PDA

View Full Version : Какво мислите за униформите в даскало?



Страници : [1] 2

didivid
08-10-2007, 08:37
Мислите ли, че униформите са нужни? В нашето училище ще ги наложат задължително от следващата учебна година (2008/2009г.) За момичетата ще е пола с ниска талия, до коляното, риза, и късо сакенце. За момчетата сигурно някакъв костюм. Как мислите? Добра ли е идеята да се виведат умиформи?

08-10-2007, 08:44
](*,) [-X [-X

thbg
08-10-2007, 08:50
Абсолютна тъпотия :arrow:
Обоснови се ... :shock: Тоест защо да е тъпо ? :)

didivid
08-10-2007, 08:53
Аз мисля, че ще е добре добре, щото в даскало имаме "дрехова" дискриминация. Т.е. "Ако, не носиш Бенетон, не съм ти приятелка!" или "Ако не носиш Бенетон, значи си тъпа!" . Това е причината да мисля, че ще е добре! От друга страна. отиваш петък след дакало на кино със съученици и хората ви гледат все едно сте паднали от Марс! С ембемата на даскалото и всички досущ едни и същи...Абе...нз...ще видим като си ги сложим!!!

thbg
08-10-2007, 08:55
1. Всички еднакви в училищата... незнам глупово е, може би и ако учителите са с униформи... но против униформите съм !

2. Мисля, че униформите са комунистически, дайте да върнем червените и сини връзки, манифистациите и да си викаме "другарю". Наистина е глупаво. Да си избиваш комплексите с униформите Защо всички да са еднакви, а не всеки да покаже своята същност ?! Нали всеки е различен, единсвен и неповторим... ?!

Гледаш по коридора на училището 700 еднакви, като пингвини. Смешно е !

Swinkenhoffer
08-10-2007, 09:01
идеята, че униформите ще сложат край на разделението м/у богати и бедни, е абсолютно невярна... остават телефончетата, айподите, бла-бла... ;)
с други думи - яко тъпо.

girl_in_black
08-10-2007, 09:02
Зависи какви ще са униформите...Пола и риза не са най-удобното облекло за всеки ден, а и зимата на -10градуса с тая пола до коленете...Съгласна съм да има униформи, стига да са малко по-практични и удобни, примерно някакъв по-спортен панталон(не анцуг) и пуловер с емблемата на училището(или без нея).
А "дрехова дискриминация" не съм забелязала и според мен малко се пресилват тези изказвания.А пък и който иска да покаже колко пари има ще го направи и с марков часовник, скъп GSM и т.н.Униформите не рещават този проблем

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-10-2007, 09:16
чесно да ти кажа в моето имаме формат на облеклоото (не е униформа ами определени неща които можем да носим........ списака е дълъг 3 листа :shock: )та... предпочитам да имаме ... мн мразя да се ограничавам.. или да има или да няма .. какво е това ссредно положение?!така че само можеш да се радваш че ще слагат а и 1 униформа говори за даскалото в което си ::: така че яко ще да ти е :)

IlLuSi0nS`
08-10-2007, 09:17
това е просто ужасно и немислимо.. не знам как може някой за вижда каквото и да било хубаво в това (виждам там 1 глас за в анкетата)..
не осъзнавате ли, че цялата системата е насочена към уеднаквяване - стериотипи на поведение, налагане на еднакво мислене, превръщане на хората в безлично стадо, което може да се манипулира без проблем.. искате да бъдете еднакви? бих изкрещяла: НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ Е, ХОРА?!!? всеки трябва да се бори срещу това, срещу системата, която ни подтиска.. само така можем да се преборим с обществото, което ни задушава и обезличава.. ама айде, по-бързо, навличайте униформите! я какви сте еднакви, послушни, подчинени, вътре в системата.. като армия от безхарактерни роботи.. оооо, но може би си мислите: "ами не, не искам униформа, ама като го въведат и какво да направя" какво ли? ами просто никой няма да я носи, ама НИКОЙ (особено е насочено към подмазвачите), бойкот на системата и това е, и не само учениците, а и родителите, и учителите трябва да се подкрепят.. както стана в нашето даскало (преди 2 години искаха да въвеждат, даже имаше "ревю", за да си изберем аххаха) и точно по ей тоя начин (ученици, родители и учители) и край, никога повече не се спомена дори за униформи.. аре успех ви желая, аз поне завърших хахах

Sam90
08-10-2007, 09:34
Против съм. Не мога да си представя цялот училище пълно с еднакви хора.
Не искам някой да ме ограничава в избора ми на дрехи и т.н... не мога да го преживея :lol: :lol:

mid_get
08-10-2007, 09:36
И според мен е голяма идиотщина. Вярно, няма да се разхождат момиченца, които да се чудиш учителки ли са, ученички ли... Но въпреки това е тъпо. А цялата идея е да се опитаме да подражаваме на организацията в американските и западноевропейските училища, макар че е очевадна голямата дистанция между нашата и чуждите образователни системи :roll:

Jamalska
08-10-2007, 09:42
Аз пък съм За...ама ми е малко късно:/...

Obsession
08-10-2007, 09:49
Униформи -Ужасссссссссс! Никога! Дори не искам да си го представям! Това би било едно от най-тъпите изпълнения на директорите и т.н. Всеки човек е с различна фигура, не на всеки всчко му стои добре, не не всеки му отива даден цвят, не на всяко момиче му отива пола или му е удобно с нея. Ще е истински ад за някои. Освен това не искам да съм еднаква с още 1200 човека, че и повече!!! Пък и какви ли торби ще ни карат да носим ако ги наложат наистина. И да не излизат с номера за деленето на бедни и богати -всички се знаят и без това. И колко ли пари ще исакт пак от горкире родители за тя униформи - ще трябват поне по 2 за всеки сезон. Освен тях ще се купуват и др дрехи за нормалния живот който водим. Не искам униформи! Остават ми 3 годинки в училище - да ме оставят да ги прекарам на спокойствие. [-X ](*,) [-X ](*,) [-X ](*,) #-o #-o

eXtrem3-g1rl
08-10-2007, 10:00
Не знам.. :-k От една страна е добре, за да не е на показ социалното положение на учениците. Ако родителите на един ученик имат пари да купуват маркови дрешки, но на друг нямат - и се получава нещо като надпревара... А от друга страна не - не искам да ме бъркат из коридорите на даскало, защото униформите са еднакви съответно за всички момичета, и за момчетата отделно. А както и да ме затормозяват да нося дрехи, които не мога и не обичам да нося .. :-s

alkobalko
08-10-2007, 10:17
И аз съм за, ама и при мен вече е късно.
Може и от една страна да е глупаво всички да са облечи еднакво. Обаче ще се ограничи това разделение и вече няма да може да се парадира с дрехите и цената им.

SUNriSe_f
08-10-2007, 11:14
Az sym ZA, mnogo e qko, ako sa hybavi yniformite.. v moeto y4ili6te imame i gi haresvam mnogo :!:

AdisH
08-10-2007, 11:23
От една маааалка страна е хубаво...НО от другата УЖАС! Тъпо е да те задължават да носиш нещо, което не ти харесва...нз не искам :cry:

Decu
08-10-2007, 11:36
Еми според мене е тъпо абсолютно всички да носят едно и също нещо! За какво си купувам дрехи като няма да ги нося :-D Таа-против съм :)

poison_girl_
08-10-2007, 12:13
Леле тва са униформите хич не ми допада,всички да сме напълно еднакви :shock: ... а и ми е интересно в час по физкултура как ще тичкаш с поличките (стаа на въпрос за момичетата) а и аз много много не обичам да нося пола (в някой случай се налага),но тва ще е ужасно леле :(

sladku_bebzi
08-10-2007, 12:36
Ами според мен всеки трябва да си е индивидуален.Да носи тва, което иска.Ако някой иска да си носи униформа, браво на него.Ама къв му е смисъла всички да се уеднаквяват.

did1ls
08-10-2007, 13:18
В моето училище има униформи....носиш ги когато си заек ..и след това забравяш ,4е ги има :-D :-D :-D

ProstoAz
08-10-2007, 13:34
Твърдо против униформите съм, а причините бяха изброени до сега!

Decu
08-10-2007, 13:53
В моето училище има униформи....носиш ги когато си заек ..и след това забравяш ,4е ги има :-D :-D :-D

Е така по-става :lol: Ама иначе...

hamilcar
08-10-2007, 13:59
Не знам дали ще ме накарат да нося униформа в 13-и клас. Но преди година/две се говореше, че може да ги наложат във всички училища. Мнението ми от тогава не се е променило. Не обичам някой да ми казва какво да правя, камоли как да се обличам. Нямаше да нося униформата и това не можеше, и все още не може да се промени.

Impressive
08-10-2007, 14:34
Определено ЗА.
За съжаление аз няма да мога да ги хвана щото завършвам, но когато се въведат ще се радвам за вас с цялото си сърце.

BlueDevil
08-10-2007, 15:02
http://www.ac-arcus.com/arcus/ViewImage.php?id=225
http://www.ac-arcus.com/arcus/ViewImage.php?id=297


Ето това са униформите на Американския колеж в Търново (Поствам ги, защото над тях имам наблюдения). Ами... изчистени, стилни, абе, прилични на вид, и не толкова неудобни. Момичетата имат избор между пола и панталон.
Та така де, аз съм ЗА униформите, просто ме кефи идеята. Но в никой случай за онея униформи от едно време, а за нещо едновременно прилично и хубаво, което би се харесало както на учениците, така и на родителите и учителите.

armani169
08-10-2007, 16:31
Е гати и тъпотията ... За кво са ни униформи ?! Дайте ми няколко основателни при4ини да сме с униформи .... Явно тоя дето го е измислил това нещо е голям тъпакк !!! ](*,) Според мен такова решение трябва да се вземе след като са направени анкети във вси4ки у4илища в България ... И тогава да преценяват дали имаме нужда от тях ... Но като гледам тая анкета във форума 63% от посещаващите този форум не искат униформи .... Браво =D> , и аз съм против ... А и не мисля 4е като се въведат униформи ще се сложи край на разделянето у4еницити по бюджета на семейството им ... :smt011

N0_feAR
08-10-2007, 17:42
В същност като се замислиш униформата си има + и - .Съгласна съм на униформа, стига да е практична, удобна, по-свежа и в по-съвременен вид (кви са тия поли до коляното и бодливи пуловери....бля) и ако учителите също имат униформи иначе бахти нечестното. От друга страна съм против, защото достатъчно хората се копират с тея дрехи, сега остава абсолютно всички да сме еднакви кат папагали, пък едно и също нещо всеки ден....не, не. Един приятел в даскалото му са с униформи и човека си отива до някъв магазин с нея и един купувач идва при него и го мисли за охрана заради ученическата униформа....баси тъпото

Shadow_Walker
08-10-2007, 17:53
идеята, че униформите ще сложат край на разделението м/у богати и бедни, е абсолютно невярна... остават телефончетата, айподите, бла-бла... ;)
с други думи - яко тъпо.
Поведението и т.н. - едни дрехи не могат да свалят надутата усмивка на някого.
Освен това не искам да сме като някое стадо.
Против униформите съм.

08-10-2007, 18:47
На нас ни слагат ама не кфи да е еми едни сини суичери от онези, тънките.Кефя им се щото са с готини моделчета

Novkov
08-10-2007, 19:06
Въпреки, че вече не съм ученик, последната година се пробваха да ни сложат униформи :lol: Само с опита си останаха... само зубърите идваха първите два месеца с тая помия после и те ги захвърлиха, моята вече година две стои чистак нова, ако не съм я използвак да забърша нещо. Против униформите съм, защото се заличава индивидуалността на човек и всички стават еднакви :-& А относно, че с униформите се уеднаквява стандарта е просто смешно :lol: И какво единия може да няма телефон а другия джи се ем за 1500 лв примерно... без със униформа разделението си остава, чрез поведението.

deem registered
08-10-2007, 20:11
'За' униформите съм.

Ice
08-10-2007, 23:39
Аз пък да ви кажа ми е все тая, не ми пука дали ще има униформи или не. :-)

[TNT]
08-11-2007, 01:24
6te obleka uniforma,kogato me zapla6at s izgonvane! da mi qdat k*ra :::

miloto_girl_4e
08-11-2007, 11:01
И при нас уж ще има униформи от тази учебна година ...
Много тъпо и комунистическо решение :roll:
Нито ни питаха дали искаме, нито нищо .. Все пак ние ще ги носим, а не те ... защо решават вместо нас?
Нито знам какви ще са униформите, нито ми интересува ...
Просто съм супер ядосана..
Ами ако преди даскало имам някаква работа ?
Какво ще се разхождам из София да си свърша работата докато стане време да отида на даскало?
Или съм на курс и се изтъпанчвам с некъв костюм?
Или пък вместо да си нося учебниците и тетрадките ще си нося дрехи, за да се преоблека понеже после имам спешно излизане?
Пълна простотия :!:
И като повечето казват(не говоря за форума), че така богатите не могат да парадират с парите си и всички ще са равни :arrow: еми не, не е така :!:
Ако някой иска да парадира ще може :arrow: с GSM-а си, всеки ден идва с прическа, маникюр, ухае на скъпи парфюми ...
Има ли желание да го прави, има и начин :!:

rnb_girl4e
08-11-2007, 19:51
Аз съм напълно срещу униформите....изобщо не ми харесва мисълта,че трябва да ходя на училище с униформа и като видя моя приятелка , тя да е същата като мен...Това е ужасно

nofi
08-12-2007, 01:44
Униформите подтискат личния стил :!:

lilit_666
08-12-2007, 07:41
Определено против!Така се спира развитието на детето.След време като завърши няма да знае как да се облече,кой цвят с кой си отива...
Нали всепак трябва да има хора на изкуството!Вярно,4е има хорица ,които приличат на ...ви,ама заради тях не трвбва да страдат всички,пък и на кого ли му пука как изглегдат!Аз обичам да съм разли4на от другите.Ако ги вуведат,ще си ги преправя,ако номера не мине-напускам даскало,нищо,4е съм отли4ни4ка.
АЗ СЪМ СИ НЕПУКИСТ ](*,)

XxX*MeTaJL^BiTcH*XxX
08-12-2007, 09:06
ima i dobra i lo6a strana...
da poglednem ot dobrata - vsi4ki 6te sme ednakvi i nqma da ima prikazki kato "pff..vij q taq kak se e oblqkla" ...ili pyk sutrin da vadi6 i slaga6 vsi4ko ot garderoba si dokato nameri6 podhodq6tata dreha za denq...

No pyk lo6ite sqka6 sa pove4e:
-ami ako ne ti haresa uniformata
-ili ako mrazi6 ednoobrazieto (e to 6te ima sigurno 2-3 varianta v smisyl sigurno 6te ima za fizi4esko,zimna i esenna)..ama...se sy6tiq...***
-ako obi4a6 da se obli4a6 v daden cvqt
-materiqta ne ti ponasq..(koeto e malk overoqtno,no ima i takiva)

off...typo e..Kato q vyvedat...sigurno 6te potrae malko i si4ki pak 6te trygnem s na6ite si dre6ki..uj po izkliu4enie za edin den..tozi den 6te se povtori i potreti i taka..pak 6te si nosim na6ite si drehi...Plius tva ne vqrvam 11-12 klas da trygnat s uniformi..ama kakto i da e.. :smt017

I samo da se pohvalq ,4e ako vyvedat uniformi ..na6iq klas 6te sme OK...6toto edna na6ta syu4eni4ka narisuva kvo da byde gore dolu..i tva se prie ot direktora.. :) \:D/

08-12-2007, 17:18
i az sam protiv no pak ot edna strana ne moje nqkva k***a da idva s pola 1 cm i bluzka 2 sm na u4ili6te sme ne na diskoteka

PollyPoi
08-12-2007, 17:24
Бях ЗА униформите,но като изчетох всички мнения найстина имате право!вече съм против само като си представя всички еднакви лелеее :evil: ТВЪРДО ПРОТИВ

bobka
08-12-2007, 18:44
mi ponqkoga e po dobre a dr put e gadno.nqmam golqmo otno6enie kum tva.

08-12-2007, 19:31
6te e qko :D kato 1 golqmo stado 6te sme samo rogata 6te ni lipsvat

08-12-2007, 21:31
Хора нали на първа страница на един вестник скоро го казаха това за униформите и пишеше,че към 100 и нещо училища в България от тази година ще имат униформи.
Та къде може да се провери кои точно са тези училища?

KaTinCeTy
08-12-2007, 22:19
Tvurdo PROTIV sum za vuvejdaneto na uniformite! Kak taka te 6te mi kazvat kakvo da obli4am dokato sam na daskalo! Mnogo 6te e tupo ako vsi4ki sa oble4eni kato teb, vsi4ki ednakvi kato ''no6tni 6kaf4eta''. Otnema se pravoto za individualnost i sobstven stil na u4enicite. A i ako vavedat uniformi vsi4kite investicii v moite gotini tre6ki 6te sa naprazni!

08-12-2007, 22:23
Хора нали на първа страница на един вестник скоро го казаха това за униформите и пишеше,че към 100 и нещо училища в България от тази година ще имат униформи.
Та къде може да се провери кои точно са тези училища?

emo_girl
08-13-2007, 08:06
ako vuvedat oniformi v daskalo nz protest 6te napraime .... za malkite oki ama ina4e ... golemite tvurdo NEEEEEE [-X :smt018

Shadow_Walker
08-13-2007, 09:24
Ако въведат аз няма да я нося :lol:
Или ще я нося...по мой си начин :twisted:

FataMorgana
08-13-2007, 10:13
Сега Всички БААААВНО да повтарят след мен"АЗ МРАЗЯ УНИФОРМИТЕ"
"НИКОГА НЯМА ДА МИ ХАРЕСАТ".Това го пповтаряите докато наистина не мислите така.

Babsyy
08-13-2007, 16:14
тъпотия...

Loshotia
08-13-2007, 16:30
^Babsyy интересен подпис, малко ме плаши.

По темата: и аз съм против. Губи се индивидуалността, в която толкова усърдно ни обучават или по- скоро ни натрапват. По- скоро съм за някакъв знак ако трябва да има такова нещо- примерно значка! бих я носила, но не и ризка с панталон

teenage_drama_queen
08-13-2007, 20:33
не смятам че унифромите са добра идея защото,1во сиг ще са от евтини изкуствени материи,и ще те спават и ще се чувстваш као рапан защото всеки трябва да може да си ги поволи и 2ро не смятам че на повечето момичета ще им хареса да са всеки ден с поли,все пак не е много удобно, а и има такива които са доста комплексирани,но като цяло идеята е добра,ще се спестят неприятни гледки като циците на съученичките ти и дебелите им крачка под пола тип колан.. [-o< :wink:

squarewheels
08-14-2007, 04:38
hhh[/b]

cRaZy_mih
08-14-2007, 07:28
аз па ще ходя гола на училище :smt016 да ги е*ба униформите-ако искам ще ходя на тъпото даскало по чорапи и шал-никой не може да ме спре :twisted: не стига ,че не ме питат дали искам да ходя,че и дрехите ми ще избират какви да са :smt011

FRIEND_1
08-14-2007, 07:42
ne mi haresva ideqta :D
vsi4ki da sme ednakvi...NEEE [-X

zubi
08-14-2007, 08:33
определено НЕ .. тоест голяма простотия са тея униформи ... да сме пионерчета или кфи са били на фремето :P

BaiboCo
08-14-2007, 08:53
1. Всички еднакви в училищата... незнам глупово е, може би и ако учителите са с униформи... но против униформите съм !

2. Мисля, че униформите са комунистически, дайте да върнем червените и сини връзки, манифистациите и да си викаме "другарю". Наистина е глупаво. Да си избиваш комплексите с униформите Защо всички да са еднакви, а не всеки да покаже своята същност ?! Нали всеки е различен, единсвен и неповторим... ?!

Гледаш по коридора на училището 700 еднакви, като пингвини. Смешно е !

това е просто ужасно и немислимо.. не знам как може някой за вижда каквото и да било хубаво в това (виждам там 1 глас за в анкетата)..
не осъзнавате ли, че цялата системата е насочена към уеднаквяване - стериотипи на поведение, налагане на еднакво мислене, превръщане на хората в безлично стадо, което може да се манипулира без проблем.. искате да бъдете еднакви? бих изкрещяла: НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ Е, ХОРА?!!? всеки трябва да се бори срещу това, срещу системата, която ни подтиска.. само така можем да се преборим с обществото, което ни задушава и обезличава.. ама айде, по-бързо, навличайте униформите! я какви сте еднакви, послушни, подчинени, вътре в системата.. като армия от безхарактерни роботи.. оооо, но може би си мислите: "ами не, не искам униформа, ама като го въведат и какво да направя" какво ли? ами просто никой няма да я носи, ама НИКОЙ (особено е насочено към подмазвачите), бойкот на системата и това е, и не само учениците, а и родителите, и учителите трябва да се подкрепят.. както стана в нашето даскало (преди 2 години искаха да въвеждат, даже имаше "ревю", за да си изберем аххаха) и точно по ей тоя начин (ученици, родители и учители) и край, никога повече не се спомена дори за униформи.. аре успех ви желая, аз поне завърших хахах
Скийте са първо прочетете първо увода към 'Комунистическия манифест“ от Карл Маркс за да разберете че няма нищо лошо в комунизма, само преоблема излиза в тълкуванието му, пък и можете да научите нещо и да се почувствате малко 'различни'. По темата - човек е уникален и неповторим, задари и само заради ХАРАКТЕРА СИ. Ако вие се чувствате еднакви щом не носите яки дрехи а не семпла униформа - еми никой неможе да ви помогне освен психиятрията... И да правилата са гадни и понякога трудни за спазване, но ако някой все пак иска да се научи на ред в живота си, нека ги спазва. Например аз ходя само с дънки и ще ми е някак си дискомфортно да ходя с костюм, АМА ТФА ПРАВИЛИ МЕ ЕДНАКЪВ? Този някой, облечен като мен, може ли да свири на барабани като мен? А онзи, играели ли баскетбол добре колкото мен? А онзи по умен ли е от мен? НЕ!! Аз съм си такъв какъфто съм си, с или без дънки и там какво по принцип нося. А и като за край - ще минат поне още 10 години според мен докато се втълпи в главата на всичките ученици, визирам ученичките - че като не си носят минижупа напр, ако са красиви, умни и пленителни - ще бъдат забелязани определено! И за всички, които ще ми дават речи по самостоятелността и 'примирението' ми към 'системата' ще кажа само - това не е свобода, това е 'слободия' за което говорите. Айде отивам да закусвам...

GLeZoRanA
08-14-2007, 08:59
Нямам нищо против униформите , стига да не са в мойто даскало :wink:

great_mari
08-14-2007, 10:15
аз донякъде съм за униформите,но само ако са готини а не некви гнусни и бодящи :smt005
против съм защото парите които наще дават за да ми купят нови яки дрехи сега част от тях ше отиват за униформи а не за дрехи но и за дрехи да идат - нема кога да ги носим новите дрехи :-k също така едва ли всички ще ги носят,повечето ще се правят на мн важни и няма да ги носят/макар че сиг и аз ще съм част от тях де :smt005 :smt005 /а и също така кво трябва да имаме 1001 вида униформи щот ако примерно имаме само зимна и пролетна и трябва да избираме между пола и панталон/говоря за момичетата/ примерно ако някой избере пола - физическото какво остава на заден план или? :-k :-k :-({|= :-({|= :-({|= :smt012 :smt012 :smt012
пф май и аз съм повече против униформите,но съм за да въведат индивидуални значки /примерно/ за всяко даскало вместо униформи - според мен така ще е по добре :-$

sladku_bebzi
08-14-2007, 11:22
То ако сложат униформи в училищата, в които още няма е все едно във всеки квартал на София да се продават 1 вид блузки и 1вид полички...

meh_ch
08-14-2007, 12:47
Тази година в нащо даскало ще слагат униформи. Като цяло се кефя, щот ще ми дава чувството, че сме дружно стадо овце, а не метъли, рапъри, чалгари и фешъни. Ще си имаме принадлежност към училището. Лошото е, че ще имаме една и съща униформа за лято и зима. Иначе, ако са хубави, удобни и практични винаги ще съм за. Също така мисля, че ще е добре ако учителите също са с униформи.

Да не говорим за това, че очаквам с нетърпение момента, в който ще започнем дружно да си дупчим униформите със значки, ще ги носим да ни сложат снимка на любимата звезда на гърба и т.н :mrgreen:

MayKyTy
08-14-2007, 12:54
аз пък съм ЗА униформите, писна ми от това разделение между богати и бедни, от лигавите снобарчета дето ако има как ще си лепнат етиката от дрехата на челото че всички да виждат че е маркова искам всички да са еднакви (колкото и гадно да звучи) пък и кой е казал че униформите трябва непременно да са грозни, ако се измислят добре могат дори да бъдат по хубави от мнооого от дрехите с които се носи днешната младеж !!! \:D/

great_mari
08-14-2007, 12:58
аз пък съм ЗА униформите, писна ми от това разделение между богати и бедни, от лигавите снобарчета дето ако има как ще си лепнат етиката от дрехата на челото че всички да виждат че е маркова искам всички да са еднакви (колкото и гадно да звучи) пък и кой е казал че униформите трябва непременно да са грозни, ако се измислят добре могат дори да бъдат по хубави от мнооого от дрехите с които се носи днешната младеж !!! \:D/
=D> =D> =D> =D> =D> =D>

meh_ch
08-14-2007, 13:00
аз пък съм ЗА униформите, писна ми от това разделение между богати и бедни, от лигавите снобарчета дето ако има как ще си лепнат етиката от дрехата на челото че всички да виждат че е маркова искам всички да са еднакви (колкото и гадно да звучи) пък и кой е казал че униформите трябва непременно да са грозни, ако се измислят добре могат дори да бъдат по хубави от мнооого от дрехите с които се носи днешната младеж !!! \:D/
=D> =D> =D> =D> =D> =D>

WORD. В тва е истината :mrgreen:

08-14-2007, 13:38
аз пък съм ЗА униформите, писна ми от това разделение между богати и бедни, от лигавите снобарчета дето ако има как ще си лепнат етиката от дрехата на челото че всички да виждат че е маркова искам всички да са еднакви (колкото и гадно да звучи) пък и кой е казал че униформите трябва непременно да са грозни, ако се измислят добре могат дори да бъдат по хубави от мнооого от дрехите с които се носи днешната младеж !!! \:D/
=D> =D> =D> =D> =D> =D>

WORD. В тва е истината :mrgreen:
podkrepqm

BaiboCo
08-14-2007, 13:47
аз пък съм ЗА униформите, писна ми от това разделение между богати и бедни, от лигавите снобарчета дето ако има как ще си лепнат етиката от дрехата на челото че всички да виждат че е маркова искам всички да са еднакви (колкото и гадно да звучи) пък и кой е казал че униформите трябва непременно да са грозни, ако се измислят добре могат дори да бъдат по хубави от мнооого от дрехите с които се носи днешната младеж !!! \:D/
=D> =D> =D> =D> =D> =D>

WORD. В тва е истината :mrgreen:
podkrepqm
me3

08-14-2007, 13:54
аз пък съм ЗА униформите, писна ми от това разделение между богати и бедни, от лигавите снобарчета дето ако има как ще си лепнат етиката от дрехата на челото че всички да виждат че е маркова искам всички да са еднакви (колкото и гадно да звучи) пък и кой е казал че униформите трябва непременно да са грозни, ако се измислят добре могат дори да бъдат по хубави от мнооого от дрехите с които се носи днешната младеж !!! \:D/
=D> =D> =D> =D> =D> =D>

WORD. В тва е истината :mrgreen:
podkrepqm
mnogo qsno 4e sam za

smile_and_shine
08-14-2007, 14:46
то и аз съм ЗА -> най-малкото от любопитство към нещо ново. А пък и е някак си гъделичкащо самочувствието да си пътуваш в автобуса например и да си различен от останалите(защото те всички са облечени в не-унформи хах, ако ме разбрахте де )

GaBiTyYy
08-14-2007, 15:13
Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuxxxxxxxxxxxx =;

Margy
08-14-2007, 15:19
Ужасни са!!! Не бих облякла за нищо на свето униформа ама трябва! ](*,) :smt010 :smt106 :smt093

Reed
08-14-2007, 16:08
В нащо даскало ще въвеждат тази година.Всички говорят,че ще се състои от суичер и две фланелки...е,пак по-добре..панталона от мене :lol: туй нещо ще струва 80 лева О.о

macka_bez_zadrajki
08-14-2007, 18:34
TVARDO PROTIV! :smt093 osobeno kato znam na6ata direktorka kolko e tapa sigorno 6te ni sloji uniforni kato na monahini!A pak i nai sme6noto 4e 4e tq smqta 4e disciplinata zapo4va s uniformata.Mn e zabludena gorkata 6tom smqta taka.Tq neka smee da sloji uniforni-si4ki v na6to daskalo 6te se vdignat na bund!!! :evil:

#Gravity Of Love#
08-14-2007, 18:38
Ами аз не съм за не съм и против.. :wink:
От тази година униформата ми е цяла... и мн се нервя щото е мн скапана... стяга... дори и да си вземеш последен размер... и освен това е грозна... Нямам против умиформите стига да са хубави и задължително да не убиват.. :wink:

zloto
08-14-2007, 18:55
Хммм определено съм против... не ме интересува кой как е облечен, дали е богат или беден и не бих се подигравала на някой защото се облича по-скромно... ако ще и втора употреба дрехи да нося няма да се чувствам по-нисша от тези със скъпите дрехи и няма да се комплексирам от това... а и не мога да си представя 4 години (толкова ми остават до завършване на гимназия) да ходя с едни и същи дрехи, както и цялото училище...
А и да не говорим че дрехите не са единствения признак дали някой е богат и беден... остават си телефончетата, i-pod-овете и самочувствието ( не при всички де )

Vikitooo
08-16-2007, 06:21
Значи след 8 годишен стаж в даскалото съм се нагледала на какви ли не изгъзици , гъзарии и тем подобни. Но едно е задължително: прашките и сутиена трябва да се гледат :x Или пък някои носи парцалка на Nike, Puma.. или каквото и да е. Едно е да изглеждаш стилно и елегантно, друго е да изглеждаш като магистрална курветина и то в училище. Това са за мен крайно повърностни и прости хора :x
За това съм ЗА униформата. Униформата е един вид- равностойност за мен лично..

Madness
08-16-2007, 06:41
Хахах,азз ще се въздържа :lol: .
Обаче честно казано,не вярвам да въведат,тва е.А дори и за въведат,трудно ще ни наарат да ги носим....така де...доста хора ще`бойкотират`.
А една приятелка,още като чу за униформи,казваше-Ок,ризка и поличка....ама поличката я режа,да останат два пръста,ризката я връзвам...
Някви други отсякъде обясняват,че няма да носят тва...
---
Тааа,не вярвам да има,тва е(=

luckygirl92
08-16-2007, 09:01
И аз съм за, ама и при мен вече е късно.
Може и от една страна да е глупаво всички да са облечи еднакво. Обаче ще се ограничи това разделение и вече няма да може да се парадира с дрехите и цената им.

podkrepqm ;)

08-16-2007, 11:41
Против !!! 100 лева за такъв боклук не давам !!!

music_pirate
08-16-2007, 15:08
неутрален

То ... ту убаву, ту тъпо ... абе незнам

SuNsEt
08-16-2007, 15:36
ами попринцип не съм много съгласна за униформите,ноо...ако са хубави и удобни,и не са скъпи(имам птиятел,на който са много скъпи и даже са 2 или 3)може и да се съглася.Например в което даскало няма,но ако въведът 100% съм сигурна,4е ще са зелени :wink: защото знака на у4илището е 4етирилистна детелинка :smt005 Хубавото на униформите е,4е ще се сложи поне малко дисциплина в класовете с лоша репотация(като моя 8-[ ) :smt005 но лошото е пове4е :wink: някои хора може да не могат да си позволят да купят униформи.4увала съм,4е са скъпи4ки,и са няколко :-s А и като ги изцапаме...предполагам,4е ще трябва бързо да изсъхват след прането :wink: :smt005 :::

H8_mE
08-16-2007, 15:50
Ujast! :( Az i pola????I koi znae kakva na nekvi linii sgunata otka4ena!Ujaaaaasssss!Dano da ne gi vuvejdat v na6to daskalo i da si hodq kakto si iskam na daskalo s moq si stil na obli4ane!Phhh [-(

sladkata_ashli_
08-16-2007, 17:30
xxaxaxa a we ti da ne si misli6 4e kato vi gi nalojat vie 6te gi nosite xaxxa nie v na6to daskalo o6te ot minalata god imame uniformi oba4e....gi nosi6 kogato si iska6 .... a i tova s uniformata ina4e .. ne e lo6a ideq... zavisi kva ti e uniformata ;)

debsinka
08-16-2007, 20:44
..ам не смятам че ще е толкова ужасно да се носят униформи,ама да не са като онези от на баба времето, а да са някак по-модерни,защото представяте ли си -отиватена даскало с тая застаряваща униформа и всички ви гледат все едно сте измъкнати от филм от 50-те :lol: ..НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ УНИФОРМИТЕ..

live2beCooL
08-16-2007, 21:02
abe uniformite imat i huavi i lo6i stra6ni......huavoto e 4e vsi4ki 6e sa s ednakvi drehi ,i na nqkoi hora im stava kofti kato nemogat si pozvolqt takiva......no puk ot druga strana.....e malko tupo 4e vsi4ki 6e sme ednakvi :S

woshata
08-16-2007, 21:09
NEVER NEVER NEVER ako ima yniformi az napuskam daskalo..nikoga nqma se 6matkam kato kloning v y4ili6te s nekva neznaina odejda [-X ](*,) ](*,) ](*,) zabraete :!: :!: :!: :!: :!:

NovemberRain
08-16-2007, 23:36
ужас ужас ама мойто даскало ще е първото с униформи
тбг турговко банковата
тъпо ми и на мен не ми се ограничава как ще ходя с некви гроззни дрехи по улиците тва зн че след и преди даскало тра да се преобличам
:evil: ](*,)

08-17-2007, 01:52
Никога не бих носил! Война ще дигна но униформа НЕ! [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

То и аз така докато не си харесах един overall много як с надписчета води се студентска униформа много готян унисекс са в чужбина и са много практични виждал съм 2 каси бира прикрити по джобовете му :roll: :lol: :lol: :lol:

NerazreshenSimvol
08-17-2007, 08:05
:smt018 Ne znam kvo 6te pravq, ako trqbva da nosim uniformi!!! :smt010 Daskaloto si e daskalo, hodim tam, za da u4im i vsi4ko drugo e izli6no. Kvo 6te ni se mesqt v jivota i 6te ni kazvat kak da se obli4ame?!? Vqrno, 4e nqkoi nqmat golemi finansovi vyzmojosti za razlika ot drugi, ama ima i drug na4in da im se pomogne, bez da nakyrnqvat pravoto ni na li4en izbor kakvo da obli4ame. Uniformite nqma da napravqt taka, 4e vsi4ki da sa ravni, prosto vsi4ki 6te bydem ednakvi!!! [-(

SuNsEt
08-17-2007, 08:30
Ами ако въведът униформи,оба4е не ни отиват?! :smt005 :smt005 :smt005 Лелеее тоя Даниел Въл4ев :smt065 :smt066 Все пове4е ми лази по нервите!Кви ли глупости не измисли бе?! Ми дай,като се е по4нало с у4ителските протести,и ние у4ениците да протестираме :lol: Кво?Само у4ителите ли ше намажат накрая?! :smt108 Като ше въвежда 1во :arrow: да са хубави 2ро :arrow: да са евтини(щото 100% имам по хубави дрехи от една униформа :wink: ) 3то (от любопитство)да направи един тест по бел и математика,за тва време дето ние го правиме,и после да каже резултата :lol: шото не съм сигурна,4е тия тестове са дадени със право [-X Искам и едно общо гласуване на тема:''Кой удобрява Даниел Въл4ев?'' :wink: Пък после да посмее да дава такива скапани наретпи или квото и да е! :twisted:

MimityYy
08-17-2007, 09:29
mislq 4e e golqma typotiq ! nikoi ne moje da zadalji edin 4ovek da se obli4a po strogo opredelen na4in ! ne moga da si predstavq vsi4ki da badat ednakvo oble4eni ! vseki 4ovek si e razli4en i si ima svoqta individualnost !

Madness
08-17-2007, 10:00
Аве я дайте някой снимка на тея униформи или на`предлаганите`там...

08-17-2007, 11:19
takam... SI4KI KOITO SE ISKAZAHA PROTIV YNIFORMITE ZA SEGA SA P1LNI IDIOTI, tova e problema sega, za vas edinstveniqt na4in da si razli4en sa drehite, ami kade ostana haraktera? Za6to si mislite 4e 6te ste ednakvi? Tova zavisi samo i edinstveno ot nas, ako mojem da spe4elim simpatiite na daskalite ili say4eni4kite, za6to da go pravim s drehite si? Za6to prosto nepokajem kakvi sme vs16tost? Da bqdem sebe si, no da sme si s yniformite, spored men trqbva da se v1vedat yniformite! Ima6e edin komentar ot sorta na: "Ne na vseki my otiva dadsen cvqt ili ne na vsqko momi4e i otiva da nosi pola", 4e ti da ne hodi6 na daskalo za da prai6 raviu? Zatova iskat da v1vedat yniformite, za da sprat zargolenite momi4eta (za jalost mai 6te go napravqt), i razpasanite mom4eta s izsyhleni d1nki [-X az sam za yniformite i btw kazaha 4e sega6nite yniformi 6te sa po-moderni ot tezi kogato na6ite maiki i ba6ti sa nosili

NerazreshenSimvol
08-17-2007, 12:49
takam... SI4KI KOITO SE ISKAZAHA PROTIV YNIFORMITE ZA SEGA SA P1LNI IDIOTI, tova e problema sega, za vas edinstveniqt na4in da si razli4en sa drehite, ami kade ostana haraktera? Za6to si mislite 4e 6te ste ednakvi? Tova zavisi samo i edinstveno ot nas, ako mojem da spe4elim simpatiite na daskalite ili say4eni4kite, za6to da go pravim s drehite si? Za6to prosto nepokajem kakvi sme vs16tost? Da bqdem sebe si, no da sme si s yniformite, spored men trqbva da se v1vedat yniformite! Ima6e edin komentar ot sorta na: "Ne na vseki my otiva dadsen cvqt ili ne na vsqko momi4e i otiva da nosi pola", 4e ti da ne hodi6 na daskalo za da prai6 raviu? Zatova iskat da v1vedat yniformite, za da sprat zargolenite momi4eta (za jalost mai 6te go napravqt), i razpasanite mom4eta s izsyhleni d1nki [-X az sam za yniformite i btw kazaha 4e sega6nite yniformi 6te sa po-moderni ot tezi kogato na6ite maiki i ba6ti sa nosili

Abe 6to ne si zavre6 uniformite otzad, 6ibanqk ne6tasten!?!
Za6to vsi4ki, koito se izkazaha protiv uniformite da sa pylni idioti??? 6toto ne sa na tvoeto mnenie li? Az ne sym ot razgolenite momi4eta, nito ot momi4etata s izsuleni dynki i ne jelaq da go otnasqm zaradi tqh! Ne mi dreme dali 6te sym moderna, dali 6te nosq cvqt, koito ne mi otiva, ili pola. Ama ne iskam nqkoi si bolen mozyk DA MI KAZVA KAK DA SE OBLI4AM !!! Kipva mi otvytre kato pomislq, 4e 6te mi se byrkat v jivota!!! :smt013 Nqmat pravo da ni kazvat kak da se obli4ame!!! [-X

VSI4KO NA OBRAZUVANIETO MU E NARED, SAMO UNIFORMI TRQBVAT, NALI??? :smt011

08-17-2007, 12:53
Az li4no sam protiv gadnite uniformi tva e adski tapo! :smt013 A vie deto ste za uniformite ne i mislete 4e 6te sa hubavi,6toto tva e nevazmojno :!: Predstavqte li si 500 4oveka i si4ki edakvo oble4eni [-X tva 6e e naprao ma4enie :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

SuNsEt
08-17-2007, 19:11
takam... SI4KI KOITO SE ISKAZAHA PROTIV YNIFORMITE ZA SEGA SA P1LNI IDIOTI, tova e problema sega, za vas edinstveniqt na4in da si razli4en sa drehite, ami kade ostana haraktera? Za6to si mislite 4e 6te ste ednakvi? Tova zavisi samo i edinstveno ot nas, ako mojem da spe4elim simpatiite na daskalite ili say4eni4kite, za6to da go pravim s drehite si? Za6to prosto nepokajem kakvi sme vs16tost? Da bqdem sebe si, no da sme si s yniformite, spored men trqbva da se v1vedat yniformite! Ima6e edin komentar ot sorta na: "Ne na vseki my otiva dadsen cvqt ili ne na vsqko momi4e i otiva da nosi pola", 4e ti da ne hodi6 na daskalo za da prai6 raviu? Zatova iskat da v1vedat yniformite, za da sprat zargolenite momi4eta (za jalost mai 6te go napravqt), i razpasanite mom4eta s izsyhleni d1nki [-X az sam za yniformite i btw kazaha 4e sega6nite yniformi 6te sa po-moderni ot tezi kogato na6ite maiki i ba6ti sa nosili ДА,тва ,4е не на всяко моми4е не му отива да носи пола е вярно и аз го казах!!!!!Слушай кво...аз ходя на у4илище за да у4а.Но все пак ме вълнува как изглеждам.Ако ти не се интересуваш от външния си вид твой проблем!Предполагам,4е като ходиш на у4илище гледаш какво обли4аш,нали?! Ходиш с дрехи,които ти отиват.Има моми4ета,на които не им е приятно да ходят с поли и тва е факт!Исказването ти беше безмислено и глупаво.Нямаш право да обиждаш никой от този форум! :evil: А ти като искаш толкова много да ходиш на у4илище с униформа,еми земи се запиши в католи4еско или деви4еско у4илище :lol: Кво ми се правиш тука...и да обиждаш хората,4е са били тъпи! :evil: :smt011 :smt013

Dead`Paladin
08-17-2007, 19:48
това е адски тъпа идея....и ако решат да я усъществят....ще има много ученически стачки...аз ще съм с тях :-D

SuNsEt
08-17-2007, 19:52
това е адски тъпа идея....и ако решат да я усъществят....ще има много ученически стачки...аз ще съм с тях :-D хах...тия ста4ки...лелееее аз как ги 4акам... :twisted: на у4ителите ще им се стъжни мноо яко! :twisted:

~sweet_girl_th~
08-17-2007, 20:25
Ами в нашия град има в едно училище униформи,ще има от тази година и в други училища,но не и в нашето. \:D/ А дори и да има,моите родители и родителите на съучениците ми са твърдо "НЕ" за униформите.Защото аз ще бъда 7 клас и няма нужда да купуваме униформи за 1 година(в нашия град униформите ще са само в началните училища). O:)

DIVINE_TIME
08-17-2007, 21:18
идеята, че униформите ще сложат край на разделението м/у богати и бедни, е абсолютно невярна... остават телефончетата, айподите, бла-бла... ;)
с други думи - яко тъпо.
Ей тва е истината! Мразя тая идея! Не може да ми казват те на мен как ще се обличам! Пълна простотия! Абе дочувам,че ще ги въвеждат. Вярно ли е ???? :x :smt013 :smt010 :smt011 :smt019

DIVINE_TIME
08-17-2007, 21:20
a[N]D[i]T[k]a]чесно да ти кажа в моето имаме формат на облеклоото (не е униформа ами определени неща които можем да носим........ списака е дълъг 3 листа :shock: )та... предпочитам да имаме ... мн мразя да се ограничавам.. или да има или да няма .. какво е това ссредно положение?!така че само можеш да се радваш че ще слагат а и 1 униформа говори за даскалото в което си ::: така че яко ще да ти е :)

Аз супер много се кефя и се гордея,че съм в Математическа Гимназия, НО вместо скапани униформи,не могат ли да въвведат просто емблеми или брошки,нещо такова,с което отново да показваме,че сме ученици и къде учим ?!

DIVINE_TIME
08-17-2007, 21:30
ako vuvedat oniformi v daskalo nz protest 6te napraime .... za malkite oki ama ina4e ... golemite tvurdo NEEEEEE [-X :smt018
Малки,големи все тая! И аз викам всички да се съберем и да направим протест ако въведат униформи! Това е нещото,което нй-много мразя! :smt013 :smt011

asasfdf
08-18-2007, 01:30
нас ни караха да носим некви "значки",та се дразнех,а са пък и униформи

aninceto
08-18-2007, 07:53
Пълен ужас!!! :!: :evil: ](*,)

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
08-18-2007, 09:07
За мен е голяма тъпотия...Айде ако бяха по-нормални можеше, ама.. 8-[ Пък и не искам да съм еднакво облечена с всички други.. :roll:

lilit_666
08-18-2007, 09:19
аз пък съм ЗА униформите, писна ми от това разделение между богати и бедни, от лигавите снобарчета дето ако има как ще си лепнат етиката от дрехата на челото че всички да виждат че е маркова искам всички да са еднакви (колкото и гадно да звучи) пък и кой е казал че униформите трябва непременно да са грозни, ако се измислят добре могат дори да бъдат по хубави от мнооого от дрехите с които се носи днешната младеж !!! \:D/

Виж сега,то аз примерно не съм от богаташчетата и не нося маркови дрешки,ама има такива,дето ми завиждат,защото съм разлчна и умея
да си комбинирам дрехите така,4е да са доста по-интересни.За мен е важно всеки да си е разли4ен!Ако другата година някой ми попре4и да съм си уникална,4есно ще издивея!Ще си преправя униформата,дори да е най-красивата дреха и ще ходя така,докато не ме изключат от даскало.
Ако всички ,които са против тая глупост направят като мен,едва ли някое даскало ще иска да остане без ученици и ще се отмени!

simba007
08-18-2007, 09:43
kato si pomislq 4e i na na sminalata godina iskaha da ni slagat UJAS e dano taq dani se razmine s tiq gadosti tvurdo sum protiv tiq uniformi sa kvo da ne iskat da ni vurnat v 16 vek :?: :?: :?: ](*,)

Sarabi
08-18-2007, 10:02
Не ме грее :roll: .

08-18-2007, 11:45
a we hora kvo se tormozite se pak ne zabravqite tva e BULGARIQ,demek ni6to i nikoga ne se slu4va po plan.Te kazvaxa 4e taq minalata 6e vuvedat uniformi sa govorqt gluposti za taq na vsi4ki ni e qsno 4e mn dulgo vreme 6e si nosim 6a6avite dre6ki,a uniformi-edva li... :wink:

08-18-2007, 11:46
a we hora kvo se tormozite se pak ne zabravqite tva e BULGARIQ,demek ni6to i nikoga ne se slu4va po plan.Te kazvaxa 4e minalata 6e vuvedat uniformi sa govorqt gluposti za taq na vsi4ki ni e qsno 4e mn dulgo vreme 6e si nosim 6a6avite dre6ki,a uniformi-edva li... :wink:

Zarity
08-18-2007, 11:51
Абе те самите са голема тъпотия,то и в моето даскало ше слагат,самоче аз съм един от учениците които са в комесията за ониформите и аз имам глас за модела :-D \:D/

Reed
08-18-2007, 14:13
даа...и доколкото разбрах тря дам 80 лева за две тениски и един суичер :-s

bobka
08-18-2007, 14:18
tva e super tupo 6toto ne na vs xora im otiva 1 i su6ti ne6ta.

ChuruLinkA
08-18-2007, 14:26
ujas...tva e super tupo!!! Vsi4ki 6te sme ednakvi... :D ama dano ako ima uniformi v moeto daskalo, pone da sa nqkvi gotini, a ne kato na monahini ;PpPpp

qjte dreben penis
08-18-2007, 14:38
на момичета къси поличкi и потници над пъпа (ако може), а на момчетата да оставят да си избираме дрехите :D

знам, извратено е....

ChuruLinkA
08-18-2007, 14:44
:D xaxaaa...na momi4etata kusi poli4ki i nqkvi potni4eta iii...bluzki s dulgi rukavi, a za mom4etata...ga6terizon s nqkva riza :D :D ne be...6eguvam se...za mom4etata...nqkuv pantalon i bluzka...ili nz i az.... : )

DIVINE_TIME
08-18-2007, 21:35
a we hora kvo se tormozite se pak ne zabravqite tva e BULGARIQ,demek ni6to i nikoga ne se slu4va po plan.Te kazvaxa 4e taq minalata 6e vuvedat uniformi sa govorqt gluposti za taq na vsi4ki ni e qsno 4e mn dulgo vreme 6e si nosim 6a6avite dre6ki,a uniformi-edva li... :wink:
Искрено много се надявам да си прав/а!!!! [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

sladku_bebzi
08-19-2007, 08:33
Ако ни сложат униформи в училищата, да си сложат униформи и в парламента, като са толкова умни ](*,) Никога не бих носила униформа [-X Тва е ужасно.И като знам вкуса на възрастните, кой знае от кой век ще са униформите... :smt078

lilit_666
08-19-2007, 09:50
[quote="sladku_bebzi"]Ако ни сложат униформи в училищата, да си сложат униформи и в парламента, като са толкова умни
Brawo,brawo,samo taka!
Ako ni slojat,dano pone w nowoto daskalo da nqma podmazwa4i i da boikotirame!Az 6te sym na 4elo!

otherworldly
08-19-2007, 10:03
На пръв поглед изглежда гадно.. но аз нямам нищо против стига униформите да са хубави..

make_love_NOT_war`f
08-19-2007, 10:08
Неприятно да има още цяло училище облечено като теб, но ако униформите са хубави, няма да е чак такъв проблем.

DIVINE_TIME
08-19-2007, 10:22
Ужас... Най-лошото е,че сме безсилни пред проблема! :smt010 :smt009

sladku_bebzi
08-19-2007, 12:58
Аз не мога да понеса, ако някоя фр си купи дрешка като мойта пък камо ли цялото у-ще да е като мен :smt078 Колкото и да са готини униформите винаги ще съм против тях :smt006

lips of an angel
08-20-2007, 11:51
i az sum protiv uniformite
kak da razbera v koi u4ili6ta ima uniformi ima li nekuv spisuk ili sait pls kajete

FlowerinesS
08-20-2007, 18:13
http://www.kidzworld.com/multimedia/100/5895_1.gif
sravnitelno biva,polata mojeshe id a e bez pliseta ;]

DIVINE_TIME
08-20-2007, 22:07
http://www.kidzworld.com/multimedia/100/5895_1.gif
sravnitelno biva,polata mojeshe id a e bez pliseta ;]
Боже ... Това ли ще носим ? :smt009 Е можеше да е и по-зле. Наистина няма ли някъф списък,в който да пише за кои училища ще има униформи?

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
08-21-2007, 07:53
http://www.kidzworld.com/multimedia/100/5895_1.gif
sravnitelno biva,polata mojeshe id a e bez pliseta ;]

:shock: WTF? Вярно, че можеше и по-зле, но тея въобще не ми харесват.. :?

SlAdKy_KoTi
08-21-2007, 16:42
НАЙ-ГОЛЯМАТА ТЪПОТИЯ НА СФЕТА-УНИФОРМИТЕ :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 (puke)(puke)(puke)(puke)(puke) :evil: :evil: :evil:

mid_get
08-21-2007, 17:53
http://www.kidzworld.com/multimedia/100/5895_1.gif
sravnitelno biva,polata mojeshe id a e bez pliseta ;]

na mene mi dopada ;)
Както казаха, можеше и по-зле да е :roll: А, бтв, тая униформа за цялата страна ли е? :?

AFT
08-21-2007, 17:56
http://www.kidzworld.com/multimedia/100/5895_1.gif
sravnitelno biva,polata mojeshe id a e bez pliseta ;]

na mene mi dopada ;)
Както казаха, можеше и по-зле да е :roll: А, бтв, тая униформа за цялата страна ли е? :?

Глупости! Във всяко училище си е различна униформата!

mid_get
08-21-2007, 17:58
http://www.kidzworld.com/multimedia/100/5895_1.gif
sravnitelno biva,polata mojeshe id a e bez pliseta ;]

na mene mi dopada ;)
Както казаха, можеше и по-зле да е :roll: А, бтв, тая униформа за цялата страна ли е? :?

Глупости! Във всяко училище си е различна униформата!
Whew :D A тая за кое е тогава? :roll:

b3b1tyYy
08-21-2007, 18:13
Във моето и тази година ще има... само че е мнооооого по отвратителна от тая така че бих предпочела тази.Нашата е само риза но е от типа който са носили родителите ми :smt078 доста е кофти ризката ама нямаме изор #-o

AFT
08-21-2007, 18:19
http://www.kidzworld.com/multimedia/100/5895_1.gif
sravnitelno biva,polata mojeshe id a e bez pliseta ;]

na mene mi dopada ;)
Както казаха, можеше и по-зле да е :roll: А, бтв, тая униформа за цялата страна ли е? :?

Глупости! Във всяко училище си е различна униформата!
Whew :D A тая за кое е тогава? :roll:


Не знам, но определено е много яка! Униформата в математическата в Пловдив е супер много турбо хипер гадна и грозна. :smt012

great_mari
08-21-2007, 18:46
тая униформа дет я показахте ми харесва само като изключим пуловера ама можеше да е мн о зле - така че дано да са такива [-o< [-o< [-o<

sladku_bebzi
08-21-2007, 19:18
На мен тази не ми харесва!

no_problemo
08-21-2007, 21:13
Голяма тъпотия!
da razdadat i maski togava,6tot nqkoi bil po-krasiv ot drug

eleonoralove
08-21-2007, 21:46
xaxxa :D nqma da ima spoks ;)

Nicole_Richie
08-21-2007, 22:43
Ehooooo v koi vek jiveem... Bahti tapoto...kak pak ne uniformi...adskata prostotiq...mnogo mi puka che imalo nqkakva si tam `drehova` diskriminaciq...koi kak se uredi be...inache kfo vsichki shte sme ednakvi...koeto e oshte po-tapo i dolno.

08-21-2007, 23:28
Тази година се местя в друг град.Родителите ми,освен за нови учебници и чанта ест.,ще плащат и за нови дрехи,телевизор,разни неща по квартирата,лаптоп,интернет (джаджата за Wireless,която струва приблизително 100 лева+самата месечна сметка),квартира,пътни,джоб ни...А наще не са милионери.ТА случайно да звуча като човек,чиито родители са готови да дадат и още стотина лева за униформа?Между другото само като чуя идеята за униформа и в главата ми започва да звучи ''Another brick in the wall''.За мой ужас съм приета в елитно даскало.Аз още като се заисвах питах за униформи и ме застреляха с едно "ми от тази годна е мн възможно да въведем" :shock: Както и да е.Дълбоко се съмнявам да я нося.А дори и да го правя-никой няма право да ми сваля олдскуулките от краката,четирите пръста гривни от ръцете,значките от чантата,нито от полата/панталоните.Аз поли мразя.И някой да ми казва какво да правя също.Поздрав
SOAD-Fuck the system :lol:
ПП.Не знам на кой му е дошла идеята за розови бележници,ама тая няа да я бъде [-X

swords1010
08-22-2007, 00:32
Твърдо против съм. Смятам, че трябва всеки сам трябва да избира как да се облича. :wink:

sladkata_presi
08-22-2007, 05:39
Малко е гадно,но ще свикнем.Така не всеки ще се фръцка с нови дрешки,а и това е добре за по-бедните семейства,който нямат пари да облекат детето или децата си.

sladku_bebzi
08-22-2007, 06:45
Малко е гадно,но ще свикнем.Така не всеки ще се фръцка с нови дрешки,а и това е добре за по-бедните семейства,който нямат пари да облекат детето или децата си.

Една униформа е 100 лева.В дадено училище има по 2 униформи.Така, че 200лв.Аз не виждам кой родител не може да купи дрехи на детето си, а ще може да даде пари за униформа.За 200лв. могат да се купят много повече дрехи...

ThunderGoddess
08-22-2007, 06:56
Малко е гадно,но ще свикнем.Така не всеки ще се фръцка с нови дрешки,а и това е добре за по-бедните семейства,който нямат пари да облекат детето или децата си.

Една униформа е 100 лева.В дадено училище има по 2 униформи.Така, че 200лв.Аз не виждам кой родител не може да купи дрехи на детето си, а ще може да даде пари за униформа.За 200лв. могат да се купят много повече дрехи...
От къде? От сергииката при циганите или от веригата магазини "Феникс" ще си купиш тия много дрехи. Аз съм ЗА униформите. Първо, излиза много евтино - защото за цялта година за даскало имаш две дрехи, нищо повече. Никви грижи. Другото което е, адски мразя фешунките, дето се фръцкат с новите дрехи и много искам да си спестя да чувам коментарите им как си купили невоа блузка за 60 лвеа примерно и как си сложили още коса за 700 лева. Та кои викате нямал пари за униформа? "Мама трябва да ми купи лаптоп, ама няма пари да ми купи една униформа" - ем то един лаптоп над 1000 лева е, а тука за 200 правите сделки и ги броите. - тва някой го беше написал, ама не четох на коя страница. Другото, което е, няма да си хабя ценното време да подбирам дрешки за всеки ден, все едно съм някой върл фен на модата, само защото иначе по коридорите ще си шушукат и ще се хилят как днес не съм си подбрала дрехите за училище. Мани-беги. Ако има униформа, ще ми е много добре - всеки ден ще знам какво да облека :)

b3b1tyYy
08-22-2007, 07:00
sladku_bebzi съгласна съм с теб обаче на година има 4 униформи... 2 летни и 2 зимни.. извинявай ама не можеш да ходиш цяла зима със едни и същи дрехи по 5 дни в седмицата..и така всиичко става мнооооого по скъпо......

ThunderGoddess
08-22-2007, 07:50
С малката разлика, че плащаш кинтите веднъж и си носиш дрехите докато завършиш даскало :)

sladkata_presi
08-22-2007, 07:55
Ами малко скъпо ще излезе за всички тия униформи,но поне няма после да ти купуват все други дрехи.

merilin1
08-22-2007, 07:59
ем ние имаме униформи ;) и принципа е такъв, че не те приемат, докато не си купиш униформичката, която след 1вия учебен ден в 8ми клас никой не носи /дори вече и зайците се изучиха и не идват с униформи/ - бяла ризка, черна пола до коленете, зимен черен панталон, червена вратовръзка, полар и тениски за физическото.. остава бельо само да направят с лика на гимназията ;) и от всичко по 1 брой е горе долу е 150 лева..колкото да го облечеш 1 път в годината.. представям си ако беше задължително всеки ден да я носим колко лева тряяше да се оръсим...но няма как ако искаш да учиш в математическата тряя да ги прежалиш парите ;) иначе мен мн ме радва и много ми харесва как стои.. дори я намирам за секси.. може би ако и другите я носеха и аз бих !

CuRly_Doll
08-22-2007, 08:11
Ehooooo v koi vek jiveem... Bahti tapoto...kak pak ne uniformi...adskata prostotiq...mnogo mi puka che imalo nqkakva si tam `drehova` diskriminaciq...koi kak se uredi be...inache kfo vsichki shte sme ednakvi...koeto e oshte po-tapo i dolno.
absolutno Za otgovora ti..... :wink: :smt058

DIVINE_TIME
08-22-2007, 08:11
ем ние имаме униформи ;) и принципа е такъв, че не те приемат, докато не си купиш униформичката, която след 1вия учебен ден в 8ми клас никой не носи /дори вече и зайците се изучиха и не идват с униформи/ - бяла ризка, черна пола до коленете, зимен черен панталон, червена вратовръзка, полар и тениски за физическото.. остава бельо само да направят с лика на гимназията ;) и от всичко по 1 брой е горе долу е 150 лева..колкото да го облечеш 1 път в годината.. представям си ако беше задължително всеки ден да я носим колко лева тряяше да се оръсим...но няма как ако искаш да учиш в математическата тряя да ги прежалиш парите ;) иначе мен мн ме радва и много ми харесва как стои.. дори я намирам за секси.. може би ако и другите я носеха и аз бих !
И аз съм в математическа и досега нямахме униформи ... Божичко,дано да не ги въведат! И как така не ги носите,не ви ли правят забележка или нещо .. :cry:

merilin1
08-22-2007, 08:24
зависи от класния ръководител. На мен винаги са ми се падали някви дет не им дреме...но има такива, дет мн се заяждат...особено осмокласниците ги карат всеки ден да ги носят и ако не си с униформа ти се чете 3 часова лекция.. Ааа и организират някви простотии ... 15 дена всеки ден минава дежурния по класовете и брои колко хора с униформи има в клас... и накрая награждават с торти най-примерния клас :-D пълна простотия ма ко да праиш забавляваме са... иначе само ако идват някви телевизии или важни клечки и на празници минава наредба еди-кога-си всички с пълна униформа... и пак никой не им се връзва ;)

DIVINE_TIME
08-22-2007, 08:52
Ами да не се притесняваме тогава... Щом не правят големи проблеми като не си с униформа... :wink:

AFT
08-22-2007, 09:00
На мен тази не ми харесва!

Че ти виждала ли си какви са другите униформи? Тази е великолепна в сравнение с останалите!

Reed
08-22-2007, 09:03
Абе на мен всички ми казват,че ще се плащат,а и аз така мисля,но един вчера ми каза,че е сигурен,че няма да се плащат :-s таа..някой знае ли?

ThunderGoddess
08-22-2007, 09:06
ем ние имаме униформи ;) и принципа е такъв, че не те приемат, докато не си купиш униформичката, която след 1вия учебен ден в 8ми клас никой не носи /дори вече и зайците се изучиха и не идват с униформи/ - бяла ризка, черна пола до коленете, зимен черен панталон, червена вратовръзка, полар и тениски за физическото.. остава бельо само да направят с лика на гимназията ;) и от всичко по 1 брой е горе долу е 150 лева..колкото да го облечеш 1 път в годината.. представям си ако беше задължително всеки ден да я носим колко лева тряяше да се оръсим...но няма как ако искаш да учиш в математическата тряя да ги прежалиш парите ;) иначе мен мн ме радва и много ми харесва как стои.. дори я намирам за секси.. може би ако и другите я носеха и аз бих !
Странно нещо. Аз имам чувството, че в моето даскало, ако се въведат, директора сам ще следи дали всички са с униформи и ако някой не е - забележка. На втория път предупреждение за изключване - на третия - станало сефтето :smt005 :smt005 :smt005 . А трябва да отбележа, че в нашето училище дори и най-непримерните и лоши деца не биха искали да напуснат :-$

Reed
08-22-2007, 09:32
Ehooooo v koi vek jiveem... Bahti tapoto...kak pak ne uniformi...adskata prostotiq...mnogo mi puka che imalo nqkakva si tam `drehova` diskriminaciq...koi kak se uredi be...inache kfo vsichki shte sme ednakvi...koeto e oshte po-tapo i dolno.
absolutno Za otgovora ti..... :wink: :smt058
а аз по-прости същества от вас двете не съм срещала.

kristi_90
08-22-2007, 09:37
ем ние имаме униформи ;) и принципа е такъв, че не те приемат, докато не си купиш униформичката, която след 1вия учебен ден в 8ми клас никой не носи /дори вече и зайците се изучиха и не идват с униформи/ - бяла ризка, черна пола до коленете, зимен черен панталон, червена вратовръзка, полар и тениски за физическото.. остава бельо само да направят с лика на гимназията ;) и от всичко по 1 брой е горе долу е 150 лева..колкото да го облечеш 1 път в годината.. представям си ако беше задължително всеки ден да я носим колко лева тряяше да се оръсим...но няма как ако искаш да учиш в математическата тряя да ги прежалиш парите ;) иначе мен мн ме радва и много ми харесва как стои.. дори я намирам за секси.. може би ако и другите я носеха и аз бих !

Като гледам учим в едно и също даскало. :) Относно униформата ни-не е много хубава.На мен вече ми е голяма.Ризата ми е широка,както и полата...Освен това някак не ми допада как е направена и колко много пари дадох за нещо не толкова качествено...Поне не я нося,де. :roll:

nanabg
08-22-2007, 10:59
:booooomb:

sladku_bebzi
08-22-2007, 12:07
Ами малко скъпо ще излезе за всички тия униформи,но поне няма после да ти купуват все други дрехи.

Е да, ама все пак ти едва ли след училище или когато се разхождаш ще си с униформа.Така, че пак ще даваш и пари за други дрехи...

rali4ka91
08-25-2007, 23:57
И при нас уж ще има униформи от тази учебна година ...
Нито ни питаха дали искаме, нито нищо .. Все пак ние ще ги носим, а не те ... защо решават вместо нас?

Напротив, не се е появил никой от ученическия съвет на събранието, на което е трябвало да се реши ще има ли униформи или не. Та г-жа зам. директор е решила че щом никой не е дошъл и даскалите могат да го решат това.. и такам на учителския съвет не е имало нито 1 глас "против униформите".Така че тая каша за униформите ние сме си я надробили(или по точно тези, които е трябвало да се явят на съвета) ;)

Иначе и аз съм твърдо против униформите.Всеки ден с едни и същи дрехи .... :smt017

Princesata
08-26-2007, 06:15
Аз съм напълно За униформите казвате че било от незнам си кои век а като си правите правите ония прически от преди 10 века и очилата от на баба бала???

AFT
08-26-2007, 08:59
Абе на мен всички ми казват,че ще се плащат,а и аз така мисля,но един вчера ми каза,че е сигурен,че няма да се плащат :-s таа..някой знае ли?


Плащат се, разбира се. Откъде ще намерят толкова пари иначе?

lilit_666
08-26-2007, 09:14
Ами я си помислете как някое дебело момиче 6те носи съштата кройка,
като на някия кукла с манекенски мерки-боже колко 6те е сме6но горкото моми4е!Не на всиички би им прили4ало поли4ка с къс топ,или ризка ,подчертава6та проблемните зони!Всеки знае мое би му отивало и какво не(е,има и такива,които не знаят,но.. :-k )

08-26-2007, 13:26
Ами я си помислете как някое дебело момиче 6те носи съштата кройка,
като на някия кукла с манекенски мерки-боже колко 6те е сме6но горкото моми4е!Не на всиички би им прили4ало поли4ка с къс топ,или ризка ,подчертава6та проблемните зони!Всеки знае мое би му отивало и какво не(е,има и такива,които не знаят,но.. :-k )
еми да отслабнат пък - ние тънките кво сме виновни - не можем пък ние да надебелеем :smt005 :smt005 :smt005

Fluffy^;pp
08-26-2007, 13:39
Аз съм против униформите в училище..Нямам нищо против вратовръзките,значките,сак ата и там другите неща,които се носят по принцип на училищни празници като запазен знак на даденото учебно заведение 0_о..но за налагането на цяла униформа съм твърдо против.Наистина има родители,които не могат да си позволят това да купуват на децата си маркови дрехи или дрехи по последна мода..но на същите тези родители ще им се наложи да извадят от джоба си 200 лв (просто като пример) за униформа..нелепо е ..има хора ,които например в тази сума вместват всичките си покупки по подготовката на детето си за новата учебна година.А и освен това всеки човек има право на това да изразява себе си..било то и чрез начина си на обличане.да..училището не е място,на което можеш да се помотваш с висок ток и мини поличка..но досега никой не го забраняваше..Как така изведнъж решиха,че трябва да ни въведат униформи :// и разбирам да бяха нормални..ми те ги правят с едни грозни кройки..и като се намъкнеш с такова нещо-то ти седи като на гардероб,отпуснато,без никаква нормална форма..и в някви невзрачни цветове..ужас : Х И да...ако някое момиче не харесва например краката си,или пък е закръглена и въобще се срамува да носи пола,а това й се налага само защото на някой му скимнало,че трябва да има униформи..И тази вече спомената "дрехова" дескриминация отново ще съществува ,но под друга форма -КАК ТИ СЕДИ УНИФОРМАТА..ъх... :-s

lady_forever
08-26-2007, 17:21
Аз съм против униформите.Близо до нас има една къща в която живееха едно семейство,но то се премести в англия.Тва лято си идваха и едната дъщеря( на 12 години)ни разказа там как ходят на училище- униформа- с панталон,бяла риза и сако в тъмно синьо.Винаги трябва да са с вързани коси и задължително с черни обувки. [-X [-(

Болшевик
08-26-2007, 19:19
ЗА униформите.
Трябва да се върне доброто старо време, когато имаше дисциплина и морал в училището.
Всички ученици трябва да са равни пред черната дъска!


lady_forever, макар, че са капиталисти, аз уважавам англичаните за тяхната традиционност. Евала им правя!

sladku_bebzi
08-26-2007, 20:13
ЗА униформите.
Трябва да се върне доброто старо време, когато имаше дисциплина и морал в училището.
Всички ученици трябва да са равни пред черната дъска!


lady_forever, макар, че са капиталисти, аз уважавам англичаните за тяхната традиционност. Евала им правя!

Ама ти не разбираш ли, че дори и да има униформи учениците пак няма да са равни.Всеки ще си бъде със своите щуротий и различните джаджи за по 200-1000лв.

teenage_drama_queen
08-26-2007, 20:23
Ами я си помислете как някое дебело момиче 6те носи съштата кройка,
като на някия кукла с манекенски мерки-боже колко 6те е сме6но горкото моми4е!Не на всиички би им прили4ало поли4ка с къс топ,или ризка ,подчертава6та проблемните зони!Всеки знае мое би му отивало и какво не(е,има и такива,които не знаят,но.. :-k )
еми да отслабнат пък - ние тънките кво сме виновни - не можем пък ние да надебелеем :smt005 :smt005 :smt005


ама че си глупава :-s

Enchantress
08-26-2007, 20:38
Нз,не ми много харесва идеята за униформите,ама ако ще ги има,нека поне измислят някви по-нормални модели(тва с полите примерно е голема идиотщина) :x

Eclipse_bb
08-26-2007, 20:52
НЕ съм чел всичко - 97% са безсмислици...

Леле, хорица/ деца, като ви гледам какво пишете...
Нищо против униформите, но не за ВСИЧКИ училища.
Замислете се (знам, че е трудно, но не боли да пробвате) - в "белите" страни в най-добрите и елитни учебни заведения униформите са задължителни. Всяко училище има свои цветове и герб, съобразени със законите на хералдиката (можете да прочетете какв е това в google.com, пише се "heraldy"), а за техните възпитаници е ЧЕСТ, че могат да носят въпросните униформи.

А вие - продължавайте да тънете в невежество и мизерия и да правите свирки в кенефите на по 13 години, евала!


П.С. Забравих - между другото, обективно погледнато, Бенетон е сред най-, ама най-евтините, ако не и най-евтината от "марките"... Д ави имам и самочувствието...

08-26-2007, 21:12
Uniformite trqbva da stanat zadyljitelni!!!Taka kato gledam pove4eto ot postovete sa pylni sys syvsem elementarni gre6ki,koeto e prosto sme6no.Qvno 4e predizvikatelnoto obleklo na momi4etata i fashion dre6kite na mom4etata razseivat i poradi tazi pri4ina se pravqt po 1 kup nelepi gre6ki.Tova e sramota...

CocainCocktail
08-26-2007, 21:34
На мен тази идея ваобще не ми се нрави.Според мен в българия това е просто видяно от някоядруга държава,че не е видяно и като хората. Сигурно всички сагледали тинейджърски филми да сте видяли в някое училище униформи (освен мажоретките).Училишните щавчета,цялата суматоха,хапването на крак за 10 минути ,времето за една цигарка пред даскало преди биенето на звънеца,поредния побой в двора на училището,играта на футбол за 10 минути през междучасието това просто не утива на едно училище Харвард може би ,но не и едно обикновенно БГ соу.

lilit_666
08-26-2007, 21:40
Uniformite trqbva da stanat zadyljitelni!!!Taka kato gledam pove4eto ot postovete sa pylni sys syvsem elementarni gre6ki,koeto e prosto sme6no.Qvno 4e predizvikatelnoto obleklo na momi4etata i fashion dre6kite na mom4etata razseivat i poradi tazi pri4ina se pravqt po 1 kup nelepi gre6ki.Tova e sramota...
Така като гледам ,и в твоя пост не са малко-особенно запетаите!
А ина4е-неу4енолюбиви хора винаги е имало и ще има,за6то и "добрите",умни и ученолюбиви деца също да страдат заради тях!
Ако няма да гледат в диколтето на съученичка,то ще гледат под полата на даскалката!
Аз съм си една от най-екстравагантно облечените и съм ценител на "мъжката красота",ама пак завърших 8 клас с 6.00!

sladku_bebzi
08-27-2007, 06:49
А вие - продължавайте да тънете в невежество и мизерия и да правите свирки в кенефите на по 13 години, евала!

:smt005 :smt005 :smt005

Ти добре ли си???Значи според теб мизерията е човек да носи маркови дрехи :smt005 :smt005 :smt005
А пък тва, че всеки иска да запази своята индивидуалност значи, че е невеж...

След като явно си прочела кво значи думата "heraldy", можеше да се поинтересуваш кво значат думите "мизерия" и "невежество"

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
6 точка от правилника!

fuckyouuuu
08-27-2007, 12:43
sega 6te buda 8 klas i sum za uniformite, a otnosno tva 4e nqmalo da moje da si nosim dre6kite za koito sme dali "tolkova mn pari" izob6to ne e vqrno. vse pak u4ili6teto ne e manastir i ne jiveem 12 god. v nego. tva 4e 7 4asa ot denono6tieto 6te trq da sme s opredeleno obleklo ne zna4i 4e ostanalite 17 pak trq da sme s nego i ne moje da si pokajem guzariqta i markovite dre6ki.

bLiNdchY
08-27-2007, 13:14
Tvyrdo protiv !!! Naru6avat li4niq stil na u4enicite !

maily
08-27-2007, 13:36
Na men mi e se edno,6tot pri nas 6e ima samo bluzka i suit4er,koito e mn gotin,tupoto e 4e 6te imam nekfi 6al4eta i 6e bademe izrodi ot sekade..pfff

VerryBerry
08-27-2007, 13:49
4esno kazano ako tr se nosqt uniformi-neka gi slagame samo na specialni slu4ai..ama da se motaem taka iz grada..ob6to zeto ideqta e tapi4ka ama aide,ne sam ministar :|

so^sweet
08-27-2007, 14:05
na men 4estno kazano bi mi bilo zabavno
a i vse pak mi ostavat samo 2 godini
za6to ne stiga da sa ka4estveni

?love_haTe!
08-27-2007, 14:14
Аз го разглеждам по два начина :mrgreen:

1)Добре е до някфъ степен,за тези,които нямат възможност да се облекат както искат(няят възможност).

2)За мен не е добре,защото униформите не ме радват..ще съм еднаква с всички ](*,)

Ама...нали няя да е игоистично ако кажа,че не искам униформи...нарушааат ми реда на стил на обличането :( ...нали не е честно?! :smt005 :(

:-)

Duffer
09-01-2007, 20:37
Вече предлагам какви да бъдат униформите за момичетата.

http://i.data.bg/07/09/01/538098_orig.jpg

~ pEacE ~
09-01-2007, 20:40
аз съм твърдо противвв [-X :smt018

kredor
09-01-2007, 22:56
Az s1m s uniforma ](*,)

fairytalesend
09-02-2007, 07:54
аз бях 1 година с униформа и 1во много ни беше тъпо ,после обаче ни стана интересно и накрая вече ни бяха писнали до нз къде.. а като излизахме след даскало от останалите училища се скъсваха да се хилят..

rashito0o
09-02-2007, 08:04
Зависи какви ще са униформите...Пола и риза не са най-удобното облекло за всеки ден, а и зимата на -10градуса с тая пола до коленете...Съгласна съм да има униформи, стига да са малко по-практични и удобни, примерно някакъв по-спортен панталон(не анцуг) и пуловер с емблемата на училището(или без нея).
А "дрехова дискриминация" не съм забелязала и според мен малко се пресилват тези изказвания.А пък и който иска да покаже колко пари има ще го направи и с марков часовник, скъп GSM и т.н.Униформите не рещават този проблем

е те на момичетата знам че когато се постопли са с полички,а зимата са с панталони 8-[

lilit_666
09-02-2007, 11:22
Много ще се радвам да са само вратовръзки-ще си ги вържа на гайките на панталона :twisted:

ArTanDra
09-02-2007, 11:40
За! Униформи трябва да има.

09-02-2007, 14:45
такава тема имаше [-X

mid_get
09-02-2007, 14:53
такава тема имаше [-X
Това е "онази" тема :lol: :smt019

qg0dkata
09-02-2007, 15:33
За униформите съм..готино е -е освен ако не са некви старомодни от времето на прапрапрапрапрапрапра баба ми.. [-X Ама такиа,готини къси полички дълги чорапки,секси ризки,просто ме разбиват :smt006

katerica_s_avtomat
09-02-2007, 15:33
Не.Твърдо Ние :D Ние в свободна държава ли живеем или какво..тва е част от свободата на човек да се облича както си иска.Но дори и ако по някаква огромна случайност въведат за мен няма да е голяма загуба..но въпреки това не искам да ги има.Не искам всички да сме едно стадо и да бъдем еднакви.Като някаква армия от идиоти.

noodlechild`
09-02-2007, 16:27
хахах по случайност да въведат ли??? Ако не си гледал преди малко новините по bTV вече 100 и нещо училища са с униформи!! :lol: :evil: Дано само мойто не е сред тея 100 :lol:

CrazyBear
09-02-2007, 16:33
ABE TVARDO PROTIVV!!! :smt013 Kak pa ne!Ak nalojat v moito daskalo 6te vdigna voi do nebesata no 6te ne6te ba6ta mi 6te me premesti!
Az sam razli4na i darja da se obli4am po moq si stil!Az iskam da si boqdisam kosata v zeleno za da sam razli4na pa kamo li da sam s o6te 1000000 4oveka v edni i sa6ti drehi!NE MERSI!
I vqrno e ne stava taka bedni ne bedni v ed i sa6ti drehi ostavat si telefoni mp3, I POD i t.n.
Saglasna sam na nqkakva lenta s emblema na daskaloto koqto da moje6 da zavarje6 primerno na rakata si ....no da moje6 barzo i lesno da q svali6 i pribere6!
A kvo 6e stane s metali,pankari,4algari,metalisti i t.n. te mnogo darjat da pokajat stila si i kakvo gi radva!Taka se izqvqvat 4rez vida si!

CuRly_Doll
09-02-2007, 17:48
Ehooooo v koi vek jiveem... Bahti tapoto...kak pak ne uniformi...adskata prostotiq...mnogo mi puka che imalo nqkakva si tam `drehova` diskriminaciq...koi kak se uredi be...inache kfo vsichki shte sme ednakvi...koeto e oshte po-tapo i dolno.
absolutno Za otgovora ti..... :wink: :smt058
а аз по-прости същества от вас двете не съм срещала.
i az po prost 4ovek ot teb ne sam vijdala,ama kvo da sa prai ima gi i takiva....i se pak 6to ne zeme6 da spre6 da se drazni6 s nas dvete,a??
Nqkfo problem4e li ima6 s nas ili kfo????

SweetTeEscaPe
09-02-2007, 17:52
Надявам се да не въведат униформи в моето училище.Чух,че можело само тениска и значка,което е 100 пъти по добре от някаква униформа.Изобщо не ми допада идеята да съм еднаква с още 600-700 човека.И мисля,че тези униформи изобщо няма да попречат на разделението бедни - богати.Поне в моето у-ще няма такова нещо.А да не споменавам,че дори и да нямаш пари и да имаш 5-6 дрешки в гардероба си - като имаш вкус и усет можеш така да ги комбинираш,че да изглеждаш мн по-готино от фешъните с дрехи от 100 лв нагоре.Даже си имам пример в моя клас - едно момиче,чието семейство не е нито бедно,нито богато - средна класа - и мога да ви кажа ,че това момиче просто ме разбива с начина по който се облича,а плюс това явно не й дреме какво облича.
Та мисълта ми е,че и със униформи и без богатите лапета ще са си същите както преди и пак ще си го има това разделение,характерно за 99% от у-щата. :?

lady_forever
09-02-2007, 18:53
Униформите се въвеждат за да няма отделени деца ,защото техните средства не позволяват хубави и яки дрешки,обаче не само заради това.Всяко училище,което успее да въведе униформи сред учениците си получава или парична сума или някакво обурудване.Такива неща се говорят сега,нз дали е вярно, но ако училището ви има нужда от обурудване или пари за поправка,направете го за него и за всички ученици.И аз не подкрепям идеята да се въвеждат униформи,но като се замисля училището ми сабира 14 000 за поправка на Актова зала. :smt100

Jack_Sparrow
09-02-2007, 18:56
Само ако униформата е костюм на Версаче,да се правиме на баровци. 8) :-D :-D :-D Иначе твърдо против :-({|= :-({|=

rebel_kid
09-02-2007, 19:12
Ehooooo v koi vek jiveem... Bahti tapoto...kak pak ne uniformi...adskata prostotiq...mnogo mi puka che imalo nqkakva si tam `drehova` diskriminaciq...koi kak se uredi be...inache kfo vsichki shte sme ednakvi...koeto e oshte po-tapo i dolno.
"Кой как се уреди" #-o А, дано някой ден и ти нямаш възможност да си купуваш маркови дрешки и тогава другите да ти се подиграват.

lady_forever
09-02-2007, 19:27
оо дааааа =; така е ,но ако трябва да го напрайте за даскалото ,в което учите не само вие а и мн други,бихте ли го направили?Кажете чесно.

Veno0m
09-02-2007, 21:12
Не смятам точно,че това е тъпотия,но не подкрепям идеята да има униформи! [-(

к
09-02-2007, 23:10
аз съм от типа човек който облича първите дрехи попаднали му сутрин и от тазигледна точка това няма да ми пречи особено но съм и заклет левскар а това си е жив комунизъм и не ми допада много много :evil:

ReBeL
09-03-2007, 09:37
идеята, че униформите ще сложат край на разделението м/у богати и бедни, е абсолютно невярна... остават телефончетата, айподите, бла-бла... ;)
с други думи - яко тъпо.

да точно :smt023 те пак ще намерят за какво да се дъвчат ..... не са само дрехите .... [-X

аз лично не го удобрявам много, няма смисъл ... абе не искам униформа [-X :smt011

dream_girl_13
09-03-2007, 11:00
Ами мн съм против, ама тая година в нашето училище има отговорници за униформите. Тоест тези ученици ще избират униформите. Директорката ме избра нарочно естествено, понеже съм против... :D Ама аз поне ще се срещна с дизайнера и двамата ще определим униформите! :twisted: Другите в даскало да му мислят!

*(~)sTop-f0lLowiNg-mE{~}*
09-03-2007, 11:05
вярно ли е че ще се въведат унифовми в някои учибища в Плевен ? Така дочух и да попитам :smt005 а по въпроса аз съм ЗА униформите, защото няма да има разделения !

bobka
09-03-2007, 11:31
abe az mnmn ne iskam ama ako e xubava uniformata 6e q nosq.a tq za momi4etata nai veroqtno 6e e pola do kolenete 4erna ili tumno sinq s bqla rizka i vratovruzka koqto 6te e ili 4ervena ili ne6to podobno i sako. a za mom4etata po su6tiq na4in samo 4e vmesto razkroena pola est 6e e prav pantalon.

CuRly_Doll
09-03-2007, 11:32
аз съм ЗА униформите, защото няма да има разделения !
razdeleniq 6te ima i v dvata slu4aq.....

kindergarden
09-03-2007, 11:42
леле ква е тая простотия дет са я измислили :smt009 :smt009 тея акъл имат ли [-X за кво са тия униформи изобщо няма да оправят нещата с разделението на бедни и богати тва е поредната простотия :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

а случайно някъде да пише в кои училища ще има :smt010 :smt010

lilit_666
09-03-2007, 11:57
аз съм ЗА униформите, защото няма да има разделения !
razdeleniq 6te ima i v dvata slu4aq.....
Да,като например "Как ти седи униформата" и "Кой е с най-скъп GSM,ланец,колие,гривна и всякакви дрънкулки"
В на6ето даскало няма клошари на които да се подиграват.Всички са си със спретнати дрешки.Вярно,че не са 1 мода на всички,но никой не е дошъл с нещо,което предизвиква подигравка.

SilverAngel
09-03-2007, 12:02
Аз съм ЗА... струва ми се готино :)

09-03-2007, 12:31
Униформите се въвеждат за да няма отделени деца ,защото техните средства не позволяват хубави и яки дрешки,обаче не само заради това.Всяко училище,което успее да въведе униформи сред учениците си получава или парична сума или някакво обурудване.Такива неща се говорят сега,нз дали е вярно, но ако училището ви има нужда от обурудване или пари за поправка,направете го за него и за всички ученици.И аз не подкрепям идеята да се въвеждат униформи,но като се замисля училището ми сабира 14 000 за поправка на Актова зала. :smt100 Vqrno e za polu4avaneto na pari4na suma, ama na6ta direktorka sloji v kabinetite na sebe si I na pomo6tnicite si klimatici, a dogramata ni e vse o6te dyrvena kato se ima vpredvid 4e po-malkite u-6ta ve4e sa s PVC, a nie uj sme vajna nacionalna gimnaziq! Taka 4e ne sme po4uvstvali osobeno kakvi pari e polu4ilo u-6teto za tova 4e nosim uniformi. Abe radvaite se dokato nqmate. Ta nali kato ne si v u-6te trqbva da nosi6 dr. drehi tyi 4e ne ti se spestqvat razhodite. :smt017 Po-dobre 6te e ako ne e pylna uniformata, pone bez dolnici kato na6ta.

sladku_bebzi
09-03-2007, 18:05
Аз съм ЗА... струва ми се готино :)

Кое точно?Тва, че всички ще са еднакви или тва, че ще дадеш 200лв. на вятъра?

Anti-Paris Hilton
09-03-2007, 18:22
ппфф,мен ме накараха да дам 60 лв. за няква грозотия,дето ще я облека 3-4 пъти-на официалните празници на даскалото.е тва ся ако не е обирджийство пък..изобщо не разбирам защо ни е униформа-нали ако има дискриминация,пак ще си я има и другите дни?
за тея от ОМГ 'ич не ми се мисли-и лятна,и зимна.
Ми добре де,те родителите пък ако нямат и 200 лв. да дадат за униформи? :-k
извод:униформи sux

lady_forever
09-03-2007, 19:15
Цитат: Vqrno e za polu4avaneto na pari4na suma, ama na6ta direktorka sloji v kabinetite na sebe si I na pomo6tnicite si klimatici, a dogramata ni e vse o6te dyrvena kato se ima vpredvid 4e po-malkite u-6ta ve4e sa s PVC, a nie uj sme vajna nacionalna gimnaziq! Taka 4e ne sme po4uvstvali osobeno kakvi pari e polu4ilo u-6teto za tova 4e nosim uniformi. Abe radvaite se dokato nqmate. Ta nali kato ne si v u-6te trqbva da nosi6 dr. drehi tyi 4e ne ti se spestqvat razhodite. :smt017 Po-dobre 6te e ako ne e pylna uniformata, pone bez dolnici kato na6ta.
Вярно е парите сигурно ей така могат бързо-бързо да изчезнат без дори да разберем.То и нашето училище е с дървена дограма,ще е хубаво ако носим униформи да го пооправят малко ама ако смятат ние да се мъчим а те да си харчат парите няма да стане.Надявам се ако има униформи ,те да не бъдат с поли,сака и вратовръзки за момичетата,е добре да има вратовръзка,но с тези поли не искам лично аз.
:smt011 [-( [-X

sladku_bebzi
09-03-2007, 19:28
Е то от моето училище не им пречи да искат пари.Преди 2 години правили дограма и все още искат пари [-( Та ако тва е причината явно при нас няма нужда да се слагат униформи :smt005

SilverAngel
09-04-2007, 12:39
Аз съм ЗА... струва ми се готино :)

Кое точно?Тва, че всички ще са еднакви или тва, че ще дадеш 200лв. на вятъра?

Стига сте били такива материалисти, нали ще дадеш 200 лева и до там! Майка ти нали няма да даде 400лв за дънки и блузки и глупости!

09-04-2007, 13:15
Аз съм за ;)
Писна ми да гледа мразни емота.
Писна ми да гледам разни чавове
Писна ми да гледам хора ходещи толкова смъкнато се едно имат 5 кила лайна в гащите
Писна ми от ланци
Писна ми ОТ ВСЕКИ НАТРАПВАЩ СЕБЕ СИ.
С униформа всички.
Дали ще е грозна или не, все в гъз.
Всички ланци,гривни,обици,дранкул и се обират на вратата и се връщат като излизаш.
С мп3 плайерите е същата история.
Закво ти е м3 плайер в училище? Да слушаш музика в междучасията? ДА ДА.
Телефоните? МИ НЕ , никога не съм завиждал на някой за по-скъпия телефон.
Т'ва е телефон мамка му стара не висоговорител,преносим компютър.
Никаква музика от телефоните в училище. Аз да не съм отишал дам та слушам музика? Ае бе, и в къщи ще си слушам чалга,метал,рап,сякви други шитове.
Да ви знам в разглезените мамини дечица.
Ако не си облечете блузките за 50 лева и панталонките за 100 лева ще умрете ли уе'?
Грозни са ви били униформите.
Ми като са грозни бягайте в часните училища/ там където няма униформи.
Аз с РАДОСТ ще си нося униформата.
Или о не, вие ще се срамите, че сте с униформа пред яките батковци/какички? :smt005
МНОГО СТЕ ЗЛЕ.
Стига сте мрънкали все едно житова е свършил. Щото, бас ловя , че повече от половината ревящи за униформи, ако ги оставят без нищо или се загубят някаде , ще си пукнат още първия час.
И кво като всички сте еднакви?
Че вие и сега сте ендакви, просто с различни дрехи. Мислите еднакво като стадо и се обличате еднакво. И с еднакви дрехи пак ще покажеш на другите че си различен, но за съжеление НЕ СИ.
Тоя "собствен уникален стил на обличане" , извън училище!

MostHated
09-04-2007, 15:24
ае ни става! с униформа е тапотия! сички еднакви! ми дайте да се оббръснем и да сме като в затвор поне! и за кфо даваме пари за дрехи!
даскалятата и тес които искат униформи са комплексирани педераси без стилл! ей да хвана някой от вас по улицата ще ви избия униформите от тъпите главИ! за тези които искат униформи да им се предоставят ризи с по дълги ръкави да си ги вържат отзад!

sladkish_14
09-04-2007, 15:29
Аз съм ЗА... струва ми се готино :)

Кое точно?Тва, че всички ще са еднакви или тва, че ще дадеш 200лв. на вятъра?

Ми то така или иначе,давам и повече от 200 за учебната година...МНООООГО повече!АЗ съм ЗА униформите..Интересно ми е,искам да имаме дори и само за месец \:D/

sladkish_14
09-04-2007, 15:32
Аз съм за ;)
Писна ми да гледа мразни емота.
Писна ми да гледам разни чавове
Писна ми да гледам хора ходещи толкова смъкнато се едно имат 5 кила лайна в гащите
Писна ми от ланци
Писна ми ОТ ВСЕКИ НАТРАПВАЩ СЕБЕ СИ.
С униформа всички.
Дали ще е грозна или не, все в "задни части".
Всички ланци,гривни,обици,дранкул и се обират на вратата и се връщат като излизаш.
С мп3 плайерите е същата история.
Закво ти е м3 плайер в училище? Да слушаш музика в междучасията? ДА ДА.
Телефоните? МИ НЕ , никога не съм завиждал на някой за по-скъпия телефон.
Т'ва е телефон мамка му стара не висоговорител,преносим компютър.
Никаква музика от телефоните в училище. Аз да не съм отишал дам та слушам музика? Ае бе, и в къщи ще си слушам чалга,метал,рап,сякви други шитове.
Да ви знам в разглезените мамини дечица.
Ако не си облечете блузките за 50 лева и панталонките за 100 лева ще умрете ли уе'?
Грозни са ви били униформите.
Ми като са грозни бягайте в часните училища/ там където няма униформи.
Аз с РАДОСТ ще си нося униформата.
Или о не, вие ще се срамите, че сте с униформа пред яките батковци/какички? :smt005
МНОГО СТЕ ЗЛЕ.
Стига сте мрънкали все едно житова е свършил. Щото, бас ловя , че повече от половината ревящи за униформи, ако ги оставят без нищо или се загубят някаде , ще си пукнат още първия час.
И кво като всички сте еднакви?
Че вие и сега сте ендакви, просто с различни дрехи. Мислите еднакво като стадо и се обличате еднакво. И с еднакви дрехи пак ще покажеш на другите че си различен, но за съжеление НЕ СИ.
Тоя "собствен уникален стил на обличане" , извън училище!


=D> =D> =D> =D> =D> =D> Страхотна реч :-D

CuRly_Doll
09-04-2007, 18:57
Аз съм ЗА... струва ми се готино :)

Кое точно?Тва, че всички ще са еднакви или тва, че ще дадеш 200лв. на вятъра?

Стига сте били такива материалисти, нали ще дадеш 200 лева и до там! Майка ти нали няма да даде 400лв за дънки и блузки и глупости!
po dobre da dam 400 za danki i bluza,koito 6te nosq i navan otkolkoto 200 samo za ednata uniforma v daskaly :smt019

crazy*
09-04-2007, 19:46
spored men predi da vavedat uniformi trqbva da s e napravi anketa

inSane_baby
09-04-2007, 20:04
и да ги наложат дискриминация също ще има - ако ще и по бельото да е. отношениету на по богатите към по бедните няма да е по различно само защото се обличат като тях и няма да достигнем останалите училища с дрехите. да направят ремонти на училищата щом искат да са европейски

inSane_baby
09-04-2007, 20:38
Uniformite trqbva da stanat zadyljitelni!!!Taka kato gledam pove4eto ot postovete sa pylni sys syvsem elementarni gre6ki,koeto e prosto sme6no.Qvno 4e predizvikatelnoto obleklo na momi4etata i fashion dre6kite na mom4etata razseivat i poradi tazi pri4ina se pravqt po 1 kup nelepi gre6ki.Tova e sramota...

tfa e nai tapoto mnenie det sam 4ela :smt005

PINK_FLoyD
09-04-2007, 20:43
мисля,че комунизма отмина.........никой неможе да ми наложи как да се обличам.Униформите са знак за равенство.........кому е нужно това равенство? На мен-не.

tItEufFf
09-04-2007, 21:41
Голяма глупост!!!

09-05-2007, 07:31
Nqkoi znae li v koi u4ili6ta 6te se vuvedat uniformi :?:

lady_forever
09-05-2007, 08:13
говори се ,че тази година ще се въведат униформи в може би всички училища в София.Това зная аз :-k

Nicole_Richie
09-05-2007, 12:52
Ehooooo v koi vek jiveem... Bahti tapoto...kak pak ne uniformi...adskata prostotiq...mnogo mi puka che imalo nqkakva si tam `drehova` diskriminaciq...koi kak se uredi be...inache kfo vsichki shte sme ednakvi...koeto e oshte po-tapo i dolno.
"Кой как се уреди" #-o А, дано някой ден и ти нямаш възможност да си купуваш маркови дрешки и тогава другите да ти се подиграват.

haha,mechtai si...

great_mari
09-05-2007, 13:20
Ehooooo v koi vek jiveem... Bahti tapoto...kak pak ne uniformi...adskata prostotiq...mnogo mi puka che imalo nqkakva si tam `drehova` diskriminaciq...koi kak se uredi be...inache kfo vsichki shte sme ednakvi...koeto e oshte po-tapo i dolno.
"Кой как се уреди" #-o А, дано някой ден и ти нямаш възможност да си купуваш маркови дрешки и тогава другите да ти се подиграват.

haha,mechtai si...
66 verno ti si mn tupa 4esno ](*,) [-X dano nqkoi den naistina da ti se slu4i ne6to takova,bahti i nadutata det si :smt013

sladku_bebzi
09-05-2007, 14:39
Аз съм ЗА... струва ми се готино :)

Кое точно?Тва, че всички ще са еднакви или тва, че ще дадеш 200лв. на вятъра?

Стига сте били такива материалисти, нали ще дадеш 200 лева и до там! Майка ти нали няма да даде 400лв за дънки и блузки и глупости!
po dobre da dam 400 za danki i bluza,koito 6te nosq i navan otkolkoto 200 samo za ednata uniforma v daskaly :smt019

^ =D> Точно!!!

CuRly_Doll
09-05-2007, 15:17
Ehooooo v koi vek jiveem... Bahti tapoto...kak pak ne uniformi...adskata prostotiq...mnogo mi puka che imalo nqkakva si tam `drehova` diskriminaciq...koi kak se uredi be...inache kfo vsichki shte sme ednakvi...koeto e oshte po-tapo i dolno.
"Кой как се уреди" #-o А, дано някой ден и ти нямаш възможност да си купуваш маркови дрешки и тогава другите да ти се подиграват.

haha,mechtai si...
66 verno ti si mn tupa 4esno ](*,) [-X dano nqkoi den naistina da ti se slu4i ne6to takova,bahti i nadutata det si :smt013
ne e naduta,prosto ima vazmojnosti :wink:

miminia
09-05-2007, 17:28
еми ,ако униформата ми вкл къса поличка и бяла ризка ще се кефя :smt005 :smt005 все ми е едно със или без :wink:

Reed
09-05-2007, 18:33
Аз съм ЗА... струва ми се готино :)

Кое точно?Тва, че всички ще са еднакви или тва, че ще дадеш 200лв. на вятъра?
200 лева?! нашите са 20 ;)

great_mari
09-05-2007, 18:40
Аз съм ЗА... струва ми се готино :)

Кое точно?Тва, че всички ще са еднакви или тва, че ще дадеш 200лв. на вятъра?
200 лева?! нашите са 20 ;)
лол 20?и от какво се състоят че са само 20 лв :shock: :shock: :shock:

eclipseee
09-05-2007, 19:51
Аз съм против.

Всеки човек е с различна фигура, не на всеки всичко му стои добре, не не всеки му отива даден цвят, не на всяко момиче му отива пола или му е удобно с нея.
1.На мен лично не ми е удобно с пола и не нося, и ще ми е истински ад

Освен това не искам да съм еднаква с още 1200 човека, че и повече!!!
2. :!:

И да не излизат с номера за деленето на бедни и богати -всички се знаят и без това.
3. И след униформите пак ще си проличи кой от кои е.

09-05-2007, 22:06
Значки и шалове за 15 септември
3ти Септември, Понеделник, 2007 г.

Със значки, шалове и якета ще влязат учениците от 171 училища в страната на първия учебен ден. Новите дрешки обаче не са закупени от грижовните родители, а са част от училищните униформи, които от тази година се носят от родните ученици. В повечето от школата, избрали да носят униформа, са в провинцията. Някои от най-елитните столични училища обаче като Първа английска гимназия също ще носят отличителни знаци на училището.

Униформите са най-различни, обясни главният секретар на МОН Димитър Танев. Някои от учениците са проектирали панталони, елеци и дори якета като дрехи за училище, каза още Танев. Други от хлапетата са избрали да носят само пуловери без ръкав над ризите, като пуловерите са еднакви за момчета и за момичета и са избродирани с емблемата на школото. С такива дрешки са снабдени децата от габровско школо. Някои от първолаците пък ще бъдат закичени със специални значки с българското знаме и отворена книга. Очакваме догодина желаещите да носят униформа ученици да са дори повече, прогнозираха от МОН. Тази година министерството отпусна до 40 хил. лева на всички, пожелали да сложат униформи в клас. По всяка вероятност парите ще бъдат увеличени догодина.

Освен с нови дрехи много от учениците ще посрещнат 15 септември и с обновени или новопостроени физкултурни салони или спортни зали. В училище в Мездра например е финансирано изграждането на фитнес салон в една от залите, казаха от МОН. На други места пък, където площадки за спорт са липсвали изобщо, построихме нови, допълниха хората на Даниел Вълчев. Теодора Йолчева
Източник: в. Стандарт

MajeStic
09-06-2007, 02:20
Супер добра идея. Така някоя надута пикла няма да ми се шляе с чехличките, ланците и гривните по нея... отделно, че е келеш 8)

n3s1
09-06-2007, 07:19
Ооооо,идеята мн ми допада! Много искам и в мойто даскало да въведат униформи. Определено съм ЗА! :!:

sexa_na_kompleksa
09-06-2007, 08:45
Първоначално в анкетата гласувах Против униформите,но като прочетох всички менения си промени своето.Сега съм ЗА униформите и то най-вече заради такива като CuRly Doll и Nicole_Richie !

slavito007
09-06-2007, 11:00
това е най-глупавото нещо на света!!!
Не сме в Англия,че да носим знака на даскалото на гърба си.
Съмнявам се,че на мене или на някой друг ще му е приятно да носи тъмносини "дрехи" в 35 градусов пек през юни.Тъмносини,защото в нашето даскало така "уж" решиха.За щастие яма да има униформи.
И колкото и да са задължителни,се съмнявам,че някой ще ги носи повече от седмица-две.
УуУжас!

CuRly_Doll
09-06-2007, 11:40
това е най-глупавото нещо на света!!!
Не сме в Англия,че да носим знака на даскалото на гърба си.
Съмнявам се,че на мене или на някой друг ще му е приятно да носи тъмносини "дрехи" в 35 градусов пек през юни.Тъмносини,защото в нашето даскало така "уж" решиха.За щастие яма да има униформи.
И колкото и да са задължителни,се съмнявам,че някой ще ги носи повече от седмица-две.
УуУжас!
+1
P.S.otnosno sexa_na_kompleksa.....podbiram si drehite za daskalo ne moje da se hodi kakto si poiska6,trqbva da sa po zatvoreni kato za u4ili6te,se pak ne sme na modno reviu tam,a za da se u4im....i se pak kato si imam vazmojnostite da si vzema po skapi drehi go praq,prosto ne sam ot oniq,koito vednaga barzat da se pohvalqt,4e potni4eto im e edi-kolko si leva,a dankite o6te pove4e......tiq,koito se hvalqt sa kompleksari :wink:

lyly_lili
09-06-2007, 11:55
Голяма тъпотия!

eu.hyricane
09-06-2007, 11:57
tapa ideq

ice_cream_f
09-06-2007, 14:30
Mislq 4e 6te e po-dobre s uniformi da budem v daskalo , za6toto nqma da ima podigravki otnosno koi kakvi drehi nosi i dali sa ot 40lv ili ot 100-200lvi dali sa markovi ili nesa ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

iLoveChocolate
09-07-2007, 10:43
аз нямам търпение да ги въведат, защото момичетата мн си завиждат и постянно се оглеждат и коментират коя с какво е облечена,а така няма да има за какво толкова да си завиждат

Heaven_Can_Wait
09-07-2007, 10:54
Не бих облякла! Тъпотия! :| :| :|

09-07-2007, 19:39
iska li ste da badete razli4ni-4e vie vsi4ki ste ednakvi we hora nqkvi naduti k***i -az sam za informite ama ad se vavedat an vsqkade ne edno u4ili6te da nosi a drugoto ne-ili vsi4ki ili nikoi !!!!!!!!

09-07-2007, 20:40
vapreki 4e zavar6ih tazi godina ,no kogato bqh u4eni4ka bqh tvardo za uniformite!!!!!!

lqlqlqlq
09-07-2007, 21:15
Тука май има хора с висока температура 8-[ .Как "за" униформите,в ред ли сте :shock: .Това означава един вид равенство между всички,а и просто като погледнеш останалите имаш чувството,че са ти клонинги,всички са еднакви......баси тъпотията. [-X .BTW верно ли че барабар с униформите щяло да се наложи правило момчетата да нямат коса под ухото :shock:

Reed
09-07-2007, 21:48
Не бих облякла! Тъпотия! :| :| :|
Никой не те пита,мила,дали искаш или не. :roll:

.Това означава един вид равенство между всички
и кое му е лошото,нали това е идеята?!

Deskata_90
09-07-2007, 22:05
Не мога да си представя каква война ще настъпи в нащо даскало, ако само се спомене че има някаква възможност да ни вкарат униформи.А иначе тъпа ми изглежда идеята някой си да ми казва как да се обличам имам си родители (дори и те не го правят) ако някой ще ми нарежда това могат да са само те.