PDA

View Full Version : Няколко принципни въпроса относно диетите



08-10-2007, 10:07
Дали целта на диетите не е по-скоро да повдигнем самочувствието си? в Смисъл, най-честите доводи са, "за да се чувствам по-добре в кожата си", да съм "по хубава" и тн.

Тоест често са опит чрез външна промяна да се лекува вътрешен проблем (ниското самочувствие си е голям проблем все пак..).

Не ви ли се струва, че тук има някакъв парадокс? Че това не може да е работещо решение на проблема?

забележка: засягам конкретния случай, принципно.

08-10-2007, 10:17
Естесвено, че са за самочувствие. Като изглеждаш добре, като си желан, се чувстваш и добре. Има случаи, в които диетите са задължителни от гледна точка на здравето, но при тийнейджърите е по скоро за самочувствие (99% го правят, заради това).

08-10-2007, 10:23
да де, обаче ми се струва, че е парадоксално да се опитваме да оправим нещо вътре в нас, н нагласата си, чрез външна промяна. защото в повечето случаи ниското поводът за ниското самочувствие (външният вид) и причината (въпрос н апсихология и нагласа) не са свързани. смис, лекуването (казано ест в не съвсем пряк смисъл) на симптома не решава проблема...

Princess Of Sound
08-10-2007, 10:29
Дали целта на диетите не е по-скоро да повдигнем самочувствието си? в Смисъл, най-честите доводи са, "за да се чувствам по-добре в кожата си", да съм "по хубава" и тн.

Тоест често са опит чрез външна промяна да се лекува вътрешен проблем (ниското самочувствие си е голям проблем все пак..).

Не ви ли се струва, че тук има някакъв парадокс? Че това не може да е работещо решение на проблема?

забележка: засягам конкретния случай, принципно.
ами да в повечето случай да не кажа почти всичките това е причината за диета, повдигане на самочувствието "да се чувствам по-добре в своята кожа" и т.н. проблема е че повечето момичета не проумяват че в пубертета когато развитието им е доста интензивно организма им се нуждае от всичко а лишенията на който го подлагат чрез въпросните диети хич не е хубаво!!
по някога една диета може да ти докара тоооолкова проблеми на главата, че не е истина..
А иначе има и хора който правят диети поради здравословни причини, нали се сещаш... наднормени килограми проблеми с разни части като напр. сърце и т.н. но те са в доста малък... тираж!!

sladku_bebzi
08-10-2007, 12:16
Сега съм на диета, но не защото не се харесвам, а защото искам да вляза в едни дънки и в един панталон.Така, че при мен не е заради самочувствието. 8)

08-10-2007, 12:33
Ако рагледаме един такъв случай, Deus ex machina.
Момиче на около 15 години, нормално, но не анерексично слабо и има комплекс. Не комплекс за дебелина, а за това, че не всички момчета от класа й ходят по дупето (един вид я харесват). Обаче тези същите момче си падат по нейна съученичка, която е малко по-слаба. И това момиче, решава, че като отслабне, всичко ще се оправи. И всъщност не е така! Нещото, което привлича мъжете, не е тялото. И то играе роля, но две-три кила повече [-X

Аз това го знам, разбрала съм го преди време, но въпреки всичко се ограничавам. Просто като съм по-слаба, започвам да излъчвам този хормон, който привлича мъжете. Имам една приятелка, която не е никак слаба. Хубава е, но не с невероятна красота. И въпреки всичко като се качим в автобуса (примерно) и всички мъже я зяпват. Просто има един флиртаджийски поглед, едни движения, които явно привличат мъжете. И тя си е такава! Просто това е тя! И без диета, и с диета. Не го прави норочно.....