи за вас.

Аз как ще оправя родината като всеки плюе всеки, и не всички спорят за глупости. Сега си мислите "А, ма то е по хубаво в България" ама след 10 години когато аз и моето семеиство ходим на екскурзия из Америка и европа всеки месец вие ще се чудите от къде да съберете пари за хляб и ще мислите по друг начин за чужбина.


Абе на тебе като толкоз ти харесва в чужбина.. кво те бъркат наще проблеми тогава, а???? :-s
Много мразя такива всезнайковци като тебе!! :x
Както виждаш още сме 6 милиона.. или колкото там бяхме ( :-D )
Не сме 6 000 че вече да го праиш на сериозен проблем всеки сам избира своя път в живота... а ти си някъв мухльо дето се бърка където не му е работата!!!!
Щом си живееш толкоз добре, си гледай своя живот, защото няма човек без проблеми :wink:

morsko_momi4e
08-18-2007, 13:28
а ти си някъв мухльо дето се бърка където не му е работата!!!!
Щом си живееш толкоз добре, си гледай своя живот, защото няма човек без проблеми :wink:
Да точно така!

nekaduren
09-03-2007, 01:55
Кфо сте застанали да спорите с хора които не са излизали за повече от месец от България?!?! Кфо?? И аз искам да съм в България!!! И на мен ми харесва да се размотавам по дискотеките и да си вея шапката насам натам!!! Обаче искам къщата дето ми е тука да е в България, искам и тия пари дето наш'те взимат да ги взимат и в България!! Искам като ходя по улицата да не треперя че ще излезе зад някой ъгъл някой циганин да ме изнасили или ограби!!! Искам да виждам хора които ходят редовно на даскало а не класните стаи да са празни а кафетата пълни!!! Вие кфо си мислите че ние не искаме да сме си в България!!! Ами ако се намери някой там да ни издържа веднага си събирам багажа!!! А като завършите в БГ после къде ще ви зачетат образованието освен там?? Никъде!!! Е да БГ си е БГ!!!! Родината ама само временно е хубаво!!! Като се върнеш с пари и ги похарчиш!!! Тфа е хубавото!!! napulno sum suglasen s teb i az ako mojeh da polu4a v bg tova koeto polu4avam tuk shtiah da se vurna!!! no prosto za sega ne vijdam na4in po koito tova moje da stane nadiavam se 1 den da e vuzmojno zashtoto nastinia obi4am si rodinata no mrazia durjavata zashtoto zaradi neia az ne sum si v rodinata!!!(opletoh se :D )

karma
10-23-2007, 14:28
Пич, не си мисли, че е лесно да си чужденец. От друга страна: защо да не се възползвам от възможностите, защо да не си дам шанс за по-добър живот и защо да не дам шанс и на децата си? Всичко си е от егоистична гледна точка, и все пак, кажи ми, защо не?

BuBi008
11-23-2007, 17:14
Абе престанете да говорите пълни глупости. Никаде и на никой не му е лесно. Според мен България се оправя и то на много . А доколкото до автора ами мили мой ти с тази твоя заплата можеш само наема да си платиш такаче няма какво да се хвалиш. А пък колата ти мама и тати ти са я купили ако е по-хубава иначе не вярвам да караш нещо кой знае колко "модерно". Няма да е зле ако слезеш малко на земята защото имам чувството че няма да стигнеш до никаде защото хората който се трудят успяват а не тези който се хвалят.

HePeAJIeH
11-23-2007, 21:31
Като човек живял извън пределите на родината ще ти кажа че от България по-хубаво няма! Животът тук може да е всякакъв-гаден несправедлив изпълнен с много повече трудности от живота на хората от другите държави! Спор няма че в чужбина се печелят много помече пари.Но има неща които те карат да милееш за родината а именно приятелите родния ти град и роднините! Казах това на майка ми и се прибрахме в България.Когато преминахме българската граница и усетих българския въздух камък ми падна от сърцето и се почуствах по-щастлив от всякога! Мисълта ми е че рано или късно и ти ще изпиташ носталгия и ще искаш да се върнеш в родината.Парите не са всичко на този свят! Лека вечер! :wink:

Blacklisted
11-27-2007, 15:18
И защо реши, че родината не те иска?

Blacklisted
11-28-2007, 22:47
В Турция има новини на турски по националната телевизия :shock: Работа има, за които си търси, децата никъде не са под контрол и слава богу, за политиците само мрънкаме нали, ама нищо не правим - я кажи на колко протеста си ходила? Пред копютъра на топло най - сладко се мрънка... точно това е проблема. И моля ти се, ходил съм в чужбина - България изобщо не е такава черна Индия каквато я изкарвате.

teenkopele
11-28-2007, 22:55
...

Даммм ... BG - THE BEST!!!! :-s

За теб може да не , но за други хора е. Остави всеки да направи своя личен избор...както ти предполагам си направила твоя.

Blacklisted
11-28-2007, 23:04
Еее Бръмзьо, с тия лични избори не оставаш място за спор - ще умра от скука така :-P

teenkopele
11-28-2007, 23:12
Еее Бръмзьо, с тия лични избори не оставаш място за спор - ще умра от скука така :-P

Винаги можеш да пуснеш нова тема.

Идея- "Имате ли бъдеще и шансове за реализация в България?". :wink:

ANTIHUMAN
12-02-2007, 14:27
Съгласен съм със sexytka!
А Fuckin'Hostile просто ще продължа да споря с теб на всяка тема защото просто в никоя ТЕМА не си ПРАВ!
Кво ти харесва в БГ ве? Кво се правиш на националист ,невиждаш ли кво става в БГ ве?! Еми като искаш да те убие циганин да те убива ! Толкова ли си сляп ,че да видиш ,че циганите и турците имат повече права от НАС БЪЛГАРИТЕ ! Има ТУРСКИ НОВИНИ по БНТ това нормално ли е ве галфон! В коя друга страна ще допусне да има новини на чужд език в НАЦИОНАТА ИМ ТЕЛЕВИЗИЯ! :-x ](*,) ](*,) ](*,) ПРЕСТАНИ ДА МЕ НЕРВИШ ,ПРИЕМИ ГО НЕ СИ !!! ПРАВ !!!

Blacklisted
12-02-2007, 15:37
Във всяка тема ли? Че кой си ти бе? Дори не те помня... И мисля, че трябва да спреш да гледаш СКАТ тв - обезателно. Дори няма за какво да споря с теб - говориш неадекватно.

ANTIHUMAN
12-03-2007, 18:14
Не гледам СКАТ ,защо си мислиш че го гледам! :? Ти зле ли си! А бе отговори ми кво ти харесва в БГ ве? Кво толкова си се хванал за БГ като муха на лайно ........ немога да те разбера! Еми супер грешно мислиш поне според моето виждане.
Аз си мисля правилно просто немога да те разбера пфф .... Ако ти харесва живота в БГ имам две обесенения
Или си ТУРЧИН или ЦИГАНЕН

teenkopele
12-03-2007, 19:39
...супер грешно мислиш поне според моето виждане.
Аз си мисля правилно просто немога да те разбера пфф ....

Малко си противоречиш...

ANTIHUMAN
12-03-2007, 21:10
Еми Ядосва ме! :-x Много добре знае ,че не е прав! :evil: 8)

Blacklisted
12-04-2007, 09:03
Знам, че си много счупен човек... Дори нямам желание да се опитвам да те убеждавам в мнението ми, защото честно ти казвам - дано емигрираш!

Blacklisted
12-05-2007, 16:25
Майка ми е работила като учителка и ме е отгледала САМА, мен и сестра ми... Сега работи като PR на голяма фирма, но аз пак работя. И какво са видяли невинните ти детски очички? Не харесвам България, обичам я, защото ми е родина, това е напълно достатъчно, най - малкото приятелите са ми в България...

Blacklisted
12-05-2007, 21:12
На мен ми лазят по нервите 15 годишни пикли с профили в Импулс, Сладур, Флиртче и не знам си още къде... Не съм богаташ, казах, че работя!

Blacklisted
12-06-2007, 21:50
За справката съм на 19 съм, пиши си емоционалните глупости - няма проблеми, обаче да ми цитираш някакви откъсчета извадени от контекста и да си ги интерпретираш в твой вариант няма да стане :) тоя ред защо го пропусна
Майка ми е работила като учителка и ме е отгледала САМА, мен и сестра ми 4 години с учителска заплата малко ли са? После още толкова секретарка? И сега какво да се чувствам гузен, че майка ми се издига в професионален план, а твойте не са успели? От доста неща съм лишаван, не се оплаквам. И не, богаташчетата не работят или поне не като ВиК :-P Държавата ни е далеч от прекрасна, но не е толкова ужасна.

Blacklisted
12-06-2007, 22:28
Даммм ... BG - THE BEST!!!! :-s


Прекрасна ни е държавата!!! Умирам за нея и за тъпите и лекари!!

Не си измислям, ти ги пишеш тези думи :)

Родителите ти може и да успели, но не в България, това беше смисъла.

Един съвет, когато спориш не вкарвай толкова емоция, пречи ти на преценката. Мисля да прекратим, все пак си на 15 и нямаш избор освен да си с родителите си, обичаш не обичаш това е половжението.

Blacklisted
12-06-2007, 23:53
Абе ти изобщо спомняш ли си какво си писала преди 5 минути -
Цитирай и къде съм казала че държавата ни е ужасна или там кфото си измисляш!! И ти цитирах най - съвестно опитите ти за ирония :-D

Аз к'во ли си раздавам съветите като не ми ги искат, извинявам се. Такова нещо като обективно мнение няма, и не знам как все така става, че се аргуметираш чрез лични нападки към мен, което е смешно - първо бях циганин или турчин, после богаташче(ограничено!), сега не съм излизал в чужбина - ама пак не оцели, излизал съм, че чак и точно в Австрия, Виена съм ходил. Аз пък не обичам с лека ръка, след 40 година ако България е дори малко по -добро място ще съм горд, че съм бил част от това поколение, което е останало, а ти си обикаляй света... с госта и с Антихюмън. :) Не, че не уважавам - иска се някакъв смелост за да отидеш в чужбина, просто не сте ми симпатични.

Последен въпрос - Защо си горда, че си българка?

Ziezi
12-07-2007, 01:50
Съвети от ограничени хора не приемам поради простата причина че не можеш да изкажеш обективно мнение ... Цитатите които написа бяха казани от мен с ирония ... Виждам колко много си се учил ... :-D Емоционална съм във всяко нещо и това че съм на 16 (не на 15) не значи че нямам избор ... Преценката си ми е перфектна точно защото съм била в БГ и в друга държава ... Ти не си ходил никъде ... Не си подготвен за този спор!!! :wink: Защо да седя в България и да се мъча с всички сили за да имам бъдеще като мога да съм тук и да имам всичко което ми трябва с лека ръка?!? И все пак винаги ще зачитам България защото ми е дала неща където никъде другаде не бих открила но също така ми е взела много!
Все пак това какво да правим в живота си е чисто личен избор ... Аз се радвам от моя и ще се радвам и ако впоследствие и тфоя се окаже верен ... ;-) Живота е борба ... Независимо как и къде всеки иска да е добре ... Всеки се бори за щастие ... Но така както аз уважавам хората които са избрали да се борят в България така и те трябва да уважават нас защото не съм се отрекла от това да съм българка!! Напротив с гордост го казвам винаги! :smt003

АХАХАХАХАХААХАХАХ,я кажи пиле къде си,че всичко така ти идва с лека ръка?Веднага хващам влака!

ПП:Много съжалявам за майка ти,но все пак и в сащ има болни от рак и до доста повече...глупаво е да обвиняваш лекарите в България за това!

oioioi
12-07-2007, 18:30
лесно е на едните на другите не...защо се спори на тази тема изобщо.

винаги ми е много интересно да чета мненията на хората по темата за оставането в България и за емиграцията. Най - често си проличават две неща - злоба и завист. А и да не забравяме факта, че всеки винаги знае да говори много пред другите, особено пред тези които не го познават. =D>

кой беше написал "всеки е там у дома си, където му е зарядното за телефона" - глупаво, но до някъде вярно!!!! Аз бих казал"..., където е щастлив"... Защо всичко да се свежда до парите и работата. Има и хора с малки цели, които и от малко се радват и са задоволени...аз не съм от тях, но трябва ли заради това да са ми трън в очите и да ги наричам глупаци...НЕ!

И аз съм извън България...в Германия - държава, в която уж е по-добре от България...ми да така е...и какво от това...факта че в Германия изкарвам повече пари и че живота е по-подреден и безопасен не е достатъчен да ме накара да мисля че Германия е по - добрият избор за мен. За жалост това което виждам всеки път когата се връща в България, е че нещата не вървят на към по-добре...поне не това добре което за мене е добре - майка ми и баща ми изкарват достатъчно пари за да ме издържат (това което ми трябва на месец, за да покрия разходите си по следването минус това което сам изкарвам), живеят нормален живот и дори помагат на родителите си! Е да ама като знам какви пари изкарват хора с техните професии в други държави и въпреки тройните разходи извън България как тези хора в Германия, Канада или Австралия живеят...ми не смятам че е добре в България.
Проблема обаче не е в родители те ми или в техните клиенти, а в управниците на България, които се ебават с обикновения човек . С тях все още няма финансовите средства да се боря или по - точно казано да ги преборя (или най-точно казано убия)...надявам се един ден да имам достатъчно пари да осъществя тази своя мечта...до тогава обаче не виждам начин да намеря отговори на въпросите си. А за жалост също така рядко срещам хора. които са готови да променят нещо и да се опитат да направят нещо за общото благо....пълно е с нещастници, но не това е проблема...лошото е че точно тези боклуци са над кадърните и умните хора от толкова дълго време, че вторите вече са се оказали да се борят (или поне една голяма част от тях)...ще се радвам да греша с горе написаното...ама май не е така 8-[

ANTIHUMAN
12-08-2007, 22:17
Даммм ... BG - THE BEST!!!! :-s


Прекрасна ни е държавата!!! Умирам за нея и за тъпите и лекари!!

Не си измислям, ти ги пишеш тези думи :)

Родителите ти може и да успели, но не в България, това беше смисъла.

Един съвет, когато спориш не вкарвай толкова емоция, пречи ти на преценката. Мисля да прекратим, все пак си на 15 и нямаш избор освен да си с родителите си, обичаш не обичаш това е половжението.

Fuckin'Hostile как може ЧОВЕК да се стане нещо повече от магазинер/ка в БГ?
Родителите ти може и да успели, но не в България, това беше смисъла.---> как си мислиш ,че може да успееш в БГ!
Ненапразно е Българска поговорката: ,, Ако нещо нестава с пари ,то става със МНОГО пари! ''
Писна ми да ни управляват идиоти! Наскоро да си ходил до магазина да видиш колко е хляба? Не си нали ? Еми време е отиди!
Направо не те знам кво ти харесва тука. Аз си харесвам Родината ,но не и държавата! А затова което каза дано да имигрирам- знаеш ли и аз се моля да се махна оттук заради гадните условия за Живот ! Ако може да се нарече живот :?

Ziezi
12-09-2007, 20:58
Fuckin'Hostile как може ЧОВЕК да се стане нещо повече от магазинер/ка в БГ?
Родителите ти може и да успели, но не в България, това беше смисъла.---> как си мислиш ,че може да успееш в БГ!
Ненапразно е Българска поговорката: ,, Ако нещо нестава с пари ,то става със МНОГО пари! ''
Писна ми да ни управляват идиоти! Наскоро да си ходил до магазина да видиш колко е хляба? Не си нали ? Еми време е отиди!
Направо не те знам кво ти харесва тука. Аз си харесвам Родината ,но не и държавата! А затова което каза дано да имигрирам- знаеш ли и аз се моля да се махна оттук заради гадните условия за Живот ! Ако може да се нарече живот :?

Бе тъпак,що не хванеш да се застреляш,а?
Бати идиота,ми като си тъп като гъз как ще станеш нещо повече от магазинер!я се пробвай да седиш в даскало вместо да висиш по кафетата,завърши и тогава пак ела да си поговорим!ама не,важното е,че всичките мързеливи,комплексирани путки и путьовци,продукт на анархо-комунистическата действителност царяща в България в момента,казват,че нищо не ставало тук и тва е!И заради това ти,иначе толкова развит и интелигентен човек, нямаш никакво бъдеще в България,нищо,че си некъв 16-17 годишен пикльо,окичен с три кила ланец със съмнителен произход,който никога не е излизал никъде(евентулано може би да си излизал за 4-5 дена на разхока с автобус) и няма абсолютно никаква представа какво е това живот,и как го живеят хората в тази чужбина!
Аре успех,пожелавам ти да си купиш възможно най-бързо еднопосочен билет и никога повече да не се връщаш тук!

ANTIHUMAN
12-10-2007, 18:10
Fuckin'Hostile как може ЧОВЕК да се стане нещо повече от магазинер/ка в БГ?
Родителите ти може и да успели, но не в България, това беше смисъла.---> как си мислиш ,че може да успееш в БГ!
Ненапразно е Българска поговорката: ,, Ако нещо нестава с пари ,то става със МНОГО пари! ''
Писна ми да ни управляват идиоти! Наскоро да си ходил до магазина да видиш колко е хляба? Не си нали ? Еми време е отиди!
Направо не те знам кво ти харесва тука. Аз си харесвам Родината ,но не и държавата! А затова което каза дано да имигрирам- знаеш ли и аз се моля да се махна оттук заради гадните условия за Живот ! Ако може да се нарече живот :?

Бе тъпак,що не хванеш да се застреляш,а?
Бати идиота,ми като си тъп като "задни части" как ще станеш нещо повече от магазинер!я се пробвай да седиш в даскало вместо да висиш по кафетата,завърши и тогава пак ела да си поговорим!ама не,важното е,че всичките мързеливи,комплексирани п**** и путьовци,продукт на анархо-комунистическата действителност царяща в България в момента,казват,че нищо не ставало тук и тва е!И заради това ти,иначе толкова развит и интелигентен човек, нямаш никакво бъдеще в България,нищо,че си некъв 16-17 годишен пикльо,окичен с три кила ланец със съмнителен произход,който никога не е излизал никъде(евентулано може би да си излизал за 4-5 дена на разхока с автобус) и няма абсолютно никаква представа какво е това живот,и как го живеят хората в тази чужбина!
Аре успех,пожелавам ти да си купиш възможно най-бързо еднопосочен билет и никога повече да не се връщаш тук!

Пфф колко пъти да те питаме!
Какво мислиш ,че ще стане със БГ ? А ве човек отвори си очите бе!?!!!! Невиждаш ли управляват ни хора дето не са от БГ даже не са и българи! Циганите и турците имат повече права от нас неразбра ли!
Немога да те разбера защо толкова много ти харесва живота в БГ? Вярно свобода имаме може да се пребираш когато искаш , а в другите членки на ЕС неможе! ТАМ ЗАКОНИТЕ СЕ СПАЗВАТ! За разлика оттук
Стига напада =D> [-X ](*,) Желая ти всичко най-хубаво! :-D

DisciplineAndOrder
12-11-2007, 00:13
SexyTka:


"Гордея се,че съм българка"


"Кое й е хубавото на българия ве?"

Последно?

Поредното тъпо лапе,което още нищо не е видяло от живота,а тръгнало да обеснява къде е по-добре за живот...Работиш ли?Не.Тогава откъде знаеш,че в България не можеш да си намериш хубава работа?Изкарай висше първо,после си потърси хубава работа,постарай се да те приемат,и готово.Имаш вече хубава работа с добро заплащане.

В България може да се стане много повече от магазинер/ка!И хората стават.Учат и се реализират.

Защо за да харесваш България трябва да си или циганин или турчин? :shock: Ми аз не съм.Българка съм.


Хмм,какво толкова и е на България?
В Италия по-добре ли е?
КОЕ ТОЧНО е по-добре?

България е родината ти,все пак.Трябва да я обичаш и уважаваш.Не може да говориш така против нея-най-малкото,че е глупаво.

Е,ти ще пораснеш,и след 3-4 години ще разбереш защо родината е най-хубавото място за живеене.Дотогава не се дръж като лайно обаче.

Blacklisted
12-11-2007, 16:39
^ROFL :razz:

DisciplineAndOrder
12-11-2007, 18:26
SexyTka:


"Гордея се,че съм българка"


"Кое й е хубавото на българия ве?"

Последно?

Поредното тъпо лапе,което още нищо не е видяло от живота,а тръгнало да обеснява къде е по-добре за живот...Работиш ли?Не.Тогава откъде знаеш,че в България не можеш да си намериш хубава работа?Изкарай висше първо,после си потърси хубава работа,постарай се да те приемат,и готово.Имаш вече хубава работа с добро заплащане.

В България може да се стане много повече от магазинер/ка!И хората стават.Учат и се реализират.

Защо за да харесваш България трябва да си или циганин или турчин? :shock: Ми аз не съм.Българка съм.


Хмм,какво толкова и е на България?
В Италия по-добре ли е?
КОЕ ТОЧНО е по-добре?

България е родината ти,все пак.Трябва да я обичаш и уважаваш.Не може да говориш така против нея-най-малкото,че е глупаво.

Е,ти ще пораснеш,и след 3-4 години ще разбереш защо родината е най-хубавото място за живеене.Дотогава не се дръж като лайно обаче.

Тъпо лапе си ти!!!! НЕ МЕ ПОЗНАВАШ ЗА ДА МЕ ОБИЖДАШ ЯСНО???

Не аз говоря глупости.
Не аз се карам с хората за неща,в които не съм сигурна.

И по-полека,не се нервирай!Ще счупиш клавиатурата от нерви! :)

ANTIHUMAN
12-11-2007, 22:02
SexyTka:


"Гордея се,че съм българка"


"Кое й е хубавото на българия ве?"

Последно?

Поредното тъпо лапе,което още нищо не е видяло от живота,а тръгнало да обеснява къде е по-добре за живот...Работиш ли?Не.Тогава откъде знаеш,че в България не можеш да си намериш хубава работа?Изкарай висше първо,после си потърси хубава работа,постарай се да те приемат,и готово.Имаш вече хубава работа с добро заплащане.

В България може да се стане много повече от магазинер/ка!И хората стават.Учат и се реализират.

Защо за да харесваш България трябва да си или циганин или турчин? :shock: Ми аз не съм.Българка съм.


Хмм,какво толкова и е на България?
В Италия по-добре ли е?
КОЕ ТОЧНО е по-добре?

България е родината ти,все пак.Трябва да я обичаш и уважаваш.Не може да говориш така против нея-най-малкото,че е глупаво.

Е,ти ще пораснеш,и след 3-4 години ще разбереш защо родината е най-хубавото място за живеене.Дотогава не се дръж като лайно обаче.

Тъпо лапе си ти!!!! НЕ МЕ ПОЗНАВАШ ЗА ДА МЕ ОБИЖДАШ ЯСНО???


Аз и я обичам и уважавам!

Но във всеки случай несъм тъпо лапе! :( Еми добре ако си готвач/ка в БГ и ти дават примерно 560 лева ,а в Германия ти дават 800 евро ! Къде би работил/а Проблема на БГ ,че ни управляват идиоти , а всъщност ние сме Идиотите защото гласуваме за Тях! Неможеш да ме излъжеш ,че в БГ ти харесва Живота! Тук някак си несме ,,узрели'' още за живота!
Според моето лично мнение това е станало заради:
1. 500 години турско робство
2. Комунизма

Но моля да не се обиждаме ... Живеем в демокрация всеки има право на мнение!

DisciplineAndOrder
12-11-2007, 22:20
ANTIHUMAN:

Приемам,че заплатите в чужбина са по-високи.
Но!
В чужбина и стоките са по-скъпи.Наемите са по-високи.

Ако си гледал репортажите,излъчени в предаването по БТВ "Такъв е животът" ,в който чужденците разказват защо са дошли да живеят в България,ще откриеш предимствата на родината пред Румъния,Полша и Англия.

Проблема на БГ ,че ни управляват идиоти , а всъщност ние сме Идиотите защото гласуваме за Тях!

Да.Но все пак живота в България ми харесва.
Много причини има.

Харесва ми природата.
Харесва ми всички около мен да говорят на родния ми език.

И да не забравяме,че България в момента е в процес на развитие.Скоро влязохме в ЕС,тепърва България ще се развива като европейска държава. :wink:

Nu[m]b
12-12-2007, 00:18
ANTIHUMAN:

Приемам,че заплатите в чужбина са по-високи.
Но!
В чужбина и стоките са по-скъпи.Наемите са по-високи.

Ако си гледал репортажите,излъчени в предаването по БТВ "Такъв е животът" ,в който чужденците разказват защо са дошли да живеят в България,ще откриеш предимствата на родината пред Румъния,Полша и Англия.

Проблема на БГ ,че ни управляват идиоти , а всъщност ние сме Идиотите защото гласуваме за Тях!

Да.Но все пак живота в България ми харесва.
Много причини има.

Харесва ми природата.
Харесва ми всички около мен да говорят на родния ми език.

И да не забравяме,че България в момента е в процес на развитие.Скоро влязохме в ЕС,тепърва България ще се развива като европейска държава. :wink:

Ще кажа само какво съм видял тук.В Испания съм.
Цените на продуктите са почти изравнени.Техниката или е по-евтина или цените са почти еднакви.
Тук един апартамент с 4 спални, хол, 2 бани в "село" на 10 км до Валенсия излиза около 300 евро на месец(наема), а тоя в който съм аз наемът е 250 евро.Услугите са скъпи - ако платиш на бояджии да боядисат толкова голям апартамен от - до - 3000 евро заминават.
Всеки втори автомобил е ударен, чукнат или боята е ужулена.. :D
Заплатите са добри.7-8 евро на час за чистачки на къщи, 3-5 евро на час за разнасяне на брошури, 9-10 евро на час - в строителството, за други не знам.
Но при всички положения с висше образование могат да се изкарват повече пари.
Водата е скъпа.Тока също.И нета. :D
Обаче във Франция е много скъпо :) Видях как французите пълнят тубите с бензин/нафта както и автомобилите с храна и айде пак за Франция :D

Ами общо взето това е което се сещам в момента. :) Ааа да - и е топло
:---) :D

**kissable**
12-12-2007, 21:26
Az su6to jiveq v Ispaniq.Tam e strahotny,no az predpo4itam BG pred vsqka dr strana. :)

Nu[m]b
12-12-2007, 21:43
Az su6to jiveq v Ispaniq.Tam e strahotny,no az predpo4itam BG pred vsqka dr strana. :)

Къде си :)

Ziezi
12-13-2007, 20:53
Пфф колко пъти да те питаме!
Какво мислиш ,че ще стане със БГ ? А ве човек отвори си очите бе!?!!!! Невиждаш ли управляват ни хора дето не са от БГ даже не са и българи! Циганите и турците имат повече права от нас неразбра ли!
Немога да те разбера защо толкова много ти харесва живота в БГ? Вярно свобода имаме може да се пребираш когато искаш , а в другите членки на ЕС неможе! ТАМ ЗАКОНИТЕ СЕ СПАЗВАТ! За разлика оттук
Стига напада =D> [-X ](*,) Желая ти всичко най-хубаво! :-D

А от кого зависи дали ще се спазват законите бе,бастун?
Знаеш ли кво ще стане с България - след 15-20 години ще улекнем поне с половината си цигани,ПОНЕ!!Това го четох в доклад на некъв комисар в ЕС,след 5-6 години когато паднат всички предпазни клаузи и тн НИЩО вече няма да спира тия маймуни да седят в България!Не вярвам да страдат от носталгия,и колкото и невероятно да ти звучи ЕС ще ги приеме,щото и те се ръководят от някакви псевдопринципи за хуманност!
Пък защо си мислиш,че само в България е така?Франция има проблеми с арабите и черните,полоовината Лондон са араби вече, Белгия е напът да се разцепи,по шибан народ от италианския рядко се среща,в Испания каталунците и баските искат да се отцепват,да не говорим че имат поне 700-800 000 цигани,където и да си ВИНАГИ ще има проблеми с малцинствата!До колкото знам само Естония и Северна Корея са добре в това отношение,но ти определено е искаш да живееш там,като чужденец!

dankata
12-13-2007, 21:20
Така,...първо в САЩ всичко е ипотеки, заеми, наеми,...както и в Англия почти никой няма собствена къща...Да се върнем в България!Къде го има това да си седиш по цяла нощ навън с приятели, да викаш, без да викнат полиция, да си пиеш където и когато си поискаш?България - кеф ти море, кеф ти планина, кеф ти проститутки...живота е прекрасен...В Швеция вече е престъпление ако спиш с проститутка...Защо идват толкова много чужденци в България?Защото е евтин алкохола...И явно малкото канадче, не знае, че аз също работя , като 99% от моите приятели и познати на моята възраст...и си изкарвам и аз парички, и от 2 години не съм взимал и стотинка от родителите ми...и си ги харча както си поискам и когато си поискам.И като госта от Канада си има кола...Как са задръстванията???Да, по-евтин ти е бензина там , ама сигурно караш някоя ламя с ~3l. мотор...а аз карам 1.4...живи и здрави , ела си в България за малко , направи си една екскурзийка да разгледаш колко е красива страната...и заеби държавата.А тук да ти кажа стандарта се покачва, вече почти всеки кара нова кола, лъскава...

sexx_na_exx
12-13-2007, 22:40
ае българия е най шибаната страна :!:
нищо нема в нея
нито работа
нито качествени стоки
нито хуави магазини :-x
всички се прайте на големите българи а знаете че бг е боклук

Blacklisted
12-13-2007, 22:44
Боклук в България има да - ти и другите като теб, добре че сте плаващи боклуци и ще си ходите на запад :)




Cool Смешни и жалки... Razz Razz Razz Тфа сте вие и приклюћвам темата! Искам да ви видя когато ги няма мама и тате как ще живеете ... Laughing Без професия и т.н. ... Смешни и жалки... Byez!!! Very Happy Ебаси злобарката...

DisciplineAndOrder
12-13-2007, 22:59
ае българия е най шибаната страна :!:
нищо нема в нея
нито работа
нито качествени стоки
нито хуави магазини :-x
всички се прайте на големите българи а знаете че бг е боклук

Замини тогава! :wink:

Nu[m]b
12-13-2007, 23:04
...Защо идват толкова много чужденци в България?Защото е евтин алкохола...

Като цяло алкохола не е евтин.В заведенията е евтин, за разлика от др. държави където в заведения да си поръчаш една обикновена бира 330 мл. е 2 евро.В заведенията е скъпо. :smt006

Ziezi
12-14-2007, 02:25
ае българия е най шибаната страна :!:
нищо нема в нея
нито работа
нито качествени стоки
нито хуави магазини :-x
всички се прайте на големите българи а знаете че бг е боклук

Да позная ли какво точно ще работиш в канада?Като вземем предвид прякора ти..

**kissable**
12-14-2007, 10:26
b]
Az su6to jiveq v Ispaniq.Tam e strahotny,no az predpo4itam BG pred vsqka dr strana. :)

Къде си :)

Madrid.A ti? :)

Nu[m]b
12-14-2007, 11:13
b]
Az su6to jiveq v Ispaniq.Tam e strahotny,no az predpo4itam BG pred vsqka dr strana. :)

Къде си :)

Madrid.A ti? :)

На 10 км от Валенсия. :)

Мулиган-чу
12-14-2007, 15:21
На 16, с по 1300 на месец...бла-бла. тия можеш на шапката ми да ги разправяш, но и тя няма да ти повярва. Какво работиш, ако не е тайна? И що не почнеш да гледаш реално, госте? Престанете да делите Земята, тя вече си е разделена! Стой си в Америка и си дишай дълбоко чистият въздух с пачки стърчещи ти от пазвата. Надали някого го интересуваш. Имам много познати, които заминаха в Америка и нямат пари за билет, за да се върнат тук, защото не ги е огряло. Пък и супер много ме изкефи изказването на
аз съм на принципа, че дом е там, където ти седи зарядното за джиесема, а моето е в раницата ми... ;) и съм много съгласен. Аз първо съм гражданин на планетата Земя, после съм на държавата България, така че можеш да си говориш каквото искаш.
Пък и не виждам на какъв български ще ги научиш, доста слаба езикова култура имаш.

ANTIHUMAN
12-14-2007, 19:24
ае българия е най шибаната страна :!:
нищо нема в нея
нито работа
нито качествени стоки
нито хуави магазини :-x
всички се прайте на големите българи а знаете че бг е боклук

Ей КРОКОДИЛ ТЪП! Няма да убиждаш- БГ може да е мръсна мизерна и т.н. ,но е моя РОДИНА ! АЗ МРАЗЯ ДЪРЖАВАТА НЕ РОДИНАТА СИ! ПРАВЕТЕ РАЗЛИКА !
sexx_na_exx щом се отнася до тебе! ЩО НЕ СЕ ЕБЕШ НЯКЪДЕ ДА СПЕЧЕЛИШ МАЛКО ПАРИ!!!!!!!!!!!!

Nu[m]b
12-15-2007, 01:15
ае българия е най шибаната страна :!:
нищо нема в нея
нито работа
нито качествени стоки
нито хуави магазини :-x
всички се прайте на големите българи а знаете че бг е боклук

Ей КРОКОДИЛ ТЪП! Няма да убиждаш- БГ може да е мръсна мизерна и т.н. ,но е моя РОДИНА ! АЗ МРАЗЯ ДЪРЖАВАТА НЕ РОДИНАТА СИ! ПРАВЕТЕ РАЗЛИКА !
sexx_na_exx щом се отнася до тебе! ЩО НЕ СЕ ЕБЕШ НЯКЪДЕ ДА СПЕЧЕЛИШ МАЛКО ПАРИ!!!!!!!!!!!!

Въпрос: Каква е разликата м/у "държавата ти" и "родината ти" ?

Nu[m]b
12-16-2007, 17:00
b]

Въпрос: Каква е разликата м/у "държавата ти" и "родината ти" ?

'Родина и държава са пресичащи се, но не и покриващи се понятия. Степента на сходство зависи от географските координати на територията, конкретните исторически условия и качествата на самия индивид.
Забелязвам, че у някой форумци "родина" се отъждествява само с "месторождение", което с удоволствие биха прикрили, когато имат такава възможност.'

Незнам дали от цитата които следва ще схванеш разликата но е нещо много смислено което си заслужава да се прочете според мен ...


Изпитвам неприязън към държавата България. Гадно звучи, нали? Всъщност е редно да поясня, че съм патриот и силно обичам Родината си, а неприязънта ми е само към институцията, наречена “държава”, но който е решил да ме разбира едностранчиво, едва ли ще схване тънката разлика между държава и Родина и със сигурност ще ме обяви за национален предател. Кухите кратуни обикновено не четат нищо, но се намират и някои които четат. Предимно в Интернет. Не обичам държавата си, защото тя харчи огромни средства за депутати, при положение, че повечето хора не са гласували изобщо за тях. Харчи безумно много за свои военни контингенти в чужбина, присъединява се към разни военни пактове и става двайсет и незнам коя република на ЕС, без някой, който я управлява, изобщо да е благоволил да пита народа си. Тази държава кажи-речи няма своя армия, но пък без да пита нас, нейните жители, пуска чужда държава да има военни бази на нейна територия. В тази държава учителите взимат три пъти по-ниски заплати от ватманите, и десет пъти по-ниски от депутатите. Тази държава убива децата си. В тази държава родителите на болни деца, които са и плащали години наред здравни осигуровки, нямат право да лекуват децата си. Защо да я обичам?

Игра на думи... :smt015

BUFERKATA
01-04-2008, 10:01
Абе хора каква е тая злоба ? Специално към sexyTka се обръщам.Няколко пъти те попитаха защо си противоречиш така и ти пак не отговори?Уж хулиш България,пък изведнъж се изкара най-големия патриот.Каза и,че няма повече да говориш по темата?Говореше също така,че на другите няма да им е лесно без мама и тате и тогава щели да видят това и онова,че ти без тях ли си?Не.Тогава защо поучаваш хората на нещо,което дори ти не си изпитала?sexx_na_exx виж пич,като не ти харесва - махай се.Защо обаче трябва така да изразяваш позицията си?Еми ако си учил ще успееш по 1 или друг начин.Верно е,че малко трудно се става това,за което си учил,но с повече упоритост и вяра всичко става.То е най-лесно да обвиниш България за всичко,но като е така защо не се вземем в ръце и не направим нещо?Евала на хората,които са си уредили живота било в България,било в чужбина,но защо е тази злоба от вас?Като сте всички такива патриоти защо не се обичате като всички сме братя и сестри?(отписвам хората,които са такива песимисти,че абсолютно нищо хубаво не виждат вече в България).

BUFERKATA
01-04-2008, 11:28
Госте,ти този който пусна тая тема да те питам ти какво искаш да ни убедиш,че всички трябва да се махнем от България ли?Ами ако всички мислим като теб то тя повече няма да съществува!Вземи ги тия 1300 долара и мога да ти кажа само да си ги навреш в гъза!Парите трябва да са средство,а не цел!Без тях не може,не отричам,те са важна част,но не и НАЙ-важната!Такива хора като теб,които са забравили родината си и всичките прелести в нея са загубили душата си!Ти летиш в небесата момче.Ти си се самозабравил изцяло,затова си изгубил и себе си.Няма какво повече да говоря,мога само да се дразня,че такива копелета като теб живеят добре,а сирачетата по домовете гледат по витрините за сладки нещица,се едно е злато и е толкова недостижимо...! :-x :o :smt022 :smt097

Far
01-06-2008, 18:41
ми аз съм левъл 1 и изкарвам по 1500 чисто - без осигуровките, които са на 1000 лева, без премиите за прехвърляне на минимума работа на месец

имам си жилище, имам си всичко, сега само трябва да реша какво искам да правя с парите, които изкарвам там - около 800 лева, след данъците и плащането на сметки, поддържане на домакинството, текущи ремонти и т.н.

ти иксаш нещо да ни се скараш ли, кво? щото от 97-ма година насам винаги съм бачкал лятото, като съм си купувал сладолед от машнка и някоя баничка, спал съм на морето в палатка на 10 метра от заведението, в което съм работел, за да не давам пари за квартира, работил съм като общак на строежи и досега правя перфектни измазки на стените!

и всички пари, които съм изгладувал, докато връст5ниците ми са били насам натам и са си веляи опашките, съм ги харчел през годината

защото майка ми ми е казвала "дай да ти дам пари за онея маратонки, които си си харесал", но аз съм си харчел парите, които съм си изкарал

в университетите, в които уча, си плащам таксите със студентски кредит и стипендия, като кредита изплащам в момента и ще го плащам още поне 10 години :)

виж, аз си дръжа живота в ръце, а ти след 10 години, когато в Америка ти гръмне атомна бомба под гъзъ, аз ще съм на екскурзия в Тайланд :)

:smt006

На мен ли ще ми гръмне бомба бе? Сега правя по 1300 на месец на 16 години, имам собствена кола (тук можеш да караш на 16), купувам си всичко което ми трябва сам и си правя кеф. А чета в форума как някои имали по 1 лев на ден и нямали пари за даскало в България. Айде, щом мислиш че в България е същото като в Америка се замисли защо толкова много хора се местят там.

А ако мислиш че и в България работиш като луд ако си се изучил като хората можеш да работиш навсякъде.

А тва че нямало по-хубаво от България само го мислите защото смятате че там човек няма приятели и тъй подобни.

Аре печете си задниците на строежи в България щом ви е толкова кеф, аз ще издържам моето семейство и ще осигурявам бъдеще за моите деца а пък нека ваще да строят къщи за богатите.Така,значи,ти изкарваш по 1300 на месец,имаш кола,правиш си кефа,приятели там си си намерил и т.н. и въпреки това ти киснеш в някакъв български форум и се опитваш да хм...да се похвалиш?!Или да си изкараш комплексите от нещо тук?Гледай си гъзарския живот и това е,какво се занимаваш с нас невежите и прости юде?


Аз за мене си си представям много трудно как ще напусна България след като тук съм се изградил като личност,тук имам приятели,дом и уют,което е важно за мен.
Всеки сам си прави изводите и си преценява,вярно,че живеем един живот и можеш да заминеш там да си живееш като можеш.Обаче не се ядосвай на хората дето ти пишат ,че си "предател" ,след като ти едва ли не ни приравняваш с някакви животни ,глупци и т.н. , и т.н.
Гледай си живота,кротни се там,карай ,ако иска и 30 коли на 16 години...

Decu
01-19-2008, 08:37
А бе отговори ми кво ти харесва в БГ ве? Кво толкова си се хванал за БГ като муха на лайно ........ немога да те разбера! Еми супер грешно мислиш поне според моето виждане.
Аз си мисля правилно просто немога да те разбера пфф .... Ако ти харесва живота в БГ имам две обесенения
Или си ТУРЧИН или ЦИГАНЕН

Какво ни харесва на нас-българите в България ли?
И да-ще се хващаме за БГ като муха за лайно. Да, защото това е нашата родина! Тук се изграждаме като личности, приятелите ни са тук, семействата ни! Ти явно не оценяваш факта, че си българка/ако си изобщо../

Като замина някъде в чужбина и след няма и седмица очите ми се насълзяват при мисълта за България.
Има някои неща, които не могат да се заменят за нищо на света!

teenkopele
01-28-2008, 00:11
ае българия е най шибаната страна :!:
нищо нема в нея
нито работа
нито качествени стоки
нито хуави магазини :-x
всички се прайте на големите българи а знаете че бг е боклук

Комплекси...

hooliganka89
01-30-2008, 11:50
Sujelqm,che shte pisha na latinica,no nqmam kirilica.Nadqvam se,che nqma da me hulite za latinicata tai kato vsichkite pishete na kirilica,ama na skoro hvanah kofti virus i sega nqmam kirilica.Prochetoh cqlata tema mnogo mi e interesna,az sashto sam v chujbina ne zaradi pari ne zashtoto jivota tuk e lesen,nqma takova ponqtie jivota e lesen.Doidoh tuk zaradi priqtelqt mi da moga da buda s nego,ta kato se opitahme da jiveem v BG no neshto ne se poluchi ne zashtoto darjavata e skapana prosto qvno nqmahme kasmeta.Tuk e razlchno krasiva strana blabla ama ne e kato BG otnachalo tuk mi se stori prikazka,no s vseki izminal den vijdam tolkova nedostataci v obshtestvoto neshta koito v BG sa mnogo po nared otkolkoto tuk.V BG ucha za arhitekt obache nqmam predstava izobshto nishto ot tova koeto me uchat v uchilishte ne,che sam malumna sigorno nqkoi tova shte kaje prosto ne me vleche stroitelstvoto...shte popitate zashto sam se zapisala tam...beshe mi vse edno prez puberteta napravila sam greshen izbor za koeto e kasno tai kato sam 12 klas.Oshte rabotia po vaprosa dali izobshto tuk shte mi priznaqt diplomata...znaeli se.Ta za tezi koito sa napusnali i za tezi koito ne sa napusnai BG vseki si tarsi kasmeta nqkoi naistina prosto imat poveche vazmojnosti izvan BG,a drui v BG.Vseki ima pravo na izbor kakvo da pravi s jivota si,a drugite okolo nego koito sa na razlichno mnenie ne trqbva da si go nalagat taka.

Sarge
03-02-2008, 16:07
hooliganka89, не се притеснявай за у4илището. В на4алото си е ебало мамата. Все пак тва е друга система, друг на4ин на мислене, друг манталитет, изобщо вси4ко е разли4но. Просто от самото на4ало 1ци да се изкарват НЕ СТАВА, то и за местните е адски трудно, нищо 4е пове4ето не си признават, то нали се вижда в тефтерите им. Така 4е просто дръж го и не се предавай, успеха задължително ще дойде.


А на тоя автора мога само да го поздравя за избора му. Браво пи4, по шибан обществен строй просто няма другаде.

ANTIHUMAN
03-16-2008, 20:39
А бе отговори ми кво ти харесва в БГ ве? Кво толкова си се хванал за БГ като муха на лайно ........ немога да те разбера! Еми супер грешно мислиш поне според моето виждане.
Аз си мисля правилно просто немога да те разбера пфф .... Ако ти харесва живота в БГ имам две обесенения
Или си ТУРЧИН или ЦИГАНЕН

Какво ни харесва на нас-българите в България ли?
И да-ще се хващаме за БГ като муха за лайно. Да, защото това е нашата родина! Тук се изграждаме като личности, приятелите ни са тук, семействата ни! Ти явно не оценяваш факта, че си българка/ако си изобщо../

Като замина някъде в чужбина и след няма и седмица очите ми се насълзяват при мисълта за България.
Има някои неща, които не могат да се заменят за нищо на света!

ANTIHUMAN написа:

Като замина някъде в чужбина и след няма и седмица очите ми се насълзяват при мисълта за България.[/b]

А дали наистина очите ти се насълзяват при мисълта за България?
Или при мисълта за приятелите ти... Smile

Я си помисли? Стига де! Неможе да продължаваме така! Яд ме е не за друго защото хората са се били 500 години за да спасят Родината ни ,а ние я губим за 20! Колко тъжно :-# Но такъв е живота. Ако народа се дигне надявам се да се оправим! Докога българите ще ни мачкат ? :?
Да поясня БЪЛГАРИН СЪМ! 8)

nguyen
03-17-2008, 20:12
koito kakwoto iska da kazwa, no wsichki znaem, che w Bulgaria e pulna mizeriq..da obicham Rodnata si durjawa..no taka si e.. Horata rabotqt za po 10 leva na vecher..malki dechica kupuwat alkohol po 5 godishni..pushat..golemite guzeta..

a dori da si schupish gurba ot bachkane..kolko pari shte poluchish..i 2 pyti po-malko pari..

m0nkataa
04-10-2008, 00:52
Едно единствено нещо ме радва в тази тема - На повечето млади хора им пука за България! Браво!
Има и друго нещо, не изчетох всичко, което беше изписано, но повечето плюеха автора на темата...Ако има значение аз съм на 21, не съм в България, а в Англия!
От голям град съм, завършила съм си образованието в България, оставила съм си приятелите и семейството в България, да тъжно ми е, мъчно ми е...плаче ми се...!!! Нарочно не исках да записвам висше, по простата причина, че то само се води висше...а всъщност си го плащаш или го изкарваш по други начини. Работих една година в родния ми град, заплатата първоначално ми беше 200 лв. (лятото на 2006г.), след като се реших, че ще заминавам...по простата причина, че това което получавам в България не ме удовлетворява, та това стана лятото на 2007г...за една година заплатата ми се беше вдигнала с 50 лв!!! работодателя ми беше частник, според него аз нямах право на отпуска ако нямам стаж в неговата фирма 1 година, а евентуално след тази година имам право на 5 или 6 дена платена отпуска!!! По закон след 8мия месец - 2 седмици платена отпуска!!! Държа да отбележа, че работата ми беше доста отговорна!
Та дойдох тук в мрачната Англия...Да много от хората са прави извън България може да печелиш много, но и разходите са ти двойни! Намерих си работа, която е доста по-приятна от тази, която работих в България, пак се работи с клиенти, но не получавам по 200 лв. на месец, а по

air_J
04-10-2008, 08:31
Аз само не разбрах, ако не парите, то тогава кое е най-важното? :smt102

YouAreAnIdiot
04-13-2008, 07:48
zdraveite i ot men .. emii az jiveq v chicago ot izvestno vreme taa reshih da si napisha i moeto nadqvam se shto gode obektivno mnenie .. na 17 godini sym i shto gode moga da govorq ezika ta predi da doida bqx s mnenieto che vischko shte mi e lesno v smisyl tova ne mi e za 1vi pyt da sym izvyn bg s cel chujbina i imax na predstava kakvo e no kato doidox se okaza drugo .. pyrvo da izqsnq prichinite zaradi koito doidox .. v bulgariq maika mi i bashta mi nikoga ne sa me lishavali ot nishto .. ne bqxme bogati ne bqxme bedni .. v smisyl imashe kakvo da qdeme vinagi sym bil chisto oblechen telefon gluposti kafe i tn tn .. priqteli malko poznati kolkoto iskash kafenca vseki den diskoteki prez den kato moga da kaja che go sychetavah s uchilishteto ( profilirana gimnaziq edna ot nai dobrite za nashiq grad zavyrshih s 6.00 ) ii takam .. stanax az na 17 vsichko e rozovo vsichkoe hubavo macki priqteli i tn tn .. nooo stana taka che edin svetyl den mi kazaha che sa reshili da patuvame za chujbina .. seshtate se kakyv udar mi beshe .. okaza se che neshtata v bg v smisyl razhodite i tn tn sa se uvelichili i ako ne zamineme edva li shte imam vyzmojnosta da hodq v universitet i seshtate se neshtata koito sa nujni za vseki edin chovek .. taaaaa doidoxme v amerika .. sega za vsichktie koito si mislite che e mnogo lesno v chujbina che pari se izkarvat i syshtevremenno ni psuvate kak sme vi predali edva li ne kak ne sme bylgari i tn tn .. znaete li kakvo e da vleznete v klasa vi koito e samo s amerikanci koito znaete che sa 100 pyti po typi ot vas da pishete kontrolnoto i tn tn i nakraq da imate 4ka pri polojenie che vsichko vi e vqrno a nekyv typak da ima 6ca s polovinata kontrolno cherveno .. da ne iskat da vi obyrnat vnimanie poneje ne ste ot amerika .. da vi mislqt za 3 niva pod tqx poneje pak ne ste amerikanci .. nikoi da ne iska da te pozdravi nikoi nishto .. da vi mislqt za smotanqk predi da sa si razmenili edna duma s vas i da vi obryshtat gryb moleiki gi za pomosht .. bashta vi da patuva na suma si kilometri da ne go vijdash 1naj v meseca priqtelite ti v bg da te mislqt za predatel .. za gadjeta i tn tn nqma da govorq .. mislite li che e lesno vsichki da vi smqtat za bokluk no ti da vyrvish napred misleiki za bydeshteto si .. da si mislish za kafetata kuponchetata i s koe gadje da se ebesh na drugiq den tova li vi e trudnoto ?? .. a maika vi i bashta vi da sa s po 2 visheta i bashta vi da kara kamion a maika vi da izhvyrlq bokluci v hotel pri polojenie che predi tova e hodila na tokcheta s pola v syda znaete li kakvo e ?? .. haide pomislete si malko .. obicham rodinata mi ne obicham dyrjavata ili kakto tam beshe .. tova e edinstvenata svestna misyl v tazi tema .. a za toq hosta deto nz kvo se opitva da ni dokaje kato polovinata ot tuk sme v chujbina s teq 1300 dolara na mesec .. epa da ti kaja evala che rabotish evala ti za kolata ama she ti pikam na 1300tata dolara .. 12 na chas epa chudo golemo minimum 200 sa ti za benzina mesechno da slojime za qdene kym 6-7 dolara na den pak 200 plius 1naj sedmichno kino ili neshto drugo i ti otidoxa polovnata .. che ne iskam da govorq za diskoteka 1naj sedmichno sig shte ti izliza poveche ot 50 dolara .. a oshte si na 16 i ne si hodil predpolagam .. taaaaa taka .. opitval sym i ot 2ta jivota i ot kuponite v bg i ot tova nqkoi da te psuva zashtoto si bylgarin .. obicham bylgariq i vijdam bydeshte v neq no ne mislq da se vryshtam skoro .. znaete li zashto ?? zashtoto vsichktie ste licemeri smotani i zavijdate na chujdoto vmesto da se radvate na uspexite na nqkoi vie go psuvate poneje si skysva gyza ot rabota iskaiki da postigne neshto .. kompleksirate se che nqkoi moje da poluchi neshto poveche ot vas .. poglednete mneniqta vyv foruma vseki se psuva .. momichetata se systezavat koq shte se fane s po golqm i na 12 godini se ebat s 20 godishni samo za da pokajat kolko sa golemi .. mislite si che imate priqteli .. teq priqteli shte vi zaebat za tochno 2 rakii .. kyv priqtel ti e nekoi koito sedi na sreshta i te psuva ... otidete vednyj na diskoteka i vijte kakvo e.. pa to te e strah da ne te prebie nekoi .. a seki ti se pravi na myj poneje si izpil samo 1 portokalov sok i ne iskash da si trovish zdraveto s alkohol .. vseki te zavlicha na dolu .. bei nadqvam se pone nqkoga da razberete che chovek e sam .. vseki edin priqtel bi te zaebal zaradi neshto .. "kucheto e nai dobriq priqtel na choveka" e koito go e kazal e bil umen .. sledvashtiq pyt kato poiskate pari ot mama i tati si pomislete kolko trud im e kostvalo da gi spechelqt .. pomislete si i sled vreme kato vashtie deca vi iskat taka pari vie kolko shte mojete da im dadete .. i preceneta kyde e po hubavo .. koito mu haresva v bylgariq pri ciganite i "priqtelite" s koito se napiva i tn tn i koito mu haresva v chujbina pri meksikancite i tntn .. prosto pomislete za decata vi i kakvo shte ostavite sled vas .. zashtoto az mislq za tezi neshta i iskam moite deca da sa gordi s tova che bashta im e uchil i e rabotil i e postignal neshto v jivota si .. syshto taka iskam jena mi da e gorda s tova che ne sym izebal 1000 kurvi zashtoto sym iskal da se dokaja na nqkoi "priqtel" .. no koi ti misli za tova .. predpolagam samo komplekasri i smotanqci kato men .. e neka sym kompleksar neka sym smotanqk no iskam da postignan eshto .. za tova sym v chujbina za da moga da otgledam edno semeistvo koeto da ima nujnite sredstva za edin hubav i kachestven jivot ... i nqkoi den sym si obeshtal che shte se vyrna zaedno s tqx v bulgariq za da vidqt nai hubavata strana na sveta s nai smotanite hora koito sami q pogrebvat .. zashtoto vseki e licemer zashtoto vseki e zavistliv zashtoto vseki mrazi .. mersi na tezi koito sa procheli celiq mi post ( predpolagam sa malko ) .. tova e moeto obektivno nadqvam se mnenie chao chao ot men

advokata_87
04-13-2008, 13:42
Taka i ne razbrah koe huli6?: Balgariq ili USA,ili 4e vsi4ki sme kompleksardi deto sme i izvan BG.

Merci predvaritelno

YouAreAnIdiot
04-13-2008, 16:03
advokata_87 : amm az Bylgariq ne moga da q hulq .. tq e moqta rodina i si q obicham dala mi e mnogo no prosto horata sa pod vsqkakva kritika .. v smisyl moeto pokolenie si e malko ili mnogo propadnalo .. idolite na klasovete sa teq momcheta deto piqt nai mnogo i ebat nai mnogo momicheta .. kato gledam nicka ti i ti si ot moeto pokolenie ta znaesh po dobre ot men ... ot druga strana i chujbina ne moga da hulq .. tuk nqma jivot kato nashiq no vsichko im e podredeno zakonite se spazvat i ako si nahalen naporist i tn tn mojesh da probiesh .. imash vyzmojnosti da osushtestvish mechtite si ... az sym v chujbina kakto vseki edin bulgarin za budeshte .. zashtoto nashata rodna strana se upravlqva ot mushennici i mutri .. inache ako nqkoi den se opravi bulgariq bix se vyrnal .. no bix se vyrnal s amerikansko obrazovanie !!! v momenta 75% ot bulgarite se pritesnqvat za budeshteto si .. amm az iskam da sym ot 25-te procenta koito kato sa bili po mladi ne sa visqli po kafencata bez rabota oplakvaiki se kolko e truden jivota im .. taa ne hulq nito 1noto .. znaesh i chujbina ima predimstva i bulgariq .. i dvete imat i nedostatyci :) i ne opredeleno ne sme komplekasri horata napusnali chujbina tyrseiki po-kachestven i po dobyr jivota za sebe si i svoite semeistva .. za bulgarite koito sa v bg ne mi haresva tova che si mislqt che vsichko ni e lesno i edva li ne gi predavame otivaiki v chujbina :)
nejno : mersi pyrvo da kaja uspex i na teb v chujbina i da postignesh vsichktie si mechti !! pisheiki tozi post se setix za edna sluchka onq den v walmart-a .. znachiiiii otivam si az da si vzimam gelche nekvo za brusnene nali i otivam na kasata .. i izvednyj gledam pred men myj na okolo 40 godini jena syshto na okolo 40 i malko detence na okolo 7-8 godini govoreiki bulgarski .. i az nali vednaga si pomislix da se zapoznaq s tqx no posle gi slusham kak govorqt " da ti eba maikata kolko si smotana kak si zabravila da zemesh pismoto" .. i jenata otgovarq "ama ei prostak smotan nema da mi vikash che sym smotana be kelesh" ... i v tova vreme momichenceto gi gledashe s 2 okokoreni ocheta vse edno e neshto normalno .. v takava sreda jiveqt decata na bulgariq ... tova e ot men uspex na vsichki v chujbina i v bulgariq i kysmet .. toi e nyjen navsqkade :)

advokata_87
04-13-2008, 17:58
Merci za mnenieto ti.Istinata e 4e nqkoi svestni hora kato nas si ostanha 4ujdenci v sobstvenata si strana taka i v 4ujbinata.Kolkoto do tova 4e roditelite ti ba4kat za 1300 dolara na mesec tova e naistina e malko,za6to ti i tvoeto semeistvo ne se premestite v druga strana,kato Kanada,Avstraliq ili Noza Zelandiq.Kolkoto za tui ba4kane po 12 4asa i ogromnite razstoqniq tova e normalno za Amerika,tova e 4Ast ot tehniq na4in na jivot.Na men li4no ne bi mi ponesal.Kolko do tova 4e sa ti pisali 4-ka kakto vsi4ko znae6 a te 6-ci bez ni6to da znaqt mi e predelno qsno kakvo e.Za sajelenie tova e 4Ast ot jivota i tova e 4ast ot u4astta na balgarskiq emigrant.Kato 4uqt balgari i saznanieto im po4va da izklu4va i pravqt vzevazmojni gadosti.I mi e interesno dali ti haresva v Amerika?Ako moje6 pi6i

Pozdravi

YouAreAnIdiot
04-13-2008, 18:39
amm advokata_87 po princip nashite bachkat za baq poveche ot 1300 na mesec .. no kato smetnesh 1100 mi e naema ... benzina e mn skyp mnogo trqbva da se patuva zaradi razstoqniqta i tn tn .. a za amerika mi haresva tova che ima vyzmojnost za razvitie i che zakonite se spazvat poveche .. ne moga da ti otgovorq na vyprosa s da ili ne .. nqkoi neshta mi haresvat nqkoi neshta ne mi haresvat.. no kato cqlo sym s naglasata che shte izkaram edno obrazovanie i shte otida v evropa :) pozdravi ot men

scotty
04-13-2008, 23:19
Ние сме граждани на света вскеки има правото да прави каквото иска,и да живее там където пожелае. Всичко зависи от това какви са целите в живота ви и заради какво се будите сутрин. В България може да се живее,и то добре. Защо си мислите,че в чужбина е по-добре!? По-високият стандрт означава не само по-високи приходи,но и разходи. Всъщност всичко това няма значение....

Важното е как виждате и възприемате света около вас.

"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."


П.П. И другия път си хвърляй боклука в кошчето мишка!

tItEufFf
04-19-2008, 21:18
Скоро заминавам за Франция...Майка ми ще получава заплата от 3500 евро най-малко ... при минимални усилия .. такава работа я работешеш тука и вземаше 200 лева .. Сега работи по цял ден, съжалявам я .. и взима 1000 лева .. Да, вижда се много .. Но жена с две деца .. не че сме зле .. но все едвам ни стигат парите, въпреки че и баща ми праща пари от Гърция .. Е, това живот ли е? Ще имам ли аз някаква възможност за образование? За извън България абсурд ... А ако искам да продължа в България ще трябва да работя и уча .. Обичам България, но тук просто не може да се живее .. малко са хората, които честно изкарват наистина добри пари .. Наистина силно се надявам един ден да си дойда в България и хората да не те псуват от колите, а да ти се усмихват (дори и изкуствено) .. да няма боклуци по тротоарите, да няма разбити тротоари ... да има добро заплащане за хората, които го заслужават и т.н. .. Просто искам един ден да разбера, че България е членка на ЕС ..

nikita29
04-24-2008, 05:26
Привет на всички!
От известно време чета този форум и ми е доста интересно.Да пиша ме провокира точно тази тема,заради спора в нея.
Аз живея в Испания от 6 години.Твърде голяма съм/не ме питайте на колко,жените не обичаме този въпрос :-D / за да знам,че човек се чувства у дома си там,където му е добре.Живяла съм в Родината в много трудни за нея времена и съм се борила за оцеляването си там.Поради финансови причини не можах да завърша висшето си образование и да изпълня мечтата си да бъда учителка.После работих доста неща-бях продавачка,шивачка...Никога не съм се срамувала нито от работата си,нито от националността си.Срамувах се от държавата си,от начина й на управление,от това,че едва свързвах двата края и се трепех за жълти стотинки.Не обвинявах никого,дори съм си мислила,че такъв ми е късмета.Но съм авантюристка и човек на риска и един ден реших да замина и да пробвам късмета си в чужбина.Все казвах-"Тръгвам,за да не се върна!"...Освен,че исках да избягам от мизерията си имах и лични причини да тръгна.И ето ме вече толкова време тук.Съжалявам за някогашните си думи,защото наистина от 2003г насам все става така,че не мога да се прибера,поне за малко.Когато работя нямам време,когато не работя,все не стигат парите.За път имам,но нали всички като си отида ще ме гледат в ръцете?!Защото си мислят,че като съм тук едва ли не съм милионерка.Доволна съм от живота си тук.Борих се много за да мога да остана и днес да мога да си позволявам нещата,които обичам!Не е лесно,никак дори,но усилията си заслужават.Знам защо работя!А когато не работя,надеждата,че скоро ще имам нова работа са много по-големи!Какво съм работила тук ли?Чистила съм къщи и офиси,гледала съм деца,работела съм в интернет зала.Не съм вземала големи заплати.Най-високата ми е била 500е,нищо работа,но защото съм работила без договор.Но понякога съм работила на 2 места.И се справям.От няколко години е тук и майка ми.Сега с нея делим всички разходи и така е по-леко.
Не е лесно никъде,нито тук,нито в България!Но аз не се връщам там не защото не обичам Родината,не защото ми е безразлична,а защото виждам бъдещето си тук!Защото тук се разхождам спокойно по улиците дори нощем,мога да намеря хиляди възможности за реализация,харесва ми начина на живот,позволявам си неща, за които в България само си мечтаех,мога да помогна на приятел в нужда,мога....хиляди неща!А,да-по-топличко ми е и хората по улиците и на обществените места ми се усмихват! :grin:
Не разбирам злобата и препирните между българите в България и българите в чужбина! :? Нали сме все българи,защо се обиждаме взаимно така?!Всеки търси своето място под слънцето и където и по света да живее може да се чувства горд от това,че е българин и да милее за Родината си!Ние,които сме по света не сме предатели.И ние се борим за живота си!И ние обичаме България-и с хубавите й и с лошите й страни!И нас ни боли,че положението там е тежко за много от хората!Аз специално не съветвам никого-дали да остане там или да избяга,всеки прави избора си сам.Всеки има своето мнение и е хубаво да сме толерантни един към друг!С плюене по България или по българите навън едва ли ще стигнем далеч...Това си е моя поглед към нещата.Знам,че темата няма еднозначен отговор-къде е по-добре и на кого е му е по-лесно.Навсякъде е добре или зле по различни причини.
Благодаря,че прочетохте мнението ми! ;-)

draid
04-26-2008, 19:51
Наистина ми става тъжно когато чета тази тема, именно за това и се регистрирах. Гледам колко много хора бягат в чужбина и после почват да злобеят срещу другите Българи, започват да се срамуват да се нарекат българи. И защо ? За да не кажат случаино Великите американци или другите, че ние сме селяци и т.н. От кои да се срамувам, че съм българин от Американците ли които не са преживели и една хилядна от това което нашия изстрадал народ и държава са преживели. Да аз с гордос бих предпочел да живея в българия и да вземам 1000 до 2000 лв отколкото да стоя в ЧУЖДА държава и да получавам по 4000 евро. Не ми казваите, че не знам какво е в Чужбина , защото по една или друга причина съм обиколил 90% от Европа и съм видял много. Да ние не сме мн развита държава, но как ще се оправи нашаата държава като всеки бяга от нея ?
Нима не е по лесно да избягаш от проблема ? Отивате в Америка да речем кофти ви е от началото 1-2-3г. после вече не щете и да се връщате в българия. Ще кажа едно освен, че съм потресен от това което мислят младите. Не забравяите корените си, защото вие никога няма да станете американци или немци. Дори да имам възможността да работя и живея в Америка бих отказъл, наи-вече защото обичам държавата си и се надявам тя да се оправи, а това няма да стане ако всеки бяга от нея защото е по лесно.

advokata_87
04-27-2008, 13:35
Draid,

Evala za mnenieto ti radvam se 4e ima takiva kato tebe.Imam samo 4E dva vaprosa:Koi v Bg polu4ava 1000-2000 lv.I drugiqt vapros koi v 4ujbina polu4ava 4000 evro?

Merci

draid
04-27-2008, 20:19
Ами един добър юрист или компютърен специалист положително може да си докарва заплата над 1000 лв а относно чужбина там заплата от 2юоколо 3000 евро е нормална :)

nikita29
04-29-2008, 03:26
В коя чужбина и за коя професия 3000 евро е нормалната заплата? :neutral:

tItEufFf
04-29-2008, 09:32
nikita29 майка ми ще работи във Франция като лекар във Кръвен център и ще получава 3000 евро .. това е начална заплата, за минимална работа (тука вземаше 200 лева) .. И двете като сметнахме ще ни стигат и без парите от детските, и без парите на приятеля й. 3000 евро стигат перфектно за трима човека. Всъщност зависи в кой град си. В малък град като нашия ще стигат, защото наемите са много малки. Но в Париж наемите са страшно големи и едва ли ще стигат. Но както казах това е начална заплата, а там бързо се вдига. Приятелят на майка ми е започнал като продавач в Мак Доналдс, сега е управител там...

(:DaIaNa:)
05-29-2008, 15:43
Ot izvestno vreme jiveq v USA no vinagi sum bila i shte buda gorda s tova che sum BULGARKA !!! Bulgariq vinagi shte si ostane v moeto surce !! Tova koeto ne mi haresva v bulgariq e che tam nqmash nikakuv shans da se izqvish .. Dori i da si umen ne mojesh da produljish v nqkoi hubav Univenrsitet, zashtoto trqbva da uchish tam za kudeto shte ti stignat parite .. No tuk e mn po-razlichno. Tuk nai-vajnoto sa decata vsichko e napraveno v tqhna polza.. ako imash visok uspeh kandidatstvash za stipendiq koqto moje da ti pokriva vsichki razhodi ne zavisimo v koi kolej iskash da uchish .. edinstvenoto uslovie da si dobur uchenik... Otnostno zaplatite.. minimalnata zaplata e 7 dolara na chas .. ako si dete i imash volq mojesh da si izkarash dobri pari i da si spestqvash koeto v bg ne e vuzmojno .. tam ako si obiknoven rabotnik ili chistach kolko shte vzimash ???!!! moje bi 140 lv ne poveche i tezi pari za kakvo shte ti stignat da si kupish hranata samo..!!! ami za dr neshta ?? eto zaradi tova ne jiveq v bg zashtoto tam ima bogatite horasa samo tezi koito se zanimavat s nezakonen bizkes ..!!!