PDA

View Full Version : Проблем с единия тестис!!!



08-10-2007, 15:54
Здравейте аз съм на 17 години и проблема е,че на единия тестис(левия) набарвам едно малко топченце(колкото грахово зърно може би и по-малко) и като му се укаже натиск(леко го стисна) изпитвам болка(усещам я доло ниско под корема)!Някои може ли да каже какво е това,от какво може да е,нормално ли е(ако не е как да го ликувам?) Накратко какво да правя??

nata6ka
08-10-2007, 16:30
idi na lekar razbira se

08-10-2007, 16:44
Само искам да отбележа,че като не го стискам не ме боли няма никакви симптоми че ми има нещо направо се едно го няма(само че си е там)!Искам да попитам може ли това да си е нормално и да ми няма нищо(защото на мен по никакъв начин не ми пречи или аз не чуствам да ми пречи и да ми се отразява по един или по друг начин)?
Помогнете!!!

belerofone
08-10-2007, 19:26
Възможно е това , което напипваш да е т.нар. епидидим или епидидиум...Надсемнника....Н д тестиса има нещо като елипсовидна продълговата торбичка....Там се събира най-грубо казано готовата сперма....Въпросният надсеменник НЕ е плътно прилепен към тестиса , което означава че може него да напипваш....Гарантирано ще усещаш болка....Това моето виждане....Мисля , че проблема ще отшуми защото го казвам от опит....Един приятле имаше същия проблем и му направиху ултразвук на тестисите....Отвратително , но изследването не показа нищо ....

Успех...

batkodoki
08-13-2007, 20:28
Здравейте аз съм на 17 години и проблема е,че на единия тестис(левия) набарвам едно малко топченце(колкото грахово зърно може би и по-малко) и като му се укаже натиск(леко го стисна) изпитвам болка(усещам я доло ниско под корема)!Някои може ли да каже какво е това,от какво може да е,нормално ли е(ако не е как да го ликувам?) Накратко какво да правя??

възможно е това да е главата на епидидима - и това е възможно най-добрият вариант!
възможно е и да е друго и тогава има проблем. отдиференцирането норма/патология става с УЗД /това на което казвате ехограф, ултразвук, видеозон/. противно на написното по горе "отвратително" - в това просто изследване няма нищо отвратително, гадно и срамно! не боли и не се усеща абс нищо.
настоятелно ти препоръчвам да вземеш едно талонче от ОПЛ и да направиш УЗД на тестиси и корем!