PDA

View Full Version : Отностно правилата на форума...



MajeStic
08-10-2007, 20:56
5.Да НЕ публикуват снимки с големи размери, които затрудняват
разглеждането на сайта от останалите потребители
Не се спазва.


6.Да НЕ прекаляват с използването на главни букви, цветен текст, емоций и
пунктуации(!!!, ????? или .......)
Не се спазва.


7.Да пишат пълно и описателно заглавие на темите си.
Теми от рода на "?", "help", "zashto?" и т.н. ще бъдат поправяни или
премахвани по преценка на модераторите.
Или модераторите нямат правилна преценка или правилото отново не се спазва.


9.Да НЕ публикуват мнения, несвързани със зададената тема.
Тук таме някой модератор да се включи и да приложи своите привилегии като такъв.


10.Да НЕ публикуват мнения, които с нищо не помагат на потребителя,
пуснал темата ("neznam", "taka e", "ne moga da ti pomogna", "ne se
seshtam" и др.)
Не се спазва. Нито потребителя не го спазва, нито модератора не модерира...


11. Да НЕ публикуват теми или мнения с несериозен характер.
Подобни, теми или мнения, ще бъдат модерирвани или премахвани, по преценка на модераторите.
Това правило се спазва повече от необходимото. Според мен понякога модераторите имат грешна преценка.


IV.Аватари
1.Потребителите могат да използват аватари с размер НЕ по-голям от
200x200 пиксела (проверява се като кликнете с дясно копче на мишката върху картинката и дадете Properties)

За това нямам думи. Преди няколко дена си сложих аватар 6000x6000 пиксела и администратора ме помоли да го сменя. Въпроса тук е не в това дали да се спазва или не, а в това колко недовършен е форума. Това правило не се спазва.

Моето заключение от всичко:
Тъй като това са правила би трябвало да се спазват. Не се ли спазват следователно би трябвало да бъдат модерирани от модератори. Е...
Сякаш правилата са написани само, за да се четат. Сякаш самите модератори не са прочели всички правила, защото не виждам активното им включване и имат големите пропуски по отношение на модерация. Един било то форум, гейм сървър... не се нуждае от много модератори или администратори, за да се запълнят дупки. Би трябвало да се посочат няколко наистина стабилни хора, който да имат време да следят форума. Прекалено малко време съм в този форум и вече съм видял прекалено много непокис.
пп:
Евала на хората, който си вършат работата както трябва.
Това мнение не е нищо повече от оплакване.
пп2:
Съжалявам за моята неграмотност.

`Death`Whore``
08-10-2007, 21:00
Мен ме баннаха чак след като се заядох с модераторка. Иначе не си меря думите и никой нищо не ми е казвал. :) Яко, а?

ProstoAz
08-10-2007, 21:12
Сам го каза - прекалено малко време си във форума, че да имаш ясна и точна представа за нещата. Така че изказването ти е напълно неадекватно.
Безпочвена критика не приемаме, подкрепяй всичко с примери и то не един и два. За да кажеш, че някое правило не се спазва, това значи, че то не се спазва системно, а за такова системно неспазване няма да ми свръши работа един пример, защото е ясно, че не можем да огреем навсякъде.

Горното мнение няма да коментирам, защото не му е тук мястото.

Mooo6no
08-10-2007, 21:12
Ако всички правила почнат да се спазват населението във форума ще намалее с пъти...

ProstoAz
08-10-2007, 21:17
Чак сега погледнах...
Значи веднъж казваш, че са много модераторите и постоянно трият мнения, пък после недоволстваш, че не си вършели работата - как става така? По 9-та, 10-та и 11-та точка от правилника най-много мнения хвърчат.

`Death`Whore``
08-10-2007, 21:18
Ами, изтрий го. Обаче май те мързи прекалено много.

И бтв, е много вярно, че мнения и теми се трият избирателно.

ProstoAz
08-10-2007, 21:26
Хич не ме мързи и няма да го изтрия, защото си е по темата. :P

Не мога да разбера защо все ще се намери някой човек без работа да критикува безпричинно... :roll:

MajeStic
08-10-2007, 21:34
Ако всички правила почнат да се спазват населението във форума ще намалее с пъти...
Ми да се махнат правилата.


Чак сега погледнах...
Значи веднъж казваш, че са много модераторите и постоянно трият мнения, пък после недоволстваш, че не си вършели работата - как става така? По 9-та, 10-та и 11-та точка от правилника най-много мнения хвърчат.

Къде съм казал, че "постоянно трият мнения". Да, те трият, но има доста пропуски. Да, не си вършат работата, защото... абе има пропуску дееева :(

В тъпо написана тема( т.11...темата не се трие ) отговаря някой с отговор "Да!"( т.10... който отговор не помага с нищо ). По т.9 тук таме виждам модерация, тук таме не.

И да съм от малко време в този форум и да не съм... това е най-незанемарения форум, който съм виждал. Ако искаш и доказателства за немарливостта веднага мога да направя screenshot-и или линкове. Сигурен съм, че ще има предостатъчно. Да знам, че не може по всяко време да се следи форума, но това се отнася за всеки модератор поотделно, а те са много и все пак не виждам от толкова много модератори да има толкова много свършена работа.

shadow4e
08-10-2007, 21:49
В тъпо написана тема( т.11...темата не се трие ) отговаря някой с отговор "Да!"( т.10... който отговор не помага с нищо ). По т.9 тук таме виждам модерация, тук таме не.

В грешка си :) Точно по точка 11 се заключват най-много теми, а по точка 9 освен в темата за снимки в други е рядко срещано нещо.
Абе според мен преди да стане сривът в базата данни, си беше много добре и вече почна да се оправя пак, но има накъде още. Поне в "Секс" преди беше много подредено и на всяка страница една трета от темите си бяха и с модерирани заглавия по т. 7.
В неделя заминавам на моренце и се надявам, че като се върна поолжеинето поне ще бъде като преди \:D/

MajeStic, ако беше писал ЛС на мачока защо точно искаш да бъде отключена темата, шансът да бъде отключена щеше да бъде доста по-голям отколкото като пусна нова стема с обиди.

krem4et0
08-11-2007, 06:57
Специално да се изкага за т.10-ако трябва да се модерират и трият подобни мнения това ще отнеме по 1 час за тема от 3-4 страници. Всяко второ мнание е съглсна съм или емотикона, показваща съгласие. Има потребители, които само това правят-съгласяват се. Ако им изтрием всички мнения ще писнат-къде са ми мненията. Да, трябва да се модерира, ама голяма част от мненията са такива. Понякога и при добро желание е непосилно. Отнема ми да речем 20 минути, в които е станала още по голяма беля. Избор между по-малко и по-голямо зло!

`Death`Whore``
08-11-2007, 07:00
Специално да се изкага за т.10-ако трябва да се модерират и трият подобни мнения това ще отнеме по 1 час за тема от 3-4 страници. Всяко второ мнание е съглсна съм или емотикона, показваща съгласие. Има потребители, които само това правят-съгласяват се. Ако им изтрием всички мнения ще писнат-къде са ми мненията. Да, трябва да се модерира, ама голяма част от мненията са такива. Понякога и при добро желание е непосилно. Отнема ми да речем 20 минути, в които е станала още по голяма беля. Избор между по-малко и по-голямо зло!
Да не говорим, че и модераторки и приятелки на модераторки също го правят и то честичко :)

MajeStic
08-11-2007, 07:55
Защо виждам толкова малко модератори да се включват в темата :roll: Тези, които си вършат работата имат с какво да се защитят... а другите? :smt011

Надявам се като изцяло да се подобрят нещата... има на къде още. Благодаря за отговорите на всички включили се в темата.


Абе според мен преди да стане сривът в базата данни, си беше много добре и вече почна да се оправя пак, но има накъде още.
Какво точно се е случило... по-скоро как точно е станал сривът в базата данни? Какво е станало със сървъра?

krem4et0
08-11-2007, 08:06
Специално да се изкага за т.10-ако трябва да се модерират и трият подобни мнения това ще отнеме по 1 час за тема от 3-4 страници. Всяко второ мнание е съглсна съм или емотикона, показваща съгласие. Има потребители, които само това правят-съгласяват се. Ако им изтрием всички мнения ще писнат-къде са ми мненията. Да, трябва да се модерира, ама голяма част от мненията са такива. Понякога и при добро желание е непосилно. Отнема ми да речем 20 минути, в които е станала още по голяма беля. Избор между по-малко и по-голямо зло!
Да не говорим, че и модераторки и приятелки на модераторки също го правят и то честичко :)
И аз съм забелязала. Старая се да не го правя. Като цяло правилата ги знам на изуст от толкова четене, ама понякога просто не се сдържам.

Sam90
08-11-2007, 08:23
Специално да се изкага за т.10-ако трябва да се модерират и трият подобни мнения това ще отнеме по 1 час за тема от 3-4 страници. Всяко второ мнание е съглсна съм или емотикона, показваща съгласие. Има потребители, които само това правят-съгласяват се. Ако им изтрием всички мнения ще писнат-къде са ми мненията. Да, трябва да се модерира, ама голяма част от мненията са такива. Понякога и при добро желание е непосилно. Отнема ми да речем 20 минути, в които е станала още по голяма беля. Избор между по-малко и по-голямо зло!
Да не говорим, че и модераторки и приятелки на модераторки също го правят и то честичко :)
И аз съм забелязала. Старая се да не го правя. Като цяло правилата ги знам на изуст от толкова четене, ама понякога просто не се сдържам.
И това оправдава ли те? Нали за това си модертатор - за де сдържаш и да показваш как трябва да се държат потребителите? Като не можеш да се сдържаш, защо си станала модератор? :-k

MajeStic
08-11-2007, 08:35
Абе според мен преди да стане сривът в базата данни, си беше много добре и вече почна да се оправя пак, но има накъде още.
Какво точно се е случило... по-скоро как точно е станал сривът в базата данни? Какво е станало със сървъра?

alkobalko
08-11-2007, 08:53
ВСеки един модератор се старае да изпълнява максимално добре работата си. Както вие изисквате от нас да сме максимално добри в това, което правим, така и ние изискваме да спазвате правилата. Тези правила не са само за нас да си ги четем и вече да ги знаем на изуст, но и за вас. Да ги прочетете и да ги спазвате.
Във всяка тема има поне 5 мнения, които нарушават т. 2 или 9. Трием и модерираме, после вие писвате, че мненията ви се трият без основание. За да си вършим работата и вие трябва да съдействате, а не само да изисквате без да спазвате.
Не нападам и не обиждам никой, просто за пореден път моля, съдействайте ни, за да може и вие, и ние да сме доволни.
Благодаря.

krem4et0
08-11-2007, 09:09
Специално да се изкага за т.10-ако трябва да се модерират и трият подобни мнения това ще отнеме по 1 час за тема от 3-4 страници. Всяко второ мнание е съглсна съм или емотикона, показваща съгласие. Има потребители, които само това правят-съгласяват се. Ако им изтрием всички мнения ще писнат-къде са ми мненията. Да, трябва да се модерира, ама голяма част от мненията са такива. Понякога и при добро желание е непосилно. Отнема ми да речем 20 минути, в които е станала още по голяма беля. Избор между по-малко и по-голямо зло!
Да не говорим, че и модераторки и приятелки на модераторки също го правят и то честичко :)
И аз съм забелязала. Старая се да не го правя. Като цяло правилата ги знам на изуст от толкова четене, ама понякога просто не се сдържам.
И това оправдава ли те? Нали за това си модертатор - за де сдържаш и да показваш как трябва да се държат потребителите? Като не можеш да се сдържаш, защо си станала модератор? :-k
Да не съм се самопредлагала? Избрали са ме-явно има защо. А и 1 ч**не на фона на цялата тази простотия дори не се забелязва. Ако го бя написала в тема за това дали е бременна дадена мацка никой нямаше и да забележи. но нали го написах в подкрепа на теза, различна от твоята.........опа скочи ми. Това, че имам по-остър език понякога в следствие на нерви, не значи, че не съм достойна за модератор. А и аз образец за пример не искам да съм. Ако беше така всички щяха да правят секс след 20 с момчета, което обичат, да се пазят поне по 2 начина от забременяване, да знаят малко повече за забременяването, за болестите...........
Модератор или не-аз няма да съм пример за подражание. И ако моето модериране и мнания не ти допадат-опрачи се на администраторите!

Sam90
08-11-2007, 09:29
Няма да се оплаквам на никого - то си е твоя работа. Където и да го беше написала, щях да те критикувам. Ти си тази, която скочи срещу мен с обидите и безпочвените заключения. Както и да е...

krem4et0
08-11-2007, 10:15
Няма да споря с тебе. Това, че моето мнение те е засегнало, значи, че има доза истина. Не е целяло да обиди конкратно тебе, а да изкажа мнение по дискутирания въпрос. Не съм конформист-съжалявам. Имам си мнение и го казвам!

MusicIsTheKey
08-11-2007, 12:11
Не се спазват,защото модераторите са твърде добри. Нежно казано.

Няма екстри като 'Грешен раздел' , Неподходящо заглавие', 'Използвай търсачката на форума' и т.н.


Особено в 'Музика и ТВ' - постоянно се пускат еднакви теми.На едно и също нещо се отговаря по 300 пъти.

Гледам,че вече е задължително заглавието на дадена тема да е на кирлица.Хубаво,ама на никой не му пука като гледам. Защото не съм видяла нито една тема,която да е заключена заради това.Защо някой да си прави труда да го пише на кирлица,като знае,че ще бъде 'оправено'?

Простотията рядко се трие.

1. Пример с първата тема,която отворих. Раздел 'Любов'.

http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=119240


edna 4ikiq vinagi pomaga


Грамни сууууууууууууууу!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!


Запазена марка на анубайт :
Цитат : " Отрежи си ръката " :-D

2. Раздел 'Секс'
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=119961&postdays=0&postorder=asc&start=0



Еби я в устата бе!



zasili se ot 50 metra i i go nababani,6te yseti bolka za sekynda :-({|=

3. Раздел 'Секс'
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=118344


а дупито белъ праи ли ти


Emi zashtoto nqmat prez kvo drugo aAXaXAxaxaxa :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Отворих тези теми съвсем случайно.
Представям си какво ще е,ако тръгна да търся...

Mooo6no
08-11-2007, 15:18
Нали и аз трябва да си напиша поредната порция глупости.

Специално за размерите на автарите...

като се появи новия админ (някакъв Йорданов беше) и имаше админ с размерите на страница :lol: , но той няма и едно мнение и след няколко дена си го поправи и сега няма как да докажа това. Ама кой да се сети да го запише на картинка? #-o Така че не обвинявайте обикновените юзъри, защото те просто подръжават на админа. :lol:


Аз отдавна се отказах да посещавам секс и любов. В любов се четат сапунки, а секса е без коментар. Аз от тук нищо не мога да науча, а само да чета глупости и да си чеша езика или аз не знам къде в "любов" и оная работа в "секс". Ето тук ще се научи отколкото повече отколкото във форума за секс - уикипедия (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D 1%8F:%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%81)

machoka
08-14-2007, 16:09
Не мога да разбера защо все ще се намери някой човек без работа да критикува безпричинно... :roll:

Именно поради това затварям темата..

недоволни от работата на модераторите винаги ще има, защото не гледат комплексно на нещата, а само отделни несериозни темички и веднага констатират 'ето, има несериозни и незаключени теми, модовете не си вършат работата', а ако знаеха по колко стотици теми изтриваме дневно всеки един от модераторите, щяха да са по-ниски от тревата.

Лек ден.